INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Meni nije jasno kako neki još ne shvaćaju da je ovo vrlo vjerojatno kraj Ingre i da je to bilo očekivano.

Iz današnje perspektive jasno je da je Ingra bila najveći balon na ZSE i to prvenstveno zahvaljujući mirovincima (AZ fond) ali i bankama koje su i onako jako izložene prema Ingri. I dok je Ingra trgovana po 60+ tisuća kuna u dionici je bio u stvari mali broj investitora, a pogotovo malih dioničara. Kada je napravljen split dionice i kada su dionice rasprodane malim dioničarima, velikim investitorima je već bila jasna perspektiva Ingre, odnosno da te perspektive nema.

Naime, profil Ingre je takav da se radi o firmi koja može biti izuzetno profitabilna u općem ciklusu rasta kakav je bio 2004-2008. ali i teški gubitaš u recesijsko vrijeme kakvo je danas, a kraj teških vremena se ne nazire.

Gledajući realno, Ingra je u proteklih godinu dana već više puta u stvari defoltirala na svojim obavezama. I gdje smo sad? Kreditori se već sada odriču 75% svojih potraživanja kako bi bar nešto ugrabili. Stečaj im za sada još ne odgovara dok se ima što za izvući ali je izvjesno da u takvoj igri interes malih dioničara je sasvim nevažan. Odnosno iskrcavanje će se i dalje nastaviti dokle god bude moguće prodati po bilo kojoj cijeni, a kada se iz Ingre iscijedi zadnje što se može, tada će vjerojatno doći i do stečaja.

Gledaj ja sam siguran da će se ovde gadne pare dignuti a sada koliko će se morati čekati ne znam,u stečaj neće,cijena je smiješna ali hebeš ga to spoj nelikvidnosti,loše strukture dioničara,vremena u kojem živimo i same cijene.
Samo jedna dobra dobra vijest i ……………

bit će bolje................




@vatreni
,
daj ne davi ljude sa svojim monolozima. I za tebe ‘tanjeg’ s matematikom, porasti se može n puta ili n x 100 u postocima, a pasti se, tj. izgubiti na vrijednosti kad su vrijednosti dionica u pitanju, može samo do nule odnosno najviše 100%. Gubitka od 300% ne može biti, jer ne možeš izgubiti više nego si imao.

citirao sam peyu…i pokušao to razumjeti…pročitaj pa onda napadaj…
[/quote]
može se ,može se , ako si kupio po 15 a sad je 5 kuna da bi narasla na 15
potrebno je preko 200% ofrlje

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Kolega to tko je jučer kupovao ništa ne znači, evo ja sam uvjeren da su to bili sve mali ulagači, koji bi rado oko 6 kn izašli…
Moram priznati da me ova jučerašnja nemogućnost iskupa zapisa iznenadila s obzirom na već ranije zatvaranje dugova dionicama, ali nadam se da se krediti barem uredno vraćaju, jer ako ni to ne mogu postavlja se pitanje pa što ti ljudi rade i gdje je novac…

Kolega,
dali ste pratili jučer tarapanu koja je bila na kupnji i prodaji, tuklo se sa svih strana. Tržile su se količine preko 10000 komada i zar Vi mislite da su to kupovali "mali". Mali trže zadnjih par mjeseci a količine su do najviše 2 ili 3 tisuće komada.
Ono jučer nisu bili mali. To je moja pretpostavka a i vidjet ćemo do petka ili ponedjeljka ima li promjena u top 10

Pozdrav

Kolega,
dali ste pratili jučer tarapanu koja je bila na kupnji i prodaji, tuklo se sa svih strana. Tržile su se količine preko 10000 komada i zar Vi mislite da su to kupovali "mali". Mali trže zadnjih par mjeseci a količine su do najviše 2 ili 3 tisuće komada.
Ono jučer nisu bili mali. To je moja pretpostavka a i vidjet ćemo do petka ili ponedjeljka ima li promjena u top 10

Pozdrav

Ne bi dalje polemizirao ali pratio sam jučerašnje trgovanje (i sudjelovao sa znatnim sredstvima) te sam mišljenja da velikih nije bilo…
Kako ste i sami rekli vidjeti ćemo rezultate u narednim danima (i daj bože da ste Vi u pravu)…

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

Kolega,
dali ste pratili jučer tarapanu koja je bila na kupnji i prodaji, tuklo se sa svih strana. Tržile su se količine preko 10000 komada i zar Vi mislite da su to kupovali "mali". Mali trže zadnjih par mjeseci a količine su do najviše 2 ili 3 tisuće komada.
Ono jučer nisu bili mali. To je moja pretpostavka a i vidjet ćemo do petka ili ponedjeljka ima li promjena u top 10

Pozdrav

Eto, ja sam kupio jučer sve skupa 9988 komada i prodao sa 0,15kn zarade.
A vjerujem da je bilo još takvih "malih" poput mene.

inace….interesantno je kako se INGRA jos nije ocitovala na svojim stranicama…

joj joj…
mozda i taj dorh nekaj pronadje….
dragi moji molim pregledati transakcije u skrbnicke racune….
Hvala…
Lp i do stecaja…pardon slusanja.. [lol]
ps…imam dio0nice ingre i ako treba propast neka propadnu zajedno sa mojom mirovinom u AZ..

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Bid nakon ohoho mjeseci jači od aska,a nikom INGRA nije zanimljiva i propada???????????????????

peyo


Kolega to tko je jučer kupovao ništa ne znači, evo ja sam uvjeren da su to bili sve mali ulagači, koji bi rado oko 6 kn izašli…
Moram priznati da me ova jučerašnja nemogućnost iskupa zapisa iznenadila s obzirom na već ranije zatvaranje dugova dionicama, ali nadam se da se krediti barem uredno vraćaju, jer ako ni to ne mogu postavlja se pitanje pa što ti ljudi rade i gdje je novac…

Kolega,
dali ste pratili jučer tarapanu koja je bila na kupnji i prodaji, tuklo se sa svih strana. Tržile su se količine preko 10000 komada i zar Vi mislite da su to kupovali "mali". Mali trže zadnjih par mjeseci a količine su do najviše 2 ili 3 tisuće komada.
Ono jučer nisu bili mali. To je moja pretpostavka a i vidjet ćemo do petka ili ponedjeljka ima li promjena u top 10

Pozdrav
[/quote]

Mali nisu kupovali ni po 60000kn….i kakvo je to mjerilo??????????????????

što je, ne da više nitko po 5 kn???? [angry]

moje pisanje je moje mišljenje u određenom trenutku i nije savjet za kupnju ili prodaju dionica

25. siječanj 2012.| Ana Blašković; Tin Bašić

Ulagači ipak spremni opet priskočiti u pomoć?

Jučer je dogovoreno da će se kao jedno od rješenja tražiti da Ingra isplati kamate na dospjele zapise ili barem da se na to obveže

Računi ulagača u Ingrine komercijalne zapise u utorak su ostali zakinuti za nešto više od četiri milijuna eura: kompanija ih je, naime, na Zagrebačkoj burzi obavijestila da neće biti u mogućnosti isplatiti zapise. Bez ustezanja krivca za ‘default’ svojih obveza iz 13., očito nesretne, tranše Ingra je identificirala u državi, Gradu Zagrebu i državnim tvrtkama od kojih neuspješno pokušava naplatiti više od 45 milijuna kuna potraživanja.

"S obzirom na poremećaje na međunarodnim i domaćem financijskom tržištu, Ingra nije uspjela provesti planirano refinanciranje do kraja 2011., što je također otežalo iskup ove tranše komercijalnih zapisa", stoji u priopćenju Uprave odaslanom Zagrebačkoj burzi. Unatoč ‘defaultu’ tvrtka i vjerovnici nastavljaju intenzivne pregovore, a službenih informacija osim poruke da "Ingra i dalje aktivno radi na više alternativnih rješenja kako bi u što skorijem roku podmirila dospjelu obvezu". U utorak je održan sastanak kupaca komercijalnih zapisa i Ingre na kojem je dogovoreno da će se kao jedno od rješenja tražiti u smjeru da Ingra isplati kamate na dospjele zapise (ili barem da se na to obveže pismom namjere ili nekim drugim tipom garancije). Dobiju li takvu garanciju, ulagači bi pristali ponovno financirati novu tranšu komercijalnih zapisa, neslužbeno doznajemo iz krugova bliskih vjerovnicima. "Ingra je tvrtka koja ima veću imovinu od obveza, a u problemima se našla jer građevinski sektor stoji, a potraživanja koje ima sama ne može naplatiti. Zašto onda ubiti tvrtku pa da nikad ne naplatimo dug?", prokomentirao je jedan veći ulagač u Ingrine zapise. "Problem je", kaže, "što svi pušu na hladno i nitko se prvi ne želi dodatno izložiti u ovakvoj situaciji …

peyo

Peyo jesu li ono tvojih 150.000 dinica po 1,63 kune na bidu?


business.hr burza/ na rubu ingra ne placa dug magmu ulagaci vec otpisali

Molim obratiti pažnju na ovaj dio teksta :

Iz Ingre poručuju da će obveze uskoro biti podmirene te da su ranije obavijestili vjerovnike da neće moći na vrijeme ispuniti svoje obveze, dodajući da država, Grad Zagreb i državna poduzeća njima trebaju platiti dospjele dugove koji premašuju 45 milijuna kuna.

Znači ingra je prije samog dospjeća obavijestila vjerovnike da neće moći iskupiti zapise što znači da je određen krug ljudi i investitora povezan sa vjerovnicima vjerojatno trgovao na osnovu povlaštenih informacija. Zašto ingra nije istovremeno obavijestila burzu i ostale ulagače kako bi svi bili u ravnopravnom položaju.

Ovo je pitanje za hanfu i dorh. Molim mišljenje


Kolega kolega, pa zar vam još nije jasno u kakvom društvu živimo? Pa zar mislite da su oko vas sve žive poštenjačine. Scenarij jučerašnjeg dana se znao par dana prije. Naravno da su samo povlašteni znali te informacije. Ali kako to dokazati? Jedino svjedokom okajnikom, no do toga neće doći jer nema ni političke ni ekonomske volje. Tko jamio jamio.
Kolega vatreni1, meni su neke face prigovarale kada sam dnevno pisao 4-5 postova a evo vi pišete 5 postova na jednoj stranici u razmaku cca 1 sat, ali nikome to ne smeta.
Kao što rekoh, naše društvo vrvi poštenjačinama. No tko izdrži do kraja biti poštenjačina taj će biti spašen. PS: Ne mislim na propadljivo bogatstvo već na život. Pozz svima koji se trude ostati pošteni. Čuvajte zdravlje.

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close