INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

S 400
Ma samo Arena vrijedi koliko su ponudili iz ĐĐ. Dalje da ne pričamo. Šema kakve nema. Ovo nije za USKOK već za HAG. Hehehehe. Da nije žalosno bilo bi smiješno. SMRDI do neba.

neće uvijek biti ovako.

Dobiju skoro 55 milijuna kuna od grada i države za Arenu godišnje, gdje ide sav taj novac to me zanima???

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Dobiju skoro 55 milijuna kuna od grada i države za Arenu godišnje, gdje ide sav taj novac to me zanima???

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Lijepi pozdraf društvo od vatrenog.
Hoće li ona Igorova pokajnička poruka spasiti ovo društvo i prodati ga za vrlo lijepih 6 kuna???
Žao mi onih drukera kaj su najavljivali nebo kao grabicu, ali treba biti realan

kako će ga prodat po 6 kad neće skupit 95%.

prema dosad viđenom još će ingra preuzet đuru

DDJH očito neće preuzeti Ingru po 6 kn, međutim koji je plan B i postoji li uopće?
Iz Opijevog očitovanja ne naslućuje se nikakva alternativa nego kao da se uzda u nebesa pa što bude…ja njemu i tako više ništa ne vjerujem od kad je radio famozne dokape, uvaljao nam stotine tisuća novih dionica, objavljivao velike tajne poslove od kojih nikakvih vijesti ni rezultata nema mjesecima….

sve mi izgleda da je zadnja nada ova predstečajna nagodba, ali sumnjam da će je banke prihvatiti jer to znači da bi se morale odreći većeg dijela potraživanja, a zašto bi kad imaju sve Ingrine nekretnine pod hipotekom i one će se bez problema naplatiti.

Kako Vam nije jasno da je Ingra u strahovitim problemima kada i “Opi” prodaje!!!
O kakvim to neki novcima pričaju?????
Pa sve je u “banani”!!!!
Pozdrav

Neto dug Ingre >> 930 milijuna kuna -162 milijuna kuna u obveznicama (naplata 2016.)

Arena Zagreb >> 80,2 milijuna eura

– Vlada RH i grad Zagreb – godišnji najam dvorane = 7,2 milijuna eura + PDV (ugovor poput obveznice, uz kamatu od 9%)

– PITANJE – Zašto Vlada i grad Zagreb ne uzmu kredit s kamatom od 5-6% i otkupe Arenu, sukladno željama Ingre (čime bi uštedili cca. 3 milijuna eura novca poreznih obveznika)?

Imovina Ingre

– Dvori Lapad >> neprodano cca. 8 000-9000 m2 poslovnog stambenog prostora (cijena između 3 500-4 500 € m2)

-Upravna zgrada po FI vrijedi između 70-89 milijuna kuna

-Irački dug 26 milijuna dolara, ingra potražuje 17.5 milijuna, sudski spor s hidrogradnjom Sarajevo

neće uvijek biti ovako.

O jeste svi pametni sunce vam vaše, sram Vas može biti koliko tu baljezgate bez ikakvog uporišta…

Pa dug je veći i od svih Vaših izmišljenih želja i brojki.
Nevjerovatno.I sudske sporove uredno “obračunavate”.
Nevjerovatno

…ja se nadam da će ova priča imati sretan kraj…al šta jest “treba princ bar na smeđem konju”…od kovača kako vidimo nema koristi… valjda je i “ona to shvatila”…

DAJ PET !!!

Evo malo materijala za razmišljanje – da vam nije dosadno.

Ako pročitate Vaš link … onda možete primjetiti da i kovaču pod hitno treba ženidba inače ode mast u propast.

No problem je što je kovač bacio oko na potencijalno dobru udavaču kojoj baš ne ide dobro u zadnje vrijeme, ali ju je zapravo uvrijedio načinom kako je to napravio. Možda su namjere dobre i iskrene (iako mu nije baš svejedno jer ako se ne oženi – ode mu kovačnica na bubanj) ali je ispao velika seljačina. Ništa što se ne bi dalo popraviti ako se malo upristoji, počešlja i fino zamoli za ruku 🙂

Ajmo sad ozbiljno. Ponuda ĐĐ trebala je biti prijateljska ruka spasa koja u određenim okolnostima može donjeti puno dobrog i jednoj i drugoj strani. Ingra ima i može naći posla, ali je blokirana, ĐĐ nije blokiran, likvidan je, ali uskoro očito neće imati posla. Super – teoretski mogu imati obostrane koristi.

Međutim tražiti 95% dionica po ponderiranoj cijeni prosjeka trgovanja koji je namjerno stjeran na cijenu stečaja u zadnja 3 mjeseca je čista uvreda svim dugoročnim dioničarima koji drže u rukama dionice koje su realno već otpisali da će išta od njih biti. A kada vas netko tako uvrijedi onda namjerno ne date ništa taman propali – to je ljudski razumljivo. “Mi smo ovdje ostavili kosti, a vi bi sad sve na tanjuru servirano – e pa crknite ne može!”

Međutim ako bi se ponuda revidirala i dovela u razumne granice što znači i postotak uvjeta i cijena ponude i kada bi se o svemu međusobno dvije strane prethodno porazgovarale i ako treba napisale “predbračni ugovor” tada bi postojala šansa da se stvari promjene i moguće u dogledno vrijeme daju ploda iz ovog braka. Tada bi i dioničari sasvim sigurno bili voljni pomoći (kumovati) u toj priči. To je tako jednostavno za shvatiti ako razmišljate na jednostavan način.

Ovako se vrlo teško oteti dojmu nevjerojatnog amaterizma koji iz svih ovih velebnih pokušaja i pompoznih riječi ispada držeći se Slova Zakona tupavo kao pijanac plota da je zaista teško povjerovati u to koliko su zaista sposobni ljudi koji sjede po upravama tih firmi uključujuči i Regulatora koji nije nažalost pokazao ništa više mudrosti od one koja nam svima očito nasušno nedostaje.

Za sve ovo stvarno ne treba sedam doktorata za razumjeti – dovoljna je obična zdravoseljačka logika i mrvičak poštenja i stvari mogu biti bitno drugačije nego li sada jesu, a trenutno nisu bajka sa sretnim završetkom. Pitam se hoće li oni koji su za ovo odgovorni pokazati da to posjeduju i da shvaćaju što rade. Nisam baš optimist po tom pitanju iako mi nije svejedno jer posjedujem dionice Ingre i iskreno želim objema firmama da pozitivno riješe probleme, ali vjerujte ne namjeravam ih pod ovakim ucjenjivačkom uvjetima prodati na ovaku ponudu – pa makar sutra i Ingra i ĐĐ zbog toga propali.

@MEGIDO1
ako je neto dug INGRE tvoj navedeni… koliki je onda isti u bruto iznosu?

turbulent@
Kovačnica “ĐĐH” ima još sutra i prekosutra “cajta” da prebroji “ovce” koje je skupila u SKDD toru. Sasvim malo stado se skupilo, iza uha se češka čoban Đuro, jedva je do 15% doguro!
Upomoć, savjetniče Lino, ne bu to išlo tako fino, kako si nam oddelegiro.
Diži letvu Đuro, ponovno reče Lino, pa će svima biti fino!

PS
Pa ljudi, dajte već ubacite one smajliće, ovo je kao da pišem po pećinskom zidu, totalno nezanimljivo, mrtvo, jadno!

New Report

Close