INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




@ivedome
nisu rekli "najmanje" nego su rekli "ponderirani prosjek zadnja 3 mjeseca", a to znači tih 5,97 kn….naravno, može sve to propasti, oni mogu odustati itd. tako da ne čudi da ljudi idu logikom – bolje vrabac u ruci nego golub na grani

Ne mogu više odustati!
Objavom dobrovoljnog preuzimanja je nastala zakonska obveza za preuzimanje po najmanje ponderiranom prosjeku cijena na TK u zadnjem kvartalu prije objave!
[/quote]

NEMA nikakve objave! samo su rekli da su zainteresirani, tek kad im HANFA odobri mogu dati službenu objavu za preuzimanje!!!!
[/quote]

jučer sam pisao o tome… pa eto ponovo cijeli čl.zakona :

DOBROVOLJNA PONUDA ZA PREUZIMANJE

Članak 10.
(1) Osoba koja nije obvezna objaviti ponudu za preuzimanje sukladno odredbama ovoga Zakona, a namjerava izvršiti preuzimanje, ponudu za preuzimanje može objaviti samo pod uvjetima i na način određen ovim Zakonom.
(2) U slučaju iz stavka 1. ovoga članka, osoba koja namjerava izvršiti preuzimanje obvezna je, bez odgode, o namjeri objavljivanja ponude za preuzimanje dostaviti obavijest Agenciji, ciljnom društvu, uređenom tržištu i multilateralnoj trgovinskoj platformi na kojem je odobreno trgovanje dionicama ciljnog društva, te istu bez odgode objaviti.
(3) Objavljivanjem obavijesti iz stavka 2. ovoga članka, za osobu koja namjerava izvršiti preuzimanje nastaje obveza objavljivanja ponude za preuzimanje pod uvjetima i na način određen ovim Zakonom.
(4) Obveza objavljivanja ponude za preuzimanje nastaje i u slučaju kada ponuditelj objavi obavijest koja ne sadrži podatke iz članka 22. stavka 1. točke 1., 2., 3. i 4. ovoga Zakona i/ili je objavi na drugi način, a iz objavljene obavijesti je razvidno da ponuditelj, samostalno ili djelujući zajednički, ima namjeru izvršiti preuzimanje ciljnog društva.
(5) U slučaju konkurentskih ponuda, ništetno je svako stjecanje dionica s pravom glasa ciljnog društva od strane budućega konkurentskog ponuditelja od trenutka objave namjere za preuzimanje prvog ponuditelja.

dostavom obavijest Agenciji, ciljnom društvu, uređenom tržištu i multilateralnoj trgovinskoj platformi za DDJH je nastala obveza objavljivanja ponude za preuzimanje INGR

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

djuro djakovic stoji iza ovog skupljanja ispod 6kn. to je prakticno preuzimanje prije preuzimanja. kad presusi ponuda ispod 6kn, onda ce ici po ponderiranom prosjeku, a onda preostalo po znatno visoj cijeni.

na njihovom mjestu, ako su odlucili ici u preuzimanje, a jesu i to bespovratno, onda bih i ja ovako radio. zasto placati vise onima kojima je dovoljno i manje od zakonskog minimuma. no, cini mi se da je relativno malo onih koji pristaju na minimum ili ispod njega. dosad je od objave po tim cijenama prodano tek cca. 470.000 dionica. to je svega 3,5% od ukupnog broja dionica ingre. ovim tempom trebalo bi im bar mjesec dana da skupe kontrolni paket.

samo strpljenja, vrlo brzo ce se morati razgovarati i pregovarati o cijeni.

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja

Vidim da se rasprodaje na veliko ispod 6 kuna. Ja ne razumijem takvu logiku. Ako za mjesec dana možeš prodati po 5,97 zašto sad prodaješ po 5,70? Ili je to neka viša matematika?





@ivedome
nisu rekli "najmanje" nego su rekli "ponderirani prosjek zadnja 3 mjeseca", a to znači tih 5,97 kn….naravno, može sve to propasti, oni mogu odustati itd. tako da ne čudi da ljudi idu logikom – bolje vrabac u ruci nego golub na grani

Ne mogu više odustati!
Objavom dobrovoljnog preuzimanja je nastala zakonska obveza za preuzimanje po najmanje ponderiranom prosjeku cijena na TK u zadnjem kvartalu prije objave!
[/quote]

NEMA nikakve objave! samo su rekli da su zainteresirani, tek kad im HANFA odobri mogu dati službenu objavu za preuzimanje!!!!
[/quote]

jučer sam pisao o tome… pa eto ponovo cijeli čl.zakona :

DOBROVOLJNA PONUDA ZA PREUZIMANJE

Članak 10.
(1) Osoba koja nije obvezna objaviti ponudu za preuzimanje sukladno odredbama ovoga Zakona, a namjerava izvršiti preuzimanje, ponudu za preuzimanje može objaviti samo pod uvjetima i na način određen ovim Zakonom.
(2) U slučaju iz stavka 1. ovoga članka, osoba koja namjerava izvršiti preuzimanje obvezna je, bez odgode, o namjeri objavljivanja ponude za preuzimanje dostaviti obavijest Agenciji, ciljnom društvu, uređenom tržištu i multilateralnoj trgovinskoj platformi na kojem je odobreno trgovanje dionicama ciljnog društva, te istu bez odgode objaviti.
(3) Objavljivanjem obavijesti iz stavka 2. ovoga članka, za osobu koja namjerava izvršiti preuzimanje nastaje obveza objavljivanja ponude za preuzimanje pod uvjetima i na način određen ovim Zakonom.
(4) Obveza objavljivanja ponude za preuzimanje nastaje i u slučaju kada ponuditelj objavi obavijest koja ne sadrži podatke iz članka 22. stavka 1. točke 1., 2., 3. i 4. ovoga Zakona i/ili je objavi na drugi način, a iz objavljene obavijesti je razvidno da ponuditelj, samostalno ili djelujući zajednički, ima namjeru izvršiti preuzimanje ciljnog društva.
(5) U slučaju konkurentskih ponuda, ništetno je svako stjecanje dionica s pravom glasa ciljnog društva od strane budućega konkurentskog ponuditelja od trenutka objave namjere za preuzimanje prvog ponuditelja.

dostavom obavijest Agenciji, ciljnom društvu, uređenom tržištu i multilateralnoj trgovinskoj platformi za DDJH je nastala obveza objavljivanja ponude za preuzimanje INGR

[/quote]

Pa hebote kupuj ako si siguran u to a ne svaki 5 minuta istu stvar pisati,kupi 200 000 komada i eto ga bogat si čovjek uskoro.

bit će bolje................

rok HANFE je 30 dana za očitovanje,jel tako?
a što ako prije odobrenja HANFE neki vjerovnik pokrene stečajni postupak jer su ostvareni uvjeti za stečaj??! [undecid]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje


INGRA je namjerno dovedena do ovog stanja a koje se prikazuje i gore nego što jeste. Zamisli, zbog 5M kn blokada i haos, a ne žele iz BG banke uzeti 9 M eura a za ostalo se tužakati. Tako bi riješili blokadu tj, riješiti da ne dođe do nje, ali NISU HTJELI sa namjerom da dođe do ovoga i da im damo po 6. Neka im daju oni koji imaju stotine tisuća kom. a neka u interesu malih dioničara ostalo kupuju na burzi pa koliko plate.

i jos jedna stvar – ono sto mozda sada i ne kupuje djuro, kupuju (veliki) prekupci kako bi kasnije dobili puno vise. djuro zna da ingra vrijedi puno, puno vise, a to ce platiti samo onima kojima ce morati. a u interesu im je da takvih bude sto manje.

strpljen – spasen!

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja

Vaš link

bit će bolje................

Da li itko zna s kojeg računa Ingra plaća poreze, doprinose i plaće jer čujem da to redovito uplaćuje? Da nije preko Laništa d.o.o.?
Malo sam proučavao, ne znam za firmu koja je otišla u stečaj a da je redovito isplaćivala plaće. Zato mi je tu cijelo vrijeme nešto mutno i čudno.


djuro djakovic stoji iza ovog skupljanja ispod 6kn. to je prakticno preuzimanje prije preuzimanja. kad presusi ponuda ispod 6kn, onda ce ici po ponderiranom prosjeku, a onda preostalo po znatno visoj cijeni.

na njihovom mjestu, ako su odlucili ici u preuzimanje, a jesu i to bespovratno, onda bih i ja ovako radio. zasto placati vise onima kojima je dovoljno i manje od zakonskog minimuma. no, cini mi se da je relativno malo onih koji pristaju na minimum ili ispod njega. dosad je od objave po tim cijenama prodano tek cca. 470.000 dionica. to je svega 3,5% od ukupnog broja dionica ingre. ovim tempom trebalo bi im bar mjesec dana da skupe kontrolni paket.

samo strpljenja, vrlo brzo ce se morati razgovarati i pregovarati o cijeni.


okolnosti su bitno drugačije ali slično je bilo na Ini kada sam kupovao na 2800,01, izašao prerano na 3400 ali tko je mogao predvidjeti da će otići preko 4k…za sada, ovdje imam sigurnih 5% a da li će biti više vidjeti će se kada objave ponudu…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Vidim da se rasprodaje na veliko ispod 6 kuna. Ja ne razumijem takvu logiku. Ako za mjesec dana možeš prodati po 5,97 zašto sad prodaješ po 5,70? Ili je to neka viša matematika?

to je sve relativno, isto se možeš pitati zašto netko brani cijenu na 5,70 kn kad je jasno da bi inače mogao kupovati i po 5,5 kn


Da li itko zna s kojeg računa Ingra plaća poreze, doprinose i plaće jer čujem da to redovito uplaćuje? Da nije preko Laništa d.o.o.?
Malo sam proučavao, ne znam za firmu koja je otišla u stečaj a da je redovito isplaćivala plaće. Zato mi je tu cijelo vrijeme nešto mutno i čudno.

Firma nije u stečaju. Konstruktor je u blokadi godinu dana i radi normalno, ono malo što radi. Kako? Pa istraži malo zakonske rupe i rupčage. Sve legalno.

neće uvijek biti ovako.

Zašto u pozivu na skupštinu DDJH nema ni slova o INGR?
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/bYPidKWzjsyN0zNAhydnOA==.pdf

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Zašto u pozivu na skupštinu DDJH nema ni slova o INGR?
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/bYPidKWzjsyN0zNAhydnOA==.pdf


Zato što su to glasine da se veliki povoljno iskrcaju iz Ingre.


Zašto u pozivu na skupštinu DDJH nema ni slova o INGR?
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/bYPidKWzjsyN0zNAhydnOA==.pdf


zato jer je odluka donesena 16.07. na sjednici NO
Vaš link

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Da li itko zna s kojeg računa Ingra plaća poreze, doprinose i plaće jer čujem da to redovito uplaćuje? Da nije preko Laništa d.o.o.?
Malo sam proučavao, ne znam za firmu koja je otišla u stečaj a da je redovito isplaćivala plaće. Zato mi je tu cijelo vrijeme nešto mutno i čudno.

Da li netko sa sigurnoscu zna da INGRINI zaposlenici primaju placu? Osobno sam nacuo glasine da primanja stizu uredno, ali molio bih nekoga ako zaista zna da to i potvrdi.

Racun u blokadi, a zaposlenici uredno primaju placu?! Da li se onda racun namjerno drzi u blokadi da se prikaze stanje u firmi tezim nego sto je? Igra velikih ili teorija zavjere. Ni sam nisam pametan…

I zasto se Uprava ne oglasi sa priopcenjem dokle su stigli sa refinaciranjem (postojala su tri modela)? Zasto su uopce unajmili gospodina Perica da im radi refinanciranje ako se nista po tom pitanju nije napravilo? Puno pitanja, a odgovora ni za lijek. Tek tu i tamo stigne nekakvo opcenito priopcenje.

New Report

Close