INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A i ovo nije toliko nebitno, koliko god se nekom činilo da nema veze!
http://www.poslovni.hr/vijesti/njemacka-nasla-55-milijardi-eura-189511.aspx

Je, evo sad su baš javili da 1 od tih 55 ide Ingri.


U tri mjeseca pad:
30.06. BVPS 34,08
30.09. BVPS 31,64
Gubitak od 7,16% kapitala u samo tri mjeseca.
Glavni razlog ovako brutalnog strmopižđenja su tećajne razlike i kamate na kredite.A INGRA tu i ne stoji najbolje.Ali olakšavajuća okolnost je da su tečajne razlike jednokratna stavka uz očekivanja da EUR
neće i dalje jačati u odnosu na EUR.

Pitanje :Da li je P/BV =8,36:31,64=0,264 prevelik i da li će niže?

Mislim da će biti veliki bijeg u utorak,a samim time možemo očekivati klizanje.
Ali nikad ne možeš znati.Činjenica je da kontra očekivanja idu samo fondovske dionice,a INGRA to nije i to neće nitko od velikih braniti/mirovinci ne mogu kupovati/ već će se nastojati dokupiti što jeftinije.
Nije dobro!Za sada jedini građevinar koji je totalno podbacio.


Daj rođo link ili napiši gdje si to pročitao.Pozdrav.

"Povećanje kapitala i rješavanje dugova dugoročno su dobri za Društvo, te će restrukturiranje sigurno korigirati cijenu dionice već sredinom sljedeće godine", g. Igor Oppenheim o kretanju cijene dionice Ingre."

Kretanje dionice INGRE
http://www.ingra.hr/index.php?page=investorsstock

sredina godine prošla…cijena korigirana…pun pogodak [thumbsup]

Optimist - loše informirani pesimist



U tri mjeseca pad:
30.06. BVPS 34,08
30.09. BVPS 31,64
Gubitak od 7,16% kapitala u samo tri mjeseca.
Glavni razlog ovako brutalnog strmopižđenja su tećajne razlike i kamate na kredite.


Daj rođo link ili napiši gdje si to pročitao.Pozdrav.
[/quote]
još ne znate…izvješće za 3Q 2011 je izašlo u petak…i tu vam sve lijepo piše…
http://zse.hr/userdocsimages/financ/INGR-fin2011-3Q-NotREV-K-HR.pdf

netko će reći ovo ili ono…ali hebiga…glede opće situacije i jel moglo biti baš puno bolje…
ipak, dugovi se smanjuju i poslovi se redovno obavljaju…a cijena, nju će tržište ionako odrediti.
lp

Optimist - loše informirani pesimist




U tri mjeseca pad:
30.06. BVPS 34,08
30.09. BVPS 31,64
Gubitak od 7,16% kapitala u samo tri mjeseca.
Glavni razlog ovako brutalnog strmopižđenja su tećajne razlike i kamate na kredite.


Daj rođo link ili napiši gdje si to pročitao.Pozdrav.
[/quote]
još ne znate…izvješće za 3Q 2011 je izašlo u petak…i tu vam sve lijepo piše…
http://zse.hr/userdocsimages/financ/INGR-fin2011-3Q-NotREV-K-HR.pdf

netko će reći ovo ili ono…ali hebiga…glede opće situacije i jel moglo biti baš puno bolje…
ipak, dugovi se smanjuju i poslovi se redovno obavljaju…a cijena, nju će tržište ionako odrediti.
lp
[/quote]

izvješće je koma, što da se lažemo?!
sutra će bit udri po bidu, ne bi me čudilo da ode ispod 8 kn, možda u 2-3 dana i na ¨6-7 kn… tko vjeruje u Ingru imat će prilike doista jeftino dokupiti. ja više neću braniti cijenu, neka ide dolje dokle ju sami porušite, hebe mi se!

iz tvojih usta u bojže uši
pripremio sam se za najdonji udar i imam hrpu para u čapari spremnu da mi se sva sila kvazi investora prospe po bidu
vdim da je onaj gore čart pročtalo jeno 125 duša koje sad teško preživljavaju ove crne im dane
nadam se da če roknut na 2-3 kune jer uz onako izvješče nema šanse da više vridi

Postanite Eu-robovi

Ja znam tko neće prodavat.

Nema smisla kupovati sve dok se INGRA ili njena uprava ne uključi u kupnju. Nećemo kupiti na dnu, međutim ne želim ni pogađati gdje je dno, već sam previše puta promašio.

upravo sam izračunao koliko ingri ostaje kapitala kad se odbiju svi dugovi preko 380 milja kuna,mislim da to dovoljno govori svako tko sumlja neka uzme izvješče pa neka računa iznenadit će se.

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate

svi koji kažu da je loše izvješče treba malo detaljnije gledat ebita je 50% bolja nego zadnje godine ne može se iz minusa u plus preko noći.

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate


upravo sam izračunao koliko ingri ostaje kapitala kad se odbiju svi dugovi preko 380 milja kuna,mislim da to dovoljno govori svako tko sumlja neka uzme izvješče pa neka računa iznenadit će se.

Drugim riječima 30 kuna po dionici, plus Irački dug od 104 milijuna kuna i dolazimo do 38 kuna po dionici. [rolleyes]



upravo sam izračunao koliko ingri ostaje kapitala kad se odbiju svi dugovi preko 380 milja kuna,mislim da to dovoljno govori svako tko sumlja neka uzme izvješče pa neka računa iznenadit će se.

Drugim riječima 30 kuna po dionici, plus Irački dug od 104 milijuna kuna i dolazimo do 38 kuna po dionici. [rolleyes]

[/quote]
38 kuna po dionici mogu reći jedino za sebe osobno meni je i to podcijenjeno za Ingru.

New Report

Close