INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

… ovim putem pozivam gos. igora opehima da da ostavku na mjesto predsjednika uprave … vaše je vrijeme prošlo a u nadzornom odboru dobit ćete zasluženo mjesto …
… dioničari ingre sazovite izvanrednu skupštinu u slučaju da se ovo izjalovi …
… hvala moderatoru što nije obrisao ovaj tekst…

DAJ PET !!!


Tko to želi ući u top 10 pa ovako mudro kupuje od "stečajnih ovčica" dok se još može po ovoj smiješnoj cijeni i dok je visina ponude još uvijek tajna? [proud]

Kako je visina ponude tajna kada su u najavi koju su poslali an ZSE rekli kako če preuzeti sukladno zakonu po ponderiranoj cijenu zadnjeg tromjesjecja !

...



Tko to želi ući u top 10 pa ovako mudro kupuje od "stečajnih ovčica" dok se još može po ovoj smiješnoj cijeni i dok je visina ponude još uvijek tajna? [proud]

Kako je visina ponude tajna kada su u najavi koju su poslali an ZSE rekli kako če preuzeti sukladno zakonu po ponderiranoj cijenu zadnjeg tromjesjecja !
[/quote]

Shvatite da bananarama pomalo ima problema s tim dijelom Zakona o trgovačkim društvima, pošto mu je ovo prva dionica koja nije u stečaju. 😀

Đuro Đaković za preuzimanje Ingre mora osigurati 80 milijuna kuna

Autor/izvor: SEEbiz / Jutarnji.hr
Datum objave: 17.07.2012. – 19:49:25

ZAGREB – Đuro Đaković holding morat će osigurati najmanje 80 milijuna kuna za preuzimanje građevinske kompanije Ingra. Proizlazi to iz same obavijesti Đure Đakovića o namjeri preuzimanja Ingre u kojoj stoji da će istaknuti cijenu kao ponderirani prosjek u zadnja tri mjeseca.

Taj prosjek iznosi 5,98 kuna po dionici, a kada se on zbroji s ukupno 13,5 milijuna dionica Ingre koje su u optjecaju, onda se dobije upravo ta cijena. Naravno da je to okvirna cijena jer će se o njoj još pregovarati pa je moguće da prodavaoci zatraže da im Đuro Đaković plati i iznad te cijene. Malo tko sumnja da Đuro Đaković neće pronaći toliki novac za svoju akviziciju jer je samo posao s finskom Patrijom u proizvodnji borbenih vozila vrijedio ukupno 170 milijuna eura.
Najava o preuzimanju iznenadila je sve igrače na tržištu, ili barem ostavljaju takav dojam. Tako iz Ingre nisu htjeli previše komentirati, osim što ponavljaju da nisu znali da se Đuro Đaković interesira za Ingru, dok istu priču ponavljaju i obvezni mirovinski fondovi od kojih dvoje drži ukupno gotovo 10 posto Ingrinih dionica.

Prema njihovim reakcijama, spremni su prodati svoje udjele jer već dugo gube novac na ovoj dionici čija je cijena do danas pala ispod vrijednosti table čokolade. Jednaka volja za prodajom da se iščitati i iz reakcije Igora Oppenheima, predsjednika Uprave Ingre, koji je s 5,71 posto dionica najveći pojedinačni vlasnik.

"Drago nam je da je jedna hrvatska kompanija napravila korak u tom smjeru s izraženom namjerom daljnjeg razvoja našeg poslovanja na način da zajedno ostvarimo konkurentsku prednost, kako na domaćem tako i na inozemnim tržištima ", navodi Oppenheim koji bi po ponderiranom prosjeku od transakcije trebao zaraditi 4,6 milijuna kuna.

Upravo je činjenica dobre inozemne pokrivenosti razlog zbog kojega Đuro Đaković kupuje Ingru. U toj kompaniji, naime, vjeruju da će im dobre veze Ingre na sjeveru Afrike osigurati dodatne poslove i da će upravo u suradnji sa snažnim inženjerskim potencijalom Ingre uspjeti prodati svoje proizvode i osigurati uspješnu budućnost Đure Đakovića. Vijest sama po sebi i ne bi bila iznenađujuća da nije u pitanju tvrtka u većinski državnom vlasništvu i koja kupnjom privatne tvrtke osigurava inozemna tržišta.

Time bi i u vodu mogli pasti planovi o osnivanju velikog klastera građevinskih poduzeća koji su prošloga tjedna predstavnici gotovo svih građevinskih tvrtki u Hrvatskoj predstavili prvom potprdsjedniku Vlade Radimiru Čačiću. Mnogi stoga u ovom preuzimanju vide obrise nastajanja velikog izvozno orijentiranog poslovnog udruženja pod paskom države pa prizivaju i Končar da se priključi ovom savezu jer su njegovi proizvodi komplementarni ovim dvjema tvrtkama.

Ukupan neto dug Ingre prelazi 750 milijuna kuna, ali iz tog poduzeća uvjeravaju kako to nije nepremostiv problem jer je imovina posrnulog poduzeća veća od dugova. U to su očito uvjereni i u Đuri Đakoviću koji su uračunali taj rizik jer će preuzimanjem Ingre preuzeti i njezine velike dugove, ali je procjena da će im se dugoročno isplatiti priznajući da postoji rizikkod preuzimanja koji su spremni preuzeti bez obzira na dug.

http://www.jutarnji.hr

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Sve su to teorije i mlaćenje prazne slame.Kupite brate koju tisuću dionica Ingre i zaboravite ju 2-3
godine.Siguran sam da će se isplatiti.Po nisu ni Opi ni u Đuri mutavi, a i politika se malo umješala.
Ovo je prilika,za sitne novce možeš se opariti i to hebački.

Pozdrav vjernim Ingrašima,

http://hr.seebiz.eu/infrastruktura/duro-dakovic-za-preuzimanje-ingre-mora-osigurati-80-milijuna-kuna/ar-40333/



Tko to želi ući u top 10 pa ovako mudro kupuje od "stečajnih ovčica" dok se još može po ovoj smiješnoj cijeni i dok je visina ponude još uvijek tajna? [proud]

Kako je visina ponude tajna kada su u najavi koju su poslali an ZSE rekli kako če preuzeti sukladno zakonu po ponderiranoj cijenu zadnjeg tromjesjecja !
[/quote]

Točna cijena u ponudi će se znati nakon odobrenja Hanfe a ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi u zadnja tri mjeseca je zakonski najniža cijena koju DDJH smije istaknuti u ponudi za preuzimanje INGR.

po cijeni u ponudi će se vidjeti koliko preuzimatelj stvarno želi preuzeti INGR, dakle, DDJH, politika ili netko treći će formirati cijenu u ponudi za preuzimanje zavisno od ambicije za sjecanjem pozicije u INGR

moje osobno mišljenje, na osnovu ukupnog volumena u zadnjem rastu INGR sa 4-12 kn te na osnovu današnjeg volumena, je da je ponuda od 6 kn neozbiljna jer se tom cijenom neće postiči skoro ništa, sa ponudom od 10ak kn bi mogli špekulirati sa kontrolnim paketom 25%+1 dok će za večinski paket 50%+1 trebati ponuditi znatno više…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

tek preko cvancike svoje prodajem prije toga nema šanse

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


baš gledam onaj zadnji rast od 4-12kn …ukupni volumen je bio oko 4,5milje od sveukupnih 13,5 milja dionica ili nekih 30%…računajući da se u tome volumenu najmanje 30% okrenulo više puta, dolazimo do oko 3 miliona dionica FF…dakle, ishod DDJH ponude je vrlo upitan jer će malo dioničara zbog očekivanja ili visokog ulaska pristati na 6 kn, a kako vidimo po količinama iz prvih 10 gdje 1. OPPENHEIM IGOR ima 773.908 (5,71%) a 10. ELEKTROPROJEKT D.D. tek 207.450 (1,53%) , DDJH će ovom ponudom teško steči kontrolni paket od 25+1 nego će prije za minimalna novce postati največi pojedinačni dioničar

Dakle, ova ponuda je najvjerojatnije fejk, trojanac da se samo kupi vrijeme da bi se našao model dokapitalizacije INGR i prolongirala eventualna odluka vjerovnika da se namire iz stečajnog postupka…sve u svemu, tresti će se brda a na kraju jedna velika mahuna…

??? tko je to danas tržio na placu [cool]

free flow information




Tko to želi ući u top 10 pa ovako mudro kupuje od "stečajnih ovčica" dok se još može po ovoj smiješnoj cijeni i dok je visina ponude još uvijek tajna? [proud]

Kako je visina ponude tajna kada su u najavi koju su poslali an ZSE rekli kako če preuzeti sukladno zakonu po ponderiranoj cijenu zadnjeg tromjesjecja !
[/quote]

Točna cijena u ponudi će se znati nakon odobrenja Hanfe a ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi u zadnja tri mjeseca je zakonski najniža cijena koju DDJH smije istaknuti u ponudi za preuzimanje INGR.

po cijeni u ponudi će se vidjeti koliko preuzimatelj stvarno želi preuzeti INGR, dakle, DDJH, politika ili netko treći će formirati cijenu u ponudi za preuzimanje zavisno od ambicije za sjecanjem pozicije u INGR

moje osobno mišljenje, na osnovu ukupnog volumena u zadnjem rastu INGR sa 4-12 kn te na osnovu današnjeg volumena, je da je ponuda od 6 kn neozbiljna jer se tom cijenom neće postiči skoro ništa, sa ponudom od 10ak kn bi mogli špekulirati sa kontrolnim paketom 25%+1 dok će za večinski paket 50%+1 trebati ponuditi znatno više…
[/quote]

Mislim da griješiš , nije ovo preuzimanje po principu INA-e ili Plive gdje je kupac stvarno želio preuzeti firmu , ovo je političko spašavanje gubitaša , firmu pred stečajem. Prema nekim medijima i Opi i mirovinci su spremni na prodaju ( uostalom šta će drugo , bolje 6 kn nego manje ) a uz njih će i svi drugi , manji i veći dioničari.




Tko to želi ući u top 10 pa ovako mudro kupuje od "stečajnih ovčica" dok se još može po ovoj smiješnoj cijeni i dok je visina ponude još uvijek tajna? [proud]

Kako je visina ponude tajna kada su u najavi koju su poslali an ZSE rekli kako če preuzeti sukladno zakonu po ponderiranoj cijenu zadnjeg tromjesjecja !
[/quote]

Točna cijena u ponudi će se znati nakon odobrenja Hanfe a ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi u zadnja tri mjeseca je zakonski najniža cijena koju DDJH smije istaknuti u ponudi za preuzimanje INGR.

po cijeni u ponudi će se vidjeti koliko preuzimatelj stvarno želi preuzeti INGR, dakle, DDJH, politika ili netko treći će formirati cijenu u ponudi za preuzimanje zavisno od ambicije za sjecanjem pozicije u INGR

moje osobno mišljenje, na osnovu ukupnog volumena u zadnjem rastu INGR sa 4-12 kn te na osnovu današnjeg volumena, je da je ponuda od 6 kn neozbiljna jer se tom cijenom neće postiči skoro ništa, sa ponudom od 10ak kn bi mogli špekulirati sa kontrolnim paketom 25%+1 dok će za večinski paket 50%+1 trebati ponuditi znatno više…
[/quote]

Zna se da je Ingra bogata udavača pa može birati kako i koga hoće [smiley]

Dragi moji da nema političkog poguranca nebi ni Đuro išao grlom u jagode.
Kao dioničar Đure bio bih sasvim zadovoljan da ponuda ne prođe, a ako Ingra pokaže svoju
vrijednost i opstane sama – super.

Tome se nitko nije nadao….tek poneki lovac , iz Hanfe koji je znao za dopis ili šaka financijskih
delinkvenata , koji su imali podatak namjere – od strane Uprave DDJH………..PRIJE zvanične objave…

Jer- NETKO JE KUPIO SVU panično prodanu količinu , kao reakciju NA OTROVNE VIJESTI u medijima…….

i još nešto- sad kad kupe vlasnički dio- lijepo nek posplitaju cijenu na gore- i tako vrate Ingri
stari sjaj……..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

pozitiva@
Pusti ove mrzitelje Ingre, nemaju oni pojma, jer da imaju ne bi prodali na dnu, pa sada kukumaču!
Ako Đuro misli pravo "preuzeti" Ingru, to bi značilo da moraju kupiti najmanje 50% firme plus jednu dionicu.
A ne znam tko će im to pokloniti po 6 kuna. Možda Vi koji je nemate?
Ako im Igor i Ludvigerica prodaju svoj udio po 6 kuna, ja ću im svoje dati džabe. Morat će se malo isprsiti ako žele ući u vlasništvo.
Druga stvar je ta, ako Đuro misli da ovo "gov.." ne vrijedi ni tih 6 kuna i žele nas u to uvjeriti koristeći trenutnu situaciju, onda ih pitam: "Drugovi, a zašto vi onda kupujete to "gov..", ostavite ga neka i dalje "smrdi"! Zakon o preuzimanju d.d. smo nadam se svi pročitali, ako ne prije onda ovih dana, i tko priječi Đuru da digne ljestvicu. Igor je tvrd pregovarač, a pojedinačno je i najveći dioničar, moš mislit koliko je oduševljen sa 6 kuna.
Ovdje se igra jedna sasvim druga igra, ponuda je vjerovatno dana iz sasvim drugih razloga, a kao cijena je navedena ona minimalna koja mora biti po zakonu o d.d. Ja ne znam tko će im prodati po toj cijeni, možda Vi. Da mi se prodaje prodao bih već danas sa malim diskontom, i zdravo đaci, a ne bih čekao još mjesec dana i lapio ovdje. Tko ustraje, dobit će zasluženu nagradu! [smiley]


pozitiva@
Pusti ove mrzitelje Ingre, nemaju oni pojma, jer da imaju ne bi prodali na dnu, pa sada kukumaču!
Ako Đuro misli pravo "preuzeti" Ingru, to bi značilo da moraju kupiti najmanje 50% firme plus jednu dionicu.
A ne znam tko će im to pokloniti po 6 kuna. Možda Vi koji je nemate?
Ako im Igor i Ludvigerica prodaju svoj udio po 6 kuna, ja ću im svoje dati džabe. Morat će se malo isprsiti ako žele ući u vlasništvo.
Druga stvar je ta, ako Đuro misli da ovo "gov.." ne vrijedi ni tih 6 kuna i žele nas u to uvjeriti koristeći trenutnu situaciju, onda ih pitam: "Drugovi, a zašto vi onda kupujete to "gov..", ostavite ga neka i dalje "smrdi"! Zakon o preuzimanju d.d. smo nadam se svi pročitali, ako ne prije onda ovih dana, i tko priječi Đuru da digne ljestvicu. Igor je tvrd pregovarač, a pojedinačno je i najveći dioničar, moš mislit koliko je oduševljen sa 6 kuna.
Ovdje se igra jedna sasvim druga igra, ponuda je vjerovatno dana iz sasvim drugih razloga, a kao cijena je navedena ona minimalna koja mora biti po zakonu o d.d. Ja ne znam tko će im prodati po toj cijeni, možda Vi. Da mi se prodaje prodao bih već danas sa malim diskontom, i zdravo đaci, a ne bih čekao još mjesec dana i lapio ovdje. Tko ustraje, dobit će zasluženu nagradu! [smiley]

ok mudar govor..šta nam je činiti kolega? Lp

Ako je suditi po optimizmu potencijalnog preuzimatelja i direktora Ingre, svijetla budućnost je zajamčena. Još utoliko bolje ako se priključi Končar. U to slučaju cijena dionice Ingre može samo rasti. Prodaja na ovim razinama za nas koji imamo ulaz preko 20 kuna je besmislena. Meni osobno je to gubitak veći od sto tisuća kuna. Ako sam već toliko čekao na bolje dane onda ću čekati i dalje. Posebno sad kad se nazire neka perspektiva. A za prve rezultate ionako treba čekati barem godinu dana ako ne i duže. Optimizam nakon ovih mučnih mjeseci za sve nas. A špekulanti i buregđije će potražiti neku drugu dionicu.

New Report

Close