INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nominalna vrijednost dionice je 40,00 ???
Sad smo na 12,00?

No, i gdje je problem?

Problem je u tome što je nom. vrijednost dionice INGR 20 kn.

Hmda, stvarno, nisam ni išao provjeravati…znači, nominalu mogu smanjiti samo jednom, na 10 kn, ali moja računica i dalje stoji, s tim da je to "zadnja crta obrane" po pitanju smanjivanja temeljnog kapitala.

DKVS je imao nominalu 400 i gdje su sad??? Stoga,…nije presudno bitna da bi se o njoj toliko debatiralo.

neće uvijek biti ovako.


Hmda, stvarno, nisam ni išao provjeravati…znači, nominalu mogu smanjiti samo jednom, na 10 kn, ali moja računica i dalje stoji, s tim da je to "zadnja crta obrane" po pitanju smanjivanja temeljnog kapitala.

misliš da će smanjiti nominalu na 10 kn prije novog dokapa? [angry]

Ne, ne mislim, zapravo uopće nisam razmišljao o tome, samo sam komentirao na temu, jer mi je zapelo za oko. Evo, danas i obavijest BD62 o održanoj GS gdje su radili isto. S obzirom da je nominala 20kn, još samo jednom mogu smanjivati TK kako bi s njime pokrili nagomilane gubitke, to je činjenica.

Iako, nominala sama po sebi nije uopće presudan faktor (npr. nominala ADRS od 10 kn ili ZTNJ od 690 kao dvije krajnosti), važna je bilanca firme.

Doista ne znam što će biti s Ingrom, kao ni dionicom, ali svakome mora biti jasno da bez novih, realiziranih, i dobitonosnih poslova bilanca Ingre ne izgleda ljepše, a s gomilanjem gubitaka i obratno (iako još nije i nepopravljiva, kao neke druge dionice kojima je BVPS u minusu, dakle koje su "pojele" vlastiti kapital).

o kojoj niominali vi pričate. u kojem prospektu je službeno objavljena nominala 20kn za zadnji dokap. lijepo stoji da se izdaju nove dionice bez nominalnog iznosa.cijena od 20 kn je a- proxi dogovorena sa sudionicima prvog dokapa, te je s obzirom na iznos izlistan i određen broj dionica. drugi dokap koji bi trebao doći,a kad vidićemo, treba biti sušta suprotnost prvog. ide čisto finanacijsko ulaganje, a to neće biti ispod 20kn tržišne cijene, zapametite to u glavu.uprava je ovlaštena da može izdati u tu svrhu nove dionice koje će tad sigurno imati nominalu. vrlo je izgledno da se desi i ulazak strateškog partnera koji će dovesti i do preslagivanja vlasničke strukture. tad je upitno hoće li biti drugog dokapa i na koji način, a neke stvari se šuškaju u kuloarima, pa sam lijepo pitao u zadnjem postu, ali nekima je to očito sprdanje.
a kako vidim da želite ući u ovu dionicu po 5-6kn onda dečki se.ite po njoj što više i izmišljajte svoje nominale koje vam najviše pašu. ja ne kažem da ingra ne može doći na 5-6kn ali ne zbog nikakavog drugog dokapa, već isključivo zbog globalne situacije, a isto tako može otić i na 20kn unatoč trenutnim indexima.a ako dođe zbog krize na te minimume onda je ionako sve otišlo u 3pm.


Vaš link

mesić je aktivan, rusi dolaze polako. ima li istine u tome što se šuška da će rusi sudjelovat u drugom dokapu ingre?

Uff bit će trganja za dionicom [thumbsup]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

slijedi rast za EU – EU će dobiti naftnu injekciju iz Libije: http://www.24sata.hr/svijet/pobunjenici-slave-u-tripoliju-uhicena-dva-gadafijeva-sina-231948 [pray]

Dolazi i Merkel sa 15 velikih projekata.


slijedi rast za EU – EU će dobiti naftnu injekciju iz Libije: http://www.24sata.hr/svijet/pobunjenici-slave-u-tripoliju-uhicena-dva-gadafijeva-sina-231948 [pray]

Ništa od rasta koji ste najavljivali ovaj tjedan?


Dolazi i Merkel sa 15 velikih projekata.

Koje će nas ministar gospodarstva stavii u ladicu i hvalit se kako ima projekte vrijedne stotine miljardi ali u ladici.
Šta su napravili sa dioki-em koji je trebao bit najveća investicija i Merkelica će sigurno pitat u čemu je problem.
A da ne govorimo o stotinama projekata koji su propali radi lokalnih kriminalaca u općinama koji su tražili dio za sebe, geoloskih iskapanja, donošenja strategija, protivljenja stanovništva.
Sve u svemu bolje da dođe sa projektom jednog povećeg zatvora za ove naše domoljube.

Samo smo krivi , ali vidim novu energiju , jer je stara odigrala lošu pretstavu. Merkel je ozbiljna i snažna , a Kosor će prihvatiti moćne savjete i ukloniti prepreke koje smetaju cijelom svijetu poslovnih ljudi.

New Report

Close