INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U ovakvim situacijama važno je zadržati objektivnost na burzi i pogledati malo cijelu sliku, koja uvijek uključuje i poteze Uprave jedne kompanije u prošlosti, jer svi znamo da poslovni kao i naš svijet, pa i ljubavni češće nego mi sebi priznajemo funkcionira upravo po principu ponavljanih obrazaca ponašanja:

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Ingra-angazirala-Auctor-za-savjetovanje-u-financijskom-restrukturiranju

Ovo se desilo krajem listopada 2010. Nakon toga uslijedilo je restrukturiranje na način izdavanja novih 6 000 000 dionica što nije povoljno utjecalo na cijenu. U biti , od trenutka kada je Ingra angažirala Auctor dionica je ako pogledate graf imala samo jedan smjer, i to prilično strm.

Dakle, ako je doista istina da su sada angažirali Interkapital, što još nije potvrdio niti jedan medij a ni sama Ingra, lako je moguće da opet planiraju nešto slično , a to bi mogao biti i razlog prethodnom dizanju cijene maksimalno što se moglo.

Sve što za sada imamo od Novosti na ZSE je da je Ingra u ovih već puna 2 mjeseca 2012. sklopila tek 70 miliona vrijednosti poslova, opipljivih, na preko 900 000 000 kn netto duga.

Da stvar bude ljepša, nisu imali čak ni 30 miliona da iskupe svoju tranšu , a većina imovine im čini čak 800 000 000 potraživanja, koje složit ćete se – netko treba i naplatiti da bi ih mogli u zbilji smatrati kao sastavnom komponentom Knjigovodstvene vrijednosti. Ovako, to je samo još uvijek jedan veliki "brod od papira"

Kako god bilo, moguće je da će i IGH i Ingra raditi novu emisiju dionica, i to me ne bi ni najmanje začudilo, jer ovakve se "kuće" i na stranim burzama pa i ovdje često angažiraju upravo s tim ciljem.

Ne kažem da će se to i desiti, ja takvu informaciju nemam, ali osobno ne bih isključivao tu mogućnost.

U svakom slučaju previdjeti činjenicu da kovanica uvijek može pasti na dvije strane nije pametno, a ni promjene u TOP 10 nam definitivno ne idu u prilog. Sve je očitije da je upravo popularno "Trejdanje" ovdje učinilo svoje, nakon što je dionica odradila sa 4 kn do 6.7kn ona iduća dva dana.

A tko god naivno i dalje vjeruje da je neko preuzimanje u tijeku predlažem mu "internship" na London Stock Exchange ili Wall Street-u. Jer ljudi, ako je ovo ovdje preuzimanje onda je tamo svaki dan po nekoliko desetaka preuzimanja u tijeku na burzi

[cool]

@Coupe

Meni je interesantan timing ovog velikog rasta. Nekoliko dana prije uvodjenja poreza na dividendu. Dionice Ingra-e posjeduje dosta firmi koje su bile prisiljene uzeti ih u zamjenu za dug. Koliko ima smisla teorija da je netko pumpao dionicu jer mu je do 01.03. trebao cash za isplatu dobiti ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Čitam sve vaše postove…….zaklučka nema.Postoje ljudi koji vjeruju u zaradu na Ingri,a ja sam među njima.6 mjeseci sam čekao, dokupljivao, spuštao ulaz i na kraju izašao van sa 4 kune zarade.Količina velika.Jučer sam ponovo krenuo na cca 8 i to sa čistom dobiti.Znači sve dionice koje sam jučer popodne kupio su za mene koštale 0 kuna-oli ti živci od 6 mjeseci.Lova kojom sam ulazio odnosno čisti portfelj uložen u Ingru unazad 6 mjeseci je čisti keš koji opet ide u Ingru.Pa sad ko koga opravi.Koliko oni imaju dionica,ja sam spreman otkupiti dio…..veći dio.A sad pričekajmo otvaranje da vidimo da li ide stampedo,dolje gore ili stabilizacija.Uglavnom idemo zaigrati jednu dobru partiju.

peyo



@Coupe

Meni je interesantan timing ovog velikog rasta. Nekoliko dana prije uvodjenja poreza na dividendu. Dionice Ingra-e posjeduje dosta firmi koje su bile prisiljene uzeti ih u zamjenu za dug. Koliko ima smisla teorija da je netko pumpao dionicu jer mu je do 01.03. trebao cash za isplatu dobiti ?

Sve te firmice koje su dobile dionice nemaju kapaciteta za tako nešto. Vidim da se slažu razne teorije zavjere, no meni je opet fascinantna količina dionica koja se okrenula u zadnje dva dan. Iz tog razloga mislim da će se ovo još jedno vrijeme vrtjeti. [lol]

Koliko se meni cini ovaj rast gradjevinara je najvecim dijelom financiran tako sto su mali ulagaci prodavali HT i ERNT. Ja bas i ne vidim neki dotok kapitala na burzu. Jako puno dionica se trgovalo, a jos uvijek nema naznake da netko veci ulazi u gradjevinske dionice.

Ti stvarno misliš da "mali" mogu protrgovati 20% kapitalizacije neke dionice?
Dionica je bila godinu dana u slobodnom padu ovaj odbijanac je samo stvar TA!
Ingra je oduvjek bila raj za trjedanje i strane burze mogu pozavidjeti na ovakvoj dionici!



Ne bih htio replicirati pogađačima koji su pogodili da Ingra sutra ide gore. Je ide malo gore ali u korektivnom valu zvanom abecednog reda 2. Dokle ?? ja znam onako narodnjački cca, poslije toga opet znam narodnjački što slijedi dalje. Pametnome dosta. Ono o pričama 100, i sl… je ali treba prije proći korekcija. Lijepi pozdravi optimistima…. [thumbsup]

Čudi me Mrgud28 da se i Vi kao iskusniji ulagač zamarate trenutnom cijenom. Cijena je za sada sporedna stvar, vidiš da ju "ekipa" formira kako god poželi. Prije je trebalo mjesecima trejdati da bi cijena pala sa 12 na 6,50 a danas je sve to odrađeno u samo par sati. To govori dovoljno o ljudskoj pohlepi i ljudskom strahu, plitkosti samog ZSE-a, neučinkovitosti regulatora i samog načina trgovanja sa bezbroj poravnjanja gdje pojedinci znaju čak i sekundu kada će ponovno biti puštena trgovina.
Eto da se odmah ujutro netko jači postavi, ili njih više, na prodaju sa jedno 500 tisuća komada na 3 kune, imali bi novo dno, a isto tako da se postavi na kupnju na 10 kuna sa tom količinom imali bi odbijanac. I to sve regularno bez zamjerke regulatora. Sve to pokazuje jad i bijedu trgovanja na ZSE-u, i iskreno se čudim da još uvijek ima novih koji se i pod takvim okolnostima usude kupovati i prodavati ovu dionicu.
Za nas starije nije čudo, navikli smo na takve oscilacije, ali zamisli novog ulagača koji je danas kupio Ingre za recimo 50 tisuća kuna odmah početkom dana, a na kraju dana ima gubitak o kojem nije mogao sanjati ni na godišnjoj razini, a ne dnevnoj. Taj više nikada neće ni primirisati burzi, a ni njegovi do 9-tog koljena.
[/quote]

Takvi se sigurno neće više nikad vratit na burzu…
A dali nam je to potrebno…
A da se opet vratimo na promete od 3-5 mil kuna redovnog prometa…na ZSE
Kome je to u interesu…nikome….
Mali su bitni kao i veliki…
A ovdje su već sada popušili…
Pa samo ovi šta su ulazili po 12 su u jednom dani -30%….
Svaka škola se plaća….
Meni kao starom nosonji sve odgovara i rast i pad….jer sam naučio plivat…
Žao mi je samo ekipe koja je pogubila veliku lovu jer su kupovali na 12 i prodavali na 7 , gdje sam ja naravno kupio…
A i danas ću ako bude išlo doli…

A BALVANA!!! :) :) :)

Čudni su ti ljudi koji kupe na 12 i prodaju na 7. Ne razumijem ih i gotovo. To su ljudi koji samo stvaraju zbrku.

bilo bi lijepo kad bi pojedinci ovdje prestali pljuvati trejdere,burekčije ili kako ih već nazivaju jer su i sami takvi… ima ovdje stvarno dobrih drukera, nema što.. a što misle o vama ljudi koje ste nagovorili na kupnju?!… drukajući o rastu na 20kuna i više,a vi ste bili ti na prodaji koji ste im uvalili svoje dionice PO 9,10,11KN. Ingra u srcu,hahaha. Žao mi svih koji su vas slušali,nadam se da će se radi njih ovo vratiti brzo iznad 10kn. a vi svi na ignore.

idući tjedan će bit bolje...

ivedome @ burekdjije ili dugorocni dokupljivaci ,,,tko bolje prolazi ovdje???? [yawn]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Koliko se meni cini ovaj rast gradjevinara je najvecim dijelom financiran tako sto su mali ulagaci prodavali HT i ERNT. Ja bas i ne vidim neki dotok kapitala na burzu. Jako puno dionica se trgovalo, a jos uvijek nema naznake da netko veci ulazi u gradjevinske dionice.

Ti stvarno misliš da "mali" mogu protrgovati 20% kapitalizacije neke dionice?
[/quote]

naravno da mogu….ja sam sam u zadnja 4 dana kupujući i prodajući zavrtio preko 100.000 komada Ingre, a kamo li veći igrači od mene…
ovdje NEMA velikih kupaca, sve je samo stvar trejda, poanta je da su ljudi jučer gadno popušili, ali sad kad su shvatili
– da nitko ne preuzima Ingru,
– da nema velikih poslova,
– da je dug skoro milijardu kuna ,
– da je gubitak za 2011. čak -90 milijuna kuna
,
više se neće dati navući unutra, pogotovo ne preko 10 kn jer znaju da bi opet sve popušili
INGRU NITKO NE PREUZIMA! INGRA ĆE SE POLAKO VRATITI NA POČETNIH 4-5 KUNA JER NE VRIJEDI VIŠE!

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

Da frende ,ali nađi dionicu koja se u zadnje vrijeme tako dobro vrti.A šta smo svi mi ovdje-špekulanti koji trguju maglom i prodaju jedan drugom muda pod bubrege.Dok firme kao Ina ,Viro niko ni ne gleda,jer su tamo moćnici stavili svoje šape,a da ne govorim o Đuri,petrici,Korfu,znači na takvim dionicama nema mjesta.Pa onda fino ostaju takve dionice koje"ništa ne vrijede"—ali se da dobro zaraditi.Puno više nego šta jedan prosječni Hrvatski radnik zaradi za par godina…….par puno više godina.Sretno.

peyo

peyo @ ove firme koje si naveo ,tamo se sve zna i nema velikih iznenadjenja pozicije su zauzete,ovdje to nije slucaj ,ovdje samo vlada strah i pohlepa…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Sad vidim da su svi koji se tu izjašnjavaju kao dugoročni ulagači jučer rasprodali svoje dionice, glavno da su tu tupili danima da ne prodaju ispod 20, 30, 50…
Napokon su valjda shvatili da se može dugoročno ulagat i svakodnevnim trejdanjem, posebno ako su ovako veliki padovi i rastovi.

A neke je panika koštala love…
Panika je gadna stvar…
A ova ekipa je zna izazvat….
Pa tko poklekne pušing…
Oni tek tada kreću u kupnju…

A BALVANA!!! :) :) :)

oštrite noževe kolege ?

New Report

Close