INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tko je uopće mogao ostati normalan na INGRI,
tu moš biti u dionici samo par minuta il si izginuo ko ćuća.

asim Daher: Ingra i Lavčević u završnoj su fazi pregovora za gradnju bolnice u Iraku

23.12.2011 | Autor/Izvor: Antonela Zečević/Lider/PressCut
Osim ugovora s dubrovačkim Tramesom postoje li naznake za sklapanje još nekih poslova hrvatskih tvrtki u Iraku i koliko oni vrijede?
Tvrtke Ingra i Lavčević u posljednjoj su fazi pregovora za izgradnju i opremanje luksuzne bolnice na sjeveru Iraka s 300 kreveta. Projekt je vrijedan između 180 i 200 milijuna dolara, a izaslanstvo je na pregovorima prvi put bilo 16. prosinca prošle godine. Osim toga do lipnja očekujemo potpisivanje bar još tri velika ugovora, o čemu još ne smijem detaljno govoriti, a o različitim se poslovima vode vrlo ozbiljni razgovori s pet hrvatskih tvrtki.

Koje aktivnosti radi spajanja hrvatskih tvrtki s iračkim investitorima poduzimaju Hrvatska gospodarska kuća i Veleposlanstvo u Bagdadu?
U suradnji s iračkom gospodarskom komorom sredinom ožujka, još nismo utvrdili točan datum, bit će organiziran veliki forum za hrvatske poslovne ljude u Iraku. Računamo da će na njemu sudjelovati više od 60 hrvatskih tvrtki čiji će predstavnici boraviti pet dana u Bagdadu i predstaviti svoje djelatnosti nekom od osam iračkih ministarstva.

Što biste preporučili hrvatskim tvrtkama koje žele doći raditi u Irak?
Neka nam se obrate preko Ministarstva vanjskih poslova i europskih integracija i dat ćemo im upute kako poslovati s Irakom. Ako se odluče na taj korak, pružit ćemo im i infrastrukturu za početak rada. Također, napravili smo sigurnosnu kartu, koju dopunjavamo jednom na mjesec ovisno o situaciji. Tvrtke ćemo upoznati sa zakonom o investicijama, načinom poslovanja, raznim osiguranjima te poreznim i carinskim sustavom. Završila je okupacija Iraka i Amerikanci su iza sebe ostavili veliku pustoš. Zbog toga što Iračani moraju sanirati sve posljedice, svi trebaju doći u Irak jer imaju priliku raditi.
Evo znaci pad je gotov …Irak,Libija,itd ,,,

Prvo netko stavlja po par komada H naloga s ukupnom količinom manjom od 1000 komada na kupnju, sad na prodaju [lol]

@mentalist

jel ti to držiš stare novine u wc-u pa ih listaš po potrebi? Kojeg ima smisla stavljati članak od 23.12.2011. i reći ‘Evo znaci pad je gotov …Irak,Libija,itd ,,, ‘ Što misliš da to nitko nije onda pročitao?

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

Izgleda počeo dolaziti strani kapital.

Zna li itko išta konkretno?
Osim objeve INGRe ZSEu.

smanjuje se minus.......

Neko zahebava tržište sa poklapanjem naloga na prodaji sa sktivenim po 10H

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Izgleda počeo dolaziti strani kapital.

hahaha
ovo je vic godine! ovo se igraju domaći špekulanti, kako su je digli 25%, tako će ju opet zatući dolje!


Tko ima Ingru kao dugoročnu investiciju bi sada trebao dokupljivati da podrži rast i poništi negativni utjecaj burek majstora.

100% treba dokupljivati vas nick sve govori,biće vi kupujete ko blesavi zar ne? Lp



Tko ima Ingru kao dugoročnu investiciju bi sada trebao dokupljivati da podrži rast i poništi negativni utjecaj burek majstora.

100% treba dokupljivati vas nick sve govori,biće vi kupujete ko blesavi zar ne? Lp
[/quote]
Ako sam kupovao na 7, 9 i 12, ne vidim razloga zašto ne bih sada. Na 4 nisam htio jer mi nije u interesu potpomagati negativni trend nego upravo obrnuto. Zato i kupujem sada, ali ne kao blesav nego u skladu sa svojim mogućnostima.

1.
OPPENHEIM IGOR (98088847646)
773.908 5,71 Osnovni račun
2.
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. (14036333877)/PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND (99318944138)
603.877 4,46 Skrb. račun
3.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND (59318506371)
564.324 4,17 Skrb. račun
4.
VALAMAR ADRIA HOLDING D.D. (39310222543)
516.658 3,81 Osnovni račun
5.
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. (14036333877)/RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND (53009692506)
511.349 3,78 Skrb. račun
6.
PBZ D.D. (02535697732)
456.599 3,37 Skrb. račun
7.
TEHNIKA D.D. (73037001250)
451.800 3,34 Osnovni račun
8.
ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320)/KVARNER VIENNA INSURANCE GROUP D.D. (52848403362)
380.759 2,81 Skrb. račun
9.
TROMONT D.O.O. (30461667075)
319.970 2,36 Osnovni račun
10.
LUDVIGER JASNA (27652168612)
316.350 2,34 Osnovni račun
Ukupno: 36,14
Ljudi pa cijela Ingra na ovoj cijeni vrijedu 60 miliona kuna,toliko im im vrijde samo apartmani i stanovi u Dubrovniku,a ovaj Tromont nije prodavao jer je upućen u stanje tvrtke,jer im je glavni koperant,pa cijela tvrtka je vrednovana 2007 tri milijarde,26 miliona Usd trebaju dobiti iz Bih,od Hidrogradnje,a glavni diončari su menadjeri tvrtke,i OMF pa skulirajte se burek investitori,pa i Bakić kaže da ova dionica ima najveći potencijal rasta u budućnosti..

Ovak su jučer rasli validus i mgma..jel zna tko kako stoje danas???

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

bravo za ingru bravo za mene
ovo je bilo dno prije par dana i pogodio sam skoro u dan
nadam se da je ljudim jasno da je to bilo dno svih dna
prosjek mi je 4.15 i nisam dokupljivao kad je pala ispod 4
ali ću sad dokupljivati kad bude rasla jer to je jedina ispravna taktika

izgleda da je prošla marenda 🙂

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.


bravo za ingru bravo za mene
ovo je bilo dno prije par dana i pogodio sam skoro u dan
nadam se da je ljudim jasno da je to bilo dno svih dna
prosjek mi je 4.15 i nisam dokupljivao kad je pala ispod 4
ali ću sad dokupljivati kad bude rasla jer to je jedina ispravna taktika

Ja sam pomalo matematički neuk pa bih zamolio da mi netko objasni kako je ispravna taktika ne kupovati ispod 4 a kupovati na 5.

Eto, samo to hvala. [smiley]

New Report

Close