INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…avaj,jel ja to dobro računam,tko je u 8.mjesecu 2008.godine imao dionica u vrijednosti milion kuna…sada mu one vrijede cca 60-ak tisuća…

…to se zove dionica… [thumbsup]

a zamisli sad obrnutu situaciju: kupiš sada dionice INGR za 60 tisuća kuna, pa ti za 3 godine narastu na milijun kuna? [cool]

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen

Ovdje i dalje prepucavanja u stilu "leti u nebo" ili "ide u bezdan". Ako se držimo činjenica onda dolazimo samo do jednog zaključka, a taj je da je Ingra do sada uspjela sva prispjela dugovanja podmiriti, istina na razno-razne načine, ali ipak ih je podmirila. I koperante čak, istina dionicama preko burze, ali je i njih podmirila. Netko će opet replicirati da je i dalje dužna. Jest dužna je ali ima i redovite prihode. Zadnji kvartal je pokazao da se prihodi povećavaju, a dug smanjuje. Ima li uopće neki građevinar u Hrvatskoj a da nije dužan? Nema! Koja je dionica usprkos tome što redovito otplaćuje svoja dugovanja najviše "zaronila"? Ingra! Gdje vlada najveći psihološki rat vođen između malih dioničara i onih koji su izgubili "silno bogatstvo" i sada ga na "prljav" način žele povratiti? Na Ingri!
Koja će dionica u slijedeće dvije godine ostvariti najveći rast? Opet Ingra!
Tko će to dočekati? Onaj tko nije prodao i tko skupi dovoljno hrabrosti da ugasi računalo i nikada se
više ne ulogira na ovaj forum! Svi ostali su zagarantirano gubitnici!
P.S.
Ni Tolstoj ne bi ovo bolje sročio! [thumbsup]
Evo gasim računalo! Stend baj!


Ovdje i dalje prepucavanja u stilu "leti u nebo" ili "ide u bezdan". Ako se držimo činjenica onda dolazimo samo do jednog zaključka, a taj je da je Ingra do sada uspjela sva prispjela dugovanja podmiriti, istina na razno-razne načine, ali ipak ih je podmirila. I koperante čak, istina dionicama preko burze, ali je i njih podmirila. Netko će opet replicirati da je i dalje dužna. Jest dužna je ali ima i redovite prihode. Zadnji kvartal je pokazao da se prihodi povećavaju, a dug smanjuje. Ima li uopće neki građevinar u Hrvatskoj a da nije dužan? Nema! Koja je dionica usprkos tome što redovito otplaćuje svoja dugovanja najviše "zaronila"? Ingra! Gdje vlada najveći psihološki rat vođen između malih dioničara i onih koji su izgubili "silno bogatstvo" i sada ga na "prljav" način žele povratiti? Na Ingri!
Koja će dionica u slijedeće dvije godine ostvariti najveći rast? Opet Ingra!
Tko će to dočekati? Onaj tko nije prodao i tko skupi dovoljno hrabrosti da ugasi računalo i nikada se
više ne ulogira na ovaj forum! Svi ostali su zagarantirano gubitnici!
P.S.
Ni Tolstoj ne bi ovo bolje sročio! [thumbsup]
Evo gasim računalo! Stend baj!

Sva čast kolega, mene si uvjerio i evo 100-tka od mene [thumbsup]

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

Odmah porasla kupnja nakon ovog "činjeničnog" komentara. Nema šta "drukam" sve u 16-est! Jel traži neka firma "profesionalnog drukera", javio bih se rado na natječaj? [tongue]

I samo da dodam…
mislim da ovdje nije problem u tome da ljudi ne znaju da je ovo niska cijena i da neće vrlo brzo donijeti rast kao niti jedna dionica na burzi, već je ovdje pitanje dali ima još netko da se istrese po ovim cijenama, ali ja bih rekao da je to to…

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

banana pozitivno djelujes i na trgovinu na ingri 🙂

kao da se prodaja iscrpila, nitko više ne tuče po kupnji, nema pritiska? da je bolji sentiment na burzi, danas bismo imali lijep odbijanac preko 12 kn…
a niš, sačekat pozitivu sa završetkom pregovora za mjesec dana pa prodati na 15-17 kn (tko je trejder)…a ostali mogu čekati i više targete [wink]

moji postovi osobno su mišljenje bez nagovaranja na kupnju ili prodaju dionica!


banana pozitivno djelujes i na trgovinu na ingri 🙂

čovjek ima jake argumente [thumbsup]



INGRA GRADNJA – paravan za malverzacije !
12.05 su prodali skoro 10.000 komada, a pretpostavljam da su 13.05 opet kupili znatno niže, a već danas ćemo to znati poslije 16 sati .

Ono što je sigurno je da sada vidimo da Ingra prko Ingre-gradnje trejda na nama.
Opet pretpostavljam da trejdadu na zaradu u dionicama ili povećavaju portfelj, ali kao što sam rekao danas poslije 16 sati ćemo znati .

ZAŠTO "KRADU" MALE DIONIČARE ?

Zašto ti Loris želiš biti dioničar firme koja "krade" svoje dioničare.

Stvar je jednostavna:
– Ingra prodaje svoje dionice na burzi jer misli da ne vrijede te novce
– da Ingra misli da njena dionica vrijedi više sigurno nebi prodavala

Tragično je što nakon svega ovoga netko želi biti dioničar Ingre…
[/quote]

A ZAŠTO ih je prije kupovala??? Baš si pametan? [bye]

neće uvijek biti ovako.


I samo da dodam…
mislim da ovdje nije problem u tome da ljudi ne znaju da je ovo niska cijena i da neće vrlo brzo donijeti rast kao niti jedna dionica na burzi, već je ovdje pitanje dali ima još netko da se istrese po ovim cijenama, ali ja bih rekao da je to to…

Pola njih da im cijena dođe na 1 kunu ne bi kupovali,pokušavali bi ušparati koju lipu.
Kupovat će oni kad im probije 24 kune.

bit će bolje................

Dali vam je možda palo na pamet da ingra gradnja dionice ingre stječe kompenzacijom, pa onda prodajom svojih dionica dolazi do casha jer zna da će joj nakon proknjiženja ugovora u SKDD na račun sjesti dionice iz kompenzacije.

Kao da ovo nije vidjeno vec sto puta u zadnje tri godine. Par dana raste po 1% i onda iduci dan ljusne 10% dolje. Vidim da su se ovih dana nakrcali novi forumasi pa je sad malo zavladao entuzijazam na temi ali bojim se da nece dugo trajati [bye]

Neka vam je sa srecom.

New Report

Close