INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Možda se Igor postavi na bid da brani cijenu oko 20! [rolleyes]

ima nas vise koji imaju takvu karmu… 🙁


ovako: ja rođeni pehista , i sve sile ovog svijeta igraju protiv mene , znači da : ako ja prodam cijena ide gore , ako ja ne prodam cijena ide dole , pošto ja ne mislim prodavat cijena ide dole. soryy. [cry]

A random walk down Wall Street...

Evo u ovom članku od prije nekih mjesec dana, gos. Perić je sve lijepo i pošteno iznio. Još samo da članovi uprave počnu sa dokupom, pa će mo i mi za njima. Tko će prvi ? Aj ti, aj ti !
http://www.vecernji.hr/biznis/u-2012-g-ingra-ulazi-financijski-stabilna-fokus-slozenije-projekte-clanak-299542

Da bi se potpuno razumila situacija moramo proučiti što se to uračunava u INGRIN temeljni kapital –
Tada bi i neuki svatili zašto je tako veliko očekivanje od ove dionice –
Ukratko za razliku od nekih koji dokapitalizaciju vrše kroz izdavanje novih dionica bez pokrića (rezultat pad vrijednosti) slučaj INGRA je obrnut . Sva izdanja imaju pokriće u nekretninama neopterećenim i opterećenim ali uredno servisiranim prema vjerovnicima što potvrđuje i najnovije odobrenje o uvrštenju . Dakle kolega ‘pioneer’ nije daleko od istine samo što to u stvarnosti (burzi) često nije tako pa vjerojatno neće biti ni sada .
Zato treba biti strpljiv jer velik je zalogaj u pitanju . [thumbsup]

Ali jasno piše da se temeljni kapital povećava na način da će potraživanja vjerovnika prema INGRI biti pretvorena u temeljni kapital na način da će oni dobiti te dionice. Nema stvarnog priljeva kapitala. Isto tako piše da će se dionica moći trgovati od 26.07.2011. Nigdje ne stoji da ide izdavanje novih dionica na način da se vrši dokapitalizacija uplatom u novcu.


Ali jasno piše da se temeljni kapital povećava na način da će potraživanja vjerovnika prema INGRI biti pretvorena u temeljni kapital na način da će oni dobiti te dionice. Nema stvarnog priljeva kapitala. Isto tako piše da će se dionica moći trgovati od 26.07.2011. Nigdje ne stoji da ide izdavanje novih dionica na način da se vrši dokapitalizacija uplatom u novcu.

jasno je navedeno u izvješću 06.04 2010. da je upravi dano zeleno svjetlo za novi dokap do max 135.452.000,koji se može odraditi u komadu ili parcijalno u više navrata, ( što ne virujen da će raditi, ali nije ni isključeno), te će se isti odraditi čisti keshom, po zadnjim izjavama uprave. prema tome kad dođe vrime za to bit ćemo upoznati na vrime.iskreno jedva čekan drugi dokap, a kad bude vidićeš i zašto.



Novih 6.045.200 dionica će se od sutra uvrstiti u redovno tržište ZSE današnjim Rješenjem Zagrebačke burze, a temeljem Odluke Skupštine INGRE od 22. prosinca 2010. (http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/a1yxlurxCjRjhTQgVlpQNw==.pdf). Prema toj odluci uvrštenjem tih dionica povećava se temeljni kapital Ingre za 120.904.000 kn. Drugim riječima, vrijednost nove dionice je 20 kn. Istom Odlukom je definirano da ukupni temeljni kapital može biti najmanje 270.904.000 kn do 405.356.000 kn, što uz ukupni broj 13.545.200 dionica (zajedno sa novima) po dionici iznosi 20 do 29,92 kn.

I u tom istom rasponu bi, dakle, morala biti sutrašnja cijena dionice Ingre tj. 20-29,92 kn!

Dakle, nikako ispod 20 kn, jer tom istom Odlukom Skupštine mora se prikupiti iznos bar minimalnog temeljnog kapitala određenog Odlukom prodajom za gotovinu na ZSE.


Ovo je najbolji "druk" unazad desetak godina na ZSE-u. Pa ako je ZABA mogla pasti u jednom danu preko 70%, zašto Ingra ne bi mogla u jednom danu narasti 35%. I tako je ovo postalo "kazalište apsurda", a ne ozbiljna burza. [lol] [thumbsup] Dobar ovaj komentar do "boli", iako u igri riječi ima neke "logike"! Već odavno smo ispod minimalnog temeljnog kapitala! [smiley]
[/quote] this is naša banana druker-marginaš! lp STFACA


i.naravno da neće svih 6 milijuna dionica doći odmah sutra na burzu, ali da će ovo jače srušiti cijenu, možda opet na 11 kn, vrlo je izgledno….

Ja isto mislim da će puštati na burzu jednu po jednu ……

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


iz obavijesti proizlazi da se radi o novim dionicama koje tek dolaze na burzu i kojima se trguje od sutra…naravno da neće svih 6 milijuna dionica doći odmah sutra na burzu, ali da će ovo jače srušiti cijenu, možda opet na 11 kn, vrlo je izgledno….

Jasno da neće svi sutra prodavati ali jedan dobar dio hoće sigurno. Tržište sigurno neće moći progutati toliku količinu novo slobodnih dionica.
Vrlo brzo će se otvoriti put prema 11kn ali tada potraživanja svih koji su dobili nove dionice vrijede skoro pa duplo manje. Kome treba novac neće se dvoumiti ali moguće je da će većina pričekati malo , na kraju krajeva čekaju od Nove godine. Ako nisu prodavali dionice izvan burze u međuvremenu ?

Ma, tih 6 milijuna dionica nije niti 100 milijuna kn. To neki veći igrači kupe da niti ne trepnu. Mali će se sutra možda još malo uplašiti, a oni koji su plaćeni da skupljaju će skupljati. A velike transakcije će se odigrati možda i izvan burze, ko i na Podravki.

pa sve je već odigrano prije pola godine, danas se samo nadopunjeni prospekt svega toga objavio.


Ma, tih 6 milijuna dionica nije niti 100 milijuna kn. To neki veći igrači kupe da niti ne trepnu. Mali će se sutra možda još malo uplašiti, a oni koji su plaćeni da skupljaju će skupljati. A velike transakcije će se odigrati možda i izvan burze, ko i na Podravki.

Slažem se , sve je to moguće, ako ima neki ozbiljniji igrač koji pikira na malo veći komad Ingre sada mu je prilika.

@rohbau Nisam siguran baš !

Tko se i dalje dvoumi da li je već trgovano sa ovim dionicama samo neka pogleda malo koliko je novih dionica dobio RBA obvezni mirovinski fond a koliko ih sada ima u vlasništvu.

I jedan i drugi broj je 511349 ! A to znači da se RBA mirovinac riješio svega osim tih dionica s kojima nije mogao raspolagati ( na Burzi naravno, izvan da ).

@ bananarama, klisko

kolege, pogledajte prethodne postove @igraca i slicnih… ako dobro razumijem, ovo je također dijametralno suprotno od vaseg viđenja stvari, pa mozda da prokomentirate?

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja


pa sve je već odigrano prije pola godine, danas se samo nadopunjeni prospekt svega toga objavio.

nije tako! lijepo piše da se tek od sutra počinje trgovati na burzi tim novim dionicama, znači da će tek početi kipanja novih dionica! kako ti zamišljaš da je to odigrano, ako tim dionicama uopće nije trgovano nego trgovanje počinje tek od sutra?!?

sve što pišem je osobno mišljenje te nije investicijski savjet niti poziv na kupoprodaju dionica!

New Report

Close