INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



a evo i web-a od bonatti-a koga zanima , dosta ozbiljna firma , ne bi se tek tako upuštali u razgovore sa ingrom da nemaju interesa:

http://www.bonatti.it/Company-Profile/About-us2

Energetika! Lng terminal?
http://www.energy-community.org/pls/portal/docs/1054179.PDF
[/quote]

Tako su pokrili cijelu aziju s Rusima i ovaj dio svijeta u vezi energetike s Talijanima, nešto se ipak radi u ingri….. [lol]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



http://www.poslovni.hr/vijesti/ingra-zakljucila-sporazum-o-poslovnoj-suradnji-s-talijanskom-tvrtkom-bonatti-182824.aspx

neće to biti samo formalan sporazum o suradnji. bonatti je vrlo jak na području energetike (iščitaj moguće zajedničko tenderiranje za Omblu, Plomin, Iračku hidrocentralu), naftne i plinske industrije (iščitaj Libiju, Alžir i Rusiju), te graditeljstva (iščitaj pokrivanje komplementarnih graditeljskih zahvata u odnosu na Ingru). ovdje se ozbiljno radi na dobivanju novih poslova i ništa se očito ne prepušta slučaju.

uh, teći će tu još meda i mlijeka…
[/quote]

osim toga, bonatti već ima svoje ogranke i referentne poslove u Libiji, Alžiru, Egiptu, Rusiji i drugim zemljama od Ingrina interesa, a u svima već radi odavno. firma sa respektabilnim referencama, prisutna u tim zemljama sa značajnim ljudskim i tehničkim resursima. ingra i bonatti zajedno, to miriši na gotovo sigurno skoro dobivanje nekoliko velikih poslova.

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja


a sad vidim zašto mali kupuju- potpisan sporazum o poslovnoj suradnji s nekom tal. firmom…i što s time? potpisani su takvi sporazumi pred par mjeseci i s ruskim firmama, a do sad rezulat je nula [yawn]

A što ti misliš da je to prodavanje salate??? Pa čekaj malo, biće i poslova, znate kako to ide sa administracijama i papirologijama. Polako ali sigurno se nešto radi. Što su ljudi postali pohlepni-preko noći bi da zarade ogroman novac. Nije ovo plac, ovo su veliki poslovi i idu polagano.

neće uvijek biti ovako.


Tako su pokrili cijelu aziju s Rusima i ovaj dio svijeta u vezi energetike s Talijanima, nešto se ipak radi u ingri….. [lol]

ne radi se….potpisuju se sporazumi. valjda ćemo jednom pričati i konkretnim poslovima od ove silne "suradnje" [yawn]

moje poruke nisu investicijski savjeti niti preporuke za kupoprodaju dionica!

Znači sve po starom,

trejder kupuju po 15,0X, a vama prodaje po 15,XX, dobro je dobro [thumbsup]

Nego koliko je ovaj tjedan prodala Ingrgradnja ?

Naredni tjedan scenarij isti sam no razini 14,XX [lol]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Stvarno je impresivna ovo šuplja priča s rastom cijene Ingre na burzi.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Možda Bonatti kupuje Ingru? Ha, ili Strabag. Tko će ga više znati. Ta Ingra je navodno prodavana već više puta 🙂

A ti si navodno loris sa novim nickom???

neće uvijek biti ovako.



Tako su pokrili cijelu aziju s Rusima i ovaj dio svijeta u vezi energetike s Talijanima, nešto se ipak radi u ingri….. [lol]

ne radi se….potpisuju se sporazumi. valjda ćemo jednom pričati i konkretnim poslovima od ove silne "suradnje" [yawn]
[/quote]
Kad (i ako se) nešto veće ugovori to treba i izvesti, a znamo da INGR-a nije u samom izvođenju baš jaka, tako da ovi sporazumi sa jakim izvoditeljima, a tu bi dodao i Tehniku, nisu slučajno potpisani.
Treba pripremiti teren u svim segmentima, zar ne!!! [wink]


nalog od preko 11.000 komada na prodaji na 14,82 kn! ide ovo sutra gadno doljeeee

Pogodio si ko prstom u xxxxx. Kao što vidiš ide to na 11 [lol] . Do 14 kn trebate prodati 45000kom pa navalite, a za 11 kn da i ne pričamo. Drukeri i rušitelji nemate vi toliko municije a i kooperanti vam više ne prodaju i tako vam je izostala dobra kupnja za ništa. Ali i 15-16 je extra dobra cijena. No nije nagovor na kupnju. Čekam vas na bidu, samo dajte. Hvala. pozz

neće uvijek biti ovako.



Tako su pokrili cijelu aziju s Rusima i ovaj dio svijeta u vezi energetike s Talijanima, nešto se ipak radi u ingri….. [lol]

ne radi se….potpisuju se sporazumi. valjda ćemo jednom pričati i konkretnim poslovima od ove silne "suradnje" [yawn]
[/quote]

Upravo tako , ako pretpostavimo da su svi potpisani sporazumi odlična priprema za buduće poslove onda će se raditi od Rusije do Saudijske Arabije.
Iskreno se nadam da neće stati samo na sporazumima.
Za optimiste sada je prava prilika za kupovinu, cijena je prihvatljiva oko 15 kn , raspoložive količine dionica na bacanje.


opet mali na silu pokušavaju okrenuti pad Ingre u rast! pa zar niste do sada naučili da se to tako ne radi?!?

nisu… [shocked] [lol]

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Ingra-s-Talijanima-zeli-osvojiti-Alzir-i-Saudijsku-Arabiju

Ja preferiram Saudijsku Arabiju jer sam i sam radio tamo a imaju brdo love, država je velika, udaljenosti su velike, svi poslovi su megalomanski. Stručnjaka imaju malo pa će to biti dobra prilika za Ingrine radnike da zarade dobre plaće. Da ne govorimo da nema skoro nikakve zabave ( kina, barovi , alkohol, žene ) pa se može dobro uštediti.

mja bombonjera je ingra
Život je kao bombonjera, nikad ne znaš što ćeš uzeti…"Foresst Gump"

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Koliko vidim ovdje će strpljivi omastiti brk. Potrebno je samo zaklopiti oči na nekoliko vrijeme da se ignorira loši druk.

Ova cijena neće biti ista za godinu dana. Biti će vam smiješno čitati stare postove….


Ma strašan ugovor, utvrdili su zajedničke interese, s kim god su sklopili takav ugovor, do nikakve realizacije nikada nije došlo.

Uskore kolega, uskoro [thumbsup]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

New Report

Close