INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nevjerojatno je da netko uzima kredit za ovakovu dionicu, da je za Adris,HT to bi imalo rezona,ovako je to samoubojstvo.Prije sam vas upozorio da će mali postati suvlasnici Ingre,da tu ima kruha nebi to išlo po ovim cijenama.

Najbolje je dignuti margin i kupiti HT koji će narasti 10%, kada vratim kredit s kamatom od 13% slavim gubitak od 3%.
Kredit nije za ove dionice/obveznice.
Kredit je za kupnju Belja, Ad Plastika, Vira itd.
Ali ingra ide na 50kn do kraja godine…

brutalni kapitalac :)

Uh…kak je život surov i kompliciran… samo jaki prolaze…
Uglavnom vrlo sam novi na burzi, tj. uštedio sam nekih 60k kuna i sve uložio u INGRU. Uglavnom učinila mi se privlačnom zbog većeg prometa i male cijene pojedinačne dionice pa naravno i da se nekaj sitno zaradi. Pored toga negdje sam pročitao da ima veliki potencijal za rast, i eto me u kaši…
Prve dionice sam kupio prije tjedan dana po 16.97 (25k kuna), drugi dio za 16,91.
Bravo ja!!! Točno od tog dana svaki dan je dionica bila u crvenom – uglavno mogu priznati da sam izgubio prilično živaca pri praćenju trgovanja.
Uglavnom da ne kakim o sebi – kaj sam ja skužio ovih par dana: kao prvo gadi mi se nelojalna konkurencija kao što je iskipavanje fondova sa nenormalnom količinom dionica. Toliko sam ludio što se pod prodajom pojavljuje toliki broj da sam odmah znao da to sve ode u PM, jer ko bu to sve pobrao pa da cijena naraste. Jedan dan se pojavio onaj sa 25000 dionica u komadu…poslije ih razbijao i po malo prodavao…danas sam bio na trenutak sretan jer sam vidio da je na vagi hoće li krenuti na gore, tj. stajalo je dugo na 16,00kn i veći je bio broj ljudi koji hoće kupiti. NO NARAVNO – vrag nikad ne spava!!!! Umalo sam bacio nešto u ekran kad sam vidio da u trenutku kad mu netko pobere dionice sa 16,00kn, on ih odmah nadomjesti sa kojom tisućicom, zasjeo na 16 i ne da da cijena raste….još na kraju dana unio paniku kad je pobrao ovo sve sa vrha do nekih 15,80….
Uopće nemam pojma kaj sad napravit…pojesti govance i čekati pošto mi nije neka žurba (lova mi treba za oko 1g kad bum ušao u kredit za stan..), ili sve prodati i otići u neku drugu dionicu, a krajnje napustiti ovaj hrvatski cirkus gdje jedan ili par njih veliki dirigiraju sa cijenom i nama malima….
A najgore od svega mi je odustati jer se osjećam kao da me je taj nabio u guzicu i pobijedio što mu je i bio cilj…a vrlo teško se predajem i teško mi pada…pa bum stoga valjda i ostao ovdje čekajući bolje dane da bar nekaj sitno uberem..
Uglavnom, šmrc, šmrc… cilj mi je bio da sa tih 60k kuna dobijem barem 2-5 tisuća povrh što bi mi bilo više nego da čekam kamatu na oročenje….naravno u nadi kao i svi mi da bu to više….
Uh…a kaj me isto nervira: pa nigdje nijedne friške informacije od Ingre o nečemu…bilo čemu…osim tih jbnih 550 dionica HGSpota….
Oprostite ak sam kakio previše…učim na najgrbavijoj dionici… samo jedan mali obični Hrvat koji si je prištedio nekaj sitno u ovoj pokradenoj državi sa ljudima pognute glave koji samo promatraju kako banda krade…

@pittbull polako kolega treba prvo na 11kn

… 15.2 će biti puno jasnije…do tada špekulacije na osobnoj procjeni … a što se tiče hvatanja dna na ovoj dionici to je skok iz aviona bez padobrana i svako sa imalo mozga neka si pogleda graf desno …
… ako mislite da će firma uspješno poslovat kupujte ako ne čemu boravak na ovoj temi i čemu pisanje o dionici koju nemate i nećete …

@auhzivot
Ako si već došao na burzu onda moraš biti spreman i na gubitak novaca. Nema lake zarade, a to što se kockaš s novcima namjenjenim za stan je totalna glupost. Ako se već želiš kockat nađi stabilniju firmu, jer ovdje je show time.

Ako ostaneš želim ti sreću kao i mnogima koji su u ovoj priči.

Pozdrav!

Bliži se trenutak...

koliko je forumaša napisalo da je ušlo posljednjih dana,bez obzira na milionski promet ove dionice,mislim da veliki dio je otišao malim dioničarima,ako se može nazvat netko mali dioničar tko kupuje 30k-50k komada..

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

mirovinac se odavde iskrcava i ne pita za cijenu, daj što daš! i nikome to nije čudno ni sumnjivo?! pa tko će dizati cijenu kad veliki prodaju i bježe što dalje od Ingre? mali ulagači? o yeaaaa….

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica, samo izraženo mišljenje koje se može mijenjati


tko će najbolje procijeniti gdje je dno?

ti sigurno nećeš, hvališ se svojim ukrcajima na dnu, od 40 kn pa prema dolje do 15 kn, uskoro možda i 10 kn [bye]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica, samo izraženo mišljenje koje se može mijenjati



na 14,14 kn mi puca margin kredit od 650 000 kn + još toliko mojih i onda će biti veselo. ;(

Evo dugo nisam ovdje ništa prozborio, al kada se sjetim svoje pozicije u INGR!!
5500 x 57 kn.
Naj lošiji moj potez ikada:o)
U pregledu iskrcao se raifaisen OMF cca 110 000 kom, ima ih još oko 650 000 nazdravlje.
p.s. možda uđem kroz koji mjesec koju kunu…puno sreće trebat će Vam.(nemam nikakve nove informacije o ovoj dionici,tj ne aludiram na rast niti na pad al ipak)
Pozdrav hrabrima…jer koga ne polomi ova dionica postaje besmrtan:o)))
[/quote]

I bolje da nisi, šutnja je zlato…

Šta svi trkeljate, ako vjerujete u dionicu, ako je izbjegnut tečaj, šta Vam dalje treba, ovo Vam je ko oročena štednja na 5 godina sa dobrim kamatama…

Soon news from Libya market…

Budite veseli, zdravi i pametni…

Evo danas vidimo tko je izlazio i zašto su RBA fondovi držali cijenu!

Ingra gradnja je izlazila

7.2.2011 55.193 921.161,91, oko 50 000 dionica su prodali taj dan od ukupno 55193 dionice
ostalo im je tada 270 000 dionica, a po svemu izlazili su u 8.2.2011 kada je promet bio 122.701 dionice,
izlazili su i 09.02. kada je promet 118.544 dionice, ali i jučer su završili s istovarom(jer nemaju više dionica) kada je promet bio 75.652 dionice, sada na ovome forumu cilj je izazvati što veću paniku,
cijena može pasti još do 4-8 posto, ali promjena smjera je očita!……. Ne nasjedajte na daljne provokacije, jer što veća galama to veća panika( a to je mnogima ovdje posao da izazovu što veću paniku)…..

Do sljedećeg javljanja poslije 16 sati, odlučio da više ne pišem tijekom trgovanja jer shvatio sam da je uzaludno komentiranje tijekom trgovine jer daje samo povod onome tko manipulira ovisno kada cijena raste ili pada da stvori veću pohlepu ili veći strah….. Sve što radiš radi u miru, a ne u pohlepnom ili paničnom stanju! I zato je šutnja zlato jer manipulator ne može znati što ti radiš! Ja želim svakome dobro pa mu dajem znanje tko želi da primi! Budite pozdravljeni……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Uh…kak je život surov i kompliciran… samo jaki prolaze…
Uglavnom vrlo sam novi na burzi, tj. uštedio sam nekih 60k kuna i sve uložio u INGRU. Uglavnom učinila mi se privlačnom zbog većeg prometa i male cijene pojedinačne dionice pa naravno i da se nekaj sitno zaradi. Pored toga negdje sam pročitao da ima veliki potencijal za rast, i eto me u kaši…
Prve dionice sam kupio prije tjedan dana po 16.97 (25k kuna), drugi dio za 16,91.
Bravo ja!!! Točno od tog dana svaki dan je dionica bila u crvenom – uglavno mogu priznati da sam izgubio prilično živaca pri praćenju trgovanja.
Uglavnom da ne kakim o sebi – kaj sam ja skužio ovih par dana: kao prvo gadi mi se nelojalna konkurencija kao što je iskipavanje fondova sa nenormalnom količinom dionica. Toliko sam ludio što se pod prodajom pojavljuje toliki broj da sam odmah znao da to sve ode u PM, jer ko bu to sve pobrao pa da cijena naraste. Jedan dan se pojavio onaj sa 25000 dionica u komadu…poslije ih razbijao i po malo prodavao…danas sam bio na trenutak sretan jer sam vidio da je na vagi hoće li krenuti na gore, tj. stajalo je dugo na 16,00kn i veći je bio broj ljudi koji hoće kupiti. NO NARAVNO – vrag nikad ne spava!!!! Umalo sam bacio nešto u ekran kad sam vidio da u trenutku kad mu netko pobere dionice sa 16,00kn, on ih odmah nadomjesti sa kojom tisućicom, zasjeo na 16 i ne da da cijena raste….još na kraju dana unio paniku kad je pobrao ovo sve sa vrha do nekih 15,80….
Uopće nemam pojma kaj sad napravit…pojesti govance i čekati pošto mi nije neka žurba (lova mi treba za oko 1g kad bum ušao u kredit za stan..), ili sve prodati i otići u neku drugu dionicu, a krajnje napustiti ovaj hrvatski cirkus gdje jedan ili par njih veliki dirigiraju sa cijenom i nama malima….
A najgore od svega mi je odustati jer se osjećam kao da me je taj nabio u guzicu i pobijedio što mu je i bio cilj…a vrlo teško se predajem i teško mi pada…pa bum stoga valjda i ostao ovdje čekajući bolje dane da bar nekaj sitno uberem..
Uglavnom, šmrc, šmrc… cilj mi je bio da sa tih 60k kuna dobijem barem 2-5 tisuća povrh što bi mi bilo više nego da čekam kamatu na oročenje….naravno u nadi kao i svi mi da bu to više….
Uh…a kaj me isto nervira: pa nigdje nijedne friške informacije od Ingre o nečemu…bilo čemu…osim tih jbnih 550 dionica HGSpota….
Oprostite ak sam kakio previše…učim na najgrbavijoj dionici… samo jedan mali obični Hrvat koji si je prištedio nekaj sitno u ovoj pokradenoj državi sa ljudima pognute glave koji samo promatraju kako banda krade…

ti bi trebao blog pisat…na dnevnoj bazi..ps nadam se da buš na kraju priče ipak kupio stan s ili bez 60000 kn[thumbsup]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Uh…kak je život surov i kompliciran… samo jaki prolaze…
Uglavnom vrlo sam novi na burzi, tj. uštedio sam nekih 60k kuna i sve uložio u INGRU. Uglavnom učinila mi se privlačnom zbog većeg prometa i male cijene pojedinačne dionice pa naravno i da se nekaj sitno zaradi. Pored toga negdje sam pročitao da ima veliki potencijal za rast, i eto me u kaši…
……….
Oprostite ak sam kakio previše…učim na najgrbavijoj dionici… samo jedan mali obični Hrvat koji si je prištedio nekaj sitno u ovoj pokradenoj državi sa ljudima pognute glave koji samo promatraju kako banda krade…

Teško da si ti kao ‘novi’ na burzi sve upucao u jednu dionicu pa baš u Ingru. A još teže da kao ‘novi’ sve to tako ‘iskreno’ i skrušeno priznaš. Ja kad sam ko friški napravio prvi veći minus, pokrio sam se ušima po glavi i nisam nikom rekao. Danima nisam mirno spavao dok to nisam vratio natrag.
Prije će biti da bi htio kod stvarno novih i nesigurnih malih ulagača izazvati dodatni strah i nervozu
Možda griješim, ali za mene je ovo prilično jeftin ali i pokvaren post.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

kad sam ulazio u dionice 1995. jedva sam čekao da ih se riješim da ne razmišljam o njima.kod kupnje HT odlučio sam uzeti i ne razmišljati o njima,pa i kad su pale na 190 kn i kad sam ispušio više od 20000 kn nisam se uopće nervirao niti razmišljao o njima.znao sam da će doći na svoje kadtad.e sad kod ingre svaki dan san lud i dođe mi da gledalicu i comp tresnem od zid, jer vidim svo smeće koje izlazi na vidjelo na ovoj burzi.oko ingre ništa nije niti crno niti bijelo, a to je ono najgore.prednost je što je njen temelj inozemni posao a ne u ovoj pustinji.ako firma uspije prebroditi ovu godinu vjerovatno će dionica i doći na 400 kn a to što ja i mnogi ne možemo čekati tolike godine jer uistinu su duge godine u pitanju, to je drugo. boli ma što nitko u ovoj državi ne štiti male, pa tako i na ovoj burzi. ako svaka firma objavljuje kad otpušta dionice, onda smatram da bi svi veliki dioničari a pogotovu oni u top 10 morali napraviti istu stvar. OMF bi to bio dužan jer to je njegova obveza prema svojim klijentima da imaju uvid što tko radi s njegovim novcem. možda se meni da sam član ROMF ne bi svidjelo tad ovo otpuštanje ingrinih dionica pa bi reko odlazim ja sa svojim parama u drugi fond.dok god ne bude transparentnog poslovanja sviju i prodavača i kupaca, ovo će uvijek biti samo kocka i špekulacije velikih igrača i pojedinih malih koji imaju svoje insajdere pa se mogu baviti day tradingom.a u biti svak onaj tko ne ulaže na duži rok je day trader trgovao ili ne.jedan trguje a drugi želi to isto.



Uh…kak je život surov i kompliciran… samo jaki prolaze…
Uglavnom vrlo sam novi na burzi, tj. uštedio sam nekih 60k kuna i sve uložio u INGRU. Uglavnom učinila mi se privlačnom zbog većeg prometa i male cijene pojedinačne dionice pa naravno i da se nekaj sitno zaradi. Pored toga negdje sam pročitao da ima veliki potencijal za rast, i eto me u kaši…
……….
Oprostite ak sam kakio previše…učim na najgrbavijoj dionici… samo jedan mali obični Hrvat koji si je prištedio nekaj sitno u ovoj pokradenoj državi sa ljudima pognute glave koji samo promatraju kako banda krade…

Teško da si ti kao ‘novi’ na burzi sve upucao u jednu dionicu pa baš u Ingru. A još teže da kao ‘novi’ sve to tako ‘iskreno’ i skrušeno priznaš. Ja kad sam ko friški napravio prvi veći minus, pokrio sam se ušima po glavi i nisam nikom rekao. Danima nisam mirno spavao dok to nisam vratio natrag.
Prije će biti da bi htio kod stvarno novih i nesigurnih malih ulagača izazvati dodatni strah i nervozu
Možda griješim, ali za mene je ovo prilično jeftin ali i pokvaren post.

[/quote]

što si napao čovjeka, em je u gadnom minusu, još ga ti napadaš da je pokvaren jer je to napisao?!?
pa nek napiše bilo tko tko ima iNGRU u portfelju da li je u plusu?? svi smo u minusima boli glava i velik dio jedva čeka da malo poraste i da se zauvijek iskrca odavde!

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!

VELIKI ŠEFE ti stvarno misliš da tvoj,ili moj,ili bilo čiji post, na ovom forumu na osnovi rekla kazala može utjecati na smjer kretanja cijene ingre na burzi. Pa jedino budala može kupovti jer je netko rekao: drugi tjedan posao u libiji, il prodavati jer je netko napisao neku neprovjerenu vijest bez linka a na ovoj temi su takve 99% .
A na kraju krajeva ako netko nasjeda na takav tip obavjesti ti si bio taj koji je možda mnoge nagovorio na ovu dionicu sa svojim tik-tak pristupom,priznao ti to ili ne.
Dobro nije važno,pad nije prevelik doći će to na svoje al jučer je netko komentirao,ovako ne izlaze veliki igrači,ovo je netko mali koji se panično istresa IL JE IZGUBIO ŽIVCE,a taj panični istresač ili taj bez živaca bila je upravo ingra.

Zašto je INGRA danas zašutjela, a pred puštanje na tržište ovih 7mil dionica, zasipali su nas sa informacijama,libija,alžir,rusija,pa čak i posjet njemačkoj…

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

New Report

Close