INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A jesmo opet svi euforični ….ko bi rekao da je još prije tjedan dana na 38,50 vladao MUK!
još tri kune i ode ingra 50 % skoro u taj tjedan ….sreća ….ja …..kupovao ….izgleda da pravilo uvijek pali ….kupuj kad je najgore ….. samo treba imati …..muda …a to nam često fali .

Zanimljivo, a od 1.6-31.8 ingra u minusu od -48,45. Ostatak sve debelo u plusu npr. od početka godine atpl u +61,84%, vdkt u +54,84%, igh u +26%,itd..a ingr-a od početka godine u minusu od -19,69%.


Čitao neki dan na mojnovac (pisao pouzdan forumaš) da im je blokiran račun ali je post brzo izbrisan. Zna netko koliko vremena može proći od blokade računa do pokretanja stečaja, koja je procedura?


Slušaj ti šta se piše na forumu i na temelju toga donosi odluke o investiranju daleko ćeš dogurati.




Čitao neki dan na mojnovac (pisao pouzdan forumaš) da im je blokiran račun ali je post brzo izbrisan. Zna netko koliko vremena može proći od blokade računa do pokretanja stečaja, koja je procedura?

…gle čuda , a meni (pouzdani forumaš) pisao da Ingra ide na realne visine, s obzirom na rast drugin u zadnjih 6 mjeseci… zato se sada dobroupućeni krcaju jer znaju da ni 55 nije skupo, već jeftino, u odnosu na normalnu cijenu od cca 80 kn. Eto pa sada tko je u pravu??? Ja ostajem i dalje u dionicama bez obzira što će doći do manje korekcije prije još većeg relija prema brdima…pa ko voli nek izvoli…
[/quote]

Koja će biti normalna cijena ako bankrotiraju? Ingra je trenutno jako špekulativna dionica. Može i gore i dolje par destaka posto u par dana. Ovisno kojim redosljedom će business obvjavljivati članke. Što se uprava Ingre i s kim dogovorila oko refinanciranja dugova možemo samo nagađati, ako se s nekim još uopće mogu nešto dogovoriti. Istina institucijalci su dosta unutra ali opet pogledajte tko je kupovao prvu a tko zadnju tranšku komercijalnih zapisa od 100 m kn o kojima se pisalo neki dan. Piše sve na http://www.skdd.hr/.

[/quote]

Daj bože da je odluče poslati na bubanj, pa da podijelimo njenu imovinu, dobit ćemo dosta više od ove cijene na burzi. Iako kad razmislim,ipak bi rađe da i dalje posluje,dobra je to firma…





Čitao neki dan na mojnovac (pisao pouzdan forumaš) da im je blokiran račun ali je post brzo izbrisan. Zna netko koliko vremena može proći od blokade računa do pokretanja stečaja, koja je procedura?

…gle čuda , a meni (pouzdani forumaš) pisao da Ingra ide na realne visine, s obzirom na rast drugin u zadnjih 6 mjeseci… zato se sada dobroupućeni krcaju jer znaju da ni 55 nije skupo, već jeftino, u odnosu na normalnu cijenu od cca 80 kn. Eto pa sada tko je u pravu??? Ja ostajem i dalje u dionicama bez obzira što će doći do manje korekcije prije još većeg relija prema brdima…pa ko voli nek izvoli…
[/quote]

Koja će biti normalna cijena ako bankrotiraju? Ingra je trenutno jako špekulativna dionica. Može i gore i dolje par destaka posto u par dana. Ovisno kojim redosljedom će business obvjavljivati članke. Što se uprava Ingre i s kim dogovorila oko refinanciranja dugova možemo samo nagađati, ako se s nekim još uopće mogu nešto dogovoriti. Istina institucijalci su dosta unutra ali opet pogledajte tko je kupovao prvu a tko zadnju tranšku komercijalnih zapisa od 100 m kn o kojima se pisalo neki dan. Piše sve na http://www.skdd.hr/.

[/quote]

Daj bože da je odluče poslati na bubanj, pa da podijelimo njenu imovinu, dobit ćemo dosta više od ove cijene na burzi. Iako kad razmislim,ipak bi rađe da i dalje posluje,dobra je to firma…
[/quote]
Čovjek je danas prodao, mora sada drukati na pad.



Čitao neki dan na mojnovac (pisao pouzdan forumaš) da im je blokiran račun ali je post brzo izbrisan. Zna netko koliko vremena može proći od blokade računa do pokretanja stečaja, koja je procedura?


Slušaj ti šta se piše na forumu i na temelju toga donosi odluke o investiranju daleko ćeš dogurati.
[/quote]

Kolega, ovo nije tema o meni nego o Ingri a kod špekuliranja nema mjesta emocijama. Špekuliranje nije kocka nego posao.

Ne vidim smisao javljanja na forum ukoliko ne mislite doprinjeti konstruktivnoj raspravi. A rasprava o tome da li kooperant može ili ne može naplatiti potraživanje od Ingre bi vas trebala zanimati ukoliko se igrate njihovim dionicama.


Ne vidim smisao javljanja na forum ukoliko ne mislite doprinjeti konstruktivnoj raspravi. A rasprava o tome da li kooperant može ili ne može naplatiti potraživanje od Ingre bi vas trebala zanimati ukoliko se igrate njihovim dionicama.


Na temelju kojih činjenica misliš da je upitno i definiraj što misliš pod tim da li koperant može naplatiti potraživanja? Da li to znači da mora jedino ingra od svih poduzeća u hrvatskoj platiti i prije nego joj dođe faktura? Na koja potraživanja točno misliš ili to iznosiš onako paušalno? A pogledaj druga tkz. superlikvidna poduzeća koja duguju milijarde ili koja plaćaju s odgodom od 90 ili čak 120 mjeseci. A i ta poduzeća opet plaćaju tako da nevidim problem.

Graditelj – blokada računa ne znači stečaj – hrpa firmi ima blokirane račune, pa se odblokiraju – recimo ne plaćaju pdv ili ratu kredita banci – kad utjeraju neki dug, ili dodžu do novaca drugačije – račun se odblokira.

mrrkw:
Daj bože da je odluče poslati na bubanj, pa da podijelimo njenu imovinu, dobit ćemo dosta više od ove cijene na burzi. Iako kad razmislim,ipak bi rađe da i dalje posluje,dobra je to firma…

Kolega ne želite to, nećete vi ništa dijeliti ako se to dogodi ( mislim da neće)

Nemam INGR niti ju mislim kupovat.

bit će zanimljivo gledati igre oko postavljanja naloga do 10 sati

Naravno da blokirani račun ništa ne znači. meni banka zablokira račun ako dođem u nedozvoljeni minus. Podmirim dug i odblokiraju račun. Mene je više zanimalo koja je procedura ako je račun duže blokiran? Koliko može biti blokiran? Tko pokreće stečaj itd…? Naravno da ne vjerujem da Ingra može u stečaj. Previše je novaca u nju uloženo da bi je sada pustili ali opet nije mi svejedno ako mi je firma u blokadi.


Graditelj – blokada računa ne znači stečaj – hrpa firmi ima blokirane račune, pa se odblokiraju – recimo ne plaćaju pdv ili ratu kredita banci – kad utjeraju neki dug, ili dodžu do novaca drugačije – račun se odblokira.

mrrkw:
Daj bože da je odluče poslati na bubanj, pa da podijelimo njenu imovinu, dobit ćemo dosta više od ove cijene na burzi. Iako kad razmislim,ipak bi rađe da i dalje posluje,dobra je to firma…

Kolega ne želite to, nećete vi ništa dijeliti ako se to dogodi ( mislim da neće)

Nemam INGR niti ju mislim kupovat.

Nebi se dijelilo kad bi bila stvarno gubitaš i bankrot, ali ako bi se sad poslala na bubanj,onda bi se imalo što dijeliti(jedino što to nema smisla kad imaš ugovorene poslove,bolje ih izvršiti)..Na to sam mislio, a i šteta bi bilo firme da je nema više…..

idemo svi stavit po 1000 komada na kupnju pa da napucamo danas INGRU na 60 kn [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

moje poruke nisu investicijski savjeti niti preporuke za kupoprodaju dionica!

New Report

Close