INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

teško je reći koliko vrijedi pojedina dionica,vidiš atpl,bdi pada već 7 dana za redom,a ona raste,zaboravlja se da su cijene dionica padale radi sanadera 2-3 puta,i to jako,i radi nelikvidnosti,i svjetskih zbivanja..pa nisu valjda mađari toliko netaktični da su je kupovali po duplo skupljoj cijeni od sadašnje..pa kad se prodavala po 2800,većina se složila da je jeftino prodano nacionalno blago..procjena za kraj godine,a to je za 4 mjeseca je 1900 kuna..i onda ne vidim razloga zašto bi 1400 bila skupa cijena,možda je p/e blago visok,ali to će se ispraviti do kraja godine…ina je glavni regulator kretanja bdp-a u hrvata,i preko nje se umjetno steže ili popušta remen,izgleda da su počeli otpuštati remen,dakle,ja sam siguran da bdp u ovoj godini neće pasti za 5%,moja procjena je -3.8%..ina je pred potpisivanjem ugovora sa lkpc,gdje će se vrlo brzo izgraditi naftni terminal,i plinska distribucija,mislim da se radi o 13 bazena,ali ne znam kolika im je zapremina..nafta i voda su definitivno budućnost,a razlog što će im cijena rasti je to,da je i nafte i vode sve manje,a da će potražnja snažno porasti..predviđa se da će na planeti zemlja za 40 godina živjeti 9 milijardi ljudi,energija,hrana i voda bit će sve skuplje i skuplje,a automobili će biti jeftini,jer je kulminacija automobilske industrije iza nas…zato će nafta,voda i hrana biti jako tražena roba,pogledajte vani naftne kompanije,tražene su totalno



Malo je dionica koje su toliko napuhane kao INA,sve na osnovama špekulanata i laži.
Dugovi do neba cjena dionice jako visoka [rolleyes]

Daj molim te ti objasni koliko vrijedi ova dionica, pa ovo je jedan od rjetkih bisera na našem tržištu kojem je budućnost zagarantirana i molim te ne mlati gluposti jer si puno pametniji kada šutiš i da si malo pratio vidio bi da netko akumilira na 1400 i sve šta mu se ponudi uzima a ti kupi malo građevinara pa uživaj tu ti je budućnost svjetla.
[/quote]

Stvarno kakve bedastoće ljudi pišu, pa nije MOL retardiran da je platio 2800 za nešto što ne vrijedi ni 1400…

Free float Ine je relativno mali u postotku iako velik po iznosu novca, pametni (i bogati) skupljaju već mjesecima jer znaju da će jednog dana usfaliti dionica.
Zarada možda neće biti brza ali ako je to 100% u roku od 5 godina onda je to za njih čisto dovoljno.




Malo je dionica koje su toliko napuhane kao INA,sve na osnovama špekulanata i laži.
Dugovi do neba cjena dionice jako visoka [rolleyes]

Daj molim te ti objasni koliko vrijedi ova dionica, pa ovo je jedan od rjetkih bisera na našem tržištu kojem je budućnost zagarantirana i molim te ne mlati gluposti jer si puno pametniji kada šutiš i da si malo pratio vidio bi da netko akumilira na 1400 i sve šta mu se ponudi uzima a ti kupi malo građevinara pa uživaj tu ti je budućnost svjetla.
[/quote]

Stvarno kakve bedastoće ljudi pišu, pa nije MOL retardiran da je platio 2800 za nešto što ne vrijedi ni 1400…

Free float Ine je relativno mali u postotku iako velik po iznosu novca, pametni (i bogati) skupljaju već mjesecima jer znaju da će jednog dana usfaliti dionica.
Zarada možda neće biti brza ali ako je to 100% u roku od 5 godina onda je to za njih čisto dovoljno.
[/quote]
Velika većina ovdje misli ako je nešto jako palo da će jako i rasti, neće. neke dionice su bile precjenjene do boli i svoj ATH neće nikada u životu vidjeti, prije će propasti već dođu na svoj ATH, neke dionice nisu bile precjenjene i one će se kad tad vratiti na svoj ATH i otiči i preko njega jedna od njih je sigurno i INA a vrjeme za koje će to odradit ne može nitko prognozirati mogu jako brzo a može proći i dosta vremena ali će doči na svoj ATH.

ovaj šternov prijedlog,da se dug zamijeni sa dionicama,možda i nije tako loša ideja…mada mi to sve liči na mazanje očiju..zašto im ne smanje plaće za 10%?pune su novine zadnjih dana ine,nešto se sprema..rekli bi-gol je u zraku..

NELIKVIDNOST
Iz šupljeg u prazno: Ina i država prebijaju dugove

Uvjereni su da će svoj dug riješiti do kraja godine, najvjerojatnije kreditom većinskog vlasnika MOL-a, ali on je uvjetovan konačnim raščišćivanjem odnosa države i MOL-a oko plinskog biznisa. Situacija je zapravo takva da država kreditira Inu do kraja godine uz zatezne kamate od 14 posto. Nema dovoljno podataka za odgovor je li ipak bilo isplativije blokirati Inu čiji je vlasnik, podsjetimo, potrošio silan novac za obranu od neprijateljskog preuzimanja, a sada komplicira s osiguravanjem likvidnosti Ini.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/iz-supljeg-u-prazno-ina-i-drzava-prebijaju-dugove,54542.html

[lol] zaigrali se jarani placanjima i kreditima. cini mi se da ce mol zazaliti zbog nekih poteza a sve ce se prebiti na potrosacima… a onda ce nam biti krivi madjari na kraju

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

Da malo razbijemo učmalost. Mol će dokraja godine napraviti "čistionicu samo takvu". U pripremi je rekordan broj umirovljenja i restrukturiranje koje "naš rodijak" nije bio godinama u stanju napraviti. Još konkretan podatak, poslovna zgrada na atraktivnoj lokaciji, Šubićeva, ide odmah na prodaju. [thumbsup]

radim u croscu , dio ine, ma tesko ce se napraviti nagli rezovi, pa tu je hrpa nesposobnih rođaka, kumova , sinova, velike su privilegije , pa najobićniji poslovođa drma -krade, pa pogledajte radnike na benzinskim cepkama, pored plaće od 7 ooo k jos jednu dignu , pa vidite samo koja vozila imaju , ina je mnogim raj ….

Mol ostvario 56-postotni rast profita u drugom tromjesečju

Vaš link


Mol ostvario 56-postotni rast profita u drugom tromjesečju

Vaš link


a kako ce to nama pomoci? (legendarno [lol] )

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


Još konkretan podatak, poslovna zgrada na atraktivnoj lokaciji, Šubićeva, ide odmah na prodaju. [thumbsup]

tko će onda raditi i ostvarivati dobit v. holjevca?

mi smo ipak zemlja slučaj

Otkupljujem potraživanja INE u valuti do 15 dana neograničeno!!!

INA "najkontroverznija " dionica na zse.Kad je bila ispod 1000 skeptici čuče na bidu i misle : "jel dobro da me strefe ili ne", isto se ponavlja na 1400, a kad to isto uvide krajem 2010 god. kada bude cijena 3000 jednostavno će konstatirati. "e jesam hebena budala, mogao sam odavno da je bilo imali odlučnosti". Pa nije MOL kupovao mačka u vreći po 2800?! [bye]



Mol ostvario 56-postotni rast profita u drugom tromjesečju

Vaš link


a kako ce to nama pomoci? (legendarno [lol] )
[/quote]

Da mogu dat kredit INI da plati dug [lol]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Za ovu se dionicu ne treba brinuti.
Ona je u čvrstim rukama,nema špekulanata.
Kada budu veliki odlučili budu to digli visoko,a to pada nema,jer kada se vani i zacrveni tu uvijek na kupnji osvanu veliki nalozi.
Strogo kontrolirana dionica.
Stanje u firmi i nije sjajno,ali se vremenom mora popraviti.
Kako se gospodarstvo (svijetsko) bude oporavljalo,nafta bude rasla.
Viša cijena nafte + bolje poslovanje ine = viša cijena dionice

Biti će tu još svašta. Rh i MOL nemaju iste interese i poglede po pitanju INA-e.
– INA je do sada odlukom Vlade lako u minus, kako bi se spriječio rast cijena drugih roba
– utočište za mnoge od politike, prijateljstva , srodstva ,,, kumstva
– koliko sde tu love u 60 godina okrenulo u privatne đepove (svačije a ničije), sponzorstva itd
S druge strane MOL želi što brži povrat uloženog novca:
– prodati što skuplje ( OMV, Petrol i Lukoil nemaju ništa protiv )
– smanjiti broj zaposlenih na najmanju moguću mjeru
‘- prestat biti kasica prasica iz koje svako uzima po potrebi
I čini se da je počelo odmjeravanje snaga: MOL želi novi način formiranja cijena derivata, maše otpuštanjem radnika, država traži lovu koju je INA dužna…
U svakom slučaju je vrlo bitno što piše u Ugovoru, odnosno kako su definirana prava i obvaveze potpisnika, pa se ponekad bojim da INA ne postane nešto kao Sunčani Hvar. I tamo se nije izlazilo s Ugovorom u javnost. A to odmah smrdi! Istina takove Ugovore trebalo bi prodiskutirati prije potpisivanja, a ne kasnije kao argument nesposobnosti pojedine Vlade ( stranaka na vlasti u tom trenutku ). Najmanje je bitno ko je potpisao Ivica ili Ivo, već posljedice lošeg Ugovora.
No, nova stranica INA-e je otvorena, za nas dioničare je pozitivno poslovanje od interesa.

New Report

Close