INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ufff, ovako je pisao samo jos GTomislav. Dusom i srcem. [lol]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

@sakai,
oprostite gospodine, a ima li kakva japanska pumpa u blizini? Po mogućnosti s LPG-om?
Odsad samo njima vjerujem!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

http://www.metacafe.com/watch/1727687/gas_station_japan/

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


http://www.metacafe.com/watch/1727687/gas_station_japan/

[sealed]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


http://www.metacafe.com/watch/1727687/gas_station_japan/

Uf, kad sam ovo vidio, došlo mi je da se momentalno odselim u Japan. A onda sam se sjetio da su oni već 18 godina u bear marketu. Damn.

Traži se mala sigurna država, sa toplom klimom, gdje dionice samo rastu… [cool]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Sori ako je bilo…

Vaš link

‘Paraffin mafia’ is fined £535m

Neelie Kroes shows some of the products affected by the cartel

The European Commission has fined nine firms a total of £535m ($948m; 676m euros) for operating what it called a price-fixing "paraffin mafia".

Every household and business in Europe had probably bought products affected by the cartel, said the commission. A 10th firm, the Anglo-Dutch oil firm Shell, escaped a fine as it blew the whistle on the cartel’s activities.

Paraffin wax is used in candles, waxed paper, paper cups and plates, as well as in chemicals and car components.
The nine companies which have been fined are: Sasol of South Africa and Germany; US giant Exxon Mobil; Repsol of Spain; Italy’s ENI; Tudapetrol, Hansen & Rosenthal and RWE of Germany; France’s Total; and MOL of Hungary…


Srami se Sanaderu , zato što si ovo napravio, sram te bilo,
djeca će i ev. unuci biti ponosni.

Ti si Sanaderu moje osobno veliko razočaranje


Vi koji ste glasali za njega ste razočaranje, a sad kukaj!

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

ne budite smiješni, INA bi bila prodana tko god bio na vlasti, sasvim svejedno desni, lijevi, centar. Sve smo to već prošli i gledali koja god vlada bila na vlasti. Tragično je da među njima i nema neke razlike, one su samo refleksija našeg društva kao cjeline, a to što nam se ne sviđa ta slika koju vidimo….e, to je pravi problem!

neka su ju prodali to su morali ovi ili oni ali stvar je na koji nacin je to napravljeno u koje vrijeme, kome…

Mogao je bilo tko dati kontraponudu da je želio. BF i OMF-ovi sigurno bi prodali onome tko da više, kao i tisuće malih ulagača. Zašto nitko nije dao kontraponudu iznad 2800 kn? Da je to takva bagatela i jeftinoća, javili bi se i OMV,Lukoil itd. Mi svi gledamo na INU kao na nešto naše i možemo INU patriotski cijeniti i po 5000 kn. Međutim, sad kad je bilo vrijeme da se za INU ponudi više od 2800 kn nigdje nikoga!Pa nije Sanader nagovorio MOL da izađe s javnom ponudom niti je nagovorio ulagače da prodaju svoje dionice, štoviše, nije sigurno da će Vlada RH uopće sklopiti na kraju nekakav posao s MOL-om.
Građani mislim da se nemaju na što žaliti, dobili smo dionice po cca 1700 + 10% nagradne, prodali po 2800. Pa koja druga dionica iz portfelja nam je donijela takav siguran prinos? INA je prodana i idemo dalje, na burzi je još puno drugih interesantnih dionica.

Neznam jel bilo:

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2008,10,3,hrvati_stednja,135611.jl

Izjave su interesantne:

"Šefika Šoštarić, umirovljenica

Noćas nisam mogla spavati od brige. Ako ih sada ne prodam, poslije će biti bezvrijedne."

"Ivan Barilić, radnik

Došao sam po novac jer kupujem auto i trebam novac. Odabrao sam Mercedes."

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Eto, o takvima i govorim, ljudi zaradili 75% na dionici INE pa se ispljuju po vladi i državi koja im je to omogućila. Zatim odu u autosalon po novi auto.

I to po mercedes. Radnik, kaze… A ja inzinjer pa vozim clio. I to od zene. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Da li bi prodali HT za 477 kuna, Atlantic za 1683 kune i Magmu za 428 kuna?A toliko bi ove tri dionice vrijedile da porastu za 80%,kao što je porasla i INA.Ne znam tko bi tada razmišljao da li je cijena preniska..A znate kade će gore navedene firme toliko vrijediti?Možda jednog lijepog dana,a možda i prije..I to tek kada uđemo u EU… [undecid]Ovo vam je čista matematika,bez emocija…



Srami se Sanaderu , zato što si ovo napravio, sram te bilo,
djeca će i ev. unuci biti ponosni.

Ti si Sanaderu moje osobno veliko razočaranje


Vi koji ste glasali za njega ste razočaranje, a sad kukaj!
[/quote]

a možda ima više razočaranih…možda ova rasprodaja naše največe kompanije bude ulog da se riješimo "adezeovske" bagre…
Vaš link

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

New Report

Close