INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lijepo pismo,ali,znaš ono .."kasno Marko na Kosovo stiže…!" Dnas svi prodaju,to je gotovo!Međutim,ako ljudi kad dobiju novac navale kao krdo natrag na INU po kojoj bi je logici kupovali ako njena cijena pređe 2800 kuna??!


INU sam prodao na 3050. Zasto? Pa zato sto sam znao da je ovaj posao vec unaprijed dogovoren. Ali ipak, onako cist domoljubno srce mi se para jer sam ipak prizeljkivao da se to ne dogodi. MOL ce dobiti, ne KUPITI, vec DOBITI INU po 50% diskontu jer s njom dobiva, osim benzinskih stanica i ostale infrastrukture, i HRVATSKE, tj. od sutra MADJARSKE zalihe nafte i plina koje se procjenjuju na 60 milijuna barela nafte i 70 milijardi kubicnik metara plina. Mnozite sami, pa podijelite s brojem dionica, koliko to kosta po danasnjim a koliko bi moglo po sutrasnjim cijenama nafte i plina. Sinoc u Otvorenom kaze Galinec i onaj drugi bezveznjak da je to danas realna cijena. PA tko nas tjera da bas danas, u trenucima najvece krize, prodajemo visokoprofitabilnu firmu???? PA koji je to financijski genij savjetovao!?!?!?!? Pa zar se bar nije moglo pricekati ili bar nabijati cijenu uvlacenjem OMV? ili je ipak samo stvar u debeloj proviziji a ja naivac se jos uvijek podsvijesno nadam da ce pravda i postenje pobijediti. Jadna je to neovisnost u kojoj nista nije tvoje. Uskoro ce EU moci slobodno kupovati i nase nekretnine i zemljiste. Za 5-10 godina bit cemo stranci u vlastitoj zemlji jer nista necemo posjedovati.
Nade ipak ima, VIVA LA REVOLUCION!!! 🙂


Svaka čast za sve što si napisao…ovo je strašno što se radi sa Inom.Sve ovo gore navedeno je istina, samo što bi Ja još dodao da su prvo zasr.li ovi iz SDP-a.To je dovelo da u jednoj totalno nesređenoj, korumpiranoj firmi koja je od samostaljenja bila socijala za sve Hrvate, koja nije funkcionirala tržišno, kako bi svaka firma to trebala. Prodavati takvu firmu koja ima nevjerovatan potencijal u trenutku kada je na koljenima je najveći skandal u Hrvatskoj. Tada im se dalo 25% INE za 505 miliona dolara, a dobili su 2 člana u upravi koji su mogli blokirati svaku odluku ostalih 5 članova.Može se gledati i tako da su za 25% Ine dobili 50% u odlukama što treba te ljude koji su sklopili takav ugovor zatvoriti i "baciti ključ" zauvijek.MOL nije skoro ništa napravio u modernizaciji rafinerija i otvaranju novih pumpnih stanica jer zašto i bi, kada bi to diglo cijenu dionica koju oni sada kupuju. Nastavak od prije pet godina sada radi HDZ(Vlada) koji u svom starom stilu na totalno netransparentni način prodaju ostatak od 26% dionica. Sve mi je bilo jasno kada sam vidio 2 dana prije davanja dionica BF onaj odlazak Sanadera,Polančeca i ostalih u razgledavanje Budimpešte. Strašno…
Nažalost prodano MOLU za đabalebadu…
VIVA LA REVOLUCION!!! 🙂 —TO NAM TREBA JER NAS VODE KORUMPIRANI I PODOBNI A NE POŠTENI I SPOSOBNI

@Athak
što će tek biti u ponedjeljak, kad će to raditi i sa HT-R-A?

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Ma kakva revolucija vrli Kafanicari… da vidis belaja kad bi svi vozaci tocili tjedan dana gorivo na OMW… al kad vidim da se na taj prijedlog nitko nije ni osvrnuo, dodje mi muka od nas. [cool]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Hahahahah pa nemoze covjek da vjeruje,tip prodo 50 kom po 2300 i bacijo u vjetar 25.000.00 kuna pa to nema u P.M

Totalna sramota za HANFU I ostalu ekipu. Neka se pokriju po glavi i ravno na Macelj po slovenske vinjete i put bez povratka. INA će se totalno obezvrijediti. Sada 2300

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

Ma koji k !?! INA -14%? Jel to blokada ? Meni moja gledalica ne pokazuje blokadu a trebala bi.

Kako nije u blokadi?

Koji je ovo "igrokaz" INA -14,02% bez blokade.Sramota.


Totalna sramota za HANFU I ostalu ekipu. Neka se pokriju po glavi i ravno na Macelj po slovenske vinjete i put bez povratka. INA će se totalno obezvrijediti. Sada 2300

Što je sramotno? Objasni!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

http://www.zse.hr/default.aspx?id=10950

ja je već više dana ne vidim u dnevnim limitima..

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Kako za INU ne vrijedi obustava prometa…………….. Kako nema blok cijene…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Nema blokade, nema objašnjenja. Na kraju krajeva bilo bi najbolje da je ova tri dana bila obustavljena bilo kakva trgovina jer se vidjelo iz aviona kakvu igru slažu samo da se što više ljudi nagovori na prodaju. Treba još? Ili je to tebi sve u redu. Boli me briga, svoje sam prodao prije ali kaj nije OK, nije. A i Ti Valentine i ja smo pokupili istu ocjenu (nisam Ti ju ja dao)

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

Za INA-R-A ne vrijedi obustava prometa, WTF? Pa ovo je sramota!

INA opet 2.500 kuna, zadovoljni?

Prije preuzimanja INA je bila oko ove cijene +-5%, ne znam što očekujete od INE u sljedećem periodu, ali ako MOL, a hoče, preuzme preko 50%, a fondovi dijelom prodaju tko će uskoro pumpati INU, naravmo, to ne znači da INA za dvije godine neće biti 3500 kuna, ali ni 2500. Nema više Vlade niti fondova niti novog preuzimanja, a to je ključ bio rasta INE.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close