INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kako nisma u blokadu vjerovo, tako nisam ni manje od 3000….meko će i po 2900 dat, kladim se.

2950 kupnja prodaja 2970
-1,5%
pa dobro. čekat ćemo
ionako morate izroniti, udahnuti kad tad.
ne moramo trgovati s dionicom INA-e dvaput dnevno zar ne

ina trenutno -1,44!

u londonu prosla 21000kom po 60$
http://www.londonstockexchange.com/en-gb/pricesnews/prices/system/detailedprices.htm?sym=US4432962078USUSDIOB%20B288P82THTC

na nasem trzistu padom INE sve krenulo prema dole a cini se i HT…

idući tjedan će bit bolje...

ina trenutno -1,44!

u Londonu INA prolazi danas uredno po 650$ tj. 3000 kn.

ajmo da čujemo, ko je danas po skoro 3200 kupovo!? [smiley]

Cijene nafte u petak su na svjetskim tržištima porasle za više od četiri dolara, dosegnuvši novu rekordnu razinu nadomak 146 dolara, uslijed rastućih zabrinutosti oko prijetnji za isporuke nafte iz Irana i Nigerije te bojazni u svezi mogućih prekida brazilske naftne proizvodnje

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/barel-nafte-na-milimetar-od-146-dolara,20145.html

Oni kojih sada nema :):):):):)

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


ajmo da čujemo, ko je danas po skoro 3200 kupovo!? [smiley]

a tko zna tko če bolje proči,oni koji su prodavali po toj cijeni ili oni koji su kupovali..vrijeme če pokazati ,ja se jos uvijek dvoumim prodati ili ne.. [rolleyes]

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.


ajmo da čujemo, ko je danas po skoro 3200 kupovo!? [smiley]

Svi!
Da bi mogli polemizirati o cijeni INA-e moramo malo izvršiti edukacije! Prije svega prolistati i pogledati druge naftne kompanije u svijetu i regiji. Zatim pogledati cijene dionica kod preuzimanja i sagledati PONAŠANJE TRŽIŠTA.
Vrlo bitni: BV, P/E, uvjetne rezerve nafte!
A NAJBITNIJE nećemo ništa ODREĐENO ZNATI dok se ne napravi dubinsko snimanje firme i ne VALORIZIRAJU sve VRIJEDNOSTI!
Prije svega ocjena uvjetnih rezervi nafte ( nafta, plin, kondezat )!
Zatim OPIPLJIVA ulaganja u rafinerije!

Nakon toga neka svatko sam sebi odredi cijenu ulaza – izlaza!

U sljedećih pet godina INA će imati sveukupnu netto dobit min 10 milijardi kunića!!

EU says OMV-MOL marriage would seriously restrict competitionThursday, 10, July 2008 01:27:00 PM

Austrian OMV’s proposed takeover of Hungarian fuels group MOL would raise create serious competition problems and also lead to higher prices, Reuters cited the European Commission as saying in a confidential document. The key area of criticism was the refining and marketing business.

Ovo nije šala mala. OMV, ako ne preuzme INU nema se gdje više širiti. Dugoročno je u banani. Stoga mu trebaju mogućnosti kakve pruža INA. Mislim da ono što su rekli…."uključujemo se ako bude transparentno" ne odgovara istini. Mislim da je hladnokrvnost hinjena, a u naravi im sline cure i muči ih nesanica kako sve to izvesti. Ne dajte se preveslati…

Cijeli dan me zajebavaju, nisam stigao postati ranije.


ajmo da čujemo, ko je danas po skoro 3200 kupovo!? [smiley]

mozda neki fond menađercic zagrabio par komada, da dobije svjezeg nesto visljeg bida i kasnije u slobodnom padu do 3.000 radi toga prodao par sto komada vise, nego da ih nije cvaknuo [rolleyes]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

Diskontirano na danasnji datum oko 6.3 milijarde kuna.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close