INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

DIONIČARI RATNICI Fond će se zadužiti da ne mora prodati dionice Ine i HT-a
Braniteljski udjel u Fondu vrijedi 675 kn

Zaduživanje Fonda
Zatražit ćemo i izmjene kako bi nam se omogućilo kreditno zaduživanje u iznosu do 15 posto vrijednosti Fonda. Taj bi novac trebao biti dostatan za sve isplate. Procjenjujemo da će branitelji unovčiti oko 15-20 posto vrijednosti Fonda. Ne želimo rasprodavati imovinu, ali ne želimo niti da prestanak moratorija na raspolaganje udjelima izazove potrese na burzi objašnjava Pero Lovrić……………………….
http://www.vecernji.hr/portal/services/textonly/toController.jsp?page=/newsroom/news/croatia/3030965

[thumbsup]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

NYMEX: Cijena nafte prešla 108 dolara
NEW YORK – Povećana potražnje Kine i Indije, može objasniti cijenu nafte do oko 80 dolara, dok su za ostalo odgovorni spekulativni ulagači.
11.3.2008 7:29:37

Zbog sve manjih rezervi cijena može samo rasti. Da se ne spominje utjecaj napetosti između
Kolumbije, Venezuele i Ekvadora.

Ej,gospodo što je sa današnjim sastankom Uprave i Nadzornog odbora?![rolleyes]

cijena nafte na 109 $

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

A cijena dionice INE??!Nikad gora…[cry][embarass][undecid][pray]

Značajnije dobitke ostvario je i naftni sektor, bilježeći uzlazni trend zbog rekordnih cijena nafte iznad 108 dolara za barel. Dionice BP-a poskupjele su 2,0 posto, a slijede Total i Shell, s rastom cijena dionica od oko jedan posto.

Da, ali na žalost mi živimo u hr i imamo dionice INE koja samo tone koda je napravljena na živom blatu[angry]

Vaš link

Što nitko nije primjetio da je MOL skupio 2 milijardice $$$$$$$$$!!!!!!!!! – keša
Negdje će ih potrošiti
Pitalica:
Koliko mu treba dionica do 51%
Tko mu može ponuditi i koliko?
Gdje će kupiti ostatak?
Koja će biti cijena?
Koliko MOL misli plačati dionicu ( cijena ) na tržištu?
Sve brojke su poznate!!!!!!!!
Sada analitičari moraju IZRAČUNATI CIJENU!!!!!!!!
IDEMO pa da vidimo tko zna – nezna

Ostalo je manje bitno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Samo je jedan podatak nepoznat, a to je BV! ( to znaju zaposlenici i menadžment! )[bye]

da li moža netko zna kako je prošao sastanak uprave i nadzornog odbora u utorak

Vaš link

Meni nije jasna jedna stvar: OMV nudi $184 za dionicu, a uprava je odlučila prodati dionice iz trezora po $145 trećoj strani.

E sad, po meni je ovo kršenje prava vlasnika (dioničara) jer prodaje imovinu firme ispod moguće tržišne cijene. Koji su limiti uprave da na ovaj način manipulira s strukturom dioničara, a nauštrb prava dioničara? Čini mi se vrlo zanimljiv slučaj u trgovačkom pravu.

New Report

Close