INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ticker MOL
ISIN HU0000068952
Date of listing 28 Nov 1995
Face value 1,000 HUF
Number of securities listed 109,674,923
Market capitalisation (HUF million) 2,215,433

INA-R-A
ISIN oznaka HRINA0RA0007
CFI oznaka ESVUFR
Datum uključenja u dep. 09.10.2003
U prijeboju i namiri Da
Uključen u PiN 09.10.2003
Isključen iz PiN —
Naziv izdavatelja INA D.D.
Naziv V.P. INA D.D./REDOVNA DIONICA INA-R-A
Izdana količina 10.000.000
Nominalna vrijednost 900,00
Valuta nominalne vr. HRK

Ja sam racunao na 24 0000 forinti po dionici MOLa i uz zamjenu 7,6% MOLa za nasih 19% INE dobio nesto ispod 3300kn/dionici INE
Tesko je reci koji ce prosjek uzeti


Pitanje je samo po kojoj će se cijene priznavati kod provođenja swap-a?

Ma nek si zene swapaju! Ovo je katastrofa. Idem pit.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

A ništa ljudi kupujte Ht sada kad budete prodavali INU

Tržišni udjeli:

1. INA 54
2. OMW 12%
3. Tifon 7%

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Mol bi preuzimanje INE i Tifona držao preko 60% HR tržišta + nekoliko svojih crpki što imaju.

Gdje tu ima prostora za većinskim preuzimanjem INE?

To znači da će uskoro Tifon imati 58 benzinskih postaja i konačno prestići drugog igrača na domaćem maloprodajnom tržištu naftnih derivata, austrijski OMV. Što se poslovnih rezultata tiče, Tifon je 2005. okončao s milijardu i sto tisuća kuna prihoda, 2006. prihod su podigli za 26 posto, pa za prošlu godinu iznosi gotovo 1,4 milijarde kuna. Budući da Ina u Hrvatskoj ima 415 postaja i drži 45 posto domaćeg maloprodajnog tržišta naftnim derivatima, Molov će se udio na hrvatskom tržištu znatno povećati. Ne treba zaboraviti ni pet Ininih postaja u Sloveniji i jednu u Crnoj Gori, te 56 crpki sarajevskog Energopetrola koje Mol dijeli po pola s Inom. OMV u Hrvatskoj ima 52 benzinske postaje i još pet u gradnji, 19 u BiH, 103 u Sloveniji, 53 u Srbiji, 168 u Mađarskoj, 75 u Bugarskoj, 72 u Rumunjskoj i 562 u matičnoj Austriji.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Ja sam racunao na 24 0000 forinti po dionici MOLa i uz zamjenu 7,6% MOLa za nasih 19% INE dobio nesto ispod 3300kn/dionici INE
Tesko je reci koji ce prosjek uzeti

Ne će se to tako računati.
Ina ima veće dokazane rezerve nafte i plina, ima pristup svim dobavnim pravcima preko Omišlja, ima udio u LNG terminalu…..

Ja sam racunao na 24 0000 forinti po dionici MOLa i uz zamjenu 7,6% MOLa za nasih 19% INE dobio nesto ispod 3300kn/dionici INE
Tesko je reci koji ce prosjek uzeti

Vrijedno je sjetiti se i da je OMV-ova zadnja ponuda bila 32 000 HUF po dionici MOL-a.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Ma super bi bilo 32000 i vjerojatno realnije ali uzeo sam ovu pesimisticniju varijantu da vidimo gdje smo.
Realno gledajuci mislim da se INA vec u ponedjeljak ne bi trebala trziti ispod 2900
Pozdrav

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2008,7,5,,125606.jl

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

Gyurscany je apsolutno u pravu kada tvrdi da je ovo "intersantno i fascinantno rješenje". Ja mislim da je ovo svjetski presedan.

Koliko je meni poznato čak ni mnogo bogatije zemlje, pa ni članice G7, ne kupuju tvrtke u stranim zemljama. Vlade se trude da razviju ekonomiju svoje zemlje i privuku strane investicije. Postavlja se pitanje: Kako će se netko odlučiti da investira u Hrvatsku, ako vlada RH investira u Mađarsku ?

Ja vidim samo jednu poruku koju investitori, domaći i strani, mogu iščitati iz ove odluke vlade. Ne investirajete u Hrvatsku, idite u Mađarsku.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2008,7,5,,125606.jl

Prekrasno opremljen članak ali kada počeneš čitati: "Na marginama skupa", "ne iznoseći pojedinosti odgovora", "ideja o zamjeni", "nisu željela otkriti", "u kuloarima se spekulira", "za sada nije poznato", "prema nekim neslužbenim informacijama", "otvoreno je pitanje", "prema neslužbenim informacijama", "navodno, nisu skloni", "po mišljenju", "navodno, nije slučajna", "prema nekim neslužbenim informacijama". Sve cut & paste iz članka.

Dragi kolege dioničari, ja ostajem pri svojem mišljenju da se ništa još ne zna i da treba čekati jesen da se ova trakavica raspetlja. Nek svako sudi po svom nahođenju.

Ja se idem podsjetiti prospekta i proučiti naftne rezerve i način njihove valuacije, to sam davno trebao učiniti. 🙂

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Drazi su mu madjari….
Austrijanci ne isplacuju mito u ke$hu..

[code][/code]Nije kupovao dionice, već slagao ‘lanac sreće’[url]http://jutarnji.hr/crna_kronika/clanak/art-2007,10,23,cevizovic_dionice,95316.jl[/url]

4.7. top 10 (promjene u odnosu na 20.06.):
1. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D./HVB BANK HUNGARY ZRT, HUNGARY ZA RAČUN MOL ZRT, HUNGARY 2.500.001 25,00 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 700.000 7,00 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 255.942 2,56 Skrb. račun + 10 728
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 112.885 1,13 Skrb. račun – 8677
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 62.573 0,63 Skrb. račun + 7139
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 49.230 0,49 Skrb. račun + 1479
8. PBZ D.D. 35.420 0,35 Skrb. račun – 211
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 32.330 0,32 Skrb. račun +172
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 25.725 0,26 Skrb. račun +40
Ukupno: 82,58

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

Sam kraj članka u Jutarnjem (analiza Viktora Vresnika) nosi kvalitetan osvrt na bitne detalje:

Na jedno pitanje javnost bi ipak trebala dobiti odgovor: zašto Vlada dosad nije natjerala Inu da se pretvori u modernu kompaniju, da obnovi rafinerije i da maksimalno iskoristi svoje, nekad odlične, veze s ruskim tržištem? Jer da jest, danas bi Inina dionica vrijedila više. Kao što bi vrijedila više i da se Vlada nije petljala u formiranje cijena goriva. Molu, kao manjinskom suvlasniku, savršeno je odgovaralo da iz prikrajka promatra kako loše gospodarenje ruši tržišnu cijenu njegove željene lovine.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Drazi su mu madjari….
Austrijanci ne isplacuju mito u ke$hu..

Biće satova.
Ali moram priznati da sam u čudu s obzirom na njegove austrijske konekcije.
Očigledno je da Mađari nude nešto što se ne može odbiti.
Pitanje je samo: Što?

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close