INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ali bakice, procitaj ponovno prvu recenicu:
"Razmjenom dionica Mol će postati još veći vlasnik Ine, ali Ina će dobiti dionice Mola".

…vrućina i mene ulovila…po meni samo Vlada može biti vlasnik Molovih dionica…sve druge opcije bi trebalo jako dobro objašnjavati…,a politička oporba bi imala materijala..



Roosteru uclani u udrugu pa ako Bago napravi emisiju kao predstavnik malih dioničara kreni u boj sa Polančecom..da vidimo cemu ti rogovi sluze [wink]

Bojim se da su oni puuuno rogatiji od mene. Pače, siguran sam u to. [wink]
[/quote]
A jesi bikonja ali muda nemas [lol]

a Vlada postaje vlasnik Molovih dionica

Zalim lutko, ali ne Vlada……



ali bakice, procitaj ponovno prvu recenicu:
"Razmjenom dionica Mol će postati još veći vlasnik Ine, ali Ina će dobiti dionice Mola".

…vrućina i mene ulovila…po meni samo Vlada može biti vlasnik Molovih dionica…sve druge opcije bi trebalo jako dobro objašnjavati…,a politička oporba bi imala materijala..
[/quote]

Ok Vlada dobije dionice Mola … normalno kad ih razmjeni za Molove dionice i šta ako (dobijene Molove ) odlući prodati OMV ili nekom drugom ….. kvaka 22



ali bakice, procitaj ponovno prvu recenicu:
"Razmjenom dionica Mol će postati još veći vlasnik Ine, ali Ina će dobiti dionice Mola".

…vrućina i mene ulovila…po meni samo Vlada može biti vlasnik Molovih dionica…sve druge opcije bi trebalo jako dobro objašnjavati…,a politička oporba bi imala materijala..
[/quote]

pa i meni je to nejasno… Uglavnom, ima tu jos previse nepoznanica da bi mogli reci da li je to dobro ili lose.
Naravno ovo je lose za one koji su mislili da ce doci OMV ili Lukoil i sav sretan ponuditi 6000 kn za dionicu ine… [lol] [bye]

Ova zamjena možda u konačnici ispadne i jako dobar posao. Možda će Vlada u skoroj budućnosti imati postotak dionica Lukoila ili Gazproma. Mišljenja sam da jedan od ovih predatora samo čeka da se stvari poslože pa da uleti kako bi zaokružili priču u ovom dijelu Europe. U svakom slučaju puno bolji potez Drive nego bivše vlasti koja je prodala 25 % INE znamo po kojoj cijeni. [bye]

pa i meni je to nejasno… Uglavnom, ima tu jos previse nepoznanica da bi mogli reci da li je to dobro ili lose.
Naravno ovo je lose za one koji su mislili da ce doci OMV ili Lukoil i sav sretan ponuditi 6000 kn za dionicu ine… [lol] [bye]
[/quote]

Ili ako si kupovao po 3600.. kad vec nije bolje meni je za pocetak dovoljno 3200-3300 pa nek se malo likvidnost popravi

A mogla bi Vlada prebaciti Inine dionice u Kapitalni fond pa onda da se izvrši zamjena.
Mislim da je ovo najbolje riešenje za Inu, tj za dioničare Ine.
Mol je prebacio cca 12,7% dionica u trezor neki dan i treba vidjeti koliko je toga priređeno za zamjenu.


A mogla bi Vlada prebaciti Inine dionice u Kapitalni fond pa onda da se izvrši zamjena.
Mislim da je ovo najbolje riešenje za Inu, tj za dioničare Ine.
Mol je prebacio cca 12,7% dionica u trezor neki dan i treba vidjeti koliko je toga priređeno za zamjenu.

Mali ispravak, od ovih 12%, 5% posto se ponistava… Znaci ostaje 7,6 %.

Sa portfolio.hu:
After the 5% share cancellation, also approved by the AGM, MOL will finally have 7.6% or 7.9m in its treasury. We see the news as slightly positive as it clears MOL’s capital structure and closes discussions on legacy of “share lending"…

Iako se načelnim ne slažem za to što je Vlada zamijenila dionice s Molom, ipak Mol nije postao većinski vlasnik što dugoročno može biti dobro. Mol po meni ionako ne smije preuzeti INU zbog trž. natjecanja, pa isto tako cijela priča može biti da se tek odmotava i da netko će jako dobro zaraditi.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

evo upravo na dnevniku rekli da ce vlada dobiti dionice MOL-a.

spomenuli i da ce morati dati javnu ponudu za preuzimanje..dakle mogao bi postati vecinski vlasnik, medjutim lako bi im moglo desiti i da ostanu tik ispod 50%..sto ce onda?
Nisam upoznat dali bi zbog vlasnistva nad Tifonom uopce smjeli preci 50%?

. ……dan

– Nije to ništa revolucionarno , ali ne razumijem što vlada ( odnosno RH ili INA) dobiva time ….???

– Mali postotak MOL-a , sigurno bez nekog ključnog udjela u upravljanju ….. , a sa druge strane
INA prestaje biti zanimljiva globalnim igračima , a možda će se povećati zanimanje za MOL jer
time dobivajku i INU …. ,tj. bar 40-ak %…..

– Za ostatak "obrade" par fondova i evo ih ……. [smiley]

– Sigurno je jedno , i INA i MOL ovim gube "atraktivnost" za preuzimanje , pogotovo INA …..

– Možda je sve to dobro za nas kao građane RH , kupce , ali kao dioničare ….????

– Neko vrijeme sigurno će biti "hladovina" , ali kada se promjeni vlast (i kod nas , a i u HUN)
, možda će MOL kupovati "ostatak" od vas ….. (ja izašao prije cca. mjesec , a kasnije je
cijena otišla još 200-tinjak KN ……. u svakome spava mali BARUN … [smiley]…)

– A možda i sve to propadne …..kao 0,0 promila …. [smiley]

. Dr M Wagner



A mogla bi Vlada prebaciti Inine dionice u Kapitalni fond pa onda da se izvrši zamjena.
Mislim da je ovo najbolje riešenje za Inu, tj za dioničare Ine.
Mol je prebacio cca 12,7% dionica u trezor neki dan i treba vidjeti koliko je toga priređeno za zamjenu.

Mali ispravak, od ovih 12%, 5% posto se ponistava… Znaci ostaje 7,6 %.

Sa portfolio.hu:
After the 5% share cancellation, also approved by the AGM, MOL will finally have 7.6% or 7.9m in its treasury. We see the news as slightly positive as it clears MOL’s capital structure and closes discussions on legacy of “share lending"…
[/quote]

Dakle moglo bi ići 1:2!!!

Pitanje je samo po kojoj će se cijene priznavati kod provođenja swap-a?

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close