INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Klas optim:

Hrki,dosada je kupilo 45 tisuća građana i prodalo ih oko 10 tisuća.Što se zaposlenika tiče,kupilo ih je (po povoljnim uvjetima)oko 30 tisuća.Oni će svoje prve dionice moći prodavati negdje u svibnju,a branitelji u travnju.[rolleyes]

hvala ti puno lipa plivačice,

prvi istek lock upa oko 16.5., drugi 2 mjeseca poslije
kakve su šanse da pritisak na prodaju od branitelja u 4. mjesecu ne bude prejak, te da cijena koja se postigne do 4. mjeseca ne korigira previše?
kakve su vaše pognoze

[undecid]

Samo MARLJIVO skupljati dok se još može po ovako niskim cijenama! I do sada maximalna cijena je negdje 40% CIJENE![thumbsup]

Do kraja tjedna mogli bi preskočit 2500!
Sve mi smrdi na to.[thumbsup]

Klas optim:

Hrki,dosada je kupilo 45 tisuća građana i prodalo ih oko 10 tisuća.Što se zaposlenika tiče,kupilo ih je (po povoljnim uvjetima)oko 30 tisuća.Oni će svoje prve dionice moći prodavati negdje u svibnju,a branitelji u travnju.[rolleyes]

hvala ti puno lipa plivačice,

prvi istek lock upa oko 16.5., drugi 2 mjeseca poslije
kakve su šanse da pritisak na prodaju od branitelja u 4. mjesecu ne bude prejak, te da cijena koja se postigne do 4. mjeseca ne korigira previše?
kakve su vaše pognoze

[undecid]

Slično pitanje sam postavio neki dan.
Da li fond branitelja smije prodavati dionice prije 4. mjeseca?


hrki: ” Klas optim: ” Hrki,dosada je kupilo 45 tisuća građana i prodalo ih oko 10 tisuća.Što se zaposlenika tiče,kupilo ih je (po povoljnim uvjetima)oko 30 tisuća.Oni će svoje prve dionice moći prodavati negdje u svibnju,a branitelji u travnju.[rolleyes] ” hvala ti puno lipa plivačice, prvi istek lock upa oko 16.5., drugi 2 mjeseca poslije kakve su šanse da pritisak na prodaju od branitelja u 4. mjesecu ne bude prejak, te da cijena koja se postigne do 4. mjeseca ne korigira previše? kakve su vaše pognoze [undecid] ” Slično pitanje sam postavio neki dan. Da li fond branitelja smije prodavati dionice prije 4. mjeseca?

A što ako netko kupi svih 7% braniteljskih dionica u pakteu.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

misli globalno-djeluj lokalno
svi znamo da ine ide,pitanje je kada i po kojoj cijeni,a kada je u pitanju nafta i plin u danasnjim vremenima i jos k tome imamo sa jedne strane ruse gladne novog trzista a s druge strane borbu mol-a i omv-a za opstanak,u takvoj situaciji i nemoralne ponude su ocekivane[thumbsup]

Slično pitanje sam postavio neki dan.
Da li fond branitelja smije prodavati dionice prije 4. mjeseca?

Zašto mislite da će erste-invest prodavati dionice FHB? Ne vidim nikakve logike u tome, ionako imaju premlo dionica u portfelju pa zašto bi prodavali Inu pogotovo po ovakvoj mizernoj cijeni. Nigdje u statutu FHB nije navedeno da se ne smiju prodavati dionice prije travnja, a mislim da ste fulali temu, jer po mojim saznanjima stvari neće baš tako funkcionirati, barem je ideja FHB drugačija, a to je da se prenese što više dionica društava u vlasništvu države u FHB, a stvar je u statutu postavljena na način da erste-invest mora upravljati sa imovinom u interesu udjelničara u njemu. Pa ako je interes udjelničara da se Ina prodaje po ovoj cijeni, onda ga jebi imamo nove PIF-ove.

Kolege mislim da nemate pravo u svezi prodaje ininih dionica iz FHB-a, u fondu su dionice i one se ne mogu prodati već se prodaju udjeli u fondu što znači količina dionica će uvjek biti ista osim kada vlada još neke firme ne pridoda u fond. Tko ima udjele u fondu tj. tko je branitelj i dobio udjele, nigdje mu ne piše količina dionica pojedinih firmi već samo udjel po bodovima, znači udjeli mogu mjenjati vlasnike na burzi. Ako govorim krivo molim da me ispravite.
Hvala

Nedavno sam na internetu gledao razgovor s Dragičevićem gdje je govorio odnos Mola i države s obzirom na količinu dionica gdje je naglasio da je skoro isto imati 25% + 1 dionicu i 44%
U tom razgovoru je naglasio da je veliki pritisak na braniteljski fond da prodaju svojih 7% dionica

Mislim da će se najveća borba voditi oko tih 7% jer onda je sve ostalo puno lakše

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Nedavno sam na internetu gledao razgovor s Dragičevićem gdje je govorio odnos Mola i države s obzirom na količinu dionica gdje je naglasio da je skoro isto imati 25% + 1 dionicu i 44% U tom razgovoru je naglasio da je veliki pritisak na braniteljski fond da prodaju svojih 7% dionica Mislim da će se najveća borba voditi oko tih 7% jer onda je sve ostalo puno lakše

slažem se
ali ako erste odlučuje kome i po kojoj cijeni će prodavati, onda znajući za veliku borbu oko ine od strane velikih naftnih kompanija mol-a, omv-a pa i rusa, vjeroja. je neće dati po niskoj cijeni , sigurno ne ispod 2500-2700 kn , jer je 2700 bila još prije mjesec dana![wink]


Nedavno sam na internetu gledao razgovor s Dragičevićem gdje je govorio odnos Mola i države s obzirom na količinu dionica gdje je naglasio da je skoro isto imati 25% + 1 dionicu i 44% U tom razgovoru je naglasio da je veliki pritisak na braniteljski fond da prodaju svojih 7% dionica Mislim da će se najveća borba voditi oko tih 7% jer onda je sve ostalo puno lakše

Kako fond može prodati inine dionice, mislim da krivo govoriš, šta ako 50% branitelja ne planira prodavati UDJELE U FONDU BRANITELJA a ne dionice jer ih nemaju već imaju udjele, fond ne može prodavati dionice a branitelji mogu prodavati udjele i kupci mogu od branitelj kupovati udjele a ne dionice.
Ja sam to tako razumio, znači 7% ininih dionica koje su u fondu neće izaći iz fonda nikada, ako griješim molim da me se ispravi a ne da se špekulira sa 7 % dionica branitelja.
Ja osobno neću prodavati UDJELE a moju vrijednost udjela ne može nitko prodati kao šta se navodi po postovima , jer to bi značilo da ja imam dionice HT-a i INE a nemam već imam udjele u tim dionicama
Pozdrav

Ovih 7% dionica, ako se već moraju prodati, bilo bi najbolje izravno prodati mirovinskim fondovima, i tu prema iskaznom interesu, a uzimajući u obzir veličinu i broj članova svakog mirovinskog fonda.

slabo nam je ina jucer potegnula na krilima lijepih vijesti, ja sam ocekivao blokadu. vidjet cemo kako ce danas biti

http://www.diplomata.org/diplomata/drzave/index.php?broj=9

http://www.poslovni.hr/71235.aspx

PREUZIMANJA
Albanija prodaje rafineriju Armoa
Prema svom planu da privatizira državnu imovinu, Albanija je pozvala investitore da podnesu ponude za 85 posto udjela u Armou, državnoj rafineriji nafte, zajedno s prodajnom mrežom pogonskih goriva čija se glavna aktiva, rafinerija, nalazi u mjestu Balš, u južnoj Albaniji. Vlada je najprije namjeravala prodati 76 posto udjela u naftnom poduzeću jer još nije bilo odlučeno koliko će dionica pripasti zaposlenima, kao ni vlasnicima zemljišta na kojem su sagrađeni objekti. Ponude se moraju predati do roka koji je označen za 21. svibnja ove godine, a zainteresiranima će biti omogućen pristup u brojke i proizvodne pogone prije isteka roka, objavljeno je na službenoj web stranici albanskog ministarstva financija. Albanski plan za privatizaciju državne imovine, a u cilju privlačenja stranih investicija kako bi se poboljšala derutna infrastruktura podrazumijeva osim prodaje Armoa i privatizaciju Kesha, grane državnog energetskog komunalnog poduzeća. Sali Berisha, albanski premijer je izjavio kako će “ova godina biti godina velikih privatizacija u Albaniji te da očekuje kako će privatizacija Armoa kao i druga dva državna poduzeća biti kompletirana do srpnja ove godine”.

[cool]

Danas očekujem daljni rast INE.[thumbsup] Uljanik plovidba i INA obilježili trgovinu
Najbolji rezultat u posljednjih tjedan dana u kategoriji redovnog prometa Zagrebačke burze (96 milijuna kuna) na najbolji način podupire prevlast optimista koja je danas donijela zamjetan oporavak domaćih dionica.[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

[cool]

INA preskočila novu letvicu 2400,00 kunića[thumbsup][thumbsup]

Kupujte još nije kasno.[thumbsup][thumbsup]

New Report

Close