INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobit INE u 2006 = 831 milijun kuna!!!

La vita e bella!

svaka cast na optimizmu na ovom forumu, ja sam je prodao-necu kupovat je vise al mi je drago sto raste (brat i dvojica pajde imaju 1000dionica pa mi je drago zbog njih)

ne mari za male stvari i ostat ce male


Dobit INE u 2006 = 831 milijun kuna!!!

Samo? [smiley1]

Dobit Mola lani uvećana za 35 posto

Mađarska naftna i plinska kompanija Mol ostvarila je u 2006. rast neto dobiti od 35 posto u odnosu na godinu ranije unatoč slabijim od očekivanja rezultatima poslovanja u četvrtom tromjesečju, navodi kompanija u podnesenom izvješću Budimpeštanskoj burzi

Konsolidirana neto dobit skočila je tako na 331,4 milijardi forinti (1,7 mlrd dolara), za što u mađarskoj kompaniji smatraju zaslužnima snažnu izvedbu njezinog osnovnog poslovanja i prodaju njezina plinskog odjela njemačkom energetskom divu E.On-u. Godišnja operativna dobit uvećana je 31 posto, na 397,4 milijardi forinti, stoji nadalje u izvješću kompanije. Dobit je ostvarena unatoč slabim rezultatima poslovanja u četvrtom tromjesečju, kada je neto dobit smanjena za 53 posto na godišnjoj razini, dosegnuvši 24,5 milijardi forinti. Analitičari su očekivali gotovo dvostruko veći iznos neto dobiti u tom tromjesečju.

Slabe rezultate u četvrtom tromjesečju Mol pripisuje više čimbenika, uključujući i loše okruženje za tu industriju – pad cijena plina i dizela te slabljenje dolara – kao i planirano zatvaranje rafinerija koje se događa svake tri godine.
Predstavljajući rezultate poslovanja izvršni direktor Mola Gyorgy Mosonyi na tiskovnoj je konferenciji istaknuo kako će najveći izazov u 2007. za kompaniju biti nastavak s akvizicijama obzirom da tvrtka ima prevelike količine gotovine. Naime, krajem prošle godine raspolagala je s gotovo milijardu dolara u gotovini. “U vrlo ozbiljnim smo pregovorima o daljnjoj kupnji proizvodnih postrojenja u Rusiji, a nastavit ćemo tražiti i veće obujme proizvodnje u Pakistanu”, kazao je Mosonyi.

Uz dosezanje većinskog udjela u hrvatskoj Ini, Mosonyi je izjavio da MOL želi sudjelovati i u privatizaciji srpskog naftnog koncerna NIS. Slovačka rafinerija Slovnaft, također sastavni dio mađarskog koncerna, objavila je pak da je prošle godine ostvarila rast prihoda od prodaje za 17 posto na 120 milijardi kruna (3,47 milijardi eura) ali i pad neto dobiti za 30 posto na 6,27 milijardi kruna (180,7 milijuna eura). Kao glavni razlog slabijih poslovnih rezultata Slovnaft navodi slabljenje tečaja slovačke krune i prekide u radu rafinerija zbog održavanja. (H)
to i inu čeka
mislite da je to pozitivno za inu , njen pad od 6 % i rast dobiti mola 35%. lagno je ina kliznut


mislite da je to pozitivno za inu , njen pad od 6 % i rast dobiti mola 35%. lagno je ina kliznut

To je više psihološki što je pala cijena, nego što će puno više padati, jedino ako dečki s onog forumu gdje izbijaju žestoke svađe međusobno se ne zainate i počnu paliti po kupnji. Tada će biti bežanije. [smiley1]

Današnji promet:

Dobit Ina Grupe 831 milijun kuna i već drugu godinu u padu
Foto: Igor Sambolec
ZAGREB – Dobit Ina Grupe drugu je godinu za redom u padu. Prema nerevidiranim podacima, Ina Grupa je 2006. godinu završila s dobiti od 831 milijun kuna, odnosno 142 milijuna dolara. U odnosu na 2005. dobit je pala za 54 milijuna, a u odnosu na 2004. za čak 299 milijuna kuna.

Na Zagrebačkoj burzi cijena dionice Ine danas je bila u padu te je oko 14 sati iznosila 2.749,00 kuna. Svoje rezultate danas je objavio i MOL. Operativna dobit Grupe MOL porasla je za 31 posto u odnosu 2005. i iznosila je 1,8 milijardi USD. (K. Ž.)

mauricije šta kažeš na ovo , ma nije ina vrijedna 2750 , nikako barem ne sad, možda kad ase modernizira, itd itd itd , iako bude onafte u južnom jadranu hehe[smiley1][smiley1]

da nebi oped bilo odakle mi izvor ; http://www.jutarnji.hr/novac/clanak/art-2007,2,12,ina_mol,62294.jl%5B/b%5D
Datum objave 12.02.2007 19:33

Što kažem na 80 puta istu vijest, recimo da si promijenio nick i sada tu nešto postaš, a sve zbog previše slobodnog vremena koje imaš. Rađe uzmi od Samuelsona knjigu “Ekonomija” i pročitaj malo “formiranje cijene-ponuda i potražnja”, također, od Mirze Stipešića: “Svaki početak nije lagan, tek sada vidim da ništa ne znam”. Lijepo prouči, pa kad završi pročuvanje, znači, ne samo pročitati, nego naučiti javi se pa ćemo dalje diskutirati.

opa opa , opilo te malo a šta se ljutiš , nisam mjenjao nik i neznam zašto bi


mauricije šta kažeš na ovo , ma nije ina vrijedna 2750 , nikako barem ne sad, možda kad ase modernizira, itd itd itd , iako bude onafte u južnom jadranu hehe[smiley1][smiley1]

Dragi moj baš si našao temu gdje ćeš prosipati svoju zavist, uzmi si Zdenku,Homs itd
Ti’ znaš vrijedi li ili ne vrijedi INA 2750kn sada!
Znaj dobro da ću ti ovaj post pastati vrlo brzo na 3000 kn
Daleko najperspektivnija dionica u Hrvata je INA i nemoj se sramotiti sa pisanjem kontra nje.
budi pozdravljen!
“Blago se siromašnima duhom ,njihovo je kraljevstvo nebesko
bilo u Nedjelju u propovjedi.

ma nije čovječe moj da se sramotim , ne mislim ja ništa loše , samo kažem

isprika ako se neko uvrijedio[smiley3][smiley3]

OPREZ NA CESTI: Zvučne trake i stupići na ‘autocesti smrti’

Novac

Datum objave 12.02.2007 19:33
Zadnja izmjena 12.02.2007 19:33
Pošalji na mail Ispiši Komentiraj

——————————————————————————–
Novac

Dobit Ina Grupe 831 milijun kuna i već drugu godinu u padu

Foto: Igor Sambolec
——————————————————————————–

ZAGREB – Dobit Ina Grupe drugu je godinu za redom u padu. Prema nerevidiranim podacima, Ina Grupa je 2006. godinu završila s dobiti od 831 milijun kuna, odnosno 142 milijuna dolara. U odnosu na 2005. dobit je pala za 54 milijuna, a u odnosu na 2004. za čak 299 milijuna kuna.

Na Zagrebačkoj burzi cijena dionice Ine danas je bila u padu te je oko 14 sati iznosila 2.749,00 kuna. Svoje rezultate danas je objavio i MOL. Operativna dobit Grupe MOL porasla je za 31 posto u odnosu 2005. i iznosila je 1,8 milijardi USD. (K. Ž.)

danas odličan dan za sve grupe ININIH dioničarA:
1 . GRUPA
tko je imao love nadokupio je INE za cca 100 kn po dionici niže nego je planirao pa može bit super zadovoljan.

2. GRUPA
tko ima dionice INE a nema slobodne love za kupit još može biti superzadovoljan jer je samo danas 4237 kom prešlo iz drhtavih ruku u jake ruke a zna se šta to znaći
3. grupa
i na kraju , ovi koju su za 2750 kn prodali dionicu koja vrijedi 4750 kn mogu lovu koju su tu zaradili uložit u fondove ( jer malo dioničarstvo nije za njih) tako da i oni mogu bit superzadovoljni a mogu se i smijat onima koji su prije par tjedana prodali po 2350 kn.

Svaka čast, care – tj. Forde Mondeo! Sve si rekao, kratko i jasno. Two thumbs up! [smiley2] [smiley1] [smiley11]
Kako god okreneš, nije PBZ nego INA! [smiley1]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

New Report

Close