INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


….Uvjeren sam da INA u ovom trenutku vrijedi 4.000,00kn i takav sam nalog postavio .Evo da argumentiram:Tomislav Dragičević ,koji je bio 9g glavni u ini tvrdi …….Ja mogu dodati da se pojavljuju članci u kojima se tvrdi da bi dividenda za 2010.mogla biti 500kuna ……

Pa kad si uvjeren da vrijedi toliko onda stavi nalog od 4000 kn na bid a ne na prodaju!!!

na 3700 ima 12 prodavatelja, na 3800 19, a na 4000 čak 45.

Moj savjet ; svi se preselite na 5.000,00 Kuna, ugasite PC, čekajte i uživajte !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


na 3700 ima 12 prodavatelja, na 3800 19, a na 4000 čak 45.

Moj savjet ; svi se preselite na 5.000,00 Kuna, ugasite PC, čekajte i uživajte !


zasto bi se preselili?

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


na 3700 ima 12 prodavatelja, na 3800 19, a na 4000 čak 45.

Moj savjet ; svi se preselite na 5.000,00 Kuna, ugasite PC, čekajte i uživajte !

a što ako ovaj JEDINI kupac (koji očito ne namjerava kupovati iznad 3650 kn), sutra jednostanvo odustane zbog nekog razloga od daljnje kupnje? pa se cijena strmoglavi ispod 3000 kn? što ćeš onda "pametno" savjetovati onima koji te poslušaju pa se sada presele na 5000 kn??

otklanjam svaku odgovornost za mišljenje izraženo kroz forumske postove

Poštovani kolege ,

vidim da dio vas nastoji uloviti prestrašene dioničare pa da vam spuste na vijenu "fer vrijednosti" od 2500 kn ili čak 1700 , i kod djela vas osječam jal , jel ste prerano prodali dionicu INE za siće.

Dozvolite da ja razmišljam svojom glavom i da informacije koje su dostupne govore da u ovom trenutku fer vrijednost dionice INE je 4.000,00 KN !
Pa sam i svoje dionice stavio na prodaju po cijeni 4000,00kn .
Ja u ovom trenutku ne kupujem po 4000 , već prodajem po 4000 , pa tko voli nek izvoli .

Čime ja opravdavam ovu cijenu ?
T.D. vrijednost INE je 6 miliardi $ i kompanija je perspektivna ,(molim podjelite ovaj broj s brojem dionica !)
našli plin i naftu u Siriji vrijednu 9,6 miliardi $,
istražuju naftu u Iranu !
uložili miliarde u rafinerije (jeste li primjetili zadnjih dana kvalitetu benzina ?)
uložili miliarde u istraživanje plina ,
p/e 2011.6,4 i dobit 3,9 miliardi ,
p/e 2012. 5,1 i dobit 4,9 miliardi
danas nafta u Londonu skočila preko 100 $ (uskoro će biti 150$ ?)
INA ima vrlo jeftinu koncesiju na plin i naftu u Hrvatskoj !
A domaće nafte imamo 25 % , a domaćeg plina imamo 60 % potrebnog !
A Rusi , dolaze li ? Pa oni su već tu !

A šte ak sutra bude cijena 3000 ? Pa ništa . Ja sam dugoročni investitor .Moja cijena je i dalje 4000kn. Jedini će problem će biti ako ja budem kruha gladan pa baš moram prodati sutra .
Inaće ne prodajem ispod 4.000,00 kn , a ako saznam još povoljnijih vijesti za budučnost INE cijenu ću i dignuti .
A dividenda mi nemože pobjeći !

Kolege ,nije korektno drukati i plašiti preplašene !
Nepostoje liftovi koji idu samo prema gore , bitno je da izađete u trenutku kad ide gore !
Sad je prilika uđite na 3.650 i veselite se samnom dobrim dividendama !

.

Licitiranje sa 4000 kao super cijenom, a u stvari to nije ni + 10%.

evo nešto iz moje evidencije


Poštovani kolege ,

vidim da dio vas nastoji uloviti prestrašene dioničare pa da vam spuste na vijenu "fer vrijednosti" od 2500 kn ili čak 1700 , i kod djela vas osječam jal , jel ste prerano prodali dionicu INE za siće.

Dozvolite da ja razmišljam svojom glavom i da informacije koje su dostupne govore da u ovom trenutku fer vrijednost dionice INE je 4.000,00 KN !
Pa sam i svoje dionice stavio na prodaju po cijeni 4000,00kn .
Ja u ovom trenutku ne kupujem po 4000 , već prodajem po 4000 , pa tko voli nek izvoli .

Čime ja opravdavam ovu cijenu ?
T.D. vrijednost INE je 6 miliardi $ i kompanija je perspektivna ,(molim podjelite ovaj broj s brojem dionica !)
našli plin i naftu u Siriji vrijednu 9,6 miliardi $,
istražuju naftu u Iranu !
uložili miliarde u rafinerije (jeste li primjetili zadnjih dana kvalitetu benzina ?)
uložili miliarde u istraživanje plina ,
p/e 2011.6,4 i dobit 3,9 miliardi ,
p/e 2012. 5,1 i dobit 4,9 miliardi
danas nafta u Londonu skočila preko 100 $ (uskoro će biti 150$ ?)
INA ima vrlo jeftinu koncesiju na plin i naftu u Hrvatskoj !
A domaće nafte imamo 25 % , a domaćeg plina imamo 60 % potrebnog !
A Rusi , dolaze li ? Pa oni su već tu !

A šte ak sutra bude cijena 3000 ? Pa ništa . Ja sam dugoročni investitor .Moja cijena je i dalje 4000kn. Jedini će problem će biti ako ja budem kruha gladan pa baš moram prodati sutra .
Inaće ne prodajem ispod 4.000,00 kn , a ako saznam još povoljnijih vijesti za budučnost INE cijenu ću i dignuti .
A dividenda mi nemože pobjeći !

Kolege ,nije korektno drukati i plašiti preplašene !
Nepostoje liftovi koji idu samo prema gore , bitno je da izađete u trenutku kad ide gore !
Sad je prilika uđite na 3.650 i veselite se samnom dobrim dividendama !

Ma koja dividenda???????????? Kad već spominjete liftove, zar niste pomislili da su neki lift napustili iz razloga koji navodite?
Kad bi se za ovakve moglo uvesti da plaćaju dionicu koliko on misli da vrijedi. Eh, što bi to cirkus bio.

… mislim da INA ide u korekciju

BTW: Probijena je crta potpore za cijenu nafte Brent s prošlotjednog grafa. Pad cijene sa 103,5 USD/bbl-u na 97,5 USD/bbl-u je prilično znakovit!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


… mislim da INA ide u korekciju

BTW: Probijena je crta potpore za cijenu nafte Brent s prošlotjednog grafa. Pad cijene sa 103,5 USD/bbl-u na 97,5 USD/bbl-u je prilično znakovit!


…. mislim da trenutno trgovanje INA-e nema veze s cijenom nafte



… mislim da INA ide u korekciju

BTW: Probijena je crta potpore za cijenu nafte Brent s prošlotjednog grafa. Pad cijene sa 103,5 USD/bbl-u na 97,5 USD/bbl-u je prilično znakovit!


…. mislim da trenutno trgovanje INA-e nema veze s cijenom nafte
[/quote]

potpisujem!!!
trenutno trgovanje nema veze sa ničim osim sa utrkom do broja 5.000.001!
na semaforu trenutno piše:

4.865.000 : 4.895.0000

Vidim da neki idalje sanjaju o INAi…Pogledajte doljnji izvod i recite vi meni di vi tu vidite utakmicu točno ovaj trena?

Od ovih "koji se bore" kupuje jedino ovaj PBZ D.D. i to jedva…on sutra da prestane cjena ide u bezdan do pitaj Boga koje granice (3000?)

GGdje vi to tocno vidite borbu?Ok je ako pretpstavljate da ce JEDNOG DANA pocet bordba za 5milja i 1 dionicu i da ce tada dionica na miljon kuna , ali do tada o kakvoj borbi pricamo?Dok neki ovdje cekaju INAu na 4000kn i moraju brinut o riziku, drugi mogu prodati
dionicu za 3650 i kupiti HT….Na HTU ce zaraditi jedni 7-10% a drugi na INAi ako prodaju po 4000kn 9.5% , a koliko se prva skupina izlaze riziku a koliko druga?

Izasao sam iz INAe odavno, isto tako prognozirao sam vec ranije TOP cjenu INAe oko 3650kn i nadam se da ce oni koji su unutra prodati po 5000 zaraditi i onda od mene kupiti dionice koje ja sada jeftino kupujem po visim cjenama..samo vam pkusavam skrenut pzornost da dok vi cekate INU da skoci 5-10% gore, drugi mogu skociti puno vise, a neki mogu skociti istih tih 5-10%, s mnogo manjim rizikom da ce pasti 30% nego sto je to rizik kod INAe

Just my 2 cents

Inace rezultat na semaforu je :4893876 : 4861310 za vladu ne racunajuci ova 2 skrbnicka za koje s enezna sto su…
Zar vi mislite da je stvarno "rat" da bi cjena ovako mirovala i volumen bio ovak mali, uz ovako malu razliku u
broju dionica izmedu dvije "zaracene" strane???

Promjene za ponedjeljak 28.01 i trgovanih 1.581 dionica:
1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.725.620 47,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 214.092 2,14 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
4. PBZ D.D. 134.082 1,34 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 717
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 59.430 0,59 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 46.100 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.584 0,14 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
10. PBZ D.D. 10.571 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 97,78

Stanje izvadeno zi SKDDa prije 10sekundi

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.725.620 47,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 214.092 2,14 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
4. PBZ D.D. 135.681 1,36+1599 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 59.430 0,59 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 46.100 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.584 0,14 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
10. PBZ D.D. 10.571 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA

P.S
Nemam HT, njega sam anveo samo kao primjer

...


Vidim da neki idalje sanjaju o INAi…Pogledajte doljnji izvod i recite vi meni di vi tu vidite utakmicu točno ovaj trena?

Od ovih "koji se bore" kupuje jedino ovaj PBZ D.D. i to jedva…on sutra da prestane cjena ide u bezdan do pitaj Boga koje granice (3000?)

GGdje vi to tocno vidite borbu?Ok je ako pretpstavljate da ce JEDNOG DANA pocet bordba za 5milja i 1 dionicu i da ce tada dionica na miljon kuna , ali do tada o kakvoj borbi pricamo?Dok neki ovdje cekaju INAu na 4000kn i moraju brinut o riziku, drugi mogu prodati
dionicu za 3650 i kupiti HT….Na HTU ce zaraditi jedni 7-10% a drugi na INAi ako prodaju po 4000kn 9.5% , a koliko se prva skupina izlaze riziku a koliko druga?

Izasao sam iz INAe odavno, isto tako prognozirao sam vec ranije TOP cjenu INAe oko 3650kn i nadam se da ce oni koji su unutra prodati po 5000 zaraditi i onda od mene kupiti dionice koje ja sada jeftino kupujem po visim cjenama..samo vam pkusavam skrenut pzornost da dok vi cekate INU da skoci 5-10% gore, drugi mogu skociti puno vise, a neki mogu skociti istih tih 5-10%, s mnogo manjim rizikom da ce pasti 30% nego sto je to rizik kod INAe

Just my 2 cents

Inace rezultat na semaforu je :4893876 : 4861310 za vladu ne racunajuci ova 2 skrbnicka za koje s enezna sto su…
Zar vi mislite da je stvarno "rat" da bi cjena ovako mirovala i volumen bio ovak mali, uz ovako malu razliku u
broju dionica izmedu dvije "zaracene" strane???

P.S
Nemam HT, njega sam anveo samo kao primjer

kolega,

1. što se tiče stanja na semaforu napisali ste iste brojke kao i ja, samo sam ih ja zaokružio i molu + skrbnički dodao cca 2.500 – 3.000 dionica koje pretpostavljam da su kupili u posljednja 3 dana – a što se ne vidi u SKDD-u – pa ne vidim šta ste tu ispravljali
2. što se tiče omjera rizika i potencijalne dobiti, u velikom djelu se slažem sa Vama pa mi i je zbog toga veći dio portfelja u drugim dionicama koje su rizičnije, ali mislim da će upravo kako ste rekli puno brže narasti dok ja budem čekao INA-u
3. slažem se i sa primjerom HT-a, uz malu razliku koja jako puno znači – moja procjena je da će se na HT-u moći zaraditi bliže donjoj granici raspona koji ste naveli, odnosno 7%, a na INA-i mislim da će se moći zaraditi kada se "borba" bude bližila kraju cca. 20 – 25%, a po meni riziki nije toliko veći u odnosu na HT i zato se odlučujem za INA-u

i zadnje da objasnim borbu o kojoj pričam:

pošto vidim da se u izračunu slažemo, mislim da nema potrebe da dokazujem da PBZ skrbnički djeluje sa MOL-om!
ako je to tako, kao što sam pisao još prije 2 tjedna, pri ovim količinama i dostupnim dionicama, ne očekujem od mirovinaca da se uključe dok se razlika ne smanji na nekih 10.000 dionica ili nešto više jer mislim da oni ni nemaju razloga se uključivati dok god su toliko u prednosti a prometi su tako mali. isto tako ne očekujem ni od MOL-a da diže cijenu nešto drastično ili uopće s obzirom da im se pokazalo da neće zbog toga ništa posebno više dionica. mislim da će MOL dalje sakupljati, dok god se mirovinci ne budu uključivali, na ovim razinama i čekati što će se dalje uopće događati.

Eto vidite da se slazemo :)…Moja poanta je samo bila da borbe TRENUTNO nema, a kada ce je biti nezna se..Moze biti za 5dana moze za 5godina, to se u ovom trenutku zaista nezna…cekajuci INAu moze se izgubiti na rastu drugih dionica, ali se moze i jako puno zaraditi..Ono sto je tesko je upravo donjesti tu odluku drzati ili prdati to je bit trgovanja na burzi hehe…Ako pretpostavimo da PBZ skrbnicki kontinuirano nastavi kupovati i skuplja cca 850dinica dnevno ..trenutno je razlika cca 32500 dionica, do 10 000razlike ostal je 22500dionica ili ti 27dana kupovanja po 850 dionica dnevno…..Dakle 7.3 bi po vama mogao biti bum,…zivi bili pa vidjeli

Samo sam htio malo pkazati i rizike jer vidim dobivam dojam kao da svi gledaju samo prema toj "borbi" a rizici se zanemaruju :)…

Drzim vam fige da prodate INAu po 5000, za te pare kupite od mene ADPL po 180+ i prodate ga kasnije za vise 🙂

Sretno!

...

Ne bojte se !

misternoo,

nije mi uopće važno kako će se zvati , dividendaili dobit glavno da će se moja investicija stalno uvečavati .
Lift još uvijek ide prema gore i tako će ići još dvadesetak godina najmanje . Malo će lift povremeno stati i malo se spustiti da bi se preplašeni mogli iskrcati kao što se i trenutno događa ,iz lifta izlaze preplašeni !
A plaćati dionice po 4000kn ? Pa reci mi zašto bi plaćao kad preplašeni prodaju po 3650 kn . Svi Preplašeni mogu vidjeti mojnalog na prodaji po 4000 kn !

Hao Ren

Druk vam je slab i neuvjerljiv .
INA i HT su kvalitetne dionice , ali bez HTa bi mogli preživjeti a bez INE i energije ne .
Bezdan od 3000 ? To će biti samo privremeno ako neće biti kupaca . Neće to biti smak svijeta !
Nema veze 50+1 dionica ,
Vlada će prodavati uskoro svoje dionice ,
Rusi se guzaju po Hrvatskoj …
znam žao vam je što ste prerano naputili lift koji ide gore

pozdrav

.

New Report

Close