INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Veki ovo što si iznio je i Šukerov stav – a njega pokušavaju smijeniti.
I to ISKLJUČIVO iz razloga što je stao na rep MOL-u.
Ubrao porez i nije dao Siriju.
Još treba staviti na Dnevni red PSA i onda eto im cijela INA!
Ako NOL pređe 50% koliko vrijedi državni udio?
[/quote]

Misliš da ja to ne znam kao što je i cijela ova spika da nije obavijestio Premijerku samo priča za naivne. [bye]
[/quote]

pa suker je izjavio da mol ionako ima iznad 50% glasova preko fondova i brokera koji su kupili za njih. naravno da je reakcija vlade RH samo predstava za javnost. drzavni udio jos uvijek vrijedi 44% kapitala INA-e, a sto bude vec i profit, vise ce dobiti RH (dividenda, trosarine, porezi).

šuker jest, odnosno bit će smijenjen, jedino zato što na vrijeme nije obavijestio premijerku da se i ona nakrca s INA-R-A [bye]


– da prema procjeni neovisnih stručnjaka Ina vrijedi ne 2,5 nego 25- 30 milijadi eura!

– ma 250 – 300 mlrd EUR, ne dolara nego eura!!!
kakav Exxon, kakav Shell, INA je broj 1. [lol]
http://finviz.com/screener.ashx?v=111&f=ind_majorintegratedoilgas&o=-marketcap

@verdi
Poz. prijatelju
Rijetko više čitam p.d. ali me danas "pere" neka nepravda, pa sam malo copy-pastao.
Svjestan sam da smo i INU izgubili (kao i mnoštvo drugog)
Mladima to vjerovatno ništa ne znači, ali starcima kao ja, to je još jedno od niza poniženja…..a bio sam ponosan, što sam Hrvat…….

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Alabama ne govori tako -pravi HRVAT JE UVIJEK PONOSAN ŠTA JE HRVAT,na Hrvatskoj su stali svi od turaka pa do srba,mađari su već jednom probali i slomili zube-tako će biti i ovaj puta.

peyo

Eh konačno ste progledali, neki. Inu treba pokušati na sve načine vratiti pod Hrvatsko okrilje jer su ugovor radili kriminalci na štetu Hrvatske i ugovor treba proglasiti nevažečim. Simple as that. Ako ova vlada to ne uradi, zbogom Hrvatskoj al se nadam da će i ovu vladu u budućnosti snaći sudbina koju kroje nama, pa čak i goru…

drzava jos uvijek moze dionice HT zamijeniti sa fondovima za dionice INE i prikupiti 50% + 2 dionice ili vise, re dva udjela od 25% + 1 dionicu prodati OMV-i i Agipu naprijem, a pritom 5 puta vise zaraditi.
U ugovoru imenovati visi interes drzave za regulaciju cijena odnosno njihova suglasnost na cijenu i dalje ostaje, ali pritom cijena nesmije biti vise nego u maticnim zemljama vlasnika INE.

Osim toga mogu i uvijetovati ostavrenje minimalne marze od 25% na podrucju RH i time oporezovati siguran PDV pa i malo dobiti .

Kako sada stvari stoje nece ni PDV naplatiti jer ce Madari zamuljati gubitke da ne plate nikak porez.

Nikako se nemogu poistovjeciti s logikom Vlade koja ubija kravu radi snicle.

Kroz PSA i porezni sustav 80% prihoda od nafte i plina u Nigeriji završava u rukama države.
Na drugom kraju ljestvice je HR u kojoj samo 3% Royalty završi u rukama države!


drzava jos uvijek moze dionice HT zamijeniti sa fondovima za dionice INE i prikupiti 50% + 2 dionice ili vise, re dva udjela od 25% + 1 dionicu prodati OMV-i i Agipu naprijem, a pritom 5 puta vise zaraditi.
U ugovoru imenovati visi interes drzave za regulaciju cijena odnosno njihova suglasnost na cijenu i dalje ostaje, ali pritom cijena nesmije biti vise nego u maticnim zemljama vlasnika INE.

Osim toga mogu i uvijetovati ostavrenje minimalne marze od 25% na podrucju RH i time oporezovati siguran PDV pa i malo dobiti .

Kako sada stvari stoje nece ni PDV naplatiti jer ce Madari zamuljati gubitke da ne plate nikak porez.

Nikako se nemogu poistovjeciti s logikom Vlade koja ubija kravu radi snicle.

1. postovjetiti je glagol kojeg možemo naći u hrvatskom jeziku. "poistovjeciti" ne postoji.
2. Vlada RH nema više dionice HT-a.
3. Čak i da imaju, to sto je sada na umirov. fondu, bilo bi dovoljno po cijeni od 330 kn za ht, samo za 300 i nesto tisuca dionica Ina-e. Dakle, trebalo bi jos gotovine dati za ponudu po 2800.
4. Premisa da madjari imaju nisku, pa čak nižu poslovnu etiku od nas (ne mislim Hrvata, nego nas građana RH) je vrlo upitna.

Pozdrav i opustite se.

.


Eh konačno ste progledali, neki. Inu treba pokušati na sve načine vratiti pod Hrvatsko okrilje jer su ugovor radili kriminalci na štetu Hrvatske i ugovor treba proglasiti nevažečim. Simple as that. Ako ova vlada to ne uradi, zbogom Hrvatskoj al se nadam da će i ovu vladu u budućnosti snaći sudbina koju kroje nama, pa čak i goru…

Ovoj vladi ide prigovor sto je Inu prodala za premalo novca.

Ipak nije sve izgubljeno, vlada i dalje moze imati upper hand u bilo kakvim pregovorima i to bez ponistavanja ugovora.

Sredstava ima dovoljno:

– dodatni nameti
– skuplje koncesije
– anti-monopolisticke mjere
– strateska ulaganja u plinski business

Cijela ova rasprava me podsjeca na propast Dione kad je javnost pumpana da drzava treba spasavati Dionu jer ljudi nece imati gdje kupovati spezu.

Krepat ma ne molat.

Rafinerija u BH na granici sa RH je u Ruskom vlasništvu već dugo strateški ne ulažu u nju puno nego nešto ćekaju

Neka braniteljski fond kupi nazad ono sto je Jaca prodala ako nisu i ti novci nestali.

Nije bolest sve što boli

Nikako se nemogu poistovjeciti s logikom Vlade koja ubija kravu radi snicle.

Kad je Slavko Linić odlučio prodati 25% INE Molu ali im dati i pravo veta na sve strateške odluke (bez dvije mađarske ruke u NO ništa se nije moglo odigrati) stvar je bila rješena, sve iza toga je kotroliranje štete.
Obzirom na okolnosti, logična bi bila razmjena Mola i Surguta, pa bi rusi na velika vrata zagospodarili energijom u regiji, a MOL bi u RH ostao prisutan kroz Tifon. Samo pitanje je kad netko ima over 50% koliko u tom slučaju vrijedi udio od 44% Vlade? Nije lako Jaci ovih dana.

kada će se nastaviti trgovina?

Zanima me kako još mogu zaraditi na INA-i?

S obzirom da ne mogu više kupiti dionice, koje je vaše mišljenje o kupnji nekog investicijskog fonda koji ima INA-u?

Pretpostavljam da je oni još vode po staroj cijeni (oko 1700 kn) budući da nije protrgovana po višim cijenama…

Molim pomoć! Da li sam u pravu i koji fond ima najviše INA-e?

Hvala!

New Report

Close