IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


jedina ozbiljna građevinsko-projektantna tvrtka u ovom dijelu evrope ove veličine. osobno mi trenutno odgovara da pada pa da ubodem još koju. ali komentari nekih ljudi samo otkrivaju koliko malo znaju o igh. igh ima više certificiranih laboratorija nego sve hrvatske tvrtke zajedno. samo ta činjenica čini njezinu cijenu smiješnom

svima odgovara da raste a tebi da pada…? zanimljivo…

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.



jedina ozbiljna građevinsko-projektantna tvrtka u ovom dijelu evrope ove veličine. osobno mi trenutno odgovara da pada pa da ubodem još koju. ali komentari nekih ljudi samo otkrivaju koliko malo znaju o igh. igh ima više certificiranih laboratorija nego sve hrvatske tvrtke zajedno. samo ta činjenica čini njezinu cijenu smiješnom

svima odgovara da raste a tebi da pada…? zanimljivo…
[/quote]

koliko se ja razumijem u ekonomiju, cilj je kupiti nešto po najnižoj mogućoj cijeni. ako se bude prodavala za 2k super. gdje ti vidiš problem??
sasvim je druga stvar po koliko ću je prodati….i kada


jedina ozbiljna građevinsko-projektantna tvrtka u ovom dijelu evrope ove veličine. osobno mi trenutno odgovara da pada pa da ubodem još koju. ali komentari nekih ljudi samo otkrivaju koliko malo znaju o igh. igh ima više certificiranih laboratorija nego sve hrvatske tvrtke zajedno. samo ta činjenica čini njezinu cijenu smiješnom

sa velikom pozornoscu i rdocsu iscekujem svaki vas post
htio bih Vas zamoliti ako smijem da mi objasnite sto znaci u ovom dijelu evrope jer kad sam zvao htv da mi to objasne na kraju su mi tak objasnili da mi nista nisu objasnili
buduci da me taj pojam jako interesira a kako nemam vise poverenja u nikog drugog sem Vas molio bih da mi objasnite sto to znaci
unaprijed hvala
srdacno Vas
pofuk




jedina ozbiljna građevinsko-projektantna tvrtka u ovom dijelu evrope ove veličine. osobno mi trenutno odgovara da pada pa da ubodem još koju. ali komentari nekih ljudi samo otkrivaju koliko malo znaju o igh. igh ima više certificiranih laboratorija nego sve hrvatske tvrtke zajedno. samo ta činjenica čini njezinu cijenu smiješnom

svima odgovara da raste a tebi da pada…? zanimljivo…
[/quote]

koliko se ja razumijem u ekonomiju, cilj je kupiti nešto po najnižoj mogućoj cijeni. ako se bude prodavala za 2k super. gdje ti vidiš problem??
sasvim je druga stvar po koliko ću je prodati….i kada
[/quote]
nemam problem, samo mi je čudno da navijaš za pad, očito nemaš IGH…
Mi koji smo u njemu i nemamo za dokup ne bi nikako odgovarao pad na 2k !!!

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.





jedina ozbiljna građevinsko-projektantna tvrtka u ovom dijelu evrope ove veličine. osobno mi trenutno odgovara da pada pa da ubodem još koju. ali komentari nekih ljudi samo otkrivaju koliko malo znaju o igh. igh ima više certificiranih laboratorija nego sve hrvatske tvrtke zajedno. samo ta činjenica čini njezinu cijenu smiješnom

svima odgovara da raste a tebi da pada…? zanimljivo…
[/quote]

koliko se ja razumijem u ekonomiju, cilj je kupiti nešto po najnižoj mogućoj cijeni. ako se bude prodavala za 2k super. gdje ti vidiš problem??
sasvim je druga stvar po koliko ću je prodati….i kada
[/quote]
nemam problem, samo mi je čudno da navijaš za pad, očito nemaš IGH…
Mi koji smo u njemu i nemamo za dokup ne bi nikako odgovarao pad na 2k !!!
[/quote]

pa normalno da sam ogorčen na ovu cijenu igh, nerealna je. to je prva stvar. druga stvar, sjećam se kad je bila 1700, tko je tada kupio već je do sada zaradio 130% a kamoli koliko će zaraditi u budućnosti. cijeli komentar se odnosaio samo na tu činjenicu.

a moj osobni stav prema cijeni igh mislim da je potpuno jasan. već površna analiza financijskih izviješća sve govori

Kotor zbog kašnjenja prijeti raskidom ugovora s Institutom IGH
Autor/izvor: Mina-business
KOTOR – Opština Kotor raskinuće ugovor sa Institutom IGH, ukoliko u narednih par mjeseci ne završi projektnu dokumentaciju za izgradnju zaobilaznice, upozorili su danas iz kotorske lokalne uprave.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/kotor-zbog-kasnjenja-prijeti-raskidom-ugovora-s-institutom-igh,49180.html

"……..Uveliko se kasni i pored zahtjeva da se taj posao ubrza. Nadamo da će dokumentacija biti završena u naredna tri mjeseca, rekla je Berberović na sastanku predstavnika Opštine Kotor i Ministarstva saobraćaja.

Ona je dodala da će od čelnih ljudi IGH (ZSE:IGH-R-A) insistirati da posao bude okončan u pristojnom roku, kako Opština Kotor ne bi bila prinuđena da raskine ugovor."

Ima velikih izgleda da posao bude okončan u……pristojnom roku!

marcello

Crnogorci ih kritiziraju zbog lijenosti! Ako ima i zrno istine onda ajme majko dioničarima! [lol]

Vaš link

http://www.net.hr/novac/page/2009/06/29/0051006.html

Potrebno je izdvojiti ovo:
"……."Radi se o veoma teškom terenu za koji je grad Kotor morao pripremiti svu potrebnu dokumentaciju, što nije učinjeno. Inače bismo već izradili projekt. Ugovor za obilaznicu Prčanj-Stoliv nije raskinut, ali je zastoj nastao jer je cesta u trima urbanističkim planovima kroz koja prolazi tretirana na tri različita načina. Dok se ne promjene urbanistički planovi, ne možemo napraviti projekt", kazao je Stojan za Poslovni dnevnik…."

marcello


Potrebno je izdvojiti ovo:
"……."Radi se o veoma teškom terenu za koji je grad Kotor morao pripremiti svu potrebnu dokumentaciju, što nije učinjeno. Inače bismo već izradili projekt. Ugovor za obilaznicu Prčanj-Stoliv nije raskinut, ali je zastoj nastao jer je cesta u trima urbanističkim planovima kroz koja prolazi tretirana na tri različita načina. Dok se ne promjene urbanistički planovi, ne možemo napraviti projekt", kazao je Stojan za Poslovni dnevnik…."

Nema se keša u Crnoj Gori ni za bitnije stvari , kakova cesta piši propalo………

IGH-u prijeti raskid ugovora u Crnoj Gori
Foto: PIXSELL
Gradske vlasti u Kotoru i Direkcija za uređenje i izgradnju nezadovoljne su s IGH-om zbog velikog kašnjenja pri projektiranju obilaznice oko grada Kotora i prijete raskidom ugovora.

Direktorica kotorske Direkcije za uređenje i izgradnju Jagoda Berberović prozvala je IGH neozbiljnom tvrtkom. Ako što prije IGH ne završi posao, Berberović prijeti i raskidom ugovora. Kritike na račun IGH-a iznio je i direktor nacionalne Direkcije za putove Veselin Grbović, piše Poslovni dnevnik.

"I nas obmanjuju. Rade posljednju dionicu autoceste do Mataševa i pokušavaju ne raditi geodeziju. To je potpuno neozbiljan način rada jednog projektanta, pa iako su članovi konzorcija koji treba graditi autocestu", prenose podgoričke Vijesti Grbovićevu izjavu.

"S projektantom teško nalazimo zajednički jezik. Već treći put smo im vratili na doradu i kompletiranje elaborat za geodeziju. Sve mjere sam već iscrpila i jedino što nam preostaje je da raskinemo ugovor, ali to nam sada najmanje odgovara. Loše iskustvo s njima imala sam i s izradom projekta zaobilaznice Muo-Prčanj-Stoliv, gdje sam zbog takvog ponašanja raskinula ugovor", kazala je Berberović.

Gradonačelnica Kotora Marija Ćatović tražila je hitni sastanak s predstavnicima IGH-a.

Poslovni dnevnik pokušao je dobiti Jagodu Berberović za potvrdu izjava i komentar kako namjerava riješiti problem, no ona je ostala nedostupna, a iz Direkcije nitko nije želio komentirati slučaj.

Naime obilaznica oko Kotora nije dugačka, vrijednost projektiranja je oko 300 tisuća eura, no radi se o zahtjevnom projektu koji sadrži tunel i most koji moraju odobriti konzervatori jer će se nalaziti u vizuri grada.

Iz IGH-a odgovor na cijeli slučaj pripremaju za ponedjeljak. Tehnički direktor tvrtke Ante Stojan kaže da krivnja nije samo na IGH-u.

"Radi se o veoma teškom terenu za koji je grad Kotor morao pripremiti svu potrebnu dokumentaciju, što nije učinjeno. Inače bismo već izradili projekt. Ugovor za obilaznicu Prčanj-Stoliv nije raskinut, ali je zastoj nastao jer je cesta u trima urbanističkim planovima kroz koja prolazi tretirana na tri različita načina. Dok se ne promjene urbanistički planovi, ne možemo napraviti projekt", kazao je Stojan za Poslovni dnevnik.

netko se fino nakalemio na ask s 231 komad po 3800 [huh]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Sto se desava ovdje jer ovakvo iskrcavanje nije vec dugo vidjeno, ljudi se iskrcavaju sa 100 komada,
da nije to opet netko iz top five or ten ,vidjeti cemo uskoro!

izgleda da se očekuje bankrot lijepe nam naše. rušenje IGH danas za 5% nakon jučer odličnih vijesti o EU gospodarstvu i flat Americi zaista nema opravdanja. IGH će svoje poslovanje u narednim godinama sve više bazirati na inozemstvu jer je postao cijenjeno i poznato ime u svijetu. ovakav izlaz mi se čini jedino kao posljedica sve jačeg medijskog presinga na bankrot RH i kolapsa likvidnosti što bi oštetilo IGH u svakom slučaju zbog nemogućnosti naplate potraživanja. ja drugi razlog ne vidim.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

New Report

Close