IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Što vam nije jasno kolega?

Prosječna cijena jučer 1.642,44 kn
Prosječna cijena danas 1.790,55 kn
Meni izgleda kao značajan rast!
[smiley]

Jučer se trgovalo 1740kn zadnji pola sata i kolika je to sad razika u kn od trgovanja jučer i danas a koliki je plus to je nerealno

Još malo pa u pozitivnu blokadu (sad smo na +8,38%) [thumbsup]

Tri dana zaredom raste i IGH (ZSE:IGH-R-A) čije su dionice jučer uz milijun kuna prometa zaključile na 1743 kune, najviše u deset dana. U trodnevnoj je seriji vrijednost dionica povećana čak 16,2 posto.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-dalekovod%2c-igh-i-viro-zvijezde-tjedna,39884.html

i to bi bilo to za danas


i to bi bilo to za danas

Kakva ti je bioprognoza za igh u bliskoj budućnosti,šta misliš o zamjeni zvzd za igh.čisto me zanima tvoje mišljenje



i to bi bilo to za danas

Kakva ti je bioprognoza za igh u bliskoj budućnosti,šta misliš o zamjeni zvzd za igh.čisto me zanima tvoje mišljenje
[/quote]
strawinsky-i tvoje mišljenje

kolege moje ,moze gradnja procvijetati napraviti bum,sto se nece desiti al da se desi,svejedno….pogledaj koliko kosta adris koji u zabi ima samo depozita preko 160 kn po dionici,ht dali je ista skocio koji odlicno posluje,dali su skocile cijene dionica banaka koje posluju bolje nego ikad,koliko je skocila dionica pbz unatoc dobiti od milijardu i sto milijuna kuna nije uopce dionica reagirala a kod gradjevinaca unatoc tim odobrenjima kvadrat svega je u padu a kamata raste a nista se ne gradi bez kredita pa se pitam koliko ce to sve isplativo biti…nije psiholoski moment za oporavak,mislim da cemo sad imati fin odbijanac ali nema oporavka trzista dok fondovi ne krenu masivnije kupovati dionice..

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Strah me i pomisliti šta će se ovdje sve desiti


Strah me i pomisliti šta će se ovdje sve desiti

A zašto bi tebe bilo strah? Bilo da raste ili pada ti uvijek dobivaš…

Ovo se ceka za jos dodatan rast cijene ove dionice.

Ovoga tjedna se u Crnoj Gori očekuje otvaranje ponuda za autocestu Bar-Boljare gdje Radićeva kompanija nastupa udružena s Tehnikom i Konstruktorom i nema nikakve sumnje kako bi pozitivan ishod te priče potaknuo dodatni rast dionica.

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Počelo je naguravanje i liparenje na kupnji [thumbsup]
Danas opet pozitiva…

Obujam građevinskih radova zabilježio je rast tijekom prosinca 2008. godine. Obzirom na vremenski period potreban za izgradnju i završavanje projekata te obzirom da je početkom prošle godine izdan veći broj odobrenja za građenje, rast obujma građevinskih radova u ovom razdoblju ne iznenađuje. Tako je promatrani pokazatelj u prosincu 2008. godine bio za 16,1% veći nego u istom mjesecu 2007. godine, dok je u cijeloj 2008. godini za 11,8% veći u odnosu na godinu prije.

Ako promatramo obujam građevinskih radova u zadnjem tromjesečju 2008. u odnosu na isti period godine prije promatrani pokazatelj je veći za 11,3%. Rast obujma građevinskih radova tijekom cijele 2008. godine zabilježen je prvenstveno radi velikog broja projekata u izgradnji koji su započeti početkom prošle godine.

Međutim, nepovoljna financijska kretanja dovest će do otežanih financiranja novih projekata te manjih državnih investicija što će nužno dovesti i do pada obujma građevinskih radova. Nešto nepovoljnija kretanja, koja su tijekom druge polovice 2008. godine zabilježena u građevinskom sektoru, utjecala su na snažno usporavanje investicija u kapital, što se negativno odrazilo na rast BDP-a.
http://www.seebiz.eu/hr/nekretnine/rba-ove-godine-neizbjezan-pad-obujma-gradevinskih-radova,40088.html

kolega, nije potrebno ići sa copy paste cijeli članak pogotovo jer ste stavili link.
Ukoliko ste ga prepisivali onda svaka čast na trudu.
Iako mislim da sve to neće previše utjecati na cijenu dionice IGH ukoliko dobije izgradnju autoputa Bar-Boljare a osim toga sudjelovati će i na natjećaju za 1500 kilometara autocesta u Bugarskoj.

izgradnju autoputa Bar-Boljare a osim toga sudjelovati će i na natjećaju za 1500 kilometara autocesta u Bugarskoj…

IGH se ne bavi izgradnjom cesta nego projektiranjem cesta!!! Dio autoputa sa tunelom Sozina izmedju Bara i Podgorice je vec izgradjen. Radi se o obilaznici Bara i Podgorice + dionica Verusu – Matesevo pa prema Boljarima…

fino se čisti… sve ovisi da li su skrbnjaci zabe i splitske podijelili pajdašima po multi year low sve što su izdogovarali ili imaju još dealova…

I'LL BE BACK

New Report

Close