IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolege!Pročitajte moj post od 25.11 ( 12.58 h).Sutra odmah u 10.00 idemo u pozitivnu blokadu.Od 12 h-16 h rast će do 4950 (27,30 % )

stvarno ste postali jadni s tim drukanjem!

kakva pozitivna blokada?!?
ako europa sutra zakorači u crveno, a mogla bi jer je ovih dana s obzirom na stanje i previše rasla, ode sve opet dolje, a tako i igh

moguć je eventualno slučaj kao s atlanskom prije koji tjedan….nabrijavanje u pozitivnu blokadu pa nakon odblokiranja na >-10%

i najbolje što vjerojatno i sebe zavaravaš i konstantno pušiš



Zašto bi trezor morao kupovati?
Za IGH-ovce je sasvim svejedno koja je cijena dionice. Dobre prihode i plaće imaju iz poslovanja, a oni koji ne misle sada prodavati dionice, kad-tad će doći na svoje.

Trezor kupuje zato što im je to u ovom trenutku dobar biznis. Za godinu dana prodati će dionice tri puta skuplje i imati zaradu kakvu iz poslovanja teško mogu ostvariti.


Mislim da ne treba čekati niti mjesec jer ne kupuju budale nego igrači koji kuže i znaju što rade .Pazi kako su je odblokirali hm da im još drhtavih prodaju što više, jer nebu nitko prodaval kada se Jure razmaše sa papirom od Zagrepčanke i nabaci smješak.Pa da vidiš isto kao i kada se razmahivao sa papirima za Rusiju,……
Nije da nagovaram na kupnju osobno je imam i stojim drugi na kupnji ,a možda se i igram skrivača kao i onaj na 3750,00.A što se tiče USA iEU to je kuharija na tisuću napravili su sranje oni se izvuku a mi jedemo njihova govna.
Kažete nema love ,ima ima i te koliko samo svi kao i ja hoće što jeftinije pa da sa 20000 kuna kupiš brdo dionica pa za par godina opet 10 puta gore e malo sutra rijetki su ti koji će to napraviti jer svi čekamo u grmu , a nitko neče da krene ,a ja mislim da za sve nas nema toliko dionica po jeftinim cijenama.lp

[/quote]
Eto,kao što i tu gore napisah , možda ništa od toga ,ali kada se Jure nasmije i razmaše sa papirima da vidiš bježanije sa aska.Možda neče puno gore ali će idrugi građevinci za njim jer su svi vezani pupčanom vrpcom.Ekipa je znala pa je već danas lupala INGRU HIDRU IDLKV, a i IGH ,a sutra,….kakva pljkačka .Prvo sve srondaju pa kupe. To ti je prvo su rekli hop a onda skoče.

Sav sam u IGH-u i ništa mi nije jasno gledam vijesti na RTL NOVA TV HTV i nitko ne spominje to što BUSINESS prenosi a prije par dana to je upravo bila udarna vijest pa mi nije ništa jasno da nije opet neka navlakuša da poletimo ujutro dok se pojedinci istovare i onda pušiona zato oprez nek bude na prvom mjestu

kalimero naš (eh što ga više nema da i naša djeca gledaju tog malog crnog piceka), rekao ti je to Bandić u intervjuu na HTV 2 danas popodne, bar sam ja tamo vidio. Sutra povlačim nalog sa prodaje, bio sam primoran dati ga ali sada ide do daljnjega u out.

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

danas još + 3 komada po 3800. Sve skupa 12 komada po ravno 4000 u 3 dana. Na kolko sutra da stavim askeca? Treba mi za "nisku tehnologiju" i neke tamo plovidbe [lol] [lol] .

P.S. ja sam bio 100% siguran da će IGH dobit ovo, al nisam bio baš tako ziher da bu odma za dva dana. Ljudi, ovo vam je politička dionica, dok je Hadezeja nemate frke. O izlazu razmišljajte tamo godinu dana pred sljedeće izbore [bye].

I'LL BE BACK

Ja ću izaći iz IGH vrlo brzo jer mislim da ima boljih prilika, ali dajte prestanite pričati o skupoći IGH jer je na 1,5 booka a najprofitabilniji je "građevinar"(ROE na bijesnih 21%) jer jako dobro koristi polugu. Dakle, sposoban je priuštiti najbrži rast glavnice, što ga na 1,5 čini PODCIJENJENIM a ne precijenjenim. Osim toga vidite da ima monopol u RH, a i okreću se prema van i da neće gubiti poslove i ta im poluga ne bi trebala biti mač sa dve oštrice. Ono što je kod IGH opasno je totalni freefloat i krdo. Jer ako krdo promijeni percepciju ode sve u krasan qurac.

I'LL BE BACK


Ja ću izaći iz IGH vrlo brzo jer mislim da ima boljih prilika, ali dajte prestanite pričati o skupoći IGH jer je na 1,5 booka a najprofitabilniji je "građevinar"(ROE na bijesnih 21%) jer jako dobro koristi polugu. Dakle, sposoban je priuštiti najbrži rast glavnice, što ga na 1,5 čini PODCIJENJENIM a ne precijenjenim. Osim toga vidite da ima monopol u RH, a i okreću se prema van i da neće gubiti poslove i ta im poluga ne bi trebala biti mač sa dve oštrice. Ono što je kod IGH opasno je totalni freefloat i krdo. Jer ako krdo promijeni percepciju ode sve u krasan qurac.

bravo [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



Čestitam svim drukerima što ste drukali i iskoristili Zagrebčanku .A glupani ih poslušali

aj ne navlači naivce na IGH koji je i sad precjenjen spram ostatka burze a i sektora. ak čemo pravo, iGH nema što raditi iznad 4000 kn u općoj krizi koja vlada na burzi. za zagrebčanku bolje bi bilo da je ne dobiju, to če ih potopit jer to što sagrade prodavat će 10 godina. nema se para, svatite to više!!
[/quote]

tako je pero, napokon da netko kaže istinu o ovom jureradić balonu! [thumbsup]

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen

Eh da se sada vratiti onima koji su prekjučer rasprodali.

Kakva malodušnost. Novinski natpisi poljuljali vjeru u dionicu. Srećom ovaj put lažni, ali kako ćete slijedeći put znati jesu li pravi? A gdje su sad one priče "vrijedi to 30 000"……..

Gdje su majstori Davids , Matrix, Von Braun. Promijenili nickove?



Bandić i Radić "našli rješenje": IGH plaća Zagrepčanku

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=149e5340-94f8-466e-8111-df3c71a92e42&RubricID=fec3107f-234e-4947-b8ea-639cd413e7c6&ref=rss

‘Ko je danas kupio, mašala…



Čestitam svim drukerima što ste drukali i iskoristili Zagrebčanku .A glupani ih poslušali

EVO KOLEGE POGLEDAJTE ZADNJE 2 STRANE KOLIKO DRUKERSKIH NICKOVA DAJE SI 100…A VAMA I MENI JEDINICE ZABIJAJU
DRUKERSKO LEGLO DI SE GOD OKRENES..
bas me zanima jel moze vjeko vidjet ko im djeli 100…dali su uvijek isti nickovi u kombinaciji
[/quote]

Evo 100ak od mene 🙂

Do sada su se ingr i igh pratile u stopu.Na razinama ingr od 81 kn igh bi trebao biti 4300.


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=149e5340-94f8-466e-8111-df3c71a92e42&RubricID=fec3107f-234e-4947-b8ea-639cd413e7c6&open=sec

koje mogučnosti za burzovnu špekulaciju, svi koji su imali povlaštenu informaciju mogli su preko nekog ovih dana sa njom baratati.

Prema propisima HKAIG-a cijena projektiranja za vrlo zahtjevne objekte kakvi će na lokaciji Zagrepčanke iznose oko 0,5% od investicije. Kako će ukupna investicija iznositi oko 4X cijena zemljišta projektiranje će biti cca 18 milijuna eura. To će raditi IGH i to im je čista zarada. Plus ostalo od prodaje prostora. Radić je sve to dobro isplanirao tako da ispada da je, kada se uzmu u obzir da su ulaganja u infrastrukturu minimalna, zemljište platio ispod 20 milijuna eura a to je ispod 400 eura/m2. Mislim da svi dionačari IGH mogu biti super zadovoljni s takvim poslom.

To što je Bandić rekao da će se dogovoriti ne znači još ništa, za IGH je protekao rok za uplatu i Bandić sada može raskinuti ugovor i uzeti im 16 mil.kn bez problema. Druga stvar je što to ne želi jer zna da u uvoj općoj besparici teško da bi nekome mogao uvaliti zemljište s plombama za tolike pare kao IGH-u. IGH bi se mogao naći u velikim problemima jer je dao jako visoku ponudu, a najprije treba riješiti plombe. Međutim protustranka je rekla da ga nikakav dogovor s IGH ne zanima i d aplombe ostaju! Ako i riješe plombe, sve to treba u roku cca 2 godine izgraditi, a zatim i prodati.
Međutim, 2009. će izbiti žestoka kriza (MMF, WB, gotovo svi analitičari…), pogotovo slijedi pad cijena nekretnina u cijelom svijetu. Potraje li kriza 2 godine pitanje je kome će IGH i partneri uopće to prodati i po kojoj cijeni? Kupovna moć sve više pada, cijene nekretnina padaju, turizam će podbaciti…
Na žalost dolaze puno gori dani nego što možemo to i zamisliti! Država i firme su nam prezadužene, inozemni dug iznosi ogromnih 90% BDP-a, zato prestanite fantazirati o velikim zaradama i svijetloj budućnosti. Treba opstati sljedeće 2 godine pa ćemo onda vidjeti tko živ, tko mrtav. Zato se slažem s onima koji smatraju da u ovakvoj situaciji IGH nema što tražiti iznad 4000 kn.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


To što je Bandić rekao da će se dogovoriti ne znači još ništa, za IGH je protekao rok za uplatu i Bandić sada može raskinuti ugovor i uzeti im 16 mil.kn bez problema. Druga stvar je što to ne želi jer zna da u uvoj općoj besparici teško da bi nekome mogao uvaliti zemljište s plombama za tolike pare kao IGH-u. IGH bi se mogao naći u velikim problemima jer je dao jako visoku ponudu, a najprije treba riješiti plombe. Međutim protustranka je rekla da ga nikakav dogovor s IGH ne zanima i d aplombe ostaju! Ako i riješe plombe, sve to treba u roku cca 2 godine izgraditi, a zatim i prodati.
Međutim, 2009. će izbiti žestoka kriza (MMF, WB, gotovo svi analitičari…), pogotovo slijedi pad cijena nekretnina u cijelom svijetu. Potraje li kriza 2 godine pitanje je kome će IGH i partneri uopće to prodati i po kojoj cijeni? Kupovna moć sve više pada, cijene nekretnina padaju, turizam će podbaciti…
Na žalost dolaze puno gori dani nego što možemo to i zamisliti! Država i firme su nam prezadužene, inozemni dug iznosi ogromnih 90% BDP-a, zato prestanite fantazirati o velikim zaradama i svijetloj budućnosti. Treba opstati sljedeće 2 godine pa ćemo onda vidjeti tko živ, tko mrtav. Zato se slažem s onima koji smatraju da u ovakvoj situaciji IGH nema što tražiti iznad 4000 kn.

hehehehe slatko. ma prodat ću ti ja po 4300 na otvaranju, ne buš moro skuplje plaćat, neboj se.
[bye] [bye]

I'LL BE BACK



To što je Bandić rekao da će se dogovoriti ne znači još ništa, za IGH je protekao rok za uplatu i Bandić sada može raskinuti ugovor i uzeti im 16 mil.kn bez problema. Druga stvar je što to ne želi jer zna da u uvoj općoj besparici teško da bi nekome mogao uvaliti zemljište s plombama za tolike pare kao IGH-u. IGH bi se mogao naći u velikim problemima jer je dao jako visoku ponudu, a najprije treba riješiti plombe. Međutim protustranka je rekla da ga nikakav dogovor s IGH ne zanima i d aplombe ostaju! Ako i riješe plombe, sve to treba u roku cca 2 godine izgraditi, a zatim i prodati.
Međutim, 2009. će izbiti žestoka kriza (MMF, WB, gotovo svi analitičari…), pogotovo slijedi pad cijena nekretnina u cijelom svijetu. Potraje li kriza 2 godine pitanje je kome će IGH i partneri uopće to prodati i po kojoj cijeni? Kupovna moć sve više pada, cijene nekretnina padaju, turizam će podbaciti…
Na žalost dolaze puno gori dani nego što možemo to i zamisliti! Država i firme su nam prezadužene, inozemni dug iznosi ogromnih 90% BDP-a, zato prestanite fantazirati o velikim zaradama i svijetloj budućnosti. Treba opstati sljedeće 2 godine pa ćemo onda vidjeti tko živ, tko mrtav. Zato se slažem s onima koji smatraju da u ovakvoj situaciji IGH nema što tražiti iznad 4000 kn.

hehehehe slatko. ma prodat ću ti ja po 4300 na otvaranju, ne buš moro skuplje plaćat, neboj se.
[bye] [bye]
[/quote]

Meni nećeš sigurno [tongue]
Ne kupujem IGH uopće, a ni druge dionice dok je crobex iznad 1300 [bye] [bye]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close