IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=blue]Hoće li Maksimir ikad biti dovršen?[/color]

Iako su u zagrebačkom poglavarstvu prilikom otvaranja obvezujućih ponuda za dovršetak Dinamovog stadiona i izgradnju još dva manja, najavili da će se 19. listopada obznaniti koji konzorcij je dobio posao, to se danas nije dogodilo.

Gradonačelnik Milan Bandić kaže kako je riječ o velikom projektu pa će povjerenstvo odluku o konzorciju, koji će dovršiti stadion, donijeti – krajem ove godine. Naime, Bandić kaže kako neće platiti 4, 3 milijarde kuna, što je najniža ponuda za dovšetak stadiona, ukoliko se ne postigne “konsenzus struke i zagrebačke Skupštine”.

Riječ je o značajnom projektu i građani će se morati još malo strpiti. Mi ćemo do kraja godine izaći sa prijedlozima – najavio je Bandić. Ladislav Prežigalo, zagrebački pročelnik za gospodarstvo kaže kako nije jednostavno odlučiti kojem konzorciju dodijeliti posao. Ljiljana Kuhta Jelić, predsjednica povjerenstva za dovršetak Dinamova stadiona, danas nije bila u Zagrebu te nije bila ni dostupna, jer je, tvrdi Bandić, na službenom putu.

Podsjetimo, 3. listopada su otvorene pristigle ponude konzorcija IGH-Tehnika-Konstruktor-Zagrebmontaža, Max Boegle-Tehnobeton i konzorcija Alpine GMBH i Alpine bau Zagreb. Cijena dovršetka Dinamova stadiona, izgradnje manjeg na Kajzerici i izgradnje atletske staze na Sveticama se kreće od najmanje ponude konzorcija Max Boegle-Tehnobeton od 4,3 milijarde kuna do najveće konzorcija IGH-Tehnika-Konstruktor-Zagrebmontaža od gotovo 6 milijardi.

izvor: jutarnji.hr


3Q uskoro (31.10.) ,biti će zanimljivo + nove vijesti + top likvidnost realno smo na 16,5-17k oko 10.11.
Molim mišljenja ostalih, procjena kolege Brauna vrlo znakovita!

Ja to gledam ovako….”Nadaj se najboljem, planiraj za najgore”.
Dosta ljudi radi ovako: “Planiraj za najbolje, nenadaj za najgorem”, ili tako nešto.
Kad pogledam VDKT kako raste, vidim u mislima odma IGH na 20 keka.
Kolega matrix i davids najbolje zna kad treba dati vijest, tak da nisam zabrinut. A 3Q i ostale stvari koje dolaze, realno
ne znam za koliko bi mogle dići cijenu, ali znam da će biti dosta.[smiley11]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Jure potpisao tri posla…. Jutarnji list subota – Projekt autoceste kroz BiH, zaobilaznicu Sarajeva, nadzor behtela u Albaniji… ?

[color=red][i]Joy of life[/i][/color] [color=white] - Richard Thaler - "Mad Money" - HT, DDJH, IGH, DLKV, BLJE, MLNR... [/color]


Jure potpisao tri posla…. Jutarnji list subota – Projekt autoceste kroz BiH, zaobilaznicu Sarajeva, nadzor behtela u Albaniji… ?

Biti će zanimljiv ovaj ponedjeljak vjerujem!!


quest: ” Jure potpisao tri posla…. Jutarnji list subota – Projekt autoceste kroz BiH, zaobilaznicu Sarajeva, nadzor behtela u Albaniji… ? ” Biti će zanimljiv ovaj ponedjeljak vjerujem!!

Čekaj dok se Von Braun i Ivek probude!!!
[smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

IGH je fundamentalno nešto podcjenjenu odnosu na ostale građevinare ( jedan kolega je mislim jučer stavio na forum Fiminu analizu građevinara) a u biti bi trebalo biti obratno tj. IGH bi trebao imati cijenu koja će biti fundamentalno precjenjena u odnosu na npr.Tehniku,Ingru,Viadukt,Hidroelektru….
Ne bih stvarno htio da itko kupuje ili prodaje radi mene ali mišljenja sam da ako ostali građevinari ostanu na razinama od ovog tjedna da IGH ide na oko 20 000


IGH je fundamentalno nešto podcjenjenu odnosu na ostale građevinare ( jedan kolega je mislim jučer stavio na forum Fiminu analizu građevinara) a u biti bi trebalo biti obratno tj. IGH bi trebao imati cijenu koja će biti fundamentalno precjenjena u odnosu na npr.Tehniku,Ingru,Viadukt,Hidroelektru…. Ne bih stvarno htio da itko kupuje ili prodaje radi mene ali mišljenja sam da ako ostali građevinari ostanu na razinama od ovog tjedna da IGH ide na oko 20 000

Toliko sad i vrijedimo s novim poslovima, no nek tržište odredi cijenu blokada u pon 16644,87

Glasnogovornik IGH na neodređeno

@ Davids

jedno kratko pitanje, da li preferiraš postepeni rast od 1-2% dnevno ili blokadu?

Heaven or Las Vegas


@ Davids jedno kratko pitanje, da li preferiraš postepeni rast od 1-2% dnevno ili blokadu?

Ova vijest izlazi u proširenom obliku u pon, nije jedna vijest nego su tri istovremeno,teško je predvidjeti no poznavajući naše tržište blokada je realna opcija jer vrijednost od 20 k polako postaje realnost…

Glasnogovornik IGH na neodređeno

nadam se da će pričekati do NY[smiley16]

Heaven or Las Vegas


nadam se da će pričekati do NY[smiley16]

Sumnjam ide uskoro i velika priča oko Ban Centra,izgleda da će to biti zlatna koka za IGH sa 42,5% vlasništva.

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Budd, bas se cudim zasto se stari morski vuk poput tebe upustio u ulazak kad je krivulja vec izletila iznad bulingera.. Mozda bi moglo i stagnirati koji dan prije nastavka rasta (sudeci po mom tumacenju TA) ali nekako mi ovo vuce na cca 16.5-17k za sad s obzirom na stil ulaska fondova

Procjenio sam da će se vratiti u Bol zonu, mislio sam da bi mogla na 15100 pasti, ali eto palo je malo nize. Sasvim nebitno, 300 kn simo tamo, s obzirom na ono što očekujem (uzevši i TA i FA u obzir).

Hell is Empty and all the Devils are Here

New Report

Close