IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

koja nezainteresiranost za IGH….

vec dugo nisam vidio da dionica ode u pozitivnu blokadu i nitko ne mari za to.

cini mi se da imaoci dionica uopće ne namjeravaju prodavati na ovim razinama jer misle da ide jos dosta gore.
ove cjenovne razine nikoga očito ne zanimaju.

nevjerojatna nezainteresiranost …
to se ne vida cesto.

U FI, u tablici pod naslovom RAČUN DOBITI I GUBITKA piše da je iznos usklađenja dugotrajne materijalne imovine 46,07 milijuna kuna. Zbog toga minus i je 56,6, a ne samo 10,53 milijuna.
Neka me znalci opovrgnu.
Možda je ta činjenica i razlog ovog rasta.

24. ovog mjeseca je revizija Crobex indexa. Vidjet ćemo kako će se to odigrati po pitanju IGH-a, a gledajući broj protrgovanih dana zadnjih šest mjeseci vjerujem vrlo pozitivno, kao dodatni impuls rastu njegove cijene.
To je za samo tri tjedna, tako da nemamo još predugo za čekati.

Vec sad mozes sam izracunati. A mozes mi i vjerovati na rijec kada ti kazem da je falio jedan dan da bi IGH zadovoljio kriterij od 80% trgovinskih dana. Od ukupno 126 trgovinskih dana, IGH je protrgovan u 100 dana (79,37%).

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Ne mogu izračunati jer ne znam da li se računa u šest prvih i šest drugih mjeseci unutar kalendarske godine ili unutar razdoblja u kojima se vrši izmjena Crobexa. Vjerojatnije mi se čini unutar razdoblja, tako da ovo tvoje najvjerojatnije ne stoji.

Poštovani,

revizija se vrši temeljem podataka 1.9.2016. do 28.2.2017. Naime, operativno nije moguće provesti reviziju dana 17.3. temeljem podataka o tgovini koji obuhvaćaju i navedeni datum (razdoblje 17.9.2016-17.3.2017) jer prije provođenja revizije Odbor za indekse mora utvrditi sastav indeksa temeljem podataka o trgovanju te navedenu informaciju objaviti javnosti barem tjedan dana prije provođenja revizije.

Imas sve ovdje:

http://www.poslovni.hr/forum/tema/best-buy-komentari-i-analize-499?page=1885

A mozes poslati i mail Burzi i pitati cisto za provjeru!

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Ak je to tak kak piše u članku koji si citirao, ostaje jedino ići zbrajati dane. Mada, ima tko će to zbrajati da se ja ne bih trebao mučiti.

Nije to clanak nego odgovor na mail kojeg sam poslao Burzi. A zbrojio ti je vec @lopina a i ja sam provjerio. U Crobex ulaze ZB, VDKT i VPIK. Mozes i sam provjeriti na temelju trgovinskih podataka, mozda sam fulao iako nebih rekao.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.


koja nezainteresiranost za IGH….

vec dugo nisam vidio da dionica ode u pozitivnu blokadu i nitko ne mari za to.

cini mi se da imaoci dionica uopće ne namjeravaju prodavati na ovim razinama jer misle da ide jos dosta gore.
ove cjenovne razine nikoga očito ne zanimaju.

nevjerojatna nezainteresiranost …
to se ne vida cesto.

pa kažem ja da su dioničari IGH kao sekta, hebeš rezultate, samo se mantra “rast, rast,rast” 😛

Ignore: KressoM, delux



koja nezainteresiranost za IGH….

vec dugo nisam vidio da dionica ode u pozitivnu blokadu i nitko ne mari za to.

cini mi se da imaoci dionica uopće ne namjeravaju prodavati na ovim razinama jer misle da ide jos dosta gore.
ove cjenovne razine nikoga očito ne zanimaju.

nevjerojatna nezainteresiranost …
to se ne vida cesto.

pa kažem ja da su dioničari IGH kao sekta, hebeš rezultate, samo se mantra "rast, rast,rast" 😛
[/quote]
Pa nemojte tako kolega…pustite druge da guštaju ako nemožete sami
LP iz A Arabije

@ croluz16

Čini mi se da ovaj poguranac eventualnim ulaskom u Crobex neće biti potreban, s obzirom da je poguranac očito negdje drugdje.

@pilapila
ma ne mislim to u negativnom smislu, ovo mi je čak postalo i simpatično

Ignore: KressoM, delux

plati 300 dobijes -90 svake godine, ali nema veze, bitan je trend i buducnost…

za jedno 5-6 godina kad igh napravi 10 milja dobiti, na ovoj cijeni ce P/E biti 20. taman da opravda ovaj rast!

i da, trejdam sa IGH, sta cu, donosi mi bureke… (nadam se da nema ljudi koji su ozbiljni sa ulaganjem ovdje)

@plopro_wanabe
ma da naprave 10 mil.kuna dobiti, ovi bi napucali dionicu na 2000 kn
sjećam se još kad je išla priča o onoj autocesti pred 10 godina i kad su IGH lansirali na nekih 3500 kn ako se ne varam

Ignore: KressoM, delux

i meni “simpatično” i zabavno jer me se častilo i po 240 neki dan 🙂
prošlost je prožvakana i ispljunuta a sada pravac budućnost
izgledno da će oni koji zadnji tamo stignu imati najviše razloga za suze,žuć,jal…
tsunami od >100 mlrd kn je počeo stizati do obale a sve će to netko morati isprojektirati,nadzirati pa…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close