IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


pritisak na prodaji sve je jači, pada li danas kota na 1500 kn?? što će tek biti kad krene prava korekcija na SZE?? [shocked]

[embarass] [bye]

Gdje ti vidiš pritisak na prodaji, da nisi previše "studirao" temu Badel?

Kupnje: Cijena Količina
1.558,37 7
1.557,00 20
1.555,55 2
1.551,00 4
1.550,01 24
1.550,00 10
1.540,00 6
1.536,02 6
1.530,30 6
1.527,00 6
Prodaje: Količina Cijena
5 1.589,98
18 1.589,99
18 1.590,00
15 1.590,01
6 1.592,99
5 1.593,00
1 1.593,97
1 1.594,99
4 1.596,00
1 1.597,00

marcello



pritisak na prodaji sve je jači, pada li danas kota na 1500 kn?? što će tek biti kad krene prava korekcija na SZE?? [shocked]

zadnjih desetak dana zamjetno je iskrcavanje iz ove dionice!
je li to zbog najavljene rekonstrukcije vlade gdje bi mogla odlepršati i ministrica Dropulić?
ili je to zbog zadnjih uhićenja i istraga USKOK-a koje se približavaju poslovima IGH-a koji je imao povlašten status u vrijeme Sanadera i HDZ-a?
ili je to zbog neuspjeha IGH-a na velikim natječajima vani gdje više ne uspjeva dobiti velike poslove kao nekada?
ili je to zbog izlaska zadnjih većih igrača-fondova iz ove dionice??? [embarass] [bye]

Ma to je sve zbog ulaska nekih u ovu dionicu … [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]
[/quote]

@fajrunt

nisi upravu, nema ovdje iskrcavanja ( osim malih pojedinaca ) , sve ovo radi siti trejder i uvijek ima istu količinu dionica na kraju dana ili već naredni dan. Zbraja samo razliku u zaradi između jefinte prodaje i još jeftinije kupnje, ali broj dionica mu je isti. Da je tako u prilog govori i nepromijenjen odnos u prvih 10 dioničara, a po broju prodanih dionica od 2000 Kuna na dolje ili 10255 dionica prodanih ispod 2000 KUna. S druge strane to je dobar znak jer isti trejder nije povećao kao ni smanjio broj svojih dionica "samo" je zaradio na nama u razlici cijene trgovanja, a što ostavlja prostor za brzi oporavak dionice.
Cilj je jasan ili cca 1400 Kuna, a tada računa na veći otpor pa će okrenuti trejdanje na rast.
Trejdanje je radio od 2000 KUna i planira do 1400 ili razlike 30%, a na okvirni dnevni promet ( 250.000,00) od 30.06.10. ili cca 60 radnih dana je lijepa zarada samo trejdanjem od 1.500.000,00 Kuna .

Kolege mikrodioničari; po planu trejdera koji davi još od 2000 Kuna zacrtano je cca 1400, ali bitno je da u međuvremenu ili na 1400 KUna ne puknete i prodate kada je dno, a što je nama mikrodioničarima praksa na koju trejder jako računa.

Pozdrav,

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Opasnosti ;
netko je sada bio heroj i postavio nalog na 1560. OK, trejder ga je odmah poklopio i sada je u kešu, ali sada će spuštati cijene ponude s novim dionicama po asku i već će njemu netko prodati po 1520- 1540 ili 1-1,5% razlike i on je pritom toliko zaradio.

Posebna opasnost leži u tome ako ga netko jače poklopi po bidu, npr. sve do 1500, a onda po pravilu on mjenja smjer u rast cijene dionice.

Moja preporuka : na asku ili prodaji nemojte se ni pojavljivati, a na bidu ili kupnji uvijek ponuditi minimalno 4% manje od trenutne cijene ili zadnje cijene trgovanja, a što bi sada bilo cca 1500 Kuna.

Znam da zarada od 1,5 miljuna Kuna trejdanjem je primamljiva, ali nemojte se upuštati da od lovca ne postanete lovina ovo ipak sada igra vrlo iskusan trejder ili trejderi.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ups, greška nisam vidio da će Ameri danas u plus

sve što je jučer uvaljivao po 1585 danas kupuje po 1560. U ponedjeljak će krenuti na dolje ako mu danas prodate na 1560-1565.

P.S. i ja jedva čekam da mi zvjedzica pocrveni, a data više ne pali 1% [rolleyes]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@ loris
A di su masoni, scijentolozi i njuvrldorder-ičari u svemu tome??? [lol] [lol] [lol]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa


@ loris
A di su masoni, scijentolozi i njuvrldorder-ičari u svemu tome??? [lol] [lol] [lol]

Kolega, tvoj jedini mali nepromišljeni interes u svom tom cinizmu je da kupiš što povoljnije IGH, moj interes je da kolegama mikrodioničarima barem malo otvorim istinu i obranim cijenu IGH-a bez dokupa.

Zašto Ameri ? Totalno bez razloga, ali trejderi moraju nači ispriku za trejdanje . Jedina poveznica naše burze i Amera je psihologija. S Amerima smo povezani koliko i s Kubom.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Kolega loris ako je istina to što govorite onda taj trejder igra na skliskom terenu a zarađuje eventualno za tepsiju bureka, a mogao bi gaće izgubit ako naleti na jačeg igrača. Dionica klizi jer je firma u opsajdu i pitanje je psihologije kad će se prestati prodavati jer pozitivnih vijesti još nema na vidiku.

@Pinokio

Slažem se !

Samo cca 1,5 milijuna kuna zarade trejdanjem nije tepsija, za toliko su kraći mali dioničari jer surađuju na provokacije trejdera na burzi.

515 dionica maloprije na asku od 1700 na dolje ?
Trejder nikada nije na skliskom terenu, te uvijek zarađuje, a jedina razlika je da on to radi šoranjem cijene za dole, a rast prepušta drugima .

Oboje znamo istinu !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Još samo ovo ;

Razmišljam na glas da li da se uključim u trejdanje ?
1. Ako postavim nalog na asku ispod njega ( npr. 1579,99) samo ću mu pomoći da neki moj kolega se upalši i proda mu po bidu na 1560.
2. Ako ga lupim po bidu sve do 1550 i postavim margin na asku od 1550 samo ću ga napuniti dionicama pa će krenuti dizati cijenu i ja ostati bez dionica.
3. Trejderu je to posao i može čekati i 3 mjeseca, ako treba, da ga netko poklopi po bidu ili asku . Mogu i ja neću trejdati.

Pozdrav

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@ loris

Nemojte se zanositi nekakovm pričom o trejdanju i ljude zbunjivati.

Jedina prava i gola istina je ZABINI FONDOVI PRODAJU, a malima pucaju tu i tamo po neki marginčić.
Žalosno je da ZABA ne može naći kupca za ovou dionicu već istu malo po malo malo rasprodavati malim dioničarima.
Žalosno je da jedna od najobrazovanijih i najpametnijih firma u RH nije uspjela osigurati jaču strukturu ulagača , a dionica IGH-R-A postala jedna od najvećih tragičara u svijetu blu chip dionica ikad.
Ovaka firma pada na 10% ATH, Ovaka firma pada sa cca 4100kn 01.10.2009 na 1560kn 01.10.2010.

Međutim čelni ljudi u IGH bi trebali znati da je njihova dužnost brinuti i obavještavati svoje dioničare i da bi ntko trebao reći zašto se sve ovo dogodilo, jer recimo i PTKM-R-A koja je napravila na stotine milijuna kuna a dionica je jedna od najstabiljnijih na ZSE.
Ili IGH više nema nikakvu perspektivu i veliki investitori misle sve najgore o ovoj firmi ili je uprava totalno podbacila jer nije jednoj od najcjenjenih i najpamentijih firma osigurala stabilnu struktura vlasništva, ili možda sadašnji vlasnici nisu izabrali dobro rukovodstvo.

Svakako obraz svake firme koja ide na međunaredni tender jest tradicija, pouzdanost, referenca kao i kretanje dionice koje pokazuje koliko je firma u očima investitora atraktivna, jer ipak crobex je 50% od ATL a igh još malo na svom rekordnom ATL.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


@ loris

Nemojte se zanositi nekakovm pričom o trejdanju i ljude zbunjivati.

Jedina prava i gola istina je ZABINI FONDOVI PRODAJU, a malima pucaju tu i tamo po neki marginčić.
Žalosno je da ZABA ne može naći kupca za ovou dionicu već istu malo po malo malo rasprodavati malim dioničarima.

Imam službeno od ZABE da oni nisu, a svatko se sam može uvjeriti na mail ; Brokeri@unicreditgroup.zaba.hr

Što sada ?
Ispada da su svi osim trejdera ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

pogledaj top 10

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close