IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.vecernji.hr/biznis/projektirat-cemo-bar-boljare-tko-god-dobije-posao-trebat-ce-igh-clanak-133189

Totalna jagoda…………..

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Klizi malo po malo…ali sigurno [thumbsup] [thumbsup]

Trejderi klize sami na asku.
Poželjno bi bilo da mali dioničari ne kupuju nalog na asku, a još manje prodaju po bidu ( osim više sile naravno ) .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Već danas je promijena trenda iz negativnog u blago negativno uz objašnjenje u prilogu.

Na svaku moju poruku dobivam 7 jedinica ili 7 članova trejdera koji pokušavaju nas nagovoriti da prodajemo dionicu sada kada je jeftina, a poslije kupujemo od njih kao skuplja kada krene rasti.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



Analitičari su dionicu prije dva-tri tjedna u Business.hr (tiskano izdanje) dobro iskritizirali i dali savjet za prodaju ili eventualno držanje,

– ha, sada znam što mi je raditi, kad se objave takvi članci.
– zato ovi milijunski prometi, a cijenu neću komentirati.
– baš me interesira što će biti nakon mjesec dva, iskustvo nas uči.
[/quote]

Ovo su pisali prije 3 godine i jako podsječa na danas.
16.01.2007 IGH je bio 4.000,00 Kuna, a 16.05.2007. ili 4 mjeseca poslije 11.000,00 Kuna. Već 16.10.2007 preko 15.000,00 Kuna.

Napomena : promet je tada bio mali na 4.000,00 kn-a

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Treba još "preživjeti" izvješće za 3 kvartal, a potom postoji velika mogućnost uzlaznog trenda na duže vrijeme kod većine građevinara (ništa spektakularno, ali uzlazno svakako)! [undecid]

Zašto je IGH nedavno kupovao svoje dionice po cijenama preko 2.300,00 Kuna ?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/igh-za-milijun-kuna-kupio-430-svojih-dionica/492942.aspx

, još nema odgovora ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.




Analitičari su dionicu prije dva-tri tjedna u Business.hr (tiskano izdanje) dobro iskritizirali i dali savjet za prodaju ili eventualno držanje,

– ha, sada znam što mi je raditi, kad se objave takvi članci.
– zato ovi milijunski prometi, a cijenu neću komentirati.
– baš me interesira što će biti nakon mjesec dva, iskustvo nas uči.
[/quote]

Ovo su pisali prije 3 godine i jako podsječa na danas.
16.01.2007 IGH je bio 4.000,00 Kuna, a 16.05.2007. ili 4 mjeseca poslije 11.000,00 Kuna. Već 16.10.2007 preko 15.000,00 Kuna.

Napomena : promet je tada bio mali na 4.000,00 kn-a
[/quote]

Ma promet od preko 6.000.000,00 kn u 45 min dovoljno govori kamo krećemo. [bye]

Trejder je izgubio strpljenje i kreče u ofenzivu rušenja cijene.
Sada od nas mikrodioničara očekuje paniku i da prodajemo svoje dionice po 1560.
U tome može uspijeti samo ako i počnete prodavati.

Puno puta ovih dana sam napisao da vaše slaganje naloga po asku od 1580 nije dobro i da s time trejderu samo otvarate put za trejdanje .
Svaki nalog po bidu iznad 1410 u ovom trenutku je katastrofa, a gotovo svi nalozi na asku od 1700 na dolje su trejderski radi pritiska.

Kako nas ovaj trejder nebi uništio kupujte samo po bidu ( bez obzira koliko nizak nalog na asku on postavio kao mamac ) u cijenama do 1410 ( ispod mu se ne isplati trejdanje ), a prodaja nikako ispod 1800 po asku.

Bez obzira da li cijena raste ili pada trejder uvijek zarađuje ako ima prometa odnosno ako vas ponese za sobom. Sada mu odgovara pad jer nema većih kupaca i čeka se Q3, poslije možda rast, ali nikako mu ne odgovara ako ne prodajete dionice po ovako niskim cijenama.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Još nešto,
postavio je gornji limit na 1620 na asku. On se obično postavlja kada je ciljana cijena u okviru 10% ili sada 1450 Kuna kao donja margina.
Plan mu je uskoro postaviti i donju marginu na cca 1450 i nas mikrodioničare musti između 1450-1620 dokle ne vidi da više nema drhtavih ruku ( možda i 3 mjeseca) . Onda ide rast kada će obrnutim efektom natjerati nas da ponovo kupujemo istu dionicu po većim cijenama koje smo mi njemu jeftino prodali sada.

Za sve nevjerne Tome imate lijepu knjigu "Inteligentni investitor" od Graham-a i W. Buffett-a koju možete nabaviti na ovom portalu i pogledajte osnove ili stranu 40, a kaže ovako ;
"Kada god vi trgujete ( prodajete ili kupujete ) trejderi zarađuju novac, a bez obzira da li ste i vi pritom zaradili. Razlika je jedino u tome što kod pada cijena vrijednosnica vi ne zarađujete . "

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Najkasnije u 14.10 sati po asku idu nova uvjeravanja i to kojih 50-100 komada po 1600 i nekoliko naloga po 157X. Nadam se da nitko neće kupovati po asku taj mamac.
Previše se naloga na bidu skupilo iznad 1550 .

Iako na ovom forumu teme "Bez cenzure općenito" me obožavaju što sve ovo pišem nadalje nemam što dodati osim poziva na strpljenje jer je samo igra živaca u pitanju . Dokle možete izdržati ovisi o vama .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Trejderi na IGH skidam kapu.
Pored svega što sam napisao uvijek se nađe onaj koji misli da je pametno prodati po bidu i kupiti po asku.
Kolegica miami je jučer izlazila iz IGH i to se vidjelo, ali ne razumijem da nevidite da je uvijek isti broj dionica u igri ispod 1700 i iznad 1500.
Ako im prodate nisko po bidu oni odmah te dionice postave najniže na ask, a ako skidate po asku oni odmah te dionice postave nisko na bid i tako stalno u krug, ali uvijek zarađuju.
425 tisuća Kuna su danas iztrejdali i pritom zaradili cca 8.500,00 Kuna, a da niti jednu dionicu nisu izgubili.

Odustajem, pozdrav !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Trejderi na IGH skidam kapu.
Pored svega što sam napisao uvijek se nađe onaj koji misli da je pametno prodati po bidu i kupiti po asku.
Kolegica miami je jučer izlazila iz IGH i to se vidjelo, ali ne razumijem da nevidite da je uvijek isti broj dionica u igri ispod 1700 i iznad 1500.
Ako im prodate nisko po bidu oni odmah te dionice postave najniže na ask, a ako skidate po asku oni odmah te dionice postave nisko na bid i tako stalno u krug, ali uvijek zarađuju.
425 tisuća Kuna su danas iztrejdali i pritom zaradili cca 8.500,00 Kuna, a da niti jednu dionicu nisu izgubili.

Odustajem, pozdrav !

Kolega vidite li da više nitko osim Vas ne piše na ovoj temi,
Osatat će te sami kolega u IGH-r-a.

Pozdrav i puno sreće

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close