IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

IGH je prilično ispao iz fokusa ali mislim da i dalje ima velik potencijal i vjerojatno najveće mogućnosti za održavanje u krizi od svih građevinara.
Da rade samo atestiranja dovoljno da se održe a uz to poneki projekt, poneki dogovoreni posao sa strankom na vlasti i to je to [cool]

Ban Centar: Dva strana fonda glavni favoriti za kupnju

http://seebiz.eu/hr/nekretnine/ban-centar-dva-strana-fonda-glavni-favoriti-za-kupnju,84739.html


IGH je prilično ispao iz fokusa ali mislim da i dalje ima velik potencijal i vjerojatno najveće mogućnosti za održavanje u krizi od svih građevinara.
Da rade samo atestiranja dovoljno da se održe a uz to poneki projekt, poneki dogovoreni posao sa strankom na vlasti i to je to [cool]

Kolega "igrač" znam da ću dobiti 1%, ali nema argumenata za vaše želje za iskrcaj.
IGH je trenutno koma, a ne vidi se baš izlaz. Od Vlade više nema podršku dok je Jadrankama tamo, a ako oporba dođe na vlast imati će još manje.
Gotovo cijelo svoje carstsvo IGH je izgradio na poreznim obveznicima ove zemlje po sistemu 3 za jedan. Vlada im plati 3 "projekta", a oni isporuće 1, ali s time je gotovo, a uostalom i zadnja nada danas u Austriji im je pala.
Raditi će u Izraelu, ali sumnjam u neku dobit, a ove današnje spekulacije s ZABA sve govore da su kapital pod okriljem banke počeli vaditi na mala vrata. Prije samo godinu dana ZABA o tome ne bi ni pomišljala čak i u dogovru kao sada.
Od svih građevinara prosperitet raste imaju slijedeći kronološki :
Ingra od 8-12 puta od današnje cijene
Tehnika 5 puta
Viadukt 5 puta
Hidroelektra 2-3 puta
Dalekovod 1-3 puta
IGH do 2 puta minimalno, ali u minus

JUre je potrošio svoje karte i ostaje mu upravo kao što ste rekli ; "Da rade samo atestiranja!

Svatko ko voli IGH bi trebao sada izaći u ponovo ući na cca 800-900 Kuna, nadam se da neće biti manje.
Ako mislite da će fondovi braniti margine IGH neće, imate puno dionica kao dokaz na burzi.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



evo i mene da se javim….prodao sve na 2600kn i sad već razmišljam da se opet vratim ….uskoro….malo ću još pričekati jer ne očekujem nekakav odbijanac skoro…

Ovo je odlično !
Zar opet čekaš 2600 da uđeš ? Sigurno je sigurno !
[/quote]


Nisam siguran tko će prvi u bankrot na jesen, Država ili IGH, nadam se Država.
Jednu drugo stvar sam siguran, Jure neće u bankrot s ovima gore.


[Od svih građevinara prosperitet raste imaju slijedeći kronološki :
Ingra od 8-12 puta od današnje cijene
Tehnika 5 puta
Viadukt 5 puta
Hidroelektra 2-3 puta
Dalekovod 1-3 puta
IGH do 2 puta minimalno, ali u minus

JUre je potrošio svoje karte i ostaje mu upravo kao što ste rekli ; "Da rade samo atestiranja!

Svatko ko voli IGH bi trebao sada izaći u ponovo ući na cca 800-900 Kuna, nadam se da neće biti manje.Ako mislite da će fondovi braniti margine IGH neće, imate puno dionica kao dokaz na burzi.

Kolega iznimno cijenim Vaše mišljenje, ali nekako sam se pogubio u Vašim postovima.
– prvo da igh vrijedi više od 2600 kn (možda sam pogriješio ili krivo shvatio)
– onda da će IGH u bankrot na jesen (što znači da će dionica biti na razinama onih od Đakovštine)
– i na kraju ipak da je dobar ulaz na 800-900kn

Teško je iz Vaših postova razaznati kad govorite ISKRENO, kad DRUKATE.

Sve u svemu još jednom , iznimno cijenim Vaše postove i na račun Vas netko će jako puno zaraditi i ponešto naučiti.

Pozdrav i Velika hvala na svemu.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Kolega Goran8,

da pojasnim, nemam dionice IGH, a prethodni post je moje čista insinuacija.
Nisam sretan da nitko propada ( osim naše Vlade, ali kao organizacija ne i ljudski ) i nadam se da će Radić skupiti dovoljno hrabrosti i mudrosti da stane na loptu, javnosti prizna realnu situaciju tvrtke, krene u konsolidaciju i sve izpočetka do novih pobjeda.
Tako nešto je napravila Ingra, ali zašto mi se čini da je to iznad ego mogućnost J. Radića ?
Zadnji Jurini potezi i sama šutnja nije dobra poruka dioničarima, a koliko god mi šutjeli o tome.
Postoje dvije vrste poslovnih ljudi, egoisti i realisti, mislim da je Jure poslovni egoista, a ova vremena ne trpe i kažnjavaju iste. Tu je problem, te mislim da bi Jure puno pomogao da svoje mjesto prepusti mlađem realističnom i borbenom menageru, a koji neće živjeti na staroj slavi.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



IGH je prilično ispao iz fokusa ali mislim da i dalje ima velik potencijal i vjerojatno najveće mogućnosti za održavanje u krizi od svih građevinara.
Da rade samo atestiranja dovoljno da se održe a uz to poneki projekt, poneki dogovoreni posao sa strankom na vlasti i to je to [cool]

Kolega "igrač" znam da ću dobiti 1%, ali nema argumenata za vaše želje za iskrcaj.
IGH je trenutno koma, a ne vidi se baš izlaz. Od Vlade više nema podršku dok je Jadrankama tamo, a ako oporba dođe na vlast imati će još manje.
Gotovo cijelo svoje carstsvo IGH je izgradio na poreznim obveznicima ove zemlje po sistemu 3 za jedan. Vlada im plati 3 "projekta", a oni isporuće 1, ali s time je gotovo, a uostalom i zadnja nada danas u Austriji im je pala.
Raditi će u Izraelu, ali sumnjam u neku dobit, a ove današnje spekulacije s ZABA sve govore da su kapital pod okriljem banke počeli vaditi na mala vrata. Prije samo godinu dana ZABA o tome ne bi ni pomišljala čak i u dogovru kao sada.
Od svih građevinara prosperitet raste imaju slijedeći kronološki :
Ingra od 8-12 puta od današnje cijene
Tehnika 5 puta
Viadukt 5 puta
Hidroelektra 2-3 puta
Dalekovod 1-3 puta
IGH do 2 puta minimalno, ali u minus

JUre je potrošio svoje karte i ostaje mu upravo kao što ste rekli ; "Da rade samo atestiranja!

Svatko ko voli IGH bi trebao sada izaći u ponovo ući na cca 800-900 Kuna, nadam se da neće biti manje.
Ako mislite da će fondovi braniti margine IGH neće, imate puno dionica kao dokaz na burzi.
[/quote]
vidi ga…grca u Ingri pa sada želi ans da prodamo igh i kupimo propalu firmu…
kolega dok se uprave ne očita o kredi rađe bi kupio dkvs nego ingru…lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

@pobjeda

slažem se 100% !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

upravo sam pročitao u novinama kako ZABA rasprodaje nekretnine IGH i Konstruktora koje je ranije financirala. piše da je Radić u projekte ulazio neprofesionalno, bez studije isplativosti i sad će sve izgubiti. nekretnine će kupiti Valentić i Stipić koji su se za razliku od Radića dobro pripremili na krizu, te je okreću u svoju korist. drugim riječima, IGH-ovi projekti su njihova lovina.
od HDZ-a se danas svi ograđuju i bježe….
zato bi vam bilo pametno da promijenite stranu dok još nije kasno…već su se javili neki na temi INGRE koji su prije bili čvrsti IGH-ovci, recimo kolega "emojnarode". treba prepoznati kako vjetar puše, a ovima ovdje više neće biti vjetra u leđa [lol]


upravo sam pročitao u novinama kako ZABA rasprodaje nekretnine IGH i Konstruktora koje je ranije financirala. piše da je Radić u projekte ulazio neprofesionalno, bez studije isplativosti i sad će sve izgubiti. nekretnine će kupiti Valentić i Stipić koji su se za razliku od Radića dobro pripremili na krizu, te je okreću u svoju korist. drugim riječima, IGH-ovi projekti su njihova lovina.
od HDZ-a se danas svi ograđuju i bježe….
zato bi vam bilo pametno da promijenite stranu dok još nije kasno…već su se javili neki na temi INGRE koji su prije bili čvrsti IGH-ovci, recimo kolega "emojnarode". treba prepoznati kako vjetar puše, a ovima ovdje više neće biti vjetra u leđa [lol]

eto i drugog cara..ovaj ali stvarno nažalost grca pak u marginu sa ingrom pa mu je još gore nego lorisu…
samo neznam da li se zafrkavaju ili stvarno misle da ćemo odmah skoknut na ingru…
e moj kolega…molim boga za Vas da Vam neće trebat i treći kredit da zakrpate margin jer će sa takvima ingra na 5 a ne samo 2o kuna..

btw igh kao igh..ne vidim potop…odnosno isti je prošao…igh bi mogao up kako i svijet…

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Kad me se već proziva. Ja i dalje skupljam IGH. Za mene je sve ispod 2000 dobar ulog.
Valjda nemoram vas pitat dal smijem kupit i prodat malo Ingre u ovo vrijeme mrtvila.
Nemoj me nasmijavat sa studijama isplativosti. U ovoj ludoj državi gdje se samo troši na shopping i kavu, niko nije postavljo pitanje do 2007., dal je poslovni prostor ili stan isplativ. To najbolje znaju oni koji su radili studiju isplativosti – recimo West Gate-a. Sad je pametno rješit se developerskih pizdarija okrenut se projektiranju za što i jesu i bit će rezultata.

konzultant, 11.07.2010. u 20:17

eto i drugog cara..ovaj ali stvarno nažalost grca pak u marginu sa ingrom pa mu je još gore nego lorisu…
samo neznam da li se zafrkavaju ili stvarno misle da ćemo odmah skoknut na ingru…
e moj kolega…molim boga za Vas da Vam neće trebat i treći kredit da zakrpate margin jer će sa takvima ingra na 5 a ne samo 2o kuna..

btw igh kao igh..ne vidim potop…odnosno isti je prošao…igh bi mogao up kako i svijet…

zašto bi IGH morao up kad je njemu imovina na bubnju, a ingri nije? nema smisla to što pišete.
oko INGRE se previše priča, a ništa konkretno se ne dešava.
prolongiranje obveznica ne mora značiti da nemaju love, nego da jednostavno ne žele platiti sada jer novac žele investirati a ne spiskati na kredite.
nisam čuo da je njih neka banka dirnula a vjerojatno i neće jer se boje Mesića koji je dobro povezan s oporbom. banke se previše boje poraza HDZ-a i uvođernja poreza na kapitalnu dobit i dividendu koji najavljuje oporba pa ne žele dirati u ingru koja je njihovo osinje gnijezdo.
IGH nema više nikakve financijske ili političke moći pa mu ZABA slobodno može rasprodati imovinu. prošla su vremena kad je Sanader davao naredbe Lukoviću što da radi.
ovo je zapravo na neki način stečaj IGH, samo što se ne provodi preko pravosuđa i stečajnog upravitelja nego preko vjerovnika ZABE.

Kolega konzultant, pokušat ću ostat na nivou!
Koja mrtva imovina na bubnju. Radi se o dva developerska projekta iz kojih se izlazi iz meni, a bogme i vama nepoznatih razloga da bi se krenulo u nešto drugo ili pokrio kakav dug. U slučaju duga rješavamo se dvostrukih kamata a u slučaju investicija možda se i iznenadimo – Ja se ne bojim Mesića pa di bi Jure ili Luković dajte molim Vas.
Baš se pitam koliki će porez uvest kad recimo imaš ARENU.

emojnarode, piše da ZABA prodaje projekte IGH koje je kreditirala. znači da im imovina ide na bubanj jer ne mogu više to financirati i plaćati zabi kamate. ni Radić ni Žderić, a evo vidim da je danas objavljeno da je i Đukan pobjegao iz toga…
http://www.seebiz.eu/hr/karijere/petar-dukan-se-povukao-iz-centra-gradskog-podruma,84746.html
ne izlaze dobrovoljno iz developerskih projekata kako to nastojite prikazati ako je vjerovnik uzeo stvar u svoje ruke. to je vrlo blisko stečaju. nije isto da ti sam ideš prodati svoj stan kako bi dobio casha i da ti banka prodaje stan jer ne možeš vraćati kredit koji si digao za njega. o tome se ovdje radi.
INGRA nema takvih problema, zato i kažem da vam je bolje promijeniti stranu jer će ovdje biti sve teže i teže, pogotovo ako dođe do prijevremenih izbora. o stečaju IGH se uopće ne priča po medijima a imovina im je na bubnju, dok se o ingri lupeta na sve strane o stečaju a ni jedna banka ih nije ni taknula, a vjerojatno i neće jer ARENA ima osiguranu isplatu za razliku od ban i bundek centara za koje nema kupaca na vidiku.

http://limun.hr/main.aspx?ID=607068

Ne znam koliko je Juri ovo dobar potez?! Ili je bilo "daj šta daš?"

Ima li još onih koji i dalje nevjeruju da IGH ide ka nominali, već mjesec dana upozoravam ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close