HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

2022 kraj veljace, pocetak ozujka , info o preuzimanju Sbera..cijena cca 800 kn / 105 eura .

Danas cca 1200 kn / 160 eura

Netko ljut jer nece bit dividende , netko optimistican jer smatra to dobrim potezom…jos je rano za definitivan stav ali kako sad stvari stoje sa rastom od cca 50 % nebi trebalo bit razocaranih 🙂

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Kada ja HPB kupio Sber vecina je dosla ovdje komentirati kako ce to lose zavrsisiti. Mislim da je rezultat vidljiv svima sada. HPB je imala  i prije kupovine sbera pozitivnu buducnost.

Moj traget je i dalje 200eura do kraja godine, a do kraja 2024 hitio bih vidjeti cjenu na 235 Eura.

Jel uspjelo to pripajanje? Kak to ide sad kad sudovi štrajkaju, jel to prošlo u sudskom registru, tko im je lupio pečat? Na koje poteze se odnosi štrajk a koje ne, ili to samo za otvaranje firme i razvode stoji sve?

Sve pise na stranicama sudskog registra , samo treba procitat

Zanimljiv clanak u seebiz-u na temu NLB , puno stvari tice se i HPB-a

https://www.seebiz.eu/kolumne/dionice-nlb-grupe-cine-se-dobra-oklada/293358

Cijena po p/b tu negdje ali zato je p/e NLB-a duplo veci..4.3.

Financijske rezultate neznam ali i ovi do sada opravdavaju cijenu dionice od 280 eura..kome krivo kome pravo

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Velika je razlika šta je NLB privatiziran, a HPB još nije. Prava vrijednost HPB-a otključati se u privatizaciji jednom kad krene.

Općenito, ja smatram da će bankarski sektor ove godine biti apsolutni pobjednik na burzama uslijed ovakvog rasta kamata.

Nakon dugo vremena zarađuju strašne novce na kamatama, a visoke naknade zasigurno neće spuštati.

može se reči da je NLB privatiziran, ali država ima još uvijek preko 40% što direktnog što indirektnog vlasništva i njihova je alfa i omega.

Tu više izgleda kao da se namjerno pumpa cijena, svako malo se sa par dionica digne nekoliko posto.

Cijena po kojoj je bio veći volumen je bila 151 Eur, ostalo je sve sitno.

Možda netko samo priprema teren za lakši iskrcaj.

može se to gledati i na taj način!

a kaj onda reći za mediku, kodt i masu drugih?

U svakom slučaju cijena više nije jeftina.

Sa 700-800 kn koliko je još nedavno bila, na 1.300 kn je otišlo malo prebrzo i previsoko s obzirom na sve i očekivanja globalne recesije.

Globalna recesija se čeka ima gidinu dvije, samo Ti čekaj pogodit ćeš za možda godinu a hpb po svemu sudeći ide do 200 poslije brutalnog izvješća koje po svemu sudeći slijedi. A možda i prije. Brod je najsigurniji u luci, ali napravljen je da plovi, zato budeš li čekao sve potvrde trenda ode brod

forumas., 10.07.2023. u 10:58

U svakom slučaju cijena više nije jeftina.

Sa 700-800 kn koliko je još nedavno bila, na 1.300 kn je otišlo malo prebrzo i previsoko s obzirom na sve i očekivanja globalne recesije.

 

Možda raste je insideri imaju neki info na kratki rok. No sasvim sigurno, obzirom da se očekuje globalna recesija u slijedećim kvartalima, nekako sumnjam da banke neće biti značajno pogođene istom. Ali jedno je sigurno, nitko ne zna što će biti sutra 🙂

 

Kod vrednovanja bilo koje dionice najveca zamka je gledanje u proslost …

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Uopće nema spora da će razultat bit odličan ove godine, samo je pitanje koliko će dobar biti i koliko će tome dodatno pridonijeti portfelj NHB-a koju su sad pripojili.

forumas., 10.07.2023. u 10:10

Tu više izgleda kao da se namjerno pumpa cijena, svako malo se sa par dionica digne nekoliko posto.

Cijena po kojoj je bio veći volumen je bila 151 Eur, ostalo je sve sitno.

Možda netko samo priprema teren za lakši iskrcaj.

 

Zadnja tri mjeseca..samo vece transakcije

17.04. 1364 dionice/ 116 000 eura

10.05. 2000 dionica / 238 000 eura

15.05. 2575 dionica / 309 000 eura

22.05. 1323 dionice / 175 000 eura

12.06. 1746 dionica / 259 000 eura

Zadnja tri trgovinska dana cca 5000 dionica / 830 000 eura

 

Znaci ako samo gledamo tih 7..8..vecih prometa u zadnja tri mjeseca imamo protrgovano nekih 14 000 dionica i cca 2 mil eura prometa !!

Nije bas sitno

 

Pozdrav

 

 

svi smo mi Crobex

Po zadnjem popisu dionicara vraca nam se opet fond Generali ..prije par mjeseci prodavali..sad opet kupuju.. 🙂

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close