HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da ne bi bilo nesporazuma, imao sam HPB, prodao sa gubitkom, i nikad vise…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

… bivša uprava banke ostvarila je ove godine najveću dobit koja je ostvarena u povijesti banke. Vlasnik mijenja upravu i imenuje upravu koja ne zadovoljava uvjete iz natječaja i koji su po dosadašnjim ostvarenim rezultatima nepoznati široj javnosti!
Da li vlasnik ovom izmjenom očekuje da nova uprava poveća dobit banke, jer su se time ranije dokazali, ili će sprovesti odluke Vlasnika koje će eventualno negativno uticati na postovanje i dobit banke?
Zaključite sami!


Vidim opet se spominje Jadranska banka, pa jedan od većih dioničara JDBA vam je bio Jolly, a u prilogu vam dostavljam razlog zasto je HPB isao spašavati JDBA 🤣

Na veliku žalost, puno je previše toga bilo u JB i HPB.
Ne znači da se ne ide na bolje, ali puno toga, a nitko ne odgovara. Sad, to je više pravosuđe u pitanju.
Obadvije su debelo sanirane od strane države.

Decki, jojojoj, kaj vas muce kosturi u ormaru, uh uh uh?? A nemate HPB. Dobri ste. 🙂 🙂

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.


… bivša uprava banke ostvarila je ove godine najveću dobit koja je ostvarena u povijesti banke. Vlasnik mijenja upravu i imenuje upravu koja ne zadovoljava uvjete iz natječaja i koji su po dosadašnjim ostvarenim rezultatima nepoznati široj javnosti!
Da li vlasnik ovom izmjenom očekuje da nova uprava poveća dobit banke, jer su se time ranije dokazali, ili će sprovesti odluke Vlasnika koje će eventualno negativno uticati na postovanje i dobit banke?
Zaključite sami!

mi računamo na “Moment inercije”

mi smo ipak zemlja slučaj

Al doslovno kosturi, najpoznatija afera Protege u iznosu od cca 270 milijuna kuna i ostale afere meni poznate su od prije 10 godina…
U ovih 10 godina, a posebno u nazad par godina HPB je poprilično unaprijedio svoje poslovanje. Pa samo u ovih 9 mjeseci je kapital i rezerve skočio za 400 Mkn (20 %), čista dobit 179 Mkn.

Tko vidi promjenu vidi, tko ne vidi slijep je pored zdravih očiju.


Al doslovno kosturi, najpoznatija afera Protege u iznosu od cca 270 milijuna kuna i ostale afere meni poznate su od prije 10 godina…
U ovih 10 godina, a posebno u nazad par godina HPB je poprilično unaprijedio svoje poslovanje. Pa samo u ovih 9 mjeseci je kapital i rezerve skočio za 400 Mkn (20 %), čista dobit 179 Mkn.

Tko vidi promjenu vidi, tko ne vidi slijep je pored zdravih očiju.
Zadnji kosturi kopali su se po banci iz davne 97. ili 98. godine.

Odlično razmišljanje kolega buMbum.

pišem samo na dionicama koje držim..



Al doslovno kosturi, najpoznatija afera Protege u iznosu od cca 270 milijuna kuna i ostale afere meni poznate su od prije 10 godina…
U ovih 10 godina, a posebno u nazad par godina HPB je poprilično unaprijedio svoje poslovanje. Pa samo u ovih 9 mjeseci je kapital i rezerve skočio za 400 Mkn (20 %), čista dobit 179 Mkn.

Tko vidi promjenu vidi, tko ne vidi slijep je pored zdravih očiju.
Zadnji kosturi kopali su se po banci iz davne 97. ili 98. godine.


[/quote]

A kad ce obecana dividenda?

A kad ce obecana dividenda?

kad zatreba državi lova!

Oli je netko obećao dividendu napačenim dioničarima?


Oli je netko obećao dividendu napačenim dioničarima?

nije al mi živimo u nadi a nada je …

mi smo ipak zemlja slučaj


A kad ce obecana dividenda?

kad zatreba državi lova!

Mario Banožić Večernji list. 09. prosinca 2019

Ako sam ja vlasnik, postavio sam određenu upravu i od nje očekujem određeni poslovni rezultat. Na osnovu tog rezultata stvara se dobit koju ću ja kao vlasnik dalje uložiti u to ili u neka druga društva gdje očekujem da će se ubuduće zapošljavati i razvijati. Želim postaviti upravo osnovu da je država vlasnik i kod dobiti.

ako se iz ovoga texta da što iščitati, onda…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Zanimljivo trgovanje danas…stvar se polako pokreće..
Ovo je jedna od najpodcijenjenijih dionica na ZSE, tako da..
Jedina banka kojoj ne visi mač kredita u švicarcima…jer
ih nisu imali, već su prvi ponudili kredite u kunama…

Imam ja dosta tih dionica kolega, a ako imate više od
250 dionica ulazite u top 50, a u top 30 ste ako imate
više od 1000 dionica

New Report

Close