HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

“HPB-u vjerni” netko nas ovdje ne vol,i nije mi jasno zašto jer svatko ulaže svoj novac ili je u pitanju onaj čisti, poznati hrvatski jal

mi smo ipak zemlja slučaj

Zanimlnivo?

Stara vijest.

Ovo postaje jedna dobra priča, a shodno tome i cijena ide na prihvatljivije razine

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Tu se svaki dan na otvaranju i dopodne nakupuje, i onda se ostatak dana miruje, sve do narednog dana. Zanimljiv obrazac.

Nema ni bida ni aska.
Naprosto nema dubine niti aktivnosti glavnih dioničara.
Nekoliko forumaša digne cijenu 20%.
I sad ti kupuj…
Ako nisam na 500 neću sigurno na 600.
Kraš efekt se lagano topi i ako ne bude nekih značajnih pomaka po meni ide resetiranje na početnim pozicijama. I čekam na 500.
Prestar sam za jurišanje…

P.S.
A taman se ponadao kako konačno imamo burzu.
Oni predivni prometi…

P.S.2
Banka vrijedi mnogo više.
Ali tržište nažalost ne da toliko.

P.S.2
Banka vrijedi mnogo više.

Slažem se s ovim gore i nadopisao bih da će uskoro vrijediti više,
jer tržište je u pozitivnom trendu, čiji je okidač bio Kraš, a to je bitno.
Trend is your friend

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


Nema ni bida ni aska.
Naprosto nema dubine niti aktivnosti glavnih dioničara.
Nekoliko forumaša digne cijenu 20%.
I sad ti kupuj…
Ako nisam na 500 neću sigurno na 600.
Kraš efekt se lagano topi i ako ne bude nekih značajnih pomaka po meni ide resetiranje na početnim pozicijama. I čekam na 500.
Prestar sam za jurišanje…

P.S.
A taman se ponadao kako konačno imamo burzu.
Oni predivni prometi…

P.S.2
Banka vrijedi mnogo više.
Ali tržište nažalost ne da toliko.

interesantno, kod HPBa doslovce za 590kn kupuješ 1150kn koliko hpb ima kapitala po dionici, međutim to je bez veze, ne vrijedi, plitko je tržište, kraš expres efekti i sl. nebuloze…

ali kako to da je istim nickovima opte sa kapitalom od 0,09kn ok ulaganje po 75,5 puta većoj cijeni ili ptkm sa kapitalom od 4,65kn dobra dionica iako je precjenjena 11 puta pa ćak i kraš na 1050 je dobar jer ide to još… kako to da isti nickovi koji ovdije kritiziraju drže hvalospijeve o velikim očekivanjima na dionicama koje su stečajuše sa prevekikom dugovima, koje jedva servisiraju dospijele obveze, koje imaju minimalne god. dobiti u visini zg garsonjere(ako) i kojima je tržišna kapitalizacija nabrijana i preko 75 puta a HPB koja se trži u pola vrijednosti i svakim izvješćem prikazuje rekordne rezultate istima nije dobra i razmisliti će da je kupe tek ako padne 20%?!

e dečki moji, odite se vi dalje igrati sa blatom i tražiti sreću na raznim poncijevim vrtuljcima i loto grebalicama jer HPB nije dionica za vas, to je fundamentalno čvrsta dionica banke u expanziji koja ne divlja ošnešbangladeš od danas do sutra +/- xx%, HPB je dionica za prave investitore koji nešto znaju o fundamentima i investiranju ne za špekulante i kockare!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Je, HPB je super firma, ali očajna dionica. 95% drži država ili mirovinski fondovi (para-država). Ostalo nije vrijedno spomena da bi bilo moguće fer valuirati cijenu na tržištu. Slično imaš na Saponiji, AD plastici ili na Lencu. Ako “ekipa” ne uđe s namjerom da je napuca, klatarit će se godinama na 40-50% vrijednosti dok se ne dogodi neko čudo tipa privatizacija. Kome se da čekati, čekat će, ali to je jako rijedak petak na ovoj našoj “burzi”…



Nema ni bida ni aska.
Naprosto nema dubine niti aktivnosti glavnih dioničara.
Nekoliko forumaša digne cijenu 20%.
I sad ti kupuj…
Ako nisam na 500 neću sigurno na 600.
Kraš efekt se lagano topi i ako ne bude nekih značajnih pomaka po meni ide resetiranje na početnim pozicijama. I čekam na 500.
Prestar sam za jurišanje…

P.S.
A taman se ponadao kako konačno imamo burzu.
Oni predivni prometi…

P.S.2
Banka vrijedi mnogo više.
Ali tržište nažalost ne da toliko.

interesantno, kod HPBa doslovce za 590kn kupuješ 1150kn koliko hpb ima kapitala po dionici, međutim to je bez veze, ne vrijedi, plitko je tržište, kraš expres efekti i sl. nebuloze…

ali kako to da je istim nickovima opte sa kapitalom od 0,09kn ok ulaganje po 75,5 puta većoj cijeni ili ptkm sa kapitalom od 4,65kn dobra dionica iako je precjenjena 11 puta pa ćak i kraš na 1050 je dobar jer ide to još… kako to da isti nickovi koji ovdije kritiziraju drže hvalospijeve o velikim očekivanjima na dionicama koje su stečajuše sa prevekikom dugovima, koje jedva servisiraju dospijele obveze, koje imaju minimalne god. dobiti u visini zg garsonjere(ako) i kojima je tržišna kapitalizacija nabrijana i preko 75 puta a HPB koja se trži u pola vrijednosti i svakim izvješćem prikazuje rekordne rezultate istima nije dobra i razmisliti će da je kupe tek ako padne 20%?!

e dečki moji, odite se vi dalje igrati sa blatom i tražiti sreću na raznim poncijevim vrtuljcima i loto grebalicama jer HPB nije dionica za vas, to je fundamentalno čvrsta dionica banke u expanziji koja ne divlja ošnešbangladeš od danas do sutra +/- xx%, HPB je dionica za prave investitore koji nešto znaju o fundamentima i investiranju ne za špekulante i kockare!
[/quote]

Slazem se sa svime napisanim.
Osim sa zucnim izljevima bijesa.
Potpuno mi je jasno sto je book, zarada itd. I sto se za ovu cijenu dobiva.
A jasno je sto fali: dividenda.
To je po meni kljucno.
Kad bi bilo toga, makar i 20-30 kn, otislo bi na znacajno vise razine, cak i s drzavnim vlasnistvom.

P.S.
Kod Opte ste fundamentalno pogrijesili jer citate izvjesca, a bez razumijevanja gdje je stvarna vrijednost. U korisnicima. I u ebitda. A ne u booku.
Posljedicno propustili ste golemu zaradu.
Ja nisam.
Prema tome vase soljenje pameti meni je doista potpuno ridikulozno.

kol.metalik, prvo, moram ti se ispričati jer sam neprimjereno komentirao jedan tvoj post na krašu.

drugo, ja sam vrlo dobro upoznat sa opte i nisam ništa propustio jer se trgovanjem sa trečom ligom dionica i tako ne bavim niti ću, ali da smatram da dionice lige za opstanak, iako unose dinamičnost na ovo naše zaspalo tk, previše zaokupljaju pažnju subjekata koji su, ili imaju potencijala postati, pravi investitori, koji u pravilu zbog ne iskustva budu brzinski oguljeni i koji stoga niti nemaju šansu da stasaju a sa njima niti ovo naše tržište te da zato fundamentalno čvrste dionice kvalitetnih tvrtki kao HPB ne dobijaju pažnju koju zazlužuju, e to smatram.

kol. rambo, ima HPB vrlo dobar free float da bi tržište moglo fer valuirati cijenu međutim, nastavno na prije napisano, ekipa se navukla na penistock i stečajuše i zaokupljeni su vrčenjem kola sreće što u naravi ima više sličnosti sa kladionicom nego sa investiranjem, izgleda da tim i takvima bluechip dionice kao HPB nisu toliko interesantne jer ih ne možeš manipulirati +/- xx% pošto imaju čvrstinu u fundamentima.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Kolega Barbosa, sve što ste napisali stoji, ali da bi HPB postao zanimljiv(iji) investitorima, morat će se neke stvari promijeniti, ili da daju dividendu kao što piše kolega Metalik, za što stvarno nema razloga da ne počnu s obzirom da je sve ostali banke dijele, neke i jako izdašnu, ili da je država odluči privatizirati. U slučaju privatizacije ovo bi mogla biti bomba, naravno ako proces ne bude vodio Šavorić, tada zaboravite na išta dobro…

kol. rambo_5, slažem se u potpunosti!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Opet kad gledamo druge banke po koliko se trze , ova hpb stvarno ispada jeftina dionica, ajde necu spominjat velike banke tipa zaba ili pbz, ali kad je usporedimo i sa malom ikba, opet je jeftina, potencijal je tu, ok moze nesto gore dole, ali mislim da je na ovim razinama dobra kupnja sa potencijalom, necu reci puta 3-4 ali barem 50 % ako ne i vise.

dobro su napisali i kolega metalik, rambo i Barbosa



Nema ni bida ni aska.
Naprosto nema dubine niti aktivnosti glavnih dioničara.
Nekoliko forumaša digne cijenu 20%.
I sad ti kupuj…
Ako nisam na 500 neću sigurno na 600.
Kraš efekt se lagano topi i ako ne bude nekih značajnih pomaka po meni ide resetiranje na početnim pozicijama. I čekam na 500.
Prestar sam za jurišanje…

P.S.
A taman se ponadao kako konačno imamo burzu.
Oni predivni prometi…

P.S.2
Banka vrijedi mnogo više.
Ali tržište nažalost ne da toliko.

interesantno, kod HPBa doslovce za 590kn kupuješ 1150kn koliko hpb ima kapitala po dionici, međutim to je bez veze, ne vrijedi, plitko je tržište, kraš expres efekti i sl. nebuloze…

ali kako to da je istim nickovima opte sa kapitalom od 0,09kn ok ulaganje po 75,5 puta većoj cijeni ili ptkm sa kapitalom od 4,65kn dobra dionica iako je precjenjena 11 puta pa ćak i kraš na 1050 je dobar jer ide to još… kako to da isti nickovi koji ovdije kritiziraju drže hvalospijeve o velikim očekivanjima na dionicama koje su stečajuše sa prevekikom dugovima, koje jedva servisiraju dospijele obveze, koje imaju minimalne god. dobiti u visini zg garsonjere(ako) i kojima je tržišna kapitalizacija nabrijana i preko 75 puta a HPB koja se trži u pola vrijednosti i svakim izvješćem prikazuje rekordne rezultate istima nije dobra i razmisliti će da je kupe tek ako padne 20%?!

e dečki moji, odite se vi dalje igrati sa blatom i tražiti sreću na raznim poncijevim vrtuljcima i loto grebalicama jer HPB nije dionica za vas, to je fundamentalno čvrsta dionica banke u expanziji koja ne divlja ošnešbangladeš od danas do sutra +/- xx%, HPB je dionica za prave investitore koji nešto znaju o fundamentima i investiranju ne za špekulante i kockare!
[/

???

– Kakva je situacija sa slučajem Čolak?
– Da li ima rezervacija za tuzbu i ako da u kom iznosu?
– Koliko je izvjesno da se sa tuziteljem postigne nagodba i ako da koliko je to u KN?
– Kada se moze očekivati da se taj spor okonča?

New Report

Close