HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nitko neće koda će u stečaj?

ovdje netko ne da gore pa ne da

zatzu-če u crnu zemlju ama baš svaki put

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


ovdje netko ne da gore pa ne da

zatzu-če u crnu zemlju ama baš svaki put

pa zna se tko prodaje i koliko jos ima za prodat….
treba samo pogledat 2-3 knjige dionicara i sve se vidi.

pa nemaju svi knjige dioničara

dajte neki mig, naznaku, nagovještaj odakole vjetar puše

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Tjedan prije početka prijava za subvencioniranje kredita HPB već ima više od 500 zahtjeva; dva puta više nego prošle godine kad je odobrila 245 kredita

Od primljenih zahtjeva 80% su novi klijenti HPB-a što je potvrda konkurentnih uvjeta najveće banke u hrvatskom vlasništvu.

Samo u jednoj banci rekordnih 500 zahtjeva za subvencionirane kredite

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

ovo danas nova uprava gura dionicu up, dečki odlučili uložiti u firmu 😀

mi smo ipak zemlja slučaj

http://www.seebiz.eu/nova-uprava-hpb-a-pocela-s-radom/ar-198436/

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Ne vidim razlog da se uskoro ne isplati dividenda dioničarima banke:

“Hrvatska poštanska banka, dioničko društvo (dalje: Banka) objavljuje da
je dana 13. rujna 2019. zaprimila Rješenje Hrvatske narodne banke kojim
se dopušta uključivanje dobiti ostvarene u razdoblju od 01. siječnja do
30. lipnja 2019. u izračun adekvatnosti kapitala sa stanjem na dan 30.06.2019.
godine sukladno članku 26. Uredbe (EU) 575/2013. Na ovaj način adekvatnost
kapitala sa stanjem na dan 30. lipnja 2019. iznosi 20,6% na
nekonsolidiranoj
osnovi, čime je na najvišoj razini od 2004. godine
, što predstavlja nastavak
aktivnosti kapitalnog jačanja Banke ususret regulatornim i poslovnim izazovima
koji predstoje Banci.”

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/HiSypfa8HQyXErh7kJ3FBQ==.pdf

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

bitno da daju najpovoljnije kredite za APN – indirektno taj APN neko plača – nisam zavidan jer ga ja nisam uzeo (a mogao bih da želim) nego me u neku ruku nerviraju te subvencije, tih 30- 50 % subvencije plaća država – indirektno porezni obveznici. Zašto meni ne subvencioniraju neki Ferrari na 5 godina sa 50% rate kredita ?!

Recimo da će cca 95% mlađarije zaglaviti u stambenim kreditima, nakon hrane i režija neće im ostajati ništa idućih 20-30 god. dok ne otplate betonare po Splitu ili Zagrebu. Ovaj APN je mamac da i oni manje zainteresirani uđu u to. Ovog puta barem su kamate povoljnije nego 2007, a još ti dio rate plaća država prvih par godina. A kad godine prođu tamo neke 2050. će imati “svoj stan”. Koliko će vrijediti takav stan vidjet ćemo.
Vjerojatno će tada biti moda živjeti van grada u ugodnijim kućicama s velikim vrtovima koje održavaju roboti. Vjerujem da će doći do inovacija na tom području jer je sadašnje stanje nemoguće. Tko zna.

evo danas hpb nagrađena s rastom budući da nije imala Švicarce u ponudi

mi smo ipak zemlja slučaj

Sve okolnosti su već u cijenama svih banaka. Npr, Zaba bi se trebala tržiti i po 70 kn, ali je diskont zbog švicarca. Hpb bi se trebao tržiti po 750-1000 kn, ali je vlasnik država.


evo danas hpb nagrađena s rastom budući da nije imala Švicarce u ponudi

Dobro da HPB nije imala kredite u švicarcima, pa tu sada nema neizvjesnosti
u ishod tih tužbi za povrat preplaćenih sredstava

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Prodali su dionice kraša u ponedjeljak. Bar 6000 ako ne i svih 11000. Taman još malo izvanrednih prihoda pred Q3

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

I daljeje ogroman problem sa kapitalizacijom evidentan.
Uvijek postoji opcija da se dokap napravi po tipa 400 kn bez prava sudjelovanja malih dioničara, što bi bila još jedna šaka u oko..

New Report

Close