HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vrlo vjerojatno se kupuje Jadranska banka

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/NVHUZwvGO1DGzz0f7xCwJw==.pdf

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Prateći našu burzu to sigurno nije dobar znak.

mi smo ipak zemlja slučaj


Prateći našu burzu to sigurno nije dobar znak.

Hahaha, ne znam bili se smijao ili kao dionicar plakao haha.

Evo i clanak na tu temu:

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/hpb-bacio-oko-na-jadransku-banku-krece-dubinsko-snimanje-foto-20170918

DAB: Prodajemo čistu banku

ako neće platiti više od 50M koliko iznosi temeljni kapital nakon sanacije, ovo bi mogla biti dobra stvar

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Čim to nije interesantno drugim bankama kojima ne upravlja politika to i ne mora biti dobro

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


DAB: Prodajemo čistu banku

ako neće platiti više od 50M koliko iznosi temeljni kapital nakon sanacije, ovo bi mogla biti dobra stvar

Nema više prljavih poslova. Svi su se spekli i evo sad ližu rane, Todex i dr.
Pa vidite kad se davao kredit Borovu da su i HBOR i ostali tražili državne garancije i neke druge dionice kao zalog. Mislim da je bilo KOEI.
Gotova priča. Manageri hoće rezultat, jer jedino im to jamči daljnje zaposlenje sa solidnom plaćom.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

HPB ozbiljno želi Jadransku banku

Znači to ide ako ne iskrsnu neki novi skriveni gubici.
OK. Idemo dalje. Veći prihodi, veća dobit.
Gubici su ionako sanirani.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Čim to nije interesantno drugim bankama kojima ne upravlja politika to i ne mora biti dobro

nema banke kojom ne upravlja politika, to ne postoji, a na rh bankarskom tržištu kojim dominiraju strane banke(koje provode ne hr nego strane politike) , naravno da im paše da manje banke nestanu i svakako im ne odgovara daljnja expanzija jedne hr banke koja zauzima sve veći udio na tržištu

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Naravno da stranim bankama ne odgovara razvoj Hpb, ali i naravno da bi strane banke kupile jadransku kad bi to bilo povoljno i dobro

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Naravno da stranim bankama ne odgovara razvoj Hpb, ali i naravno da bi strane banke kupile jadransku kad bi to bilo povoljno i dobro

Mislim da vece banke imaju tendenciju sirenja na internet poslovanje, a sve manja ulaganja u nove prostore poslovnica, dok manje banke ukoliko zele veci udio trzista imaju interes siriti mrezu poslovnica do odredenog udjela na trzistu, no mozda grijesim tko zna …

http://www.jutarnji.hr/biznis/financije-i-trzista/banke-u-eu-zbog-rasta-e-usluga-rezu-poslovnice-i-broj-radnika-kod-nas-kamate-na-stednju/6604338/

Cijena se stabilizirala izmedju 415 – 440.
Dobro je sto nema vise prosipanja po bidu kao u slucaju pred prosli kvartal kad je netko ocito znao za rezervacije.
Znaci li to da smo gotovi sa Agrokorom i otpisima?

Ako smo gotovi sa rezervacijama, onda vise nista ne stoji dionici na putu za rast.

Misliš 515-540

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.

Ahhh, da 515 – 540.

Moje isprike

Evo, HPB postaje braniteljska banka…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close