HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Admin mi je maknuo post maloprije. Evo link na mojedionice pa sami prosudite gdje će i dali će ova dionica. Ne bih htio da me opet pobrišu. No vidi se točno razlika prijašnjih godina i prošle. Koliko se ja sjećam za FI Q3 2016., pisalo je rekordna dobit. Isto tako, ove godine državi na naplatu dolazi 27 milijardi kuna. Nekaj moraju prodati. Ne mora značiti da će to biti HPB. Možda će biti i PTKM, sada kada PPD više nema. Onda to znači da će PTKM biti po XX kn prodajna, a HPB ispod _____ negdje nebi trebala biti….. Vidjet ćemo…..

http://www.mojedionice.com/dionica/HPB-R-A

http://www.seebiz.eu/hpb-u-drugi-krug-dokapitalizacije-slijede-li-promjene-u-upravi-banke/ar-149267/

Opet se drzava krece petljat… Dok ih nije bilo sve je bilo super…

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Dobro je to. Za Lovrinčevića i ove se zna već neko vrijeme. I što fali dokapu? Više para više muzike.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Uopće niste pročitali članak. Jasno piše jedan dio ”sadašnji tempo rasta”, i to da li će ga dioničari podržati, a država je većinski. Ako dokapitaliziraju, to nije radi razvodnjavanja dionica, nego radi povećanja love s kojom rade, da još više mogu rasti…. Sve piše u članku…..

Kolega dosta mi je da procitam kako veliki “strucnjaci” koji su trenutno na vlasti komentiraju dali je uprava sdp-ova ili necija druga…a ne kakvi su im rezultati i zasluzuju li pohvalu za svoj rad i motivaciju za dalje..pa mi je vec muka i prodje volja za citanjem
A sto se tice dokapa..za banku ok..ne znaci i za vas…Ako bude islo kao i prosli put..npr..600 kn po dionici…ogranicena min svota..i sl…Sigurno je razvodnjavanje.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Dobro je to. Za Lovrinčevića i ove se zna već neko vrijeme. I što fali dokapu? Više para više muzike.

Ne fali ništa dokapu!Pitanje je po kojojće cijeni ići?
S obzirom na promete i cijenu, ustvari zaključite sami.
Ali pričekajmo rezultate!
Iza tog ćemo definitivno biti pametniji.

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Osim države i njenih institucija (Hrvatska pošta, DAB, HZMO) koji drže oko 72 posto banke, nakon prethodne dokapitalizacije, suvlasnici HPB-a su i mali dioničari koji imaju udjel od 27,8 posto. Ako bi se novac opet skupljao na tržištu kapitala, to bi značilo i povećanje udjela malih dioničara.

Pojedini akteri na financijskom tržištu procjenjuju da bi novi krug dokapitalizacije HPB-a, ukoliko ga odobre dioničari, mogao iznositi 500 do 700 milijuna kuna

koliko shvaćam ovaj dio, očekuje se da eventualnu dokapitalizacuju na tržištu provede 28% malih dioničara u volumenu 500-700M kn

dakle, od 2M dionica 28% iznosi 560 K dionica /vrijednost dokapitalizacije ispada raspon od 900-1250 kn po dionici

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Pa s obzirom da će vjerojatno minimalni iznos dokapa biti 100.000,00 EUR radi prospekta, mislim da to radikalno mjenja ovu vašu tezu…

Nažalost, cijenu u dokapitalizaciji određuju oni koji dokapitaliziraju…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Pa s obzirom da će vjerojatno minimalni iznos dokapa biti 100.000,00 EUR radi prospekta, mislim da to radikalno mjenja ovu vašu tezu…

Nažalost, cijenu u dokapitalizaciji određuju oni koji dokapitaliziraju…

kolega, kao i inaće, opet vi usko gledate….cijenu u dokapitalizaciji uvjetuje vrijednost iste/broj dionica da drž. zadrži večinsk(50%+1)i udio

to ispada max 450K novih dionica a ako će dokap biti 550M kao prošli puta, izračunajte koliko je to po dionici

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Čini mi se da može ići do preko 2.8 mil. dionica da država sa svojima ima 50%+1. Znači preko 800 tisuća mogućih novih. A iznos i cijena dokapa će biti kako bude. To još nitko ne zna. Ako bude po 800 kn ili malo više ja odmah upisujem. Pozdrav!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Čini mi se da može ići do preko 2.8 mil. dionica da država sa svojima ima 50%+1. Znači preko 800 tisuća mogućih novih. A iznos i cijena dokapa će biti kako bude. To još nitko ne zna. Ako bude po 800 kn ili malo više ja odmah upisujem. Pozdrav!

a ne, mješaš kruške i jabuke, HP D.D. 241.610 11,93% nije “država” tj. njihove dionice nisu pod direktnom kontrolom vlade

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Čini mi se da može ići do preko 2.8 mil. dionica da država sa svojima ima 50%+1. Znači preko 800 tisuća mogućih novih. A iznos i cijena dokapa će biti kako bude. To još nitko ne zna. Ako bude po 800 kn ili malo više ja odmah upisujem. Pozdrav!

a ne, mješaš kruške i jabuke, HP D.D. 241.610 11,93% nije "država" tj. njihove dionice nisu pod direktnom kontrolom vlade
[/quote]
evo, da je to tako, ukazuje ti upravo imenovanje u NO, drž imenuje svoje a HP svoje

Državu, većinskog vlasnika HPB-a, predstavljat će dr. Željko Lovrinčević s Ekonomskog instituta i mr. Marijana Vuraić Kudeljan, zamjenica ravnatelja u Središnjem uredu Porezne uprave. Ispred Hrvatske pošte, dioničara s udjelom od oko 12 posto, predlaže se imenovanje Marijane Miličević, izvršne direktorice Ureda za korporativni marketing i razvoj u toj državnoj tvrtki.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Moze biti, ok. Druga stvar je sto dokap ne bi smio ici ispod booka, odmah bi islo pitanje zasto. Sjetite se pokusaja prodaje SNBA.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Stvar je u tome da sad ne znamo gdje smo. Kao i prošli puta, cijenu dokapa određuju “veliki dečki” a ne mi na forumu. Tako da to može biti i 600 kuna i 1000 kuna. A njima vjerojatno paše što bliže ovoj prvoj brojci.

I ponovo 25 crveno! Izgleda da 25 crveno uvijek dobiva!

I veliki decki moraju paziti sto rade, prosla su vremena da sad netko razvodnjuje i manipulira, a da drugi gledaju i cuclaju. Zna se sto je vrijednost banke, to je barem cisto i jasno, jasnije nego bilo gdje drugdje. Novac koji ima plus koja nekretnina. Po koliko god da bude dokap ja cu sudjelovati, banka je ambiciozna, stvara dobit i to je dobro. A ako netko zeli jeftinije neka se sutra lijepo stavi na bid, a ne tu da pise “zabrinute” komentare.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close