HGSP (HG Spot d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HGSP (HG Spot d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Budi bez brige, kod mene nema nervoze, jer nakon objave o prolongiranju isplate duga mirno spavam sa HGSP u portfelju. Ali čini mi se da kod tebe nervoza radi, jer usprkos odličnim vijestima blatiš dionicu koju nemaš, možda zato što znaš da ovo ide sada gore, a ti i dalje nemaš hrabrosti ući. Drugi razlog ne vidim. Jer jedno od početnih pravila koje treba naučiti na burzi je da na loše vijesti dionice padaju (to smo već ovdje odradili), a na dobre vijesti dionice rastu (to nam ovdje slijedi). Ti si očito tu lekciju o investiranju prečuo, pa je možda bolje da se držiš kladionica kada si već toliko dobro u njih upućen.

Za HGSPOT će dobra vijest biti kada bude dovoljno zarađivao da može otplaćivati glavnicu i kamate a o ekstra zaradi da i ne govorim. Ovo je još uvijek samo držanje glave iznad vode.

Dakle, za tebe je ova vijest s odgađanjem otplate duga beznačajna i dionica ne treba na temelju te odlične vijesti rasti?? Znači ovo bi trebalo ići ravno do dna, na kunu-dvije, pa kada HGSP vrati sav dug i počne ostvarivati dobiti kao prije krize, dijeliti dividende kao HT, onda eventualno vratiti dionicu na 20 kuna, tako da je ti kupiš jeftino? Kod dionice se kupuje budućnost, a s obzirom da do nedavno budućnost HGSP nije bila izvjesna, logično da je i dionica pala, iako po meni i previše, ali sada s naznakama izlaska iz krize, logično je da i dionica raste, a ne stagnira i pada kao što ti i MaliMis priželjkujete. Čovjek bi pomislio da je pad dionice sa 750kn na 20kn trebao zadovoljiti vaše apetite za padom, ali izgleda da nije.

hg po izvjestajima sa 30.09. ima 220,000,000 kuna obaveza, kratkorocnu imovinu od 23,000,000 kuna te prema upravi uz vrjednost zgrade od 40,000,000 kuna. Ukupno je to MINUS 154,000.000 kn !

sa "negativnom dobiti" u 4 kvartalu od 5.000.000 kn, vrjednost hgspota sa 31.12. je -160.000.000 kuna ! i sama uprava izjavljuje da ce 31.12. dug iznositi 190.000.000 kuna

uz sve ove prekrasne brojeve, svoje dionice "utapa" jedan od glavnih suvlasnika, ćejvan

ovo nije niti kladionica [bye]


hg po izvjestajima sa 30.09. ima 220,000,000 kuna obaveza, kratkorocnu imovinu od 23,000,000 kuna te prema upravi uz vrjednost zgrade od 40,000,000 kuna. Ukupno je to MINUS 154,000.000 kn !

sa "negativnom dobiti" u 4 kvartalu od 5.000.000 kn, vrjednost hgspota sa 31.12. je -160.000.000 kuna ! i sama uprava izjavljuje da ce 31.12. dug iznositi 190.000.000 kuna

uz sve ove prekrasne brojeve, svoje dionice "utapa" jedan od glavnih suvlasnika, ćejvan

ovo nije niti kladionica [bye]

Uzmi malo osnove računovodstva pa nauči nešto prije nego što bljuješ pizdarije.
Što se zgrade tiče nju će prodati Zabi.

Ja neznam na čemu si ti, ali očigledno dobro puca. Zasto mislis da ja prizeljkujem, pljujem ili zelim ista sa ovim junkom? Simpaticni su mi likovi koji se kunu u prosperitet ove dionice. Reality check -rijesili su 9/12 vjerovnika i posluju u minusu i u debelom su gubitku.

1) Kupuje se budućnost dionice kažeš (genijalno). Ali onda cijena pada na 10 kn.
2) Nisam se ukrcao. Na što? Pa ljudi iskaču, a ja da se krcam?
3) Da li si ti svjestan da se za 50k kuna postaje top 10 dionicar? Kažeš žao mi je, zakasnio sam….
4) Dividenda? Future, far, far away.

Nastavljaj nas uveseljavati.


Dakle, za tebe je ova vijest s odgađanjem otplate duga beznačajna i dionica ne treba na temelju te odlične vijesti rasti?? Znači ovo bi trebalo ići ravno do dna, na kunu-dvije, pa kada HGSP vrati sav dug i počne ostvarivati dobiti kao prije krize, dijeliti dividende kao HT, onda eventualno vratiti dionicu na 20 kuna, tako da je ti kupiš jeftino? Kod dionice se kupuje budućnost, a s obzirom da do nedavno budućnost HGSP nije bila izvjesna, logično da je i dionica pala, iako po meni i previše, ali sada s naznakama izlaska iz krize, logično je da i dionica raste, a ne stagnira i pada kao što ti i MaliMis priželjkujete. Čovjek bi pomislio da je pad dionice sa 750kn na 20kn trebao zadovoljiti vaše apetite za padom, ali izgleda da nije.

Ja sam realista koji kupuje od pesimista i prodaje optimistima.

@ ljutkec [smiley]
samo vrijedjaj i pisi bajke …

uzmi izvjestaj sa 30.9. i pogledaj bilancu. dugotrajna imovina je 95.000.000 kn, a od toga je goodwill ? 30.000.000, zemljiste + zgrada + oprema 65.000.000. cak je i uprava rekla da zgrada ide u sale-lease back za 40.000.000 ?? to pokazuje da je dugotrajna imovina definitovno precjenjena
kratkotrajna imovina je max 21.000.000 kn, a sve obaveze ce biti oko 225.000.000

ispada da je kapital hgs na 31.12. oko -160.000.000 !!

uprava sama izjavljuje ce dug 31.12. biti oko 190.000.000 kn, a to je sa 7% ukupno 13,300,000 kuna kamata ! ove godine ce imati ukupni prihod od 85.000.000 kuna sa RUCom od 15.000.000 kuna ????? btw, optima ima kamatu od 8,5%, a to je 16.500.000 kuna !

Kad se probudis iz svog drukerskog sna onda skuzis da kompletan RUC odlazi samo na placanje kamate, a gdje su jos ljudi, najam, marketing …. Ti nebitni troskovi 2010 iznose 24.000.000 kn. I toliki ce biti gubitak i u 2011, pa dug bankama tj. ZABI nece vise biti biti 190.000.000 vec 210.000.000 …

Samo vjeruj [pray] u takvu dionicu ?!?! Izgleda da si jedini jer cak niti čejvan ne vjeruje jer ubrzano prodaje !! mozda imas neki povjerljivi info kao npr. da ce ih kupiti mediamarkt ili doci neki poljaci/svemirci i ulupati 100.000.000 kn jer misle da brand toliko vrijedi [lol]

bolje ti je da proucis drugu poljsku nogometnu ligu i uplatis neku lovu na to [rolleyes]


… je ova vijest s odgađanjem otplate duga beznačajna i dionica ne treba na temelju te odlične vijesti rasti??

nije beznačajna, ona znači da je stečaj odgođen na neko vrijeme i da dionica ne treba odmah pasti na 7 kn u društvo DKVS, VLDS…. nego malo polaganijim tempom. međutim, ona nema apsolutno nikakvog razloga za rast, bilanca je teška koma, zgradu koja je još njihova sada prodaju da plate manji dio dugova i onda praktički ostaju bez imovine! Sve ostalo im je u najmu, marže su ime previsoke u odnosu na konkurenciju, kamate ih "jedu" i dalje itd….
Ono što vama izgleda kao svjetlo na kraju tunela u stvari je vlak s dugovima i gubicima koji vam juri u susret sa 150 km na sat, pa kad vas obasjaju njegova svjetla letite ravno na nebesa….

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

Jao di bi bio bafet i slični koji sada prodaju muda pod bubrege da su ulagali po vašim principima? Vjerojatno isto gdje ste i vi sada, na nekoj trošnoj stolici, starom laptopu i forumu gdje drukate za dolje ali živi bili i nadam se da će se i vama otvoriti jedan hg spot, liburnija, sn ili optima i da ćete idući put na vrijeme kupiti i prodati pa možda shvatite u čemu je bit dionica.

Shvatite da je ovo: 1. Jedina dionica iz it sektora pa je se nema s čim uspoređivati.
2. Da iza hg spota stoji msan i zaba i niti na kraj pameti im nije da unište hg spot
jer time gube novce.
3. Prava dionica za zaraditi par tisuća kn u mjesec a i manje a to vama očito nije
cilj nego jer želite zaraditi toliko u godinu dana bez rizika.
4. Tvrtka koja uspješno provodi restrukturiranje.
5. Najtransparentija tvrtka jer kad god netko u hg-u prdne oni o tome izvjeste
burzu…

lukec ti očito imaš veliki portfelj pa si možeš priuštiti rizik ali to ne znači da moraš ponižavati druge

"dobri samaritanci" koji ste došli prepisivat ono što piše u izvješću s namjerom ne kupovine hg spota očito imate viška vremena jer svatko zna čitat

super mi je kad se nađu prepucavat ziheraš i rizičar to je ko da košarkaš ide igrat limbo

let your money speak for you, punk!


Jao di bi bio bafet i slični koji sada prodaju muda pod bubrege da su ulagali po vašim principima?

bili bi upravo tamo gdje su sada….jer NIKADA Buffet niti bilo koji ozbiljan ulagač ne bi kupovao HGSP, NIKADA!



Jao di bi bio bafet i slični koji sada prodaju muda pod bubrege da su ulagali po vašim principima?

bili bi upravo tamo gdje su sada….jer NIKADA Buffet niti bilo koji ozbiljan ulagač ne bi kupovao HGSP, NIKADA!
[/quote]

kolega nemojte biti ko većina i iznositi neistine, svaki ozbiljan ulagč diverzificira portfolio na razne sektore pa tako i na junk bonds.
a pošto vidim da ste se g. buffeta. njegova strategija je kupovati jeftino s rokom od nekoliko godina.
hg je jeftin ali dali će se oporaviti to ćemo vidjeti, ima dosta razloga za da i za ne.

ps. buffet sigurno nebi kupio hg spot jer sumnjam da on uopće za crobex [smiley]

let your money speak for you, punk!

@ ljutkec
vidim da si i dalje ljut na svoju investiciju. evo odgovora da tvoje vrhunske argumente:

1. Jedina dionica iz it sektora pa je se nema s čim uspoređivati
–> da, u pravu si. U citavom svijetu ne postoji niti jedna IT retail firma koja je na burzi ??

2. Da iza hg spota stoji msan i zaba i niti na kraj pameti im nije da unište hg spot jer time gube novce.
–> da, u pravu si. Msna godisnje radi oko 800.000.000 kn tako da mu hgšrotovih 50.000.000 cini ogromnu razliku. to mu je pitanje zivota i smrti ??

–> da, u pravu si opet. ZABA je ispala nevjerojatno glupa sa ovakvim ulaganjem, ali im to nije jedino (adriatica, optima, hgšrot) pa se iz toga čupaju kako znaju. ili neznaju. Uglavnom radi se samo o spasavanju njihovih preplacenih (ne)radnih mjesta ??

3. Prava dionica za zaraditi par tisuća kn u mjesec a i manje a to vama očito nije cilj nego jer želite zaraditi toliko u godinu dana bez rizika.

–> da, u pravu si opet. Pored toliko dobrih dionica ti se zakacis na bufetovsku raspravu o stecajcu ?? Kupi i prodaj, i zaradi, ali nemoj pricati bajke ljudima koji ce to kupiti od tebe

4. Tvrtka koja uspješno provodi restrukturiranje.
–> da, i opet si u pravu. Volio bih onda vidjeti sto je neupsjesno restrukturiranje. Jer ako je 25.000.000 kuna gubitka na 85.000.000 kuna prihoda dobro, sto je onda loše ??

5. Najtransparentija tvrtka jer kad god netko u hg-u prdne oni o tome izvjeste burzu…
–> da, i opet si u 100% pravu. Ako je transparentnost da uprava stalno prica bajke po novinama, koje se NIKADA ne ispune. Npr. biti ce preko 100.000.000 prihod u 2010. CORAK !

A) sada bih te zamolio da ti brojkama pokusas osporiti bilo koju moju tvrdnju
B) i dalje zatvaras oci i mozak pred cinjenicom da glavni dionicar, čejvan, nemilice prodaje. On toliko vjeruje u tvoju pricu i argumentaciju. A mozda se čejvan krije iza tvog nadimka ??

@ lux01
hvala na komentaru "dobri samaritanac" koji cita — to je puno vise nego sto radi vecina investitora u hgš [thumbsup]


B) i dalje zatvaras oci i mozak pred cinjenicom da glavni dionicar, čejvan, nemilice prodaje. On toliko vjeruje u tvoju pricu i argumentaciju. A mozda se čejvan krije iza tvog nadimka ??

Samo jedna mala ispravka, glavni dioničar je Lončar…a mislim da mu je negdje žao ko psu što nije izašao kad i Prpa.

Prestadoh čitat kod: "U citavom svijetu ne postoji niti jedna IT retail firma koja je na burzi ??"
To dokazuje tvoje loše poopćavanje stvari i tvoju dioničarsku površnost.

Da u hgu sam. Bijah i prošle godine i da mi sada hg padne na 0kn opet bi bio debelo u plusu zbog prošlogodišnjeg uzleta.
Hg se nalazi u dva tipa portfelja. Prvi tip je portfelj sa puno novaca i dionica i hg čini samo jako mali dio. Drugi tip je portfelj sa jako malo novaca pa se ljudi nabrzaka trgaju i žele nešto zaraditi.

Kao što je netko naveo hg ima i pluseve i minuseve jedino je stvar osobnog cilja i percepcije podataka. Bilo je puno onih prošle godine koji bi ruku u vatru dali i kleli su se da će hg završit u stečaju pa nije prema tome svatko ulaže kako zna i kako misli da je najbolje za njega primjer toga je atgr koji je prije par mjeseci bio jedva 700 kn a pogledaj ga sad. I isto su ljudi obješnjavali kako je kupnja loša, neisplati se i slično.



B) i dalje zatvaras oci i mozak pred cinjenicom da glavni dionicar, čejvan, nemilice prodaje. On toliko vjeruje u tvoju pricu i argumentaciju. A mozda se čejvan krije iza tvog nadimka ??

Samo jedna mala ispravka, glavni dioničar je Lončar…a mislim da mu je negdje žao ko psu što nije izašao kad i Prpa.
[/quote]

Izlazak prpe je jako jako sumnjiv, firma broj 1, para ko u priči a on izađe i preseli se u australiju. To su neke sumnjive igre.

New Report

Close