HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zagrebačka burza: Hidroelektra u tjednu slabija čak 28,2%
ZAGREB – Dio je izgubljenih pozicija uspjela nadoknaditi Ina čije sud ionice tjedan završile rastom od 5,5 posto [cry] [bye] [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

ovo ide na penny stock .
a ja zaboravljam burzu na jedno 3-5 godina , najmanje
mislio sam 2-3 ,ali mozda je i ovo gore premalo
ko je jeamio jamio je

Good artists copy. Great artists steal.

Strašno bitna informacija (ako je u potpunosti točna):

http://www.poslovni.hr/102437.aspx

jako jako bitna informacija, posebno za HDEL koji sve radi za RH

Vidim nitko ništa ne komentira, pa kako to? Za šta su one rezervacije 20 mil. kn, ima li kakvih informacija?

Pročitao sam sve komentare na ovom topicu, kakav ju tu optimizam vladao a sada nitko ni da pisne?


Pročitao sam sve komentare na ovom topicu, kakav ju tu optimizam vladao a sada nitko ni da pisne?

skupljaju igraci ;). bice komentara bez brige. samo da se situacija okrene. neces stici citati [wink]

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.



Pročitao sam sve komentare na ovom topicu, kakav ju tu optimizam vladao a sada nitko ni da pisne?

skupljaju igraci ;). bice komentara bez brige. samo da se situacija okrene. neces stici citati [wink]
[/quote]
Pa da, skupljam i ja, impresionirale su me priče o zemljištima i poslovima, jest da su to informacije iz vremena balona, ali ipak ne bih rekao da je cijena prešla 2.000 kn tek tako. Naravno ne očekujem povratak na te razine, ali ipak očekuje da će rasti više od prosjeka burze.

stvar je u tome da moze i na vece razine,barem nas je povijet tako naucila .
mada meni osobno,dosta kojih 800 %

Good artists copy. Great artists steal.

Da li se to netko iskrcava ili se to meni samo čini? U svakom slučaju, za sada je 200 kn granica, dok ostali građevinari rastu.

Ne rastu svi, rastu oni koji imaju budućnost, a Hidrina je upitna.


Ne rastu svi, rastu oni koji imaju budućnost, a Hidrina je upitna.

Lako je reći, nema budućnost. Ajde sad ti meni objasni zašto sad nema budućnost, a prije godinu dana je bila najperspektivnija hrvatska firma? Zbog jednog novinskog članka?

Ne zbog novinskog članka. To nema nikakve veze. I na osnovu kojih kriterija je bila najperspektivnija firma? I tko ju je takvom proglasio? Možda oni koji su se trebali "istresati"?

Fundamenti su se prilično pogoršali u 9-mjesečnom izvješću u odnosu na prošlu godinu (9-mjesečno izvješće i kraj godine). Da se ne ponavljam pogledaj 10-tak stranica unatrag. A ja osobno koliko god bi želio (jer i sam imam dionica Hidre) ne vidim neku perspektivu u sljedećim godinama. I jako bi volio da se prevarim. Puno bolje mi je biti u krivu i s novcem negoli biti u pravu, a izgubiti novac.


Fundamenti su se prilično pogoršali u 9-mjesečnom izvješću u odnosu na prošlu godinu (9-mjesečno izvješće i kraj godine). Da se ne ponavljam pogledaj 10-tak stranica unatrag. A ja osobno koliko god bi želio (jer i sam imam dionica Hidre) ne vidim neku perspektivu u sljedećim godinama. I jako bi volio da se prevarim. Puno bolje mi je biti u krivu i s novcem negoli biti u pravu, a izgubiti novac.

I ja sam proučio izvješće i čini mi se da su se fundamenti popravili a ne pokvarili. Proučit ću tvoje argumente, možda sam se prevario. S obzirom da je Hidra jedna od naših vodećih građevinskih firmi, mislim da je perspektiva dobra, iako je naravno zbog krize sve upitno. To što oni ne rade više vani ne znači da ne bi mogli, ako ništa drugo onda preko nekog konzorcija. Ipak Hidra ima dugogodišnju reputaciju i reference.

Nije mi jasno da su se svi razbježali s Hidroelektre.

Sad kad je dionica konačno jeftina i povoljna prilika, nikog više nema. Ja ovdje pri cijeni od 200 kn i tržišnoj kapitalizaciji od 116 mil. kuna vidim odličnu priliku za ulaz.

P/E oko 5, da ne pričam da je P/S 0,1 – jel nekom jasno šta to znači? Firma vrijedi 10% godišnjih prihoda… Jao jao. Cijena se 2006. godine kretala između 500 i 600 kn, od onda su porasli prihodi, dobit je porasla, a krediti su značajno smanjeni. Trenutna cijena 3 puta manja nego sredinom 2006?

A Hidra ima ugovorene poslove u 2009, vlastita zemljišta na atraktivnim lokacijma u Zagrebu, ima čak i izvozni potencijal preko konzorcija sa IGH-om. A i Pelješki most će se kad tad graditi, pa mislim da se nikako ne može govoriti o lošoj perspektivi firme. Možda će biti problema za manje kooperante koji su nicali kao gljive poslije kiše, ali ako će netko bez značajnih posljedica prebroditi krizu onda će to biti velike kompanije poput Hidroelektre, Viadukta, Tehnike itd.

New Report

Close