HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Baš čitam prospekt Hidre, koji sam dobio poštom, i zapeo sam na ugovorenim poslovima. Ne spominje se ništa, osim ugovorenih radova na državnoj razini. Ukupna vrijednost radova je 2 milijarde i 435 miliona kn, za 2008. i 2009. godinu. Što je u prosjeku duplo više nego protekle dvije godine.
Uz ovakvu politiku i stanje, koliko će toga biti naplačeno?????
[sealed]

danas je hidra namjerno otjerana u blokadu i to u vrijeme kada više nije moguće nastaviti trgovanje. vidjeti ćemo sutra zašto je to učinjeno, ali se ne bi iznenadio da sutra prođe velika količina po cca. 250 kn i to iz portfelja nekog OIF-a u nečiji privatni džepić. Ima li samodol oči.


danas je hidra namjerno otjerana u blokadu i to u vrijeme kada više nije moguće nastaviti trgovanje. vidjeti ćemo sutra zašto je to učinjeno, ali se ne bi iznenadio da sutra prođe velika količina po cca. 250 kn i to iz portfelja nekog OIF-a u nečiji privatni džepić. Ima li samodol oči.

Ima on oči, itekako ima, ali žmiri. A gdje su nama bile oči kada smo kupovali ovu dionicu?? To pitanje si trebamo postaviti.

i ja dobio prospekte,nisam ni čitao . ova dokapitalizacija ima totalno krivi tajming, ali ono, može u kakvu knjigu.

a vas dvojivca teoretičara zavjere, jel vas netko natjerao da kupite ovu crkotinu od dionice , najbolja 2006 godine ako se ne varam 🙂

Good artists copy. Great artists steal.

hvala lijepa …..na burzi se bu mogla kupit uskoro za 150 kn ..kak je krenulo
ako crobi rokne na 1500 bodova…
supruga mi ima HDEL ..
polomim joj obje ruke u laktu samo nek proba kupovati još to sranje od dionice koje je palo 90%

platio sam školu u dokapitalizaciji VDKT …kupio po 450 …a vidi di je sad

hvala lijepa …..na burzi se bu mogla kupit uskoro za 150 kn ..kak je krenulo
ako crobi rokne na 1500 bodova…
supruga mi ima HDEL ..
polomim joj obje ruke u laktu samo nek proba kupovati još to sranje od dionice koje je palo 90%

platio sam školu u dokapitalizaciji VDKT …kupio po 450 …a vidi di je sad


hm ,pa imamo jako slična iskustva
samo ja sam i ti i tvoja supruga u istoj osobi 🙂

Good artists copy. Great artists steal.

ma tko bi bio lud kupovati za 300,00 kn kad ćemo do nove godine moći kupovati ispod 200 ako nastavimo ovakvm trendom. potpuno promašen tajming dokapitalizacije, a samim tim i ponuđena cijena!

omjer kupnje i prodaje je
2.074 – 3.595 što je dosta u odnosu na ostale dionice

recimo atpl
KUPNJE (3.866) – ATPL-R-A PRODAJE (12.394) – ATPL-R-A

Good artists copy. Great artists steal.


omjer kupnje i prodaje je
2.074 – 3.595 što je dosta u odnosu na ostale dionice

recimo atpl
KUPNJE (3.866) – ATPL-R-A PRODAJE (12.394) – ATPL-R-A


HDEL često ima i najbolji odnos K/P….al ne pomaže to.

pitanje je i koji ce im K. tih 7 i pol milja kuna koje bi doili iz uspjesne dokapitalizacije.
i nij emi to neka lova za jednu gradj firmu.
u ovoj situaciji ce prije dobiti na bingu nego na burzi

Good artists copy. Great artists steal.

Svrha dokapitalizacije bi trebala osigurati sredstva koja su potrebna za provođenje programa racionalizacije i uštede pogonskog goriva radnih strojeva i vozila, što bi u narednim godinama trebalo osigurati preduvijete za daljnji razvoj.
Dakle prostim riječima modernizacija voznog parka [undecid]

Cijela priča, kad se pročita taj famozni prospekt solidno zvuči. Osim činjenice da su im svi poslovi vezani samo za državu, ugovoreni iznosi su znatno veči nego proteklih godina. Ali s obzirom na trenutno stanje u državi, pitanje je koliko će tu biti kruha.

http://www.youtube.com/watch?v=EoNMC194yOg&feature=related

Nakon zadnjih par mjeseci nebi mi ni ona pomogla. Ili možda ipak bi…….

Svi vi koji kukate nad dionicom HDEL razmislite malo o svojoj pasivnosti. Umjesto da malo aktivnije trgujete i branite cijenu jer se ne prodaju velike količine, vi samo pišete prazne priče i kuknjave.
Zadnjih desetak dana stalno lagano kupujem i nastojim braniti cijenu ali se osjećam kao Don Qijote.

Idemo svi zajedno na kupnju i vrlo lako ćemo spriječiti njen daljni pad. Ako nemate keša odlučite se skratiti pozicije na nekim drugim dionicama za koje smatrate da imaju manji potencijal i manju mogućnost rasta. ATH možemo svi zaboraviti ali neka realna cijena od 600 – 800 kn je moguća vrlo brzo ako tržište krene gore.

Na HDEL svi računaju prilikom formiranja građevinskog klastera koji će se morati vrlo brzo oformiti radi izlaska na strana tržišta.

Pelješki most se neće zaustaviti već samo usporiti, pa će se morati pronaći novi poslovi da se zakrpaju rupe. Rererence dosad obavljenih poslova su vrlo bitne, a HDEL se dokazala i za nju neće
biti problema.

Ako se ne otrijeznite i počnete djelovati za nekoliko dana ćete kukati na puno nižim cijenama.

pričaš gluposti,ne namjerav kratit pozicije jer mi je pola portfelja u hidri ,a i da imam keša ne bi ga trenutno stavio na burzu.
sve državne investicije idu na minimum,ali totalni minimum.drivo je upravo prigrlio jurčića kao savjetnika koji smatra da se porvo trebaju ukinuti sve velike državne investicije.čovjek vjerojatno ima pravo jer ga pratim već duže i do sada baš i nije griješio.s druge strane šuker je zagovaratelj teze države ulagača kao pokretača gospodarstva.čim se počelo razglabat o prekidu radova ,nije dobro.hidri je jedini spas izlazak na strana tržišta.
u ovom trenutku po meni veći potencijal ima viadukt koji ima ugovoreno nešto poslova vani i koji ima uspješno provedenu dokapitalizaciju.
ne namjeravam se trijeznit a bogami niti ne namjeravam kukat.nisam izašao na vrijeme van i n mislim time razbijat glavu.
pali smo na razinu polovice 2006 (neka me netko ispravi ako sam fulao), znači 2 i pol godine u vjetar.a poslova nikad više.pa ti budi normalan.

Good artists copy. Great artists steal.

Svi poslovi koje hidra izvela i naplatila u posljednjim godinama financirali su se iz kredita.
Nikome neće donijeti ništa dobro niti pametno zavaravanje i zatvaranje očiju pred istinom.
Realnost je da investicija od strane države neće biti. Nažalost, to uključuje i Pelješki most.
Ja osobno mislim da ću još malo pričekati, nadokupiti i zaključati u ormar na jedan duži period.


@nemesis

Apsolutno podržavam tvoje zadnje dvije rečenice

New Report

Close