Gospodarski programi stranaka – izbori 2007

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije Hrvatska privreda Gospodarski programi stranaka – izbori 2007


ledoinside: ” Svi zaboravljate da je gospodarski program HNS-a jako sličan HDZ-ovu (HDZ ga je kopirao). U sintezi sa Jurčićevim po meni daje dobitnu kombinacijiu. ” zar nije bolje ono što je dobro nego sinteza ili sredina između dobroga i lošega? ali vjerojatno će rezultat izbora biti ta sredina. i sigurno da će hrvatska i s tom vladom ući u eu, samo možda malo kasnije i sigurno ne više kako bi mogla kao winner kao recimo slovačka nego kao problematično siroče tipa madjarske.

Afere, lopovluk, krađe, sinekure i ostalo što predstavlja bit politike HDZ-a mora biti kažnjeno. Gospodarski će se procesi ionako odvijati neovisno od politike, kao što ni HDZ nema puno zasluga za trenutno stanje, sve je to prirodan tok našeg gospodarstva. Zbog čega je došlo do uzleta tržišta kapitala? Zbog građevinskih radova započetih u koalicijskoj vlasti stvoreni su temelji za takvo nešto. Dakle ponovo Čačić koji će biti korektor Jurčiću i po meni glavni gospodarski strateg.


Gospodarski će se procesi ionako odvijati neovisno od politike, kao što ni HDZ nema puno zasluga za trenutno stanje, sve je to prirodan tok našeg gospodarstva.

da, sve je to prirodan razvoj, i stranke se razlikuju po tome vide li svoju zadaću kao njegovo podržavanje u tome ili kao postavljanje prepreka. sanader i čačić smatraju da tom toku treba samo uvtrđivati obale da neometano teče, a jurčić mu kani postavljati brane. i time politika presudno utječe na razvoj.

a krađe, sinekure, to sve zapravo spada u crnu kroniku a ne temu o gospodarskim programima. i ne razlikuju se u tome puno sdp i hdz. nekako bih čak mirniji bio recimo kad bih kupio auto od polančeca ili šukera nego od linića [smiley1]

Kolega ledoinside, Vi niste svjesni koliko zla i štete bi nam svima nanjela “ideologija” druga Ljube.
Nadati se da on to ipak nebi sve napravio što sad priča je vrlo opasno zavaravanje. Takav lik može biti predsjednik kućnog savjeta a ne vlade.

[color=black][/color]


nekako bih čak mirniji bio recimo kad bih kupio auto od polančeca ili šukera nego od linića [smiley1]

Možda da kupite od Kalmete ? O autu se brinuo njegov vozač.

[color=black][/color]


Možda da kupite od Kalmete ? O autu se brinuo njegov vozač.

e od njega ne bih. kao ni od vukelića ili primorca ili jurčića ili milanovića. ali od milanke opačić ili kolinde svakako 🙂


Kolega ledoinside, Vi niste svjesni koliko zla i štete bi nam svima nanjela “ideologija” druga Ljube. Nadati se da on to ipak nebi sve napravio što sad priča je vrlo opasno zavaravanje. Takav lik može biti predsjednik kućnog savjeta a ne vlade.

Poštovani kolega Simpson, pokušavam Vam objasniti da je jedno predizborna retorika kako bi se nahranile mase, a posve drugo realnost. Čačić bi tu bio najjača karika što se tiče gospodarstva, a on sigurno neće rezati granu na kojoj sjedi. Tresla se brda, rodi se miš.

Samo želim reći da je HDZ-ova politika pretvaranja Hrvatske u Austrougarsku koloniju i toleriranja korupcije nešto puno ozbiljnije od umiljatog podilaženja biračima druga Ljube. Što se tiče kompetencije, skoro da se ni ne sjećam kako nam se zove ministar gospodarstva. Dodajmo tome Kirina, Kalmetu, i (kako sam na onom drugom forumu pročitao) ostojinog igrača Polančeca i dobije se opasno društvo. Sad još najavljuju odlazak Kolinde.

A kad se sjetim busanja u prsa na Splitskoj rivi, a onda koalicije sa svakim, cinkjanja Gotovine…meni dovoljno iako ovo nisu gospodarski argumenti. Glasao sam za HDZ na prošlim izborima i sam pomalo zaveden nacionalnim nabojem, sada sigurno ne. Mislim da ću glas dati Čačiću.


Glasao sam za HDZ na prošlim izborima i sam pomalo zaveden nacionalnim nabojem, sada sigurno ne. Mislim da ću glas dati Čačiću.

U tome se slažemo, ja sam uostalom i pasivni član HNS-a.
Razlikujemo se što sam ja uvjeren da bi HDZ i HNS imali puno bolje ekonomske rezultate nego SDP.
Vaše se mišljenje poklapa sa političkim stavom predsjednice HNS-a a moje je hereza za nju.
Naravno da je HDZ pun nekompetentnih i gramzivih muljatora ali je Sanaderova orjentacija dobra.
Orjentacija druga Ljube je loša.
Bumo vidli…

[color=black][/color]

vidite, kolega ledo, kod mene je sasvim obratno. ja sam na svim izborima od višestranačja glasao za hns, pa i 2003., iako je to bio glas račanovoj vladi a bio sam jako razočaran stagniranjem za vrijeme račana. ali nije mi tada padalo na pamet ni u snu da glasam za hdz, baš zbog njihovog “nacionalnog zanosa”. a sada ću izgleda baš za hdz. oni su se okrenuli, a s jurčićem se pokazalo da sdp zapravo nije samo bio mlak pa zato nije uspio ukinuti državnu dominaciju u ekonomiji naslijeđenu iz socijalizam i od tuđmana nego da je zapravo tu dominaciju i htio i da je čak vrlo energičan kad je treba vratiti nakon par godina liberaliziranja. tužno je što će u tome uz njih izgleda stajati i hns.

na žalost nije to samo predizborna retorika. pa evo jurčić zaista želi smanjiti rast na burzi jer kaže da je zdrav rast 7-8% godišnje jer je ionako sav drugi rast osim onoga u tvornicama za njega fantazma. a ako u hrvatskoj burza bude rasla 7-8%, to može samo značiti da nam je razvoj otišao u jurčić. možda vremenom shvati, možda poslije prvih neuspjeha zaplače čačiću na ramenu i kaže “daj sad ti”, ali trgaično ej da opet svi moramo plaćati cijenu toga da država služi kao nečija prćija, poligon na kojemu će se neki tip upoznavati s realnostima života.

tužno je što će u tome uz njih izgleda stajati i hns.

Radikalnih zaokreta biti neće, dovoljno je pogledati prvih 10 dioničara brin-r-a (Čačić na 9. mjestu ) da čovjek shvati da HNS ima jasan stav glede toga. Po meni je glas za HDZ glas za licemjerje prve klase. Osobno im NIKADA neću oprostiti Gotovinu, a opet u mojim razmišljanjima prevladavaju gospodarske teme pa neću glasati za HSP. A to što će HNS sa SDP-om, u HDZ-u ima više komunjara.


Osobno im NIKADA neću oprostiti Gotovinu, a opet u mojim razmišljanjima prevladavaju gospodarske teme pa neću glasati za HSP. A to što će HNS sa SDP-om, u HDZ-u ima više komunjara.

da, sada je jasno zašto želite jurčiča za premijera, pogotovo to s gotovinom. vi ste primjer za bančevu tezu o preuropskom hdz-u i izolacionističkom okupljalištu oko jurčića. ali ne vidim da u svemu tome zaista uzimate u obzir gospodarske razloge, kako tvrdite, jer ste ih “uzeli u obzir” samo utoliko što ste odlučili da ih nećete uzeti u obzir jer ste odlučili pretpostaviti da “sve to o ekonomiji jurčić ionako govori bez veze”. i kako je napisao kolega simpson, takav način razmišljanja među biračima mogao bi se pokazati pogubnim za hrvatsku.


Čačić bi tu bio najjača karika što se tiče gospodarstva, a on sigurno neće rezati granu na kojoj sjedi. Mislim da ću glas dati Čačiću.


HDZ je pun nekompetentnih i gramzivih muljatora, ali je Sanaderova orijentacija dobra. Orijentacija druga Ljube je loša.

Što Sanaderu vrijedi dobra orijentacija kada ju provode ili nekompetentni ili korumpirani ili bahati Homo Balkanikus Primitivus-i. Kao što je šerif. Ja sam se nekada vodio njihovom dobrom orijentacijom. Da Sanader drži do orijentacije, već bi smijenio mnogo svojih ljudi. Šerifa, na primjer. Ljubo se mora u mnogo toga korigirati. Zato, Čačić. Nadam se da će uspjeti zauzdati neke Ljubine planove… Ali za to mora imati 20 zastupnika…

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.


Zato, Čačić. Nadam se da će uspjeti zauzdati neke Ljubine planove… Ali za to mora imati 20 zastupnika…

ako se ne varam, čačić je jednom prilikom nedavno izjavio da ako ne bude premijer vjerojatno neće biti ni u vladi. da uvijek može igrati i tenis a ne gnjaviti se politikom. i taj stav meni je sasvim shvatljiv i dosljedan, pa neće sad poslije 20 godina u politici valjda biti dadilja premijeru diletantu koji je došao niotkuda s avanturističkim idejama.

New Report

Close