FNVC (Finvest Corp d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FNVC (Finvest Corp d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ostali isto mogu dobiti samo trebaju otići odvjetniku za trgovačko pravo ali ako ih je bilo samo 8 na skupštini sumnjam da su voljni

E pa Đuro ima tešku ruku.

MiroBaricevic
Kak sad možemo prodati udjele – ako nismo bili na skupštini, a tako si branio suprotan stav, što se promijenilo u međuvremenu?
Mislim i sad i tad se pozivaš na odvjetnike ….

promijenilo se zbog izjava M.Filipovića koji su dokazi zašto se podjela radila npr. fnvc rijeka je osnovana za kćerku a to pravno uvelike mijenja stvari ako poznajete Zakon. Sad Vam se pruža prilika prodati sve dionice koje imate po fer cijeni, mislim koje trenutno imate.

E pa Đuro ima tešku ruku.

Malo pojasni!!! Da li DOBIVAMO 260 kn ( recimo 100 dionica ) za Rijeku+Njivice – OSTAJE NAM SAMO CISTI FNVEST???? isto 100 dionica!

sto s onima koji danas kupe??

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

možete i tako ali možete iprodati sve dionice fnvc koje ste imali prije skupštine, jedino morate izabrati jedno od ta dva rješenja. recimo ili 260 + dionica fnvc-a ili recimo cca 500 za cijelu dionicu.

E pa Đuro ima tešku ruku.


možete i tako ali možete iprodati sve dionice fnvc koje ste imali prije skupštine, jedino morate izabrati jedno od ta dva rješenja. recimo ili 260 + dionica fnvc-a ili recimo cca 500 za cijelu dionicu.

Nemam informaciju da je išla isplata, može li netko potvrditi da je dobio novac?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Ček malo:
– prvo pravičnu naknadu ( nominalu sigurno) mogu dobiti samo oni koji su na Skupštini bili protiv
– sada zbog izjave vlasnika ( gdje je?) da je Rijeka osnovana za kćer – proizlazi da mogu isto tražiti i oni koji nisu bili na Skupštini – zašto?
– plus na sve to ložiš kao da oni koji su bili na skupštini “navodno” će dobiti 260 kn za Rijeku i Njivice + ostaju im dionice finvesta
– i za kraj: ne samo da će dobiti 260kn , već se sada može dobiti cijelih 500 kn!!?? tko može dobiti – jer su se neke stvari promijenile, samo nisi naveo koje i zašto su one bitne. U kojem se kontekstu pojavljuje ovih 500 kn?

Probaj dati jasan odgovor, ili ne možeš ili ne želiš – ili ti je upravo cilj ovako nabacivati informacije ……

Ako moze objasnjenje od Baricevica za NJivice i Rijeku samo ako angaziramo odvjetnika, odnosno uz Finvest po 500 KN,dali to znaci kada angaziramo odvjetnika za udjele da ce nas pitat i za Finvest dionice i dati cjelokupnu ponudu.Da li moze bez odvjetnika.


Ček malo:
– prvo pravičnu naknadu ( nominalu sigurno) mogu dobiti samo oni koji su na Skupštini bili protiv ( NETOČNO, ne radi se o prvičnoj naknadi nego pimjernoj otpremnini koja nema veze sa nominalom već sa fer cijenom ) ZTD )
– sada zbog izjave vlasnika ( gdje je?) da je Rijeka osnovana za kćer – proizlazi da mogu isto tražiti i oni koji nisu bili na Skupštini – zašto?
( izjavu možete pronaći u više javnih glasila a zašto možete tražiti odogovor leži u ZTD i Zakonu o obvezim odnosima kao i sudskoj praksi, a zašto ako ćemo vrlo jednostavno jer Vas je ZA…. da ne objašnjavam dalje radio je protiv Vas kao dioničara e sad da nije ima velika usta i jezičinu ne bi mogli tražiti ništa, ali odvjetnik će Vam jednostavno objasni zašto )
– plus na sve to ložiš kao da oni koji su bili na skupštini "navodno" će dobiti 260 kn za Rijeku i Njivice + ostaju im dionice finvesta ( ništa ja ne ložim jer je to prošlo svršeno vrijeme i sve je točno tako ali ne znam zašto Vas koji niste bili na skupštini zanima jer ovo što je napisano je točno do zadnjeg slova i vrlo jednostavno prema Zakonu )
– i za kraj: ne samo da će dobiti 260kn , već se sada može dobiti cijelih 500 kn!!?? tko može dobiti – jer su se neke stvari promijenile, samo nisi naveo koje i zašto su one bitne. U kojem se kontekstu pojavljuje ovih 500 kn?
( ovih proizvoljnih 500 kuna ne mogu dobiti samo oni koji su već dobili ili će dobiti 260 kuna jer oni svoja prava ostvaruju na drugi način sukladno Zakonu već oni koji nisu bili na skupštini zbog čitavog niza razloga i članaka Zakona koji ne bi bio na njihovoj strani da većinski vlasnik koji se raspričao o razlozima odvajanja i time učinio uslugu dioničarima ali valjda svaki ego ima cijenu pa tako i njegov, )

Probaj dati jasan odgovor, ili ne možeš ili ne želiš – ili ti je upravo cilj ovako nabacivati informacije ……

GORE SU ODGOVORI NA POST KOLEGICE ! UNUTAR NJEZINOG POSTA
Nadam se da sam bio dovoljno jasan ako nisam potražite pravni savjet, neznam zašto još niste naročito poslije serijala članaka: Marijan Filipović narodni heroj.
Najbolja mi je ona rečenica iz dnevnika 3 citiram:
Voditelj: Gdine Filipoviću vi ste darovali tvornicu radnicima ?
Filipović: Da to je točno, ja sam svu imovinu ostavio svojoj zakladi.
Onda na burzi obavijest da NIŠTA NIJE OSTAVLJENO NIKOME VEĆ JE ČOVJEK IZMJENIO OPORUKU KO ŠTO NAPRAVI 1000 LJUDI DNEVNO.

Užas što sve ljudi mogu probaviti i koliko LAGATI.

E pa Đuro ima tešku ruku.

Besplatna reklama je najbolja reklama. 95% Hrvata je nasjelo na njegov štos [emo_palacg]

Baš me zanima koliko će dioničara koji imaju po 20, 30 ili 50 komada FNVC tražiti savjet odvjetnika ili ga angažirati da ih zastupa…pa onda ukoliko i dođe do te ponude od strane društva od 500 kn/dionici, koliko će od toga uzeti odvjetnički ured! A to dioničarima pripada i bez odvjetnika…smiješno…isto kao što je smiješno da se obeštete samo oni koji su bili prisutni na skupštini i koji su glasali protiv….

Tkome sada UOPĆE UPUTITI ZAHTJEV za isplatu UDJELA????
Hotelima Njivice i Rijeku( auto )
TKO ZNA ADRESE!!!!!!?????
ČINI MI SE da je najbolje napisati DOPIS ( i Njivicama i Rijeci i FNVESTU pa vidjeti ŠTO ĆE ODGOVORITI )
AKO JE JEDNO PRIČANO NA SKUPŠTINI A ONDA DRUGO U JAVNOSTI – TO JE ČISTA MANIPULACIJA, OBNANA i GOVORENJE NEISTINE čime su dioničari dovedeni u ZABLUDU!!!
To bi spadalo pod KRIVIČNO DJELO!!!!

Kao prvo kolega nemate Vi što pisati dopise Njivicama i FNVC Rijeci već isključivo FNVC-u čiji ste dioničar jer ako pišete Njivicama i Krku značilo bi priznavanje statusa udjelničara. Sve što je objavljeno kao službeni intervju može se korisiti kao dokaz na Sudu. Slažem se s Vama da je riječ o manipulaciji i zabludi također o govorenju neistine dakle mogli bismo definirati isto pod prijevaru što spada u domenu kaznenog djela i nesavjenog poslovanja tvrtke odnosno njezinih tijela.
U ovakovom slučaju Sud bi donio odluku ( Trgovačku Sud u Rijeci je nadležan za isto ) da većinski vlasnik ili FNVC d.d. mora otkupiti sve Vaše dionice po fer cijeni neovisno kad ste ih kupili mogli ste i poslije skupštine, možete i danas jer je riječ o kršenju Zakona o obveznim odnosima i Zakonu o tržištu kapitala. Bez obzira na sve članke Zakona nije moguće bez sankcija provoditi podjelu s NAMJEROM namirivanja povezanih osoba u ovom slučaju kćerke jer to nikako ne može biti u interesu svih dioničara već samo jednog.
Moj savjet Vam je izbor odvjetnika i nagodba jer bi na sudu većinski vlasnik ili FNVC svakako izgubli puno više a o negativnoj reklami da ne govorimo i pregovori s ili većinskim vlasnikom ili FNVC-dd o isplati,
Manje više za relativno sitni novac riječ o postupku koji košta svekupno cca 5.000-10.000 kuna zasiguno ćete dobitisvoj novac jer je financijsku konstrukciju lako riješti ( i većinski vlasnik i FNVC – rezerva za vlastite dionice )
Vaše je samo posjetiti odvjetnika za trgovačko pravo i izgubiti malo vremena naravno što Vas je više time je i isplata izglednija i brža.

E pa Đuro ima tešku ruku.


Kao prvo kolega nemate Vi što pisati dopise Njivicama i FNVC Rijeci već isključivo FNVC-u čiji ste dioničar jer ako pišete Njivicama i Krku značilo bi priznavanje statusa udjelničara. Sve što je objavljeno kao službeni intervju može se korisiti kao dokaz na Sudu. Slažem se s Vama da je riječ o manipulaciji i zabludi također o govorenju neistine dakle mogli bismo definirati isto pod prijevaru što spada u domenu kaznenog djela i nesavjenog poslovanja tvrtke odnosno njezinih tijela.
U ovakovom slučaju Sud bi donio odluku ( Trgovačku Sud u Rijeci je nadležan za isto ) da većinski vlasnik ili FNVC d.d. mora otkupiti sve Vaše dionice po fer cijeni neovisno kad ste ih kupili mogli ste i poslije skupštine, možete i danas jer je riječ o kršenju Zakona o obveznim odnosima i Zakonu o tržištu kapitala. Bez obzira na sve članke Zakona nije moguće bez sankcija provoditi podjelu s NAMJEROM namirivanja povezanih osoba u ovom slučaju kćerke jer to nikako ne može biti u interesu svih dioničara već samo jednog.
Moj savjet Vam je izbor odvjetnika i nagodba jer bi na sudu većinski vlasnik ili FNVC svakako izgubli puno više a o negativnoj reklami da ne govorimo i pregovori s ili većinskim vlasnikom ili FNVC-dd o isplati,
Manje više za relativno sitni novac riječ o postupku koji košta svekupno cca 5.000-10.000 kuna zasiguno ćete dobitisvoj novac jer je financijsku konstrukciju lako riješti ( i većinski vlasnik i FNVC – rezerva za vlastite dionice )
Vaše je samo posjetiti odvjetnika za trgovačko pravo i izgubiti malo vremena naravno što Vas je više time je i isplata izglednija i brža.

Puno HVALA!!!!
Tako sam i sam nekako pretpostavio ali DRAGO MI JE DA SMO NA ISTOJ VALNOJ DUŽINI!!!! Inače smatram da bi nekakva FER cijea bila BV – imovina!!!! Malo ću se RASPITATI ( kod odvjetnika ) i NAJVJEROJATNIJE POSLATI DOPIS FINVESTU – da vidim njihovo OČITOVANJE!!!
Ako ima zainteresiranih MOGLI BI POSLIJE SKUPA NASTUPITI!!
SVAKO DOBRO U NOVOJ GODINI SVIM ULAGAČIMA – dobre procjene i prosudbe ( i da malo OPLODIMO DOGODINE ovu našu CRKAVICU!! )

New Report

Close