DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nema ovo veze ni s poslovanjem ni štrajkom… netko s viskom ne svojih dionica silom silom stisce a ovaj štrajk mu je samo dobra podloga… al opcenito se po cijeloj građevini jaši

Ok, koji argument bi bio za to što tvrdiš?

Ni danas nije postignut dogovor, idemo dalje…..


vrli fond menadjercic manipulira i stisce prosipa s tudjim dionicama a docekuje s svojim, on i njegov brat i.. ostala rodbina.

A gdje je u svemu HANFA, ako je tako?


Bome su radnici zajedno sa sindikatom hrabri ako ne i nešto više od toga da nakon tjedan dana štrajka ipak malo ne olabave svoje zahtjeve jer proizvodnja trpi sa neradom. Šta je radnicima baš sve jedno koliko dugo će štrajk trajati pa i po cijenu da nakon završetka štrajka dobe otkaz?

Pa ok, nisi radio tjedan dana, plaća 25% manje i ok, nek strajkaju i dalje


Odlučili smo se za štrajk jer ističe kolektivni ugovor 31.3. a nakon toga nam žele smanjiti plaće. Mi smo se svega već odrekli u tri navrata i svaki put su radnici fasovali zbog loših poteza različitih uprava iako nikad nismo bili krivi. Zadnje tri godine su bile stvarno jake, a nama lažu da se nema novaca. Zašto očekujete od radnika da se odrekne svog dijela kolača.
Najbolje da ćemo pristati na smanjenje plaća da bi vama rasle dionice ili da bi si direktori dijelili bonuse . Kako da ne

Čekaj kako mislis dionicarima, pa sta vi kao djelatnici ne vjerujete u svoju kompaniju u kojoj radite? I nemate dionice te kompanije?

Iako stvarno ako je placa 4k? Ja nezanm sta se i radi, nađeš bolji posao ako imas obrazovanje i znanje

Jeftinije bi bilo uvesti menađere i kompletnu upravu iz istoćnih zemalja, mozda bi radnici bili zadovoljniji i sigurno bi radili za visu plaću od 7. 000,00 Kn.
Nasi su totalno nesposobni, ali tako je svagdje u hrvatskoj, jer su podobni, a ne sposobni i imaju mahom kupljene diplome ili su studirali 20 godina.

@bugs
Rijetki (čitaj direktori, poslovođe i šefovi) su ti koji imaju dionice od firme, to kada se pisalo prije desetak godina pisali su ovi što su znali da će platiti samo učešće a, dividenda je poslije otplaćivala dionice.
Da, posao za 4000 kuna se da naći i zato štrajk i traje, jer su doveli radnike u situaciju da više nemamo što izgubiti, jedino tko može izgubiti su šefovi i direktori.
Kao što sam prije i pisao nije rješenje da se ljudi mijenjaju kao na kolodvoru jer nije dobro za posao. Ima ljudi koji čekaju da im daju otkaz i da izvuku otpremninu i zato i štrajkaju jer im je sad svejedno


Šta vi kao djelatnici ne vjerujete u svoju kompaniju u kojoj radite? I nemate dionice te kompanije?

Tako je. Kupnjom dionica kompanije u kojoj rade – i za koju radnici kažu da je zadnje 3 godine dobro zarađivala – radnici bi se mogli na neki način “obraniti” i dugoročno (posredno) zaraditi. Teoretski bi se mogli udružiti u udrugu dioničara i tvoriti blok koji bi pak jednog dana te u određenim okolnostima mogao predstavljati čimbenik (su)odlučivanja.



Šta vi kao djelatnici ne vjerujete u svoju kompaniju u kojoj radite? I nemate dionice te kompanije?

Tako je. Kupnjom dionica kompanije u kojoj rade – i za koju radnici kažu da je zadnje 3 godine dobro zarađivala – radnici bi se mogli na neki način "obraniti" i dugoročno (posredno) zaraditi. Teoretski bi se mogli udružiti u udrugu dioničara i tvoriti blok koji bi pak jednog dana te u određenim okolnostima mogao predstavljati čimbenik (su)odlučivanja.
[/quote]

Pa meni je to tako nekako normalno, da imam malo % portfelja dionice u kojoj radim, ako je dobra vise, ako ne onda manje, ako moji sefovi i vlasnici dinica zarađuju na temlju mog rada, super i ja zaradujem usput malo sa njima,, ali to je HR i gledanje na trziste kapitala.

Šta nije sasvim normalno da ako imam dionice valamara, da ako idem na GO da cu ici u hotel, kamp… od valamara jer time sebi radim super,,,,,
ako imam dionice podravke da cu kupovati proizvode od podravke jer time punim posredno svoj portfelj, i tako redom ako se proizvodi mogu kupovati u maloprodaji…
Da svi imaju malo soli u glavi tako se radi. Naravno, opet uz diverzifikaciju, necu stalno uzimati te proizvode, ali ako je biranje, zna se sta se bira.

Valjda nam i je tako u HR jer uvjek pljujemo kako drugi poberu lovu a mi smo ti koji im damo, hbga

Iako mi je i dalje cudno da imaju placu samo 4k, ja bi dao otkaz, to je placa za osobe bez skole, mozda priucene radnike, cak ni to, al to odreduje dalje trziste za koliko je netko spreman raditi…. iako opet kad gledas koliko imaju ucitelji u osnovnoj skoli koji imaju fakultet zavrsen, hm,, i isto placa raste po godinama staža a ne po kvaliteti rada, znači bitno je samo upasti u sustav, dalje samo vrijeme radi za tebe,

hbga svima bi trebale place bit x2 ali kad imamo politicare koji su jako sposobni omoguciti i postaviti takve uvjete da se gospodarstvo rasplamsa i raspali, kao da zelis zapaliti vatru , a stalno drva zaljevaš vodom….. porezima, davanjiima, doprinosima, parafiskalnim nametima, uhljebarinama… nesigurnim zakonima, sudstvom koje je komedija.

ako se ja dobro sjećam i radnici dalekovoda su imali nekakve esop dionice. sad koliko ih je prodalo, koliko ih je dalo otkaz i td. i td. sve to uprava može saznati. sve u svemu mislim da to konsolidatora ne brine ni malo. za 150mkn je dobio firmu na pladnju. rok za dogovor je još 10 dana. očekujem da će se u petak svi umoriti i dogovoriti. ipak vikend, ovo ono, žena nervozna i td….

who dares, wins

Kad bi uprava i radnici jedan dio plaće obvezatno dobivali kroz dionice, onda nikom ne bi palo na pamet da strajk traje tako dugo.


Kupnjom dionica kompanije u kojoj rade – i za koju radnici kažu da je zadnje 3 godine dobro zarađivala – radnici bi se mogli na neki način "obraniti" i dugoročno (posredno) zaraditi.

kao prvo, za tako nešto treba imati veliku plaću u toj istoj firmi da bi imao višak kapitala koji možeš (ako želiš) investirati u dionice. međutim, tko normalan bi to radio kad svi znamo kako su opljačkani postojeći dioničari dalekovoda kad im je vrijednost dionice mutnim radnjama srozana sa preko 700 kn na sadašnje razineod 15-ak kuna, a u firmu je preko noći ušao čudan kapital i neki novi čudni vlasnici. kome bi to trebalo uliti povjerenje da ulaže teško zarađen novac u dionice dalekovoda i opet riskira gubitak svega?

Samo neka štrajkaju ja ih podržavam u njihovoj borbi👍


@bugs
Rijetki (čitaj direktori, poslovođe i šefovi) su ti koji imaju dionice od firme, to kada se pisalo prije desetak godina pisali su ovi što su znali da će platiti samo učešće a, dividenda je poslije otplaćivala dionice.
Da, posao za 4000 kuna se da naći i zato štrajk i traje, jer su doveli radnike u situaciju da više nemamo što izgubiti, jedino tko može izgubiti su šefovi i direktori.
Kao što sam prije i pisao nije rješenje da se ljudi mijenjaju kao na kolodvoru jer nije dobro za posao. Ima ljudi koji čekaju da im daju otkaz i da izvuku otpremninu i zato i štrajkaju jer im je sad svejedno

Upravo radi takvih radnika i podrzavam upravu u smanjivanju place, jer ima ekipe koju, kako sami kazete, boli briga i svejedno im je. Rade minimalno koliko moraju, placa ide, a ako se dobije otkaz – tu je kolektivni koji im nudi izdasnu otpremninu. Budu dobili otkaz i otpremninu, ali nakon isteka kolektivnog onu zakonsku, a ne kako je dogovoreno u kolektivnom.


Kad bi uprava i radnici jedan dio plaće obvezatno dobivali kroz dionice, onda nikom ne bi palo na pamet da strajk traje tako dugo.

mislim da je to protuzakonito. sutra bi nekome moglo pasti na pamet da im plaću isplaćuju u brokvama.

who dares, wins

New Report

Close