DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dioki je i sada firma odlična – no u problemima likvidnosti.
Odlična – ima pokriće u IMOVINI ima pokriće u RAZVOJU ima pokriće u SPECIFIČNOJ PROIZVODNJI.

Due diligence će pokazati upravo te prednosti Diokija u odnosu na ostale kompanije.
Kolika je vrijednost imovine – to je ključno pitanje.
http://www.revizija.hr/izvjesca/2007/revizije-pretvorbe-i-privatizacije/573-polimeri-zagreb.pdf
Dakle imamo ogromnu imovinu koja u bilanci nije valorizirana – imamo neoperativnu i imovinu raspoloživu za prodaju – ja stvarno ne znam na koji način HEP i još neki donose poslovne odluke no ova mi se čini politička.
Kako blokirati poduzeće koje ima oko 4 milijarde kuna imovine – to je moja procjena a bazira se na izvješću Revizije i bilancama Diokija i Dine. Samo u zadnjem izvješću Dine za 2010. navodi se činjenica da je u 100% funkciji imovina vrijedna 930 milijuna kuna a koja nije u bilanci jer je amortizirana- pogledajna stranici Fine RGFI za 2010. registracija je besplatna.


@Obi
čni
Odakle ti info o cijenama električne energije – nemaš ih ne radiš usporedbe………
http://www.eex.com/en/Download/Market%20Data/Power%20Spot%20Market%20-%20EPEX%20Spot

Imaš KWK-Index (Germany) bazu podataka pa ti meni reci kada je to Dioki imao fer cijenu električne energije u odnosu na konkurente u EU? A ovaj index je mjerilo za CHP postrojenja – bez hidroelektrana!
Tako je slično i s plinom.
Dioki ako ne žele da zatvori Žitnjak treba imati cijenu električne energije kakve imaju slične kompanije u Europi.
A definitivno – te cijene su puno niže.

Mene interesira gdje je povrat PDV-a iz rujna? Čekamo neki 22. u ovom mjesecu a što je bilo s prethodnim mjesecom kada zbog blokade računa plaća nije mogla biti isplaćena ljudima? Kako bilo, ovakvo s(t/r)anje hvala Bogu ne može potrajati unedogled. Što je veliki gazda čekao, osim što je kupovao vrijeme za osobni interes i doveo firmu na koljena? Da ima imalo morala, postojeća uprava morala bi staviti svoje mandate na raspolaganje. Terra Nova je slamka spasa, no na drugoj strani te slamke je teret golemih razmjera. Što će radnicima Dioki-ja dionice? Zamislite, feudalac R.J. podijeliti će velikodušno svoje dugove radnicima? Kao da nam nisu dovoljno dužni, najmanje dvije plaće i povrat duga iz 2010.

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Ti si već napravio Due diligence – svaka čast na brzini ali mišljenja sam da je to iznad tvojih mogućnosti pa bi shodno tome trebalo i zauzimati stavove glede vrijednosti Diokija.
Imaš bilance, nalaze Revizije…..to su temelji za procjenu kompanije.
A ja ti samo tvrdim da je imovina Diokija podcjenjena minimalno 50%.
To će i dubinsko snimanje pokazati – ako već nije napravljeno od strane Uprave pa se samo prezentira potencijalnom kupcu.

Možda bi bilo interesantnije prodiskutirati kako će se sve izglednije spajanje s MFC obaviti.
Do sada su to radili izdavanjem vlastitih dionica i zamjenom, pa bi bilo to interesantno


Mene interesira gdje je povrat PDV-a iz rujna? Čekamo neki 22. u ovom mjesecu a što je bilo s prethodnim mjesecom kada zbog blokade računa plaća nije mogla biti isplaćena ljudima? Kako bilo, ovakvo s(t/r)anje hvala Bogu ne može potrajati unedogled. Što je veliki gazda čekao, osim što je kupovao vrijeme za osobni interes i doveo firmu na koljena? Da ima imalo morala, postojeća uprava morala bi staviti svoje mandate na raspolaganje. Terra Nova je slamka spasa, no na drugoj strani te slamke je teret golemih razmjera. Što će radnicima Dioki-ja dionice? Zamislite, feudalac R.J. podijeliti će velikodušno svoje dugove radnicima? Kao da nam nisu dovoljno dužni, najmanje dvije plaće i povrat duga iz 2010.

mislim da se RJ svim silama bori da tako nebude , to mu je zadnja opcija da ih djeli ali nastoji pronači drugi način da njemu ostane što više dionica jel da baš niš ne valjaju več bi ih davnih dana uvaljal radnicima, a ako ih i dobiju radnici moglo bi se desiti belje od prije godinu dana , slična situacija oboje uložili puno dužni ko grčka i čeka se povrat na te investicije, ja nemam ništa protiv takvog scenarija

pepe7


Dioki je i sada firma odlična – no u problemima likvidnosti.
Odlična – ima pokriće u IMOVINI ima pokriće u RAZVOJU ima pokriće u SPECIFIČNOJ PROIZVODNJI.

To je neki tvoj Dioki. Ovaj čije udjele kupuješ kad kupiš dionicu DIOK-R-A nema proizvodnju, nema radnicima za plaću i zreo je za stečaj.

Kad se Dioki o kojemu vi govorite pojavi na Zagrebačkoj burzi, rado ću biti njegov dioničar.

Informacije radi, KI+DI = 1,84 MLRD, KO+DO=1,71 MLRD, od čega je imovina najvećim dijelom dugotrajna, a obveze kratkoročne… Kapital 970 MIL, preneseni gubitak + ovogodišnji 947,5 MIL, dakle do kraja godine to će biti i puno više… Ova firma računovodstveno je zrela za stečaj, ali stoji činjenica da tvrtka ima opremu, visoko-specijaliziranu proizvodnju, know-how, visoko kvalitetne ljude…. Firma u tom smislu ima potencijala i ako je kupi netko sposoban, go for it!!!!

Ipak, tvrtka je već 2008 provela smanjenje kapitala sa 2,02 MLR na današnjih 970 MIL, i to zbog gubitaka od 979 MIL kn. Od tada isto posluje na razini prosječno 85 MIL kn gubitaka… Za interese države, radnika i lokalne zajednice, bio bi interes da Ježić što prije napusti ovu firmu koju očito nezna voditi…

Neki možda i neznaju da je kupnjom Novog Lista, doveo i tu firmu na rub propasti. Tiraža je smanjena sa cca 50 tisuća na sadašnjih eventualno 30 tisuća. Firma posluje s gubicima što nije ni za vrijeme rata, a svaki mjesec se jedva skupi za plaće… U cijeloj toj situaciji uspio je isplatiti kredit od 17 milijuna kuna DIOKI-u, zbog kojeg sada sam NOVI LIST grca u problemima…. Ali neka nama Ježića za ZSE špekulante… 😉

Dakle, spasom DIOKI-a, spasit će i NOVI LIST d.d.

Ovo se zove postrojenje.

Dow Chemical Co. and the Saudi Arabian Oil Co. said Saturday that they signed an agreement that advances their plan to build one of the world’s biggest chemical plants in Saudi Arabia. The $20 billion complex is expected to begin production in 2015

http://finance.yahoo.com/news/Dow-Saudi-oil-company-sign-apf-2082591865.html?x=0

Interesantni su mi omjeri. Samo DINA u Omišlju sada ima kapaictet cca 10% ovog planiranog postrojenja!
Koliko bi to onda koštalo da se izgradi ponovno jedna DINA? Pa koliko onda sadašnja DINA stvarno vrijedi?

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

a valjda 10 milijardi kuna..


Ovo se zove postrojenje.

Dow Chemical Co. and the Saudi Arabian Oil Co. said Saturday that they signed an agreement that advances their plan to build one of the world’s biggest chemical plants in Saudi Arabia. The $20 billion complex is expected to begin production in 2015

http://finance.yahoo.com/news/Dow-Saudi-oil-company-sign-apf-2082591865.html?x=0

Interesantni su mi omjeri. Samo DINA u Omišlju sada ima kapaictet cca 10% ovog planiranog postrojenja!
Koliko bi to onda koštalo da se izgradi ponovno jedna DINA? Pa koliko onda sadašnja DINA stvarno vrijedi?


… ovo je rezervna opcija za dioki-ve stručnjake…

DAJ PET !!!

"The Sadara project and related investments are expected to produce thousands of new jobs, they said."

"Dow and Saudi Aramco, which is owned by the kingdom’s government"

Hm, dvije vazne stvari a to je da je Dow nekada i ovdje ulagao dok su imali poduzetnicku klimu ( u ona mracna vremena, kada je drzava upravljala oki-em), a s druge strane, nema zime za radnike dioki-a jer ako se odluce na 3-5 godina zivota u saudijskoj arabiji, vratit ce se u hrvatsku dovoljno bogati da odu u mirovinu. sigurno je placa 150ak-250ak tisuca rial-a, to je 30ak-50ak tis eura godisnje…5 godina..hm nije bas za mirovinu, ali mozda se moze dobiti i smjestaj, gorivo jeftino, nema poreza na placu itd…saudijci sigurno nece crnciti u svojoj zemlji bas kao ni libijci (1,5 milijun stranca radilo u libiji, a zemlja ima 6 milijuna :-)) sto se to dogodilo dolje? Hm, navodnjavanje sahare, africki dinar, naplata duga…eh osilio se pukovnik pa su ga morali smjeniti. koliko ono ima zaposlenih u RH?


Mene interesira gdje je povrat PDV-a iz rujna? Čekamo neki 22. u ovom mjesecu a što je bilo s prethodnim mjesecom kada zbog blokade računa plaća nije mogla biti isplaćena ljudima? Kako bilo, ovakvo s(t/r)anje hvala Bogu ne može potrajati unedogled. Što je veliki gazda čekao, osim što je kupovao vrijeme za osobni interes i doveo firmu na koljena? Da ima imalo morala, postojeća uprava morala bi staviti svoje mandate na raspolaganje. Terra Nova je slamka spasa, no na drugoj strani te slamke je teret golemih razmjera. Što će radnicima Dioki-ja dionice? Zamislite, feudalac R.J. podijeliti će velikodušno svoje dugove radnicima? Kao da nam nisu dovoljno dužni, najmanje dvije plaće i povrat duga iz 2010.

a da ukinemo pdv? hocemo na referendumu to izglasati, pa jesmo li demokracija?

nasao sam negdje na netu sto se tice firmi koje obavljaju istu djelatnost u svijetu, i mozemo se pohvaliti da je dioki najvrijedniji, prema njihovom izvjescu vrijedi 1,97 milijardi kuna,po podacima koje oni posjeduju odnosno papirima kojima oni imaju uvid(engleska ili americka stranica) druga po redu je iz poljske oko 550 milijuna kuna, e sada kad budu jos ispravno vrednovali imovinu koliko dioki zapravo vrijedi

ne mari za male stvari i ostat ce male


Ovo se zove postrojenje.

Dow Chemical Co. and the Saudi Arabian Oil Co. said Saturday that they signed an agreement that advances their plan to build one of the world’s biggest chemical plants in Saudi Arabia. The $20 billion complex is expected to begin production in 2015

http://finance.yahoo.com/news/Dow-Saudi-oil-company-sign-apf-2082591865.html?x=0

Interesantni su mi omjeri. Samo DINA u Omišlju sada ima kapaictet cca 10% ovog planiranog postrojenja!
Koliko bi to onda koštalo da se izgradi ponovno jedna DINA? Pa koliko onda sadašnja DINA stvarno vrijedi?

Dobar pristup – dapače odličan !
Evo i zašto.
Saudijci vide da naftno gospodarstvo polako izdiše – da plin preuzima primat i stoga idu prema proizvodima više vrijednosti a to je petrokemija.
A Dioki je u prilici da bude jedina plinska petrokemija u Europi – s LNG-om i pirolizom smo daleko ispred konkurencije.

Druga stvar na koju treba upozoriti da će gospoda i prije ni što išta počmu proizvoditi biti kratki za ni manje ni više nego za 20 milijardi dolara ili kako bi naši pametnjakovići rejKLi imati će 20 milijardi dolara gubitaka – za svaki dolar proizvodnje uložiti će 2 dolara u postrojenja.
Preneseno na Dioki s vinilnim lancem s kojim bi imali oko 3 – 3,5 milijardi kuna prihoda ispada da je kompanija vrijedna 6 – 7 milijardi kuna.
Dakle da se to radi s gole zemlje to bi toliko koštalo!!!!


@bgse

Pročitaj revizijska izvješća, pročitaj FY izvješća Diokija i Dine – gubitci do 2008 kada je izvršeno smanjenje temeljnog kapitala u najvećoj jeri su rezultat razlika uzmeđu knjigovodstvene i procjenje vrijednosti kompanija Polimeri i Kemikalije kao i naknadnih prekida poslovanja određenih tvornica kao npr VCM/EDC! Stoga se npr u zadnjem FY izvješću i spominje imovina od 930 milijuna kuna koja nije u bilanci ali je u funkciji!
Pogledaj bilance 2004.-2011. – neto investicije Diokija su iznosile oko 1 milijarde kuna!!!!
Novac nije proćerdan nego pametno uložen u budućnost jer sada se gleda šta kompanije nudi u budućnosti a ne što je bilo u prošlosti iako je i to lako objasniti velikim investicijskim zahvatima koji su u petrokemiji vrlo skupi i zahtjevni.

To će i Due diligence potvrditi!

Sva sreća pa nam vrijeme ide na ruku pa vani nije hladno 🙁


Pogledaj bilance 2004.-2011. – neto investicije Diokija su iznosile oko 1 milijarde kuna!!!!
Novac nije proćerdan nego pametno uložen u budućnost jer sada se gleda šta kompanije nudi u budućnosti a ne što je bilo u prošlosti iako je i to lako objasniti velikim investicijskim zahvatima koji su u petrokemiji vrlo skupi i zahtjevni.

To će i Due diligence potvrditi!

@Savo,
U ovoj situaciji tvrditi da je novac (1 milijarda kuna?!!) pametno uložena je van svake pameti, može se reći i pomalo bezobrazno.

Da niste i Vi kolega imali prstiće u katastrofalnim poslovnim odlukama bivših Uprava…??!
Treba li ih zaista amnestirati od odgovornosti???

Drastičnim probijanjem financijskih planova pojedinih investicija, terminskim kašnjenjima planiranih završetaka radova, isto tako "podrškom" Vlade RH (povećanjem cijena energenata), itd., dobili smo "svijetlu budućnost" koju imamo danas!


To će i Due diligence potvrditi!

Bio bih sretniji da tvrdite suprotno jer do sada uglavnom niste bili u pravu!

Sjetite se primjerice tvrdnji o već gotovom preuzimanju talijanskog Vinilsa i Porto Toressa!

Ipak nadajmo se da će sve biti u redu!!!

New Report

Close