DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Robert Ježić: bahat , arogantan, beskrupulozan i nepredvidljiv, iskreno vjerujem da je konačno stjeran u kut. Kakva mu je bilanca kroz minulo razdoblje?

Ježić nije ništa od toga što si naveo – upravo suprotno.
Čovjek je i 4,5 mjeseca u pritvoru proveo – čist ko suza pa se potvrđuje da je to bilo s ciljem da se zagospodari s Diokijem.
Njegova bilanca je vidljiiva iz prospekata i objava – Imovina kompanije je u periodu 2004. – 2010. povećana za oko 800 milijuna kuna – dodaj otpise, amortizaciju,troškove pojačanog održavanja ….cca 600 milijuna kuna u tom periodu – to je oko 1,4 milijarde kuna!

Za toliko se i dug povećao – dakle Ježić i Uprava su pošteno održavali i upravljali kompanijom – nije njihova krivnja drastičan rast cijena plina i struje u HR koji je također bio ciljan da bi se naštetilo kompaniji. Jer u HR netko je u odnosu s Inom i Elektroprivredom povlašten a netko nije.
Suprotno Zakonu o obveznim odnosima dva vjerovnika – INA i HEP u zadnjih godinu dana BLOKIRAJU račune nanoseći dodatne štete – iako dok se pregovara Zakon zabranjuje poduzimanje takvih radnji.

Uostalom – sutra zatražite objavu Programa restrukturiranja – MINGORP je objavio 23.09. da je Ježić dostavio potpisanu izjavu da je to prihvatio – a Zakon o obveznim odnosima kaže da se taj trenutak mora prihvatiti kao trenutak potpisivanja Programa restrukturiranja kojim se mjenja vlasnička struktura, a potom i organizacijska i financijska. Ništa lakše – dopis na ZSE i HANFA-u i čekajmo da vidimo šta je Ježić prihvatio.

Koliko KRVI oko bezvrijednog Diokija!!!!!!

A samo zato što će se do konca godine pokrenuti i LNG projekt a time od lokacije Krk učiniti REMEK DJELO petrokemijskog businessa!!!
http://www.energy-community.org/pls/portal/docs/1118190.PDF
http://www.energy-community.org/pls/portal/docs/1118194.PDF
http://www.energy-community.org/pls/portal/docs/1118177.PDF
Poslije Bleda slijedi Brussels!
http://ec.europa.eu/energy/gas_electricity/events/doc/20110929_programme.pdf
Nakon Brusselsa slijedi Krakow!
http://prezydencja.ure.gov.pl/portal/PR2/28/107/Competitive_and_Integrated_Market_as_a_Guarantee_of_Energy_Security__Conference.html

Glede strukture duga – Dioki nije dužan državi za doprinose i poreze iako je takav dug u HR narastao na oko 20 milijardi kuna.
Dugoročni krediti HAAB su 90% direkto iz Klagenfurta – dakle to je su dugoročni krediti Austrije koja je vlasnik HAAB-a!
Niti ENI se nije javio da ima nekih problema s potraživanjima iako je najveći dobavljač sirovina!

Dva minorna i nebitna dobavljača – da je država normalno uređena – blokiraju poslovanje!
Dakle Vlada koja imao itekakve obveze po Ustavu da štiti HR Zakone – da štiti HR kao socijalnu i pravednu državu – potiče svoje kompanije da čine suprotno Ustavu i Zakonu.
I to ide toliko daleko da se ne dopušta ni isplata plaća radnicima, ni sklapanje već ugovorenih poslova.

Iako ja mislim, obzirom da se ne javljaju radnici, račun odblokiran i da je plaća sjela!

SAVO šta je s tobom????

kažeš"- INA i HEP u zadnjih godinu dana BLOKIRAJU račune nanoseći dodatne štete"

tko je napravio silan dug prema Hepu i Ini,hoćeš točan iznos duga oba dvije lokacije,odnosno DIOKIJA I DINE,račun je blokiran,plaća nije sjela,zato nemoj lupetat,i nemoj branit mafijaša R.Ježića

uskoro ti bude puno jasnije

kolega sava,
treba u ovoj situaciji isključiti emocije i biti objektivan. Tvrtka je na rubu stečaja.
Dobro je ako se postigne dogovor sa većinskim vlasnikom i izbjegne stečaj.
Još je bolje ako se po nekoj kolio toliko fer cijeni napravi dokapitalizacija i pretvore potraživanja u kapital.
Mali dioničari, u koje spadam i ja će ovdje izbubiti. Zavisno tko je kada ulazio i kupovao gubici su od znatnih do ogromnih. Ovdje ne može nitko biti u plusu.
Pitanje je samo da li ćemo izgubiti sve (100%) ili će ova nagodba i nama malim dioničarima koliko toliko sačuvati neku vrijednost.
Ja se samo nadam da će se ovaj deal završiti što prije, ali po nekoj realnoj procjeni to će teško biti prije kraja godine. Ako se ide na dokapitalizaciju, mora se sazvati glavna skupština, a tu postoje određena pravila i zato to ne može biti brzo.
Što duže ova agonije traje to se vrijednost kompanije sve više urušava i naše šanse kao malih dioničara da sačuvamo kakvu takvu vrijednost su sve manje.

Nakon toga (kad se zatvori ovaj deal) mogla bi vrijednost polako ponovo početi rasti.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Oportunist je u pravu !
Sorry Savo ali ti pričaš kao si ili drogiran ili si ti Robi 🙂



Robert Ježić: bahat , arogantan, beskrupulozan i nepredvidljiv, iskreno vjerujem da je konačno stjeran u kut. Kakva mu je bilanca kroz minulo razdoblje?

Ježić nije ništa od toga što si naveo – upravo suprotno.
Čovjek je i 4,5 mjeseca u pritvoru proveo – čist ko suza pa se potvrđuje da je to bilo s ciljem da se zagospodari s Diokijem.

[/quote]

Gdje je onda problem, neka ode kod Popijača i potpiše ako mu je stalo do radnika. U biti zašto to već nije napravio ako se slaže sa svime?




Robert Ježić: bahat , arogantan, beskrupulozan i nepredvidljiv, iskreno vjerujem da je konačno stjeran u kut. Kakva mu je bilanca kroz minulo razdoblje?

Ježić nije ništa od toga što si naveo – upravo suprotno.
Čovjek je i 4,5 mjeseca u pritvoru proveo – čist ko suza pa se potvrđuje da je to bilo s ciljem da se zagospodari s Diokijem.

[/quote]

Gdje je onda problem, neka ode kod Popijača i potpiše ako mu je stalo do radnika. U biti zašto to već nije napravio ako se slaže sa svime?

[/quote]

Da danas svjetsko gospodarstvo počiva na face-to-face sastancima i potpisivanjima iste sekunde bi doživjelo krah! Zakon o obveznim odnosima kod nas ai u svijetu prilagođen je modernim tehnologijama, dakle Ugovor ili Sporazum se može potpisati a da se stranke nikada niti susretnu niti upoznaju.
Dakle – izjava od strane RJ i potvrda MINGORP-a da je izjava stigla znači da je Ugovor potpisan!

I pogledaj današnju naslovnicu VL-a i tekst na 2-3 stranici pa će ti sve biti JASNO!

– vještačenje iz Bavarske – BMW nije Ježićev nego HDZ-ov!
– vještačenje instituta Milan Vidmar – HEP je oštetio Dioki za 80 milijuna kuna!
– vještačenje neovisnog sudskog vještaka – JNAF je oštetio Dioki za 13 milijuna eura!

A ja Vam to stalno ponavljam – pretrpjelo smo ogromnu štetu poslujući s državnim monopolima!
Sjetite se šta sam govorio za HEP – sjetite se šta sam govorio za zemljište na Žitnjaku da su imali ponudu od 31 milijun eura!





Robert Ježić: bahat , arogantan, beskrupulozan i nepredvidljiv, iskreno vjerujem da je konačno stjeran u kut. Kakva mu je bilanca kroz minulo razdoblje?

Ježić nije ništa od toga što si naveo – upravo suprotno.
Čovjek je i 4,5 mjeseca u pritvoru proveo – čist ko suza pa se potvrđuje da je to bilo s ciljem da se zagospodari s Diokijem.

[/quote]

Gdje je onda problem, neka ode kod Popijača i potpiše ako mu je stalo do radnika. U biti zašto to već nije napravio ako se slaže sa svime?

[/quote]

Da danas svjetsko gospodarstvo počiva na face-to-face sastancima i potpisivanjima iste sekunde bi doživjelo krah! Zakon o obveznim odnosima kod nas ai u svijetu prilagođen je modernim tehnologijama, dakle Ugovor ili Sporazum se može potpisati a da se stranke nikada niti susretnu niti upoznaju.
Dakle – izjava od strane RJ i potvrda MINGORP-a da je izjava stigla znači da je Ugovor potpisan!
[/quote]

Ako je to tako zašto onda radnici nisu dobili plaće, zašto je u pogonima tišina gora nego u grobu?

I na kraju tko će, odnosno dali će itko ikada odgovarati pa makar i samo moralno za cijelu ovu situaciju?





Robert Ježić: bahat , arogantan, beskrupulozan i nepredvidljiv, iskreno vjerujem da je konačno stjeran u kut. Kakva mu je bilanca kroz minulo razdoblje?

Ježić nije ništa od toga što si naveo – upravo suprotno.
Čovjek je i 4,5 mjeseca u pritvoru proveo – čist ko suza pa se potvrđuje da je to bilo s ciljem da se zagospodari s Diokijem.

[/quote]

Gdje je onda problem, neka ode kod Popijača i potpiše ako mu je stalo do radnika. U biti zašto to već nije napravio ako se slaže sa svime?

[/quote]

Da danas svjetsko gospodarstvo počiva na face-to-face sastancima i potpisivanjima iste sekunde bi doživjelo krah! Zakon o obveznim odnosima kod nas ai u svijetu prilagođen je modernim tehnologijama, dakle Ugovor ili Sporazum se može potpisati a da se stranke nikada niti susretnu niti upoznaju.
Dakle – izjava od strane RJ i potvrda MINGORP-a da je izjava stigla znači da je Ugovor potpisan!

I pogledaj današnju naslovnicu VL-a i tekst na 2-3 stranici pa će ti sve biti JASNO!

– vještačenje iz Bavarske – BMW nije Ježićev nego HDZ-ov!
– vještačenje instituta Milan Vidmar – HEP je oštetio Dioki za 80 milijuna kuna!
– vještačenje neovisnog sudskog vještaka – JNAF je oštetio Dioki za 13 milijuna eura!

A ja Vam to stalno ponavljam – pretrpjelo smo ogromnu štetu poslujući s državnim monopolima!
Sjetite se šta sam govorio za HEP – sjetite se šta sam govorio za zemljište na Žitnjaku da su imali ponudu od 31 milijun eura!
[/quote]
http://www.vecernji.hr/vijesti/bmw-potvrdio-hdz-je-vlasnik-blindiranog-auta-sanadera-clanak-330207

U tiskanom izdanju imaš konkretne cifre!
Dakle sveo gore navedeno baca novo svjetlo na RJ i Dioki dd!

I na kraju tko će, odnosno dali će itko ikada odgovarati pa makar i samo moralno za cijelu ovu situaciju?

Odgovaralo se i za lažiranje bilance Slavonske Banke – 40 milijuna eura – i to je netko platio!
Platiti će i ovo jer od prava na odštetu se ne može odustati – Zakonom je zabranjeno odustati od tih prava – možeš se nagoditi ali odustati NE!
Platiti će HEP, JNAF, možda INA i Prirodni Plin doo ali i HBOR koji bezrazložno zadržava kredit od EIB-a!
Ako su vještaci za JNAF utvrdili 13 milijuna eura štete, za HEP 80 milijuna kuna zamisli koliko bi se tu još moglo pojaviti.
Ne piše badava u svakom Diokijevom dopisu i u svakom kvartalnom izvješću – gospodo zbog takvog i takvog vašeg ponašanja mi trpimo izravne štete!
Predpostaviti je da će sudska odluka ili izostanak suđenja imati snagu ovršne isprave!
Pravo i pravda će uskoro biti izvršena – a koji su pravi ciljevi svega ovoga bili i to će se saznati!
Gurati će se u red za pokajnike!
Ma samo pozivanje na svjedoćenje biti će im kalvarija!

Mi može ko reći kakva je kvaliteta kadra u Dioki-ju danas s obzirom da se stalno ponavlja kako ta petrokemijska industrija zahtjeva visokoobrazovane kadrove? Da li Dioki danas ima takve kadrove, te da li u slučaju uspješnog vlasničkog restrukturiranja postoje kvalitetni ljudi koji bi realizirali potencijal kojeg ta firma ima?

Zbog loše trenutne situacije, dobar dio VSS kadra je napustio firmu. Bolje rečeno, svatko tko je mogao otići je otišao.

Zadnjih godina je Dioki imao raslojavanje kadrova, od onih koji su čekali mirovinu, do mladih inženjera, koji su tek počeli. Postoj(ao)i je jaz između tih struja, jer starima je bitno da se očuvaju do penzije i rade po principu "niš ne diraj u proces", dok su mladi nešto i pokušavali, ali se znali odbiti o zid stare struje.

Nije čudno da mladi odlaze kad je i uprava znala reći da je Dioki dobar u smislu da se svašta može naučiti, ali nema dugoročne perspektive u zg.

Odlično pitanje! to i mene zanima?

Šta reći o ljudima koji rade u kompaniji koja izvozi 90% proizvodnje – o njima i njihovoj kvaliteti dovoljno govori uspjeh na stranim tržištima!
Prvi u HR su ovbavili neophodne certifikacije, zadovoljili REACH, postali partner Sony-a….sve najbolje!
Zagolicao me je ovaj detalj a i vi bi trebali povesti računa o tom!

USKOK je optužio Ježića a da nije proveo NIKAKVA vještačenja!
Gospodo ako je to istina – to je sumrak pravne države!

Za USKOK nalazi vještaka obrane nisu relevantni

U USKOK-u su nam potvrdili da su primili nalaze vještaka koje je angažirala Ježićeva obrana, no ne smatraju ih relevantnima. Za USKOK procjenu trgovanja strujom između HEP-a i Diokija radi Istitut Hrvoje Požar, koji bi uskoro trebao završiti posao. Nakon toga realno je očekivati i formalno zatvaranje istrage te eventualno podizanje optužnice.
http://ogulin-info.com/test/10338-bmw-potvrdio-hdz-je-vlasnik-blindiranog-auta-za-sanadera.html

No USKOK nakon što je dobio vještačenje od Instituta Milan Vidmar radi novu kardinalnu pogrešku!
Vještačenje radi Institut Hrvoje Požar kojemu je izmeđuostalog osnivač Vlada RH!
ZNAJU LI ONI DA ĆE SUDSKO VIJEĆE ODBACITI TAKOVO VJEŠTAČENJE – i HEP i Institut su pod kontrolom Vlade RH!


Šta reći o ljudima koji rade u kompaniji koja izvozi 90% proizvodnje – o njima i njihovoj kvaliteti dovoljno govori uspjeh na stranim tržištima!
Prvi u HR su ovbavili neophodne certifikacije, zadovoljili REACH, postali partner Sony-a….sve najbolje!
Zagolicao me je ovaj detalj a i vi bi trebali povesti računa o tom!

USKOK je optužio Ježića a da nije proveo NIKAKVA vještačenja!
Gospodo ako je to istina – to je sumrak pravne države!

Za USKOK nalazi vještaka obrane nisu relevantni

U USKOK-u su nam potvrdili da su primili nalaze vještaka koje je angažirala Ježićeva obrana, no ne smatraju ih relevantnima. Za USKOK procjenu trgovanja strujom između HEP-a i Diokija radi Istitut Hrvoje Požar, koji bi uskoro trebao završiti posao. Nakon toga realno je očekivati i formalno zatvaranje istrage te eventualno podizanje optužnice.
http://ogulin-info.com/test/10338-bmw-potvrdio-hdz-je-vlasnik-blindiranog-auta-za-sanadera.html

No USKOK nakon što je dobio vještačenje od Instituta Milan Vidmar radi novu kardinalnu pogrešku!
Vještačenje radi Institut Hrvoje Požar kojemu je izmeđuostalog osnivač Vlada RH!
ZNAJU LI ONI DA ĆE SUDSKO VIJEĆE ODBACITI TAKOVO VJEŠTAČENJE – i HEP i Institut su pod kontrolom Vlade RH!


… meni nije jasno da nijedne tiskovine nisu mogle kontaktirat ekonomiste iz naftno-energetskog sektora da bar onako odoka daju procijenu …. ja mislim da je dioki oštećen …. sad bi sud trebao angažirati nekog trećeg procjenitelja pa kad bi oni to potvrdi svi mali dioničari trebali bi tužiti upravu diokia jer su nanijeli štetu svojim nesavjesnim poslovanjemali ….a opet kad sve sagledaš dioki je i kupljen za siću…. koji smo mi lud narod a sve je počelo kad smo našli strateškog partnera ini a sad bismo da ode… moj prijedlog je da mol-u prepustimo inu.. dioki državi 51% a ina- mol manjinski udio … pa napravit novi ugovor da se ide u LNG s tim da mađari koriste i terminal omišalj za dostavu nafte za rafinerije u mađarskoj i slovačkoj tj.plin i nafta trebaju dolaziti preko hrvatske jer ako nam rusi to uzmu ( južni tok i družba adria) tek smo onda popušili… i ko bi onda odgovara za takvu štetu milijarde su u pitanju… još da nam je merkel predsjednica vlade..

DAJ PET !!!


I na kraju tko će, odnosno dali će itko ikada odgovarati pa makar i samo moralno za cijelu ovu situaciju?

Odgovaralo se i za lažiranje bilance Slavonske Banke – 40 milijuna eura – i to je netko platio!
Platiti će i ovo jer od prava na odštetu se ne može odustati – Zakonom je zabranjeno odustati od tih prava – možeš se nagoditi ali odustati NE!
Platiti će HEP, JNAF, možda INA i Prirodni Plin doo ali i HBOR koji bezrazložno zadržava kredit od EIB-a!
Ako su vještaci za JNAF utvrdili 13 milijuna eura štete, za HEP 80 milijuna kuna zamisli koliko bi se tu još moglo pojaviti.
Ne piše badava u svakom Diokijevom dopisu i u svakom kvartalnom izvješću – gospodo zbog takvog i takvog vašeg ponašanja mi trpimo izravne štete!
Predpostaviti je da će sudska odluka ili izostanak suđenja imati snagu ovršne isprave!
Pravo i pravda će uskoro biti izvršena – a koji su pravi ciljevi svega ovoga bili i to će se saznati!
Gurati će se u red za pokajnike!
Ma samo pozivanje na svjedoćenje biti će im kalvarija!
[/quote]

sava vi pisete dosta logicno. No, namece se pitanje: Ako netko nekomu steti, mozda je ta steta nanesene u dogovoru s nekim iz samog dioki-a? Hm….? Cemu sluze ta clanstva u strankama? Npr…drzava (tj vlada RH koja donosi zakone tj sabor, ali oni imaju vecinu) su u istoj stranci kao i covjek kojem je prodan dioki, pa onda taj dioki drzava unistava? Kako to?

New Report

Close