DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Vidljivo je da Filipović Marijan preslaguje svoj portfelj,odnosno da smanjuje broj dionica na zaba srb. račun i toliko isto otvara na novoj poziciji br.5.

Znači izlazi iz zabe

nekakve promjene se dešavaju to je neminovno, trebamo vidjeti šta će to značiti za budučnost.

Krivo, upravo je obratno!
Smanjuje poziciju na osnovnom računu i pojačava na skrbničkom.
jučer (T-3) je sa osnovnog prebacio 155.000 dionica na zaba skrbnički i zato mu je osnovni pao s 3. na 5. mjesto, a njegov zaba skrbnički pojavio se na 3. mjestu u top10. znači, prebacio je cca 3/4 dionica na zaba skrbnički.
Iste poteze obavio je i na FNVC (mali dio dionica) i na INDG (sve)…
[/quote]

nije li to kriminal? samom sebi prodati dionice uz izvlacenje casha?

zaista, ipak se cini da je ova firma pokusala drznuti se od cijena ina-inog plina i hepove struje…pa je mozda netko pozurio da ih izblokira i udje im u strukturu buduci da projekti idu dalje…ne znam..ali mi se tako cini…ako je jezic nekakav konzul njemacke u RH, nemoguce je da bas nitko iz njemacke nije zainteresiran sto mu se dogadja s kapitalom, cime se bavi ova tvrtka, a da ne govorimo o LNG-u….

nego jos jednom…cemu sluze ti skrbnicki racuni…ja bih promjenio taj zakon..ajmo sve na sunce…sto to ne bi isto bila jedna od borbi kontra korupcije…
da samom sebi prodati dionice…ha ha ha ha ha…i love this country.

srusis cijenu prodajom…imas isti broj dionica…ali sada jos casha kojeg se moze utrpati u iste te dionice na maloj cijeni…a onda jos kad naraste 2-3 puta….dobit od pocetnog stanja je 4-5 puta…a na banci vam za to treba 25-30 godina…a na zse uz male organizirane šok terapije, sve se moze…

gradjani spavaju i dalje. nemaju oni pojma 90% njih sto su dionice a kamoli skrbnicki racuni…a kamoli da netko moze prodati neku robu samom sebi….a da hanfica spava jer je sve po zakonu…


zaista, ipak se cini da je ova firma pokusala drznuti se od cijena ina-inog plina i hepove struje…pa je mozda netko pozurio da ih izblokira i udje im u strukturu buduci da projekti idu dalje…ne znam..ali mi se tako cini…ako je jezic nekakav konzul njemacke u RH, nemoguce je da bas nitko iz njemacke nije zainteresiran sto mu se dogadja s kapitalom, cime se bavi ova tvrtka, a da ne govorimo o LNG-u….

Situacija je trebala ići u korist rasta a mi smo imali pad.
Ulaze HEP, Banke…možda i INA…..tko to ne bi poželio!!!!
Evo samo ova mala kogeneracija može donijeti čistaka 1/4 vrijednosti Diokija.
A zamisli veliku na Krku – cca 200MW snage.
To otvara mogućnost da Dioki prodaje električnu energiju direktno potrošačima.

Sada se vidi zašto kašnjenje s plinovodom i zašto kašnjenje s LNG-om – a i zašto HR NE PRIVLAČI INVESTITORE.
Poljaci su počeli jučer raditi temelje za spremnike za LNG.
A krenuli su u projekt puno kasnije od nas.
Ali i to će se uskoro riješiti – nema koridora Sjever – Jug bez terminala na Krku.


Ideja o kogeneraciji postoji već duže, po meni nije realan projekt u ovoj situaciji. Ovo je samo mazanje očiju javnosti.
Primarna djelatnost Diokija je (i treba ostati) petrokemija! A ovakvi članci u vlastitim novinama su ništa drugo osim propagande. Tak su mogli i u svom biltenu za radnike objaviti ovu vijest.

Dobro si to primjetio! Kompanija koja nema novca za kupiti sirovinu sada bi gradila energetski objekt i to u neposrednom susjedstvu deset puta većeg HEP-ovog. I još bi tom istom HEP-u prodavala viškove toplinske energije?! A HEP ne može prodati niti toplinsku energiju koju sam proizvede!Svašta! A koji će biti slijedeći korak? Hoće li na Žitnjaku početi crpiti naftu koju će odmah skladištiti u Janafove spremnike i prodavati INI?

nije li to kriminal? samom sebi prodati dionice uz izvlacenje casha?

Pa nije prodao, samo su dionice prebačene s osnovnog na skrbnički račun, vjerojatno zbog nekakvog kredita, iako ne mora biti da je zbog toga. Dosad je to periodično radio sa CEBA, ovaj put sa ZABA, što može biti interesantna činjenica.



Ideja o kogeneraciji postoji već duže, po meni nije realan projekt u ovoj situaciji. Ovo je samo mazanje očiju javnosti.
Primarna djelatnost Diokija je (i treba ostati) petrokemija! A ovakvi članci u vlastitim novinama su ništa drugo osim propagande. Tak su mogli i u svom biltenu za radnike objaviti ovu vijest.

Dobro si to primjetio! Kompanija koja nema novca za kupiti sirovinu sada bi gradila energetski objekt i to u neposrednom susjedstvu deset puta većeg HEP-ovog. I još bi tom istom HEP-u prodavala viškove toplinske energije?! A HEP ne može prodati niti toplinsku energiju koju sam proizvede!Svašta! A koji će biti slijedeći korak? Hoće li na Žitnjaku početi crpiti naftu koju će odmah skladištiti u Janafove spremnike i prodavati INI?

[/quote]
http://www.evn.at/
http://www.evn.hr/Poduzece.aspx

Malo se raspitaj prije no što počneš lupetati gluposti.
Kogeneracija u sebi sadrži i plin i struju i toplinsku energiju, ali po potrebi i rashladnu energiju te je jedan od najisplativijih energetskih projekata.
Dioki tu ima ogromne mogućnosti kao veliki i stabilan potrošač svih vidiva energije – uz to posjeduje sve priključke.
Dakle ne treba ništa od infrastrukture.


Malo se raspitaj prije no što počneš lupetati gluposti.
Kogeneracija u sebi sadrži i plin i struju i toplinsku energiju, ali po potrebi i rashladnu energiju te je jedan od najisplativijih energetskih projekata.
Dioki tu ima ogromne mogućnosti kao veliki i stabilan potrošač svih vidiva energije – uz to posjeduje sve priključke.
Dakle ne treba ništa od infrastrukture.

Jedini koj lupeta i navlači naivne ovdje si ti! A da si se imalo raspitao znao bi da je i HEP-ova TE-TO kogeneracijska elektrana, doduše puno veća, što znači da ima puno veću korisnost. Također bi saznao da Dioki nema toplovod za prodaju energije. Dalekovod bi mogao koristiti HEP-ov ali samo ako HEP-u plati…

Što se tu više hvali to dionica više tone. [lol]

Savo ajde kupi par stotina komada cisto da vidimo vjeru u firmu. [thumbsup]

Nije bolest sve što boli



Malo se raspitaj prije no što počneš lupetati gluposti.
Kogeneracija u sebi sadrži i plin i struju i toplinsku energiju, ali po potrebi i rashladnu energiju te je jedan od najisplativijih energetskih projekata.
Dioki tu ima ogromne mogućnosti kao veliki i stabilan potrošač svih vidiva energije – uz to posjeduje sve priključke.
Dakle ne treba ništa od infrastrukture.

Jedini koj lupeta i navlači naivne ovdje si ti! A da si se imalo raspitao znao bi da je i HEP-ova TE-TO kogeneracijska elektrana, doduše puno veća, što znači da ima puno veću korisnost. Također bi saznao da Dioki nema toplovod za prodaju energije. Dalekovod bi mogao koristiti HEP-ov ali samo ako HEP-u plati…

[/quote]

Samo si potvrdio moje navode – zašto HEP ima kogeneraciju – pa zato što je ISPLATIVO riješenje u urbanim cjelinama gdje postoji velika potreba za toplinskom i rashladnom energijom!
Također Dioki IMA priključak na toplovod, a električnoj, plinskoj i toplinskoj mreži PRISTUP nije ničim ograničen.
Dakle šta sam krivo napisao.
Pogledaj poticajne cijene na HROTE i regulativu na HERA.
http://www.hrote.hr/hrote/obnovljivi/kogeneracije_25_01_2011.pdf


molim odgovor o zaradi gdine slunto.
dalje, evo pitanja i mog misljenja. ja sam za suradnju i razmjenu po pitanju struje, dobara itd…pa cak i kriminalaca (sto je nas parlament "pametno" dozvolio da ne izrucujemo kriminalce, jer su nasi, strašno) pa u svjetlu toga razumijem fair deal s TLM i Aluminijem. Dakle, zastita radnih mjesta u Sibeniku. Nego, evo poante, jel moguce da je struja u BiH prodavanja jeftinije nego nasim firmama u RH? NAdalje, cemu se HEP reklamira na dresovima hajduka, zenske rukometne repke…sto ce njima reklama? jel to bacanje novaca iz drzavnih tvrtki koje su monopolisti?

Nadalje, vidim da ozren matijasevic podrzava rezove. Podrzavam i ja…ali s vrha prema dole….najvisa drzavna placa 10 tis kn…u birokratskom dijelu…red profesori nek zadrze svoje place jer je to obrazovanje…proizvodni sektor takodjer…ali sve ove agencije, gradovi, drzavne tvrtke tipa CO….sabor RH…vlada RH…ajmo rezati na 10 tis kn netto…nes ti sto su ti ministri nezamjenjivi…nezamjenjivi su mozda strojari u petrokemiji…ali ministri…ma dajte.

dakle, u sadasnjim uvjetima…koja je potrebna cijena plina i struje i etana…da dioki bez NL i tih djelatnosti ima 50 mil kn dobiti?


ako sam rekao 300eura po toni čiste dobiti onda sam mislio da sam sve poplačao i to mi je ostalo
ali nemožeš tako računati!
zg proizvede 55000 t na godinu i to možeš puta 300
roba je vrhunska i tražena
za dinu nemožeš tako računati jer od povečanjem kapaciteta više stoje nego rade
zaključak dajte ljudima sirovinu pa nek vrte i zarade
glede kogeneracije ta priča se vrti cca3-4godine i evo lokacijske GLE ČUDA BAŠ SAD kad nas je ina blokirala
netko spomene ježiča konzul nemački hm…
što če biti vruče jesenas skupština u diokiju dolazi ANĐELA MERKEL možda se vide
svi bi omastili brk na DIOKIju
što se tiče kogeneracije interes diokija je samo proizvodnja struje
neplatim 5miliona kuna mjesečno k tome ono što gurnem u mrežu dobro naplatim i ko grom
TREBA IMAT VJERE I STRPLJENJA!!!

glede kogeneracije ta priča se vrti cca3-4godine i evo lokacijske GLE ČUDA BAŠ SAD kad nas je ina blokirala
netko spomene ježiča konzul nemački hm…
što če biti vruče jesenas skupština u diokiju dolazi ANĐELA MERKEL možda se vide
svi bi omastili brk na DIOKIju
što se tiče kogeneracije interes diokija je samo proizvodnja struje
neplatim 5miliona kuna mjesečno k tome ono što gurnem u mrežu dobro naplatim i ko grom
TREBA IMAT VJERE I STRPLJENJA!!!

Ako se gleda ukupna bilanca struja + plin Dioki godišnje potroši 90milijuna kWh po 0,6 kuna i 60 milijuna m3 plina po 2,5 kuna – ukupno oko 205 milijuna kuna.
S kogeneracijom će se potrošiti 80 milijuna m3 plina po 2.5 kuna po m3 ili oko 200 milijuna kuna.
Znači ukupni trošak će biti manji za 5 milijuna kuna plus 160 milijuna kWh koji idu u mrežu po 0,6kuna/kWh ili 96 milijuna kuna.
Dakle s kogeneracijom Dioki smanjuje troškove na lokaciji za minimalno 100 milijuna kuna!!!!

I nije slučajno da je ta priča ugledala javnost sada – kada ulaze neki potencijalni ulagači!
Sve treba vrednovati a ovo će dakako podići cijenu kompanije jer s kogeneracijom Žitnjak može poslovati vrlo profitabilno i uz ovakve cijene pkina.
Ako promjenimo dobavljača plina i spustimo cijene za cca 20% to je dodatnih 40 milijuna kuna godišnje!


nije li to kriminal? samom sebi prodati dionice uz izvlacenje casha?

Pa nije prodao, samo su dionice prebačene s osnovnog na skrbnički račun, vjerojatno zbog nekakvog kredita, iako ne mora biti da je zbog toga. Dosad je to periodično radio sa CEBA, ovaj put sa ZABA, što može biti interesantna činjenica.
[/quote]

ok, onda ima nade za ovu zemlju, jer sam mislio da ako hanfa i takve stvari dozvoljava…da je vrijeme za iseljenje iz RH. ali da li je teoretski moguce rusiti cjene dionica uz izvlacenje casha u RH? dakle, da li hanfa ima nadzor zaista nad povezanim osobama tj da li se jako trude utvrditi tokove novca, pa makar i na prijateljskim linijama…5-6 ljudi se udruzi i izmedju sebe ruse cijenu dionice…a imaju vise casha a broj dionica isti…

uglavnom…ja sam kupio danas malo diok-r-a, nadam se da nije bacen novac. Ovo s Poljskom i njihovom gradnjom je sramota da su nas pretekli…ili je tako moralo biti…ili netko ne radi dobro svoj posao…

dakle, potencijal je 100injak mil kn dobiti…pa fino.

Ok, recimo da su svi nabrojani benefiti kogeneracije točni, zašto se nije krenulo prije par godina u realizaciju projekta nego sad kad je firma na izdisaju? Čija je to odgovornost?

Sava jel se sjećaš projekta reverzna osmoza na žitnjaku? Možeš li nam sada nakon 2 godine rada prezentirati rezultate? Dosta si daš truda oko izvlačenja podataka.
Koliko je m3 vode manje potrošeno tj.koliko je love ušteđeno tim projektom?


Ok, recimo da su svi nabrojani benefiti kogeneracije točni, zašto se nije krenulo prije par godina u realizaciju projekta nego sad kad je firma na izdisaju? Čija je to odgovornost?

Sava jel se sjećaš projekta reverzna osmoza na žitnjaku? Možeš li nam sada nakon 2 godine rada prezentirati rezultate? Dosta si daš truda oko izvlačenja podataka.
Koliko je m3 vode manje potrošeno tj.koliko je love ušteđeno tim projektom?

Izračun mi je točan i ako u Diokiju nađu novog dobavljača za pli svi navedeni benefiti se mogu ostvariti.
S vodom također se puno uštedjelo – potrošnja je smanjena za cca 750k m3 a cijena m3 je oko 28 kuna!

Zašto se nije išlo- vjerojatno nije bilo ekonomskog benefita.
A onda se dogodi da vam plin poskupi preko 100% u godini dana – to nema nigdje u svijetu.
Trebao je neki lagani prijelazni period u kojem bi se formirala realna cijena.
Zato investitori bježe od HR – ima glupe tarifne sustave i cjenovne razine.
To tko malo bolje prati vidi da su nebuloze.
S vodom je bio isti slučaaj – preko noći 100% poskupljenje.
Ma tko to može amortizirati – treba pistiti potrošače da u razumnom roku učine tehnološka poboljšanja a ne priklati ih cijenom pa i ono što je moglo otići u ehnološku obnovu ode distributeru!



Ok, recimo da su svi nabrojani benefiti kogeneracije točni, zašto se nije krenulo prije par godina u realizaciju projekta nego sad kad je firma na izdisaju? Čija je to odgovornost?

Sava jel se sjećaš projekta reverzna osmoza na žitnjaku? Možeš li nam sada nakon 2 godine rada prezentirati rezultate? Dosta si daš truda oko izvlačenja podataka.
Koliko je m3 vode manje potrošeno tj.koliko je love ušteđeno tim projektom?

Izračun mi je točan i ako u Diokiju nađu novog dobavljača za pli svi navedeni benefiti se mogu ostvariti.
S vodom također se puno uštedjelo – potrošnja je smanjena za cca 750k m3 a cijena m3 je oko 28 kuna!

Zašto se nije išlo- vjerojatno nije bilo ekonomskog benefita.
A onda se dogodi da vam plin poskupi preko 100% u godini dana – to nema nigdje u svijetu.
Trebao je neki lagani prijelazni period u kojem bi se formirala realna cijena.
Zato investitori bježe od HR – ima glupe tarifne sustave i cjenovne razine.
To tko malo bolje prati vidi da su nebuloze.
S vodom je bio isti slučaaj – preko noći 100% poskupljenje.
Ma tko to može amortizirati – treba pistiti potrošače da u razumnom roku učine tehnološka poboljšanja a ne priklati ih cijenom pa i ono što je moglo otići u ehnološku obnovu ode distributeru!
[/quote]
o osmozi se bi dalo raspravljati
osobno mislim neču reći promasaj uz pranje l… ali nisu prezadovoljni
mada imaju svoju pripremu voda u pripravnosti

New Report

Close