DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

da, sve je to lijepo. ali mislim da dioki ne vrijedi vise od 300 kn po dionici.


Energetskim koridorom Jadran- Baltik Dioki praktički ima sve na dlanu, plin, struja, nafta po povoljnijim cjenama, neće biti više rata s dobavljačima, a da se realizira još i Vynils, to bi bila bomba. Dioki je lijepa i bogata udavača

E.ON traži partnera u trgovini plinom a tu mi imamo neku firmicu – Dioplin.
A i veliki smo kupci plina.
A ako se krene u kogeneraciju na Žitnjaku i Krku – evo gdje E.ON može plasirati 500 milijuna m3 plina.
Poticajne cijene za el.energiju iz OIEKPP su odlične – treba samo plin po prihcatljivim cijenama.

E.ON ima određenih problemčića s nuklearkama – to mora zatvarati u Njemačkoj a portfelj mora ubrzano puniti električnom energijom iz drugih uzvora – prventveno iz plina.

A i u posebnim odnosima smo s E.ON-om.
Sve mi se čini da bi jedna lijepa i nadasve korisna ideja napokon mogla na svjetlo dana.
Sretno.

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=129699

Zanimivo!

http://www.hrote.hr/hrote/obnovljivi/kogeneracije_25_01_2011.pdf

Ako se iz 1m3 plina kogeneracijom proizvede 3kWh električne energije uz prosječnu cijenu od 0,6kn/kWh a što nije nikakav problem pokrivamo cijenu plina do 1,8kn/m3. Uz rad postrojenja od 7.000 sati godišnje proizvodi se oko 180 milijuna kWh el.energije iz 60 milijuna m3 plina koliko sada Žitnjak troši.
A toplinska energija od cca 250 milijuna kWh godišnje je čisti dobitak.

Trošak lokacije na Žitnjaku se ovakvim pristupom može smanjiti za cca 50 milijuna kuna.

Opet blokada, nedaju nam rasti


Opet blokada, nedaju nam rasti

Čini mi se da u Italiji možemo birati – poduprijeti IGS-ovu uvjetovanu ponudu – imaju logističkih problema vezanih uz VCM – ili ćemo odigrati igru do kraja i preuzeti postrojenja u Porto Torresu i Ravenni s 185k tona PVC-a.

Industrie Generali fa il punto su Vinyls
Martedì 31 Maggio 2011 11:20

Nella sua ultima offerta inviata ieri sera ai Commissari di Vinyls Italia, Industrie Generali ha ribadito di voler garantire, per il sito di Ravenna, gli attuali livelli occupazionali, con la possibilità di procedere a nuove assunzioni, anche attingendo a personale proveniente da Porto Marghera. L’azienda varesina si impegna inoltre ad assicurare "continuità e ampliamento nel tempo delle attività produttive".

Industrie Generali evidenzia però alcuni limiti del sito, che vanno necessariamente verificati:

– La disponibilità di stoccaggi aggiuntivi per il cloruro di vinile monomero (CVM), senza i quali non è possibile portare l’impianto a regime, né procedere ad un eventuale programma di ampliamento produttivo;

– La revisione dei contratti di piattaforma (vapore , energia e servizi), peraltro già scaduti, la cui titolarità, direttamente o indirettamente, fa capo a ENI.

"Aspettiamo il parere dei Commissari su questa definitiva integrazione all’offerta fatta il 20 ottobre 2010", commenta il CEO della società, Roberto Castiglioni.

Intanto a Porto Marghera un gruppo di lavoratori ha iniziato uno sciopero della fame contro il commissariamento della società e la mancanza di prospettive. Il sito veneziano non rientra infatti in nessuna delle due offerte ancora in mano ai Commissari.

http://www.polimerica.it/index.php?option=com_content&view=article&id=9161:industrie-generali-fa-il-punto-su-vinyls&catid=14:pvc&Itemid=71

Gdje su insajderi – kakav je plan?

Opet blokada, nedaju nam rasti

Otkoceno.



Energetskim koridorom Jadran- Baltik Dioki praktički ima sve na dlanu, plin, struja, nafta po povoljnijim cjenama, neće biti više rata s dobavljačima, a da se realizira još i Vynils, to bi bila bomba. Dioki je lijepa i bogata udavača

E.ON traži partnera u trgovini plinom a tu mi imamo neku firmicu – Dioplin.
A i veliki smo kupci plina.
A ako se krene u kogeneraciju na Žitnjaku i Krku – evo gdje E.ON može plasirati 500 milijuna m3 plina.
Poticajne cijene za el.energiju iz OIEKPP su odlične – treba samo plin po prihcatljivim cijenama.

E.ON ima određenih problemčića s nuklearkama – to mora zatvarati u Njemačkoj a portfelj mora ubrzano puniti električnom energijom iz drugih uzvora – prventveno iz plina.

A i u posebnim odnosima smo s E.ON-om.
Sve mi se čini da bi jedna lijepa i nadasve korisna ideja napokon mogla na svjetlo dana.
Sretno.

[/quote]

Evo da samo potvrdim svoja energetska viđenja od jutros!

Germany ‘needs 10 GW of new plant’ following nuclear phase-out

London (Platts)–31May2011/555 am EDT/955 GMT

http://www.platts.com/RSSFeedDetailedNews/RSSFeed/ElectricPower/8936549

Slijede nestašice i/ili poskupljenje struje
By admin On 31. Svibanj 2011. · Leave a Comment

http://cronews.net/2011/05/31/slijede-nestasice-iili-poskupljenje-struje/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=slijede-nestasice-iili-poskupljenje-struje

Svijet se okreće u smjeru sigurnog energenta – plina.

Kako nam ovo daje na važnosti – nemoguće opisati.

LNG terminal plus dvije kogeneracije – Krk i Žitnjak.

Adrisovci – šta Uprava vaša planira?
Imate li ili nemate stav oko kemije i energije – plin i struja?
Izjava Uprave da pratite neke segmente čini mi se da ima još neodlučnosti.




Energetskim koridorom Jadran- Baltik Dioki praktički ima sve na dlanu, plin, struja, nafta po povoljnijim cjenama, neće biti više rata s dobavljačima, a da se realizira još i Vynils, to bi bila bomba. Dioki je lijepa i bogata udavača

E.ON traži partnera u trgovini plinom a tu mi imamo neku firmicu – Dioplin.
A i veliki smo kupci plina.
A ako se krene u kogeneraciju na Žitnjaku i Krku – evo gdje E.ON može plasirati 500 milijuna m3 plina.
Poticajne cijene za el.energiju iz OIEKPP su odlične – treba samo plin po prihcatljivim cijenama.

E.ON ima određenih problemčića s nuklearkama – to mora zatvarati u Njemačkoj a portfelj mora ubrzano puniti električnom energijom iz drugih uzvora – prventveno iz plina.

A i u posebnim odnosima smo s E.ON-om.
Sve mi se čini da bi jedna lijepa i nadasve korisna ideja napokon mogla na svjetlo dana.
Sretno.

[/quote]

Evo da samo potvrdim svoja energetska viđenja od jutros!

Germany ‘needs 10 GW of new plant’ following nuclear phase-out

London (Platts)–31May2011/555 am EDT/955 GMT

http://www.platts.com/RSSFeedDetailedNews/RSSFeed/ElectricPower/8936549

Slijede nestašice i/ili poskupljenje struje
By admin On 31. Svibanj 2011. · Leave a Comment

http://cronews.net/2011/05/31/slijede-nestasice-iili-poskupljenje-struje/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=slijede-nestasice-iili-poskupljenje-struje

Svijet se okreće u smjeru sigurnog energenta – plina.

Kako nam ovo daje na važnosti – nemoguće opisati.

LNG terminal plus dvije kogeneracije – Krk i Žitnjak.

Adrisovci – šta Uprava vaša planira?
Imate li ili nemate stav oko kemije i energije – plin i struja?
Izjava Uprave da pratite neke segmente čini mi se da ima još neodlučnosti.
[/quote]

A- Vlahović

—-U svemu tome sačuvali smo snagu i potencijale sustava koji nam omogućavaju veliku privilegiju – izbor budućeg pravca daljnjeg razvoja i rasta, kako na temeljima djelatnosti koje sada imamo u sustavu, tako i na dodavanju novih – ako se i kad se pojave odgovarajuće prilike. S navedenih pozicija vrednujemo i analiziramo potencijalne nove investicije, tako da one po profitabilnosti i održivosti posla mogu supstituirati postojeće ili pak da su prosperitetni dodatak postojećim[/i]……

LNG terminal plus dvije kogeneracije – Krk i Žitnjak.

Dok se nabacujete s silinim poslovima od 40-50 milijuna eura samo ovaj projekt na Krku – LNG terminal, povezni plinovodi, cca 400MWel kogeneracija i MTO postrojenje na Dini – može dosegnuti iznos od cca 2 milijarde eura.
Umjesto rasipanja snaga treba zajednički pogurati ovaj megaprojekt, posebice sada kada su ostvareni uvjeti za nešto ovako.

mislim da je ovo godina diokija, napokon se sve slozilo sada samo rast [thumbsup], mora si covjek malo nadokupit jel kontam da cu na 200kn mislit da mi je skupo ali i to je malo

ne mari za male stvari i ostat ce male

sad će to, samo se treba malo strpit … još kojih 10-20 godina

Cookie Monster

fora je u tome sto nema dionica na prodaji ako zelis utuc 200k cijena je vec na 100, zato samo si lagano dokupljujem

ne mari za male stvari i ostat ce male


mislim da je ovo godina diokija, napokon se sve slozilo sada samo rast [thumbsup], mora si covjek malo nadokupit jel kontam da cu na 200kn mislit da mi je skupo ali i to je malo

[thumbsup]

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

Ovo je definitivno najbolje i najinteligentnije sročen odgovor ZSE.

Dioki d.d. – nastavak trgovanja

31.5.2011

Obavjestavamo vas da ce se trgovanje dionicama DIOK-R-A nastaviti u 12:02.
Na upit Upravi Drustva Dioki d.d. ista je odgovorila [i]da im nisu poznate nove materijalne cinjenice koje nisu dostavljene Burzi a mogle bi utjecati na promjenu cijene dionica.[/i]
Ukoliko cijena nakon obustave opet probije utvrđene dnevne kriterije, trgovanje se nastavlja bez limita.

Drugim riječima – već u 4. mjesecu smo dostavili odluku Uprave o prodaji neoperativne imovine koja će itekako utjecati na cijenu dionice pa se rast ne treba dodatno opravdavati Odlukom ili njenom operacionalizacijom na čemu se očito predano radi.

New Report

Close