DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

07. ožujak 2011. danas

Predsjednica Vlade Kosor s predstavnicima Hrvatske udruge poslodavaca

07.03.2011.

ZAGREB, 7. ožujka 2011. (Hina) – Premijerka Jadranka Kosor nakon današnjeg sastanka s predstavnicima Hrvatske udruge poslodavaca pozvala je čelnike javnih poduzeća da brže i hrabrije donose odluke o pokretanju gospodarskih projekata i da se ne boje ako rade zakonito.

Premijerka je napomenula kako se poslodavci žale na zastoj u realizaciji gospodarskih projekata jer se čelnici javnih poduzeća zbog raširene borbe protiv korupcije nerijetko ne usuđuju odobriti početak tih projekata. Vlada će pozvati predstavnike Državnog odvjetništva na sastanak DORH-a, Vlade i Hrvatske udruge poslodavaca koji bi trebao doprinijeti olakšavanju provedbe zaleđenih projekata, rekla je Kosor u izjavi novinarima nakon sastanka s predstavnicima HUP-a.

………
Najavila je da će na ovotjednoj sjednici Vlade jedna od tema biti izmjene Zakona o rudarstvu, na koji HUP također ima niz primjedaba.

Već sutra s poslodavcima će biti održan sastanak u vezi energetike i energetskih pitanja, izvijestila je premijerka.

Predsjednik HUP-a Ivan Ergović kazao je kako je za HUP neprihvatljivo da domaća industrija plaća najskuplji plin u regiji te da HUP traži prilagodbu tarifnog sustava.

ej,,,ja sam ovdje novi,ali puno znam o diokiju,čitam tvoje tekstove i u potpuno se slažem s tobom i sa tvojim tvrdnjama.


Koliko sam informiran, na djelu je pritisak prema Ježiću da proda svoje udjele za sitnu lovu, ionako je već prilično "izvukao". Ukoliko ne ide mirnim putem može i sa programiranim stečajem kojim bi dva vjerovnika Hep cca. 120 mil. i Ina cca 40 mil. kuna došli u posjed tvrtke, te međusobno iskordinirali buduće vlasničke odnose. U slučaju preuzimanja od Ine, to bi značio ogroman pomak naprijed za Dioki. Ionako je Dioki neopravdano izdvojen iz Ine, da bi se razni mufljuzi godinama okoristili, počevši od Ostoje pa nadalje. Sve bi se trebalo znati do petka.

Zaboravljaš da je DIOKI u posjedu predugovora o kupovini poslovne zgrade na Žitnjaku….Još jedna katastrofalna greška Ježića….ponovno netransparentno i pogodujući nekome.

Glede Ine ……..mislim da su propustili integrirati Dioki…….sada je kasno da kasnije ne može biti.
Dioki nema nikakve šanse s Inom…Ina se preinvestirala u rafinerije i nema više ni love ali ni ostalih kapaciteta za razvoj Diokija.

Diokijevi dugovi unutar RH su marginalni…….većina dugova je vanjskog porijekla i vezana je na dobaviu sirovina iz Italije os Enija. A zašto, a jeste , ENI toliko pomaže Diokiju valjda je jasno.
INTERES!!!!

I da ne zaboravim…sutra bi Gita trebala uplatiti 100 milja eura.

javio sam se predragum,vidim da imaš jako dobre i svježe informacije………imam ih i ja

Sava, u današnjem Jutarnjem ti piše da bi Novi list mogao biti prodan za 10 mil Eura i priča kako su Ježić i Sanader pokušali prevariti Janaf za zemlju na Žitnjaku!
To je približno onoj cifri koju sam spomenuo prije dva tjedna a daleko od vaših procjena da Novi list vrijedi 30 mil Eura.

I naravno ako se to realizira biti će po forumu:, Novi list poklonjen, na Ježića izvršen pritisak, Diokiju oteta imovina…

Antiša,
u Jutarnjem je pisalo i da će smak svijeta biti u 2010., a tko je koga htio prevariti dokazati će se u sudskom postupku.

Savo,
mislim da tvrdnja o državnom vlasništvu DIOKI-a zbog imenovanja Gđe. Tatjane Briški za člana uprave holdinga nikako ne stoji. Pretjerivanje bez argumenata.

Već sam postao ali ću ponoviti, smatram da se ne treba opterećivati sa vlasništvom nego isključivo sa profitabilnošću tvrtke.

Vlasništvo se može preko noći promijeniti a uspješna tvrtka se stvara godinama!

Osobno sam iznenađen posljednjim događanjima i smjenom Uprave jer smatram da nije odabran dobar trenutak, ipak dopuštam da je "netko" to učinio iz oparvdanih razloga koji su meni nepoznati.

volio bih da nas gđa. Vidonija u to vrlo brzo uvjeri i opravda imenovanje.

Želim joj sve najbolje …

jako blizu si.samo što ina nije uključena.


Koliko sam informiran, na djelu je pritisak prema Ježiću da proda svoje udjele za sitnu lovu, ionako je već prilično "izvukao". Ukoliko ne ide mirnim putem može i sa programiranim stečajem kojim bi dva vjerovnika Hep cca. 120 mil. i Ina cca 40 mil. kuna došli u posjed tvrtke, te međusobno iskordinirali buduće vlasničke odnose. U slučaju preuzimanja od Ine, to bi značio ogroman pomak naprijed za Dioki. Ionako je Dioki neopravdano izdvojen iz Ine, da bi se razni mufljuzi godinama okoristili, počevši od Ostoje pa nadalje. Sve bi se trebalo znati do petka.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

biti ili ne biti pitanje je sad? a odgovor ćemo saznati vrlo brzo

Ajmo insajderi, kakav je dogovor pao? i dali je?


Ajmo insajderi, kakav je dogovor pao? i dali je?

To bu ti se vidlo kad krene prodaja ili kupovina (ovisno o vijestima).



Ajmo insajderi, kakav je dogovor pao? i dali je?

To bu ti se vidlo kad krene prodaja ili kupovina (ovisno o vijestima).
[/quote]
Eto…
da sam prije reko prije bi saznali,
diže se bid, skida se s aska…
znači dobro je… bumo preživjeli
[thumbsup]

može malo omjer kupnje i prodaje ako tko ima,,,hvala

stavih ti na kupnja prodaja

&

samo 88 dionica do pozitivne blokade…….primamljivo [kiss]

Ako je danas ne zapucamo u blokadu onda smo stvarno jadni.

New Report

Close