DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko vidim ovjdje je navedeno da se 35-40% odnosi za Kutinu,a za Dioki piše znatno( znatno ne znači tih 40%).


ZAGREB – Ina od 1. siječnja povećava cijenu kubnog metra plina za gospodarstvo i povlaštene potrošače.
Prema informacijama Jutarnjeg lista, velike tvrtke kao što su Dioki i Agrokor dobile su nove ugovore koji vrijede od 1. siječnja prema kojima bi plin znatno poskupio.

komentari na ovu informaciju iz Jutarnjeg lista? DIOK i ovako radi s gubicima, a ako im plin poskupi kako najavljuju (do 40%?) što če tek onda biti?

Kolega otkada to DINA na Krku ima plinski priključak????
Ona je na lož ulju a plin koliko god bio bit će jeftiniji.
A na Žitnjaku ide kogeneracija koja će znatno povećati energetsku efikasnost i smanjiti troškove energije, tako da se to poskupljenje neće nešto posebice odraziti na Dioki. Dioki spada u rijetke koji vode računa o energetskoj efikasnosti i zaštiti okoliša i u tom su bez premca u HR.
Jednostavno idemo u korak s svjetskim trendovima.

Eto koliko bi cijena plina trebala biti ako je cijena nafte pala na 50 dolara po barelu, naftnu kompaniju barel izađe 50 dolara, to je 285 Kn, a jedan barel ima 159 litara 1,79 Kn po litrni naftnu kompaniju izađe cijena nafte po litri po toj logici cijena plina bi trebala biti oko 50 posto cijene nafte dakle 90 lipa po m3. Nikako skuplje……….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Što se to danas dešava na bidu kod DIOK-ija. Neko pokušava manipulirati sa bidom. Veći nalozi se pojave pa nestanu.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Što se to danas dešava na bidu kod DIOK-ija. Neko pokušava manipulirati sa bidom. Veći nalozi se pojave pa nestanu.

…i ja sam slično primjetio…imam osjećaj kao da se netko zaigrao na bidu sa povečim nalozima…a nakon što sam u igru ubacio svojih 400-500 komada igra je prestala…čudno da mu nije zanimljivo kupit…osječam se navučenim na bid…baš me zanima hoće li se ponovo pojavit ako se maknem…???

…a istovremeno počela se prodaja liparit…da nisu možda isti oni koji su bili na bidu…???

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

sutra svi na prosvjed,pa će i zse gore,nisu loše firme,nego država!!!!

1. DIOKI HOLDING AG 3.068.525 75,91 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 309.315 7,65 Osnovni račun
3. FILIPOVIĆ MARIJAN 247.284 6,12 Osnovni račun
4. HPB D.D. 78.046 1,93 Skrb. račun
5. VABA D.D. BANKA 15.815 0,39 Skrb. račun
6. PBZ D.D. 14.601 0,36 Skrb. račun
7. CENTAR BANKA D.D. 8.360 0,21 Skrb. račun
8. CENTAR BANKA D.D. 4.292 0,11 Skrb. račun
9. SEVER DRAGO 3.077 0,08 Osnovni račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 3.001 0,07 Skrb. račun

Sever dokupio 400 kom. i na 9. mjestu zamijenio ZABU.

ovo je bomba… 🙂

Prosvjed radnika u triljskoj "Cetinki"

Business.hr/Hina
05.12.2008 16:33
Pročitaj komentare ( 0)
Diskutirajte o ovoj temi na forumu ( {PostCount})
3ba63ac1-c79c-42ec-a6e6-d2b1407cb282
Ocijenite članak ( 0)
[1] [2] [3] [4] [5]
Već ste ocijenili ovaj članak!
Hvala na ocjeni. Rezultati se ažuriraju svake 5minute.

Radnici Tvornice plastičnih masa "Cetinke internationale", koja ne radi od srpnja ove godine, prosvjedovali su danas tražeći da im se do utorka, 9. prosinca, isplati plaća za kolovoz.
Sindikalne vođe traže i isplatu plaće za rujan do 25. prosinca.

Zahtijevamo od Uprave da nam isplati plaće, a ako ne udovolji zahtjevu, sljedeći tjedan naše je pravo da pokrenemo stečaj u tvrtki, kazao je na skupu Jozo Marić, županijski povjerenik Hrvatske udruge sindikata.

Nastavi čitatiOglas:

"Cetinka internationale" zapošljava 70 radnika i posljednja je tvornica za preradbu plastičnih masa u Hrvatskoj, a proizvodi PVC foliju. U Upravi su prije ljeta razmišljali i o proširenju proizvodnje, no zbog tadašnjeg rasta cijene PVC praška, na što je utjecala cijena nafte, proizvodnja je zaustavljena.

O preuzimanju "Cetinke" od sadašnjeg vlasnika tvrtke "Gibil Internacional" već se duže vrijeme pregovara s Industrijom nafte "Dioki".

Iz Uprave se doznaje kako ne mogu udovoljiti zahtjevima radnika koji za sljedeći tjedan najavljuju nove sindikalne mjere, a među ostalim i pokretanje stečaja.

i to je to...


sutra svi na prosvjed,pa će i zse gore,nisu loše firme,nego država!!!!

šta naš doktor Ivo upravlja i gospodarstvima amerike, europe? nisam to znao… [huh]
kakve veze ima naša država sa ovime šta je u svijetu? možemo samo ublažiti posljedice, ali ne možemo pobjeći na Mars dok recesija traje u svijetu….strpljenje i skupljanje dionica, to je jedino važno u ovom periodu [kiss]

DOKUP!



sutra svi na prosvjed,pa će i zse gore,nisu loše firme,nego država!!!!

šta naš doktor Ivo upravlja i gospodarstvima amerike, europe? nisam to znao… [huh]
kakve veze ima naša država sa ovime šta je u svijetu? možemo samo ublažiti posljedice, ali ne možemo pobjeći na Mars dok recesija traje u svijetu….strpljenje i skupljanje dionica, to je jedino važno u ovom periodu [kiss]
[/quote]
pišeš gluposti!!!!


Za arhivu:

Kupnja
95,01 23
Prodaja
105,00 465

Transakcije
Cijena Količina Vrijeme
100,00 6 15:54:43

Kako je krenulo, ti si bio u pravu, ja sam bio u krivu. Nakon ohoho vremena Američki DJ prešao 9000 bodova. Sve se zeleni, pa čak i Crobex. Je li došlo vrijeme za rast DIOKI-a od cca. 20 % u jednom danu?

Kao što kaže kolega Oportunist na jednom drugom topicu, tek kad se debelo odmaknemo od CROBEX-a na 1500 (ili DIOK-ija na 100 kn) ćemo shvatiti da je dno prošlo i da su to bile genijalne cijene koje se nije smjelo propustiti.
Moguće je da je sada točka preokreta,to će vrijeme pokazati. Ovaj tjedan bi mogao biti zelen, ali moguća je i da se u jednom danu sav taj rast poništi.
Meni osobno još ne odgovara da cijena poleti, jer iako imam dosta DIOK-ija, u planu mi je povećati poziciju. Danas sam dokupio iako sam to trebao prošli tjedan. Morao sam danas povući po asku jer mi se nekako čini da zbog par kuna ne treba previše čekati. Kupiti na 105 ili 115 je manje više svejedno ako gledamo sa perspektive cijene od 500-600 kuna.

Svi koji poznaju DIOK-i znaju da on zna poletiti u par dana kao malo koja dionica na ZSE.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

….. Je li došlo vrijeme za rast DIOKI-a od cca. 20 % u jednom danu?

Mene jedino 1000% spašava! Zato zasučite rukave i na posao, tj u kupovinu.
Unaprijed zahvaljujem.


….. Je li došlo vrijeme za rast DIOKI-a od cca. 20 % u jednom danu?

Mene jedino 1000% spašava! Zato zasučite rukave i na posao, tj u kupovinu.
Unaprijed zahvaljujem.
[/quote]
Pa onda ti je najbolje da zasučeš rukave, pa ti bude ne više 1000% nego puno manje.
Da si se hapil prošli tjedan sad bi bil glavni faker….ali gle ko to tebi govori… [sealed]
Sretno! Đoki zna ugodno ali i jako neugodno iznenaditi…..

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Ma ljudi moji šta se to događa na burzi ?
Ovo je čista manipulacija prema malim dioničarima. Ovo već postaje smješno !
Ogledni primjerak mi je dionica DLKV-a koju između ostalog posjedujem i koju intenzivnije pratim unazad mjesec dana, što kroz forume, tisak i dr.
Nema tu "friške" love, samo se vrte iste dionice u krug kao i dionice DIOKI-a samo s manjim intezitetom.
Trebalo bi uvesti pravilo da nakon prodaje dionica, tek sljedeći dan možeš kupiti ponovo. Situacija bi se onda malo razbistrila i vidjeli bi koja dionica stvarno koliko vrijedi. Bilo bi i manje prostora za manipulacije! I dalje mi nije jasna stvar oko "skrivenih" naloga i "dogovorene" kupnje! Hm!
Pozdrav !

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...

New Report

Close